Keystone logo
Brazilian School of Public and Business Administration

Brazilian School of Public and Business Administration

Brazilian School of Public and Business Administration

Wstęp

Szkoła

Pierwsza szkoła administracji publicznej w Ameryce Łacińskiej, Brazylijska Szkoła Administracji Publicznej przy Fundacji Getulio Vargas (FGV EBAP) została założona w Rio de Janeiro 15 kwietnia 1952 r. W ramach partnerstwa między Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ) a FGV, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie.

W 2002 r. Przemianowano go na Brazilian School of Public and Business Administration (EBAPE), odzwierciedlającą jej działalność w sektorze prywatnym, która istniała od momentu jej założenia. W ciągu tych dziesięcioleci umocnił swoją wiarygodność i zasadność dzięki zdumiewającej zdolności do dostarczania najwyższej klasy wiedzy swoim studentom, co zapoczątkowało ich proces produkcyjny oceniany jako doskonały.

Pionierski Duch

 • Pierwsza szkoła w Ameryce Łacińskiej oferująca studia magisterskie z administracji;
 • Szkoła ta wydała pierwsze brazylijskie książki o pracy w administracji;
 • Pierwsza instytucja w Brazylii, która korzysta z systemu zapisów na kursy i punktów;
 • Pierwsza Prezydencja i siedziba Krajowego Stowarzyszenia Studiów Absolwentów i Badań Administracyjnych (ANPAD)
 • W 1961 r. były kongresman federalny i profesor EBAPE Alberto Guerreiro Ramos sporządził projekt regulaminu zawodu administratora, potwierdzony ustawą nr 4.769 ogłoszoną 9 września 1965 r.
 • Pierwsza szkoła w Brazylii uznana przez cztery wiodące międzynarodowe instytucje akredytacyjne za wybitne programy, wydziały i programy nauczania w administracji: AACSB, EQUIS-EFMD, ICAPA i NASPAA.

Misja

Budowanie i rozpowszechnianie wiedzy w zakresie zarządzania przy jednoczesnym wzmacnianiu synergii między sektorem publicznym i prywatnym, poprzez szkolenie specjalistów, aby mogli wpływać z rygorem koncepcyjnym i metodologicznym, pomysłami i działaniami istotnymi dla rozwoju Brazylii.

Funkcje kampusu

Struktura technologii oferowana studentom przez FGV/EBAPE jest zgodna z jego doskonałością akademicką. Jej laboratoria informatyczne są wyposażone w oprogramowanie naukowe, wraz z wyświetlaczami LCD, czytnikami/nagrywarkami DVD oraz pulą wydruków, z których można korzystać w godzinach otwarcia pomieszczeń, z wyjątkiem przypadków, gdy laboratoria są wykorzystywane na zajęcia praktyczne.

Ta Szkoła Biznesu oferuje również dostęp do Internetu Wi-Fi i dobrze wykwalifikowaną kadrę helpdesku, która zapewnia wsparcie i rozwiązywanie problemów związanych z komputerem dla studentów i wykładowców.

Każda z klimatyzowanych sal lekcyjnych może pomieścić około pięćdziesięciu uczniów, a Fundacja Getulio Vargas oferuje również pięć sal, w których można organizować imprezy, seminaria, warsztaty i zajęcia.

Lokalizacja

Miasto: Rio de Janeiro

Najsłynniejsze miasto Brazylii, Rio de Janeiro, słynie na całym świecie z silnej i obiecującej gospodarki. Z ponad piętnastomilionową populacją tworzącą drugi co do wielkości rynek w Brazylii, oferuje korzystne warunki dla nowych firm i docenia nowe inwestycje. Ale żadna z tych korzyści nie może przewyższyć jego potencjału turystycznego: co roku przyjmuje tysiące turystów z całego świata, przyciąganych pięknymi plażami i innymi atrakcjami przyrodniczymi, w tym Karnawałem, a przede wszystkim żywiołową gościnnością jego mieszkańców.

FGV EBAPE

Nowoczesny budynek składa się z trzech kondygnacji i piwnicy o łącznej powierzchni pięciu tysięcy czterystu metrów kwadratowych (czyli prawie sześćdziesięciu tysięcy stóp kwadratowych). Przestrzeń może pomieścić 616 studentów i oferuje 120 miejsc do nauki Nowoczesny budynek składa się z trzech kondygnacji i piwnicy o łącznej powierzchni pięciu tysięcy czterystu metrów kwadratowych. Budynek oferuje nowoczesny duży salon studencki na poziomie podstawowym; dwie sale wykładowe w stylu Harvardu mieszczące do 70 osób oraz pięć dużych sal lekcyjnych – każda mieszcząca 48 studentów – ze stałymi siedzeniami i biurkami ustawionymi w tradycyjnym układzie rzędowym.

Główny budynek FGV

Położony w południowej strefie Rio de Janeiro, FGV wychodzi na jeden z najbardziej znanych i zapierających dech w piersiach widoków na świecie: Głowę Cukru. Zainaugurowana 20 grudnia 1968 roku, jej siedzibę zaprojektował jeden z najbardziej wpływowych nazwisk współczesnej architektury międzynarodowej: Brazylijczyk Oscar Niemeyer.

Główny budynek FGV wychodzi na zatokę Enseada de Botafogo z nadbrzeżną ścieżką rowerową i terenami zielonymi, które są idealne na spacery i inne zajęcia na świeżym powietrzu.

W pobliżu starych dzielnic, takich jak Copacabana, Flamengo, Humaitá, Jardim Botânico, Urca, Glória i Catete, a także centrum CBD, jest otoczony hostelami i hotelami, barami, centrami handlowymi i sklepami, stacjami metra i liniami autobusowymi , a także biurowce mieszczące centrale największych brazylijskich i międzynarodowych korporacji.

Ośrodki badawcze

CBR

Centrum Badań Behawioralnych (CBR) opiera się na interdyscyplinarnych badaniach behawioralnych, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób siły ekonomiczne, środowiskowe i społeczne wpływają na podejmowanie decyzji w obszarach zainteresowania przedsiębiorstw, podmiotów rządowych i pozarządowych oraz decydentów.

Misją CBR jest zwiększanie dobrobytu społecznego poprzez badania behawioralne.

Wykorzystując spostrzeżenia z nauk behawioralnych, identyfikujemy, projektujemy i testujemy skuteczność interwencji mających na celu rozwiązanie istotnego problemu społecznego.

CBFR

Centrum Badań Bankowych i Finansowych w Rio (CBFR) promuje najnowocześniejsze międzynarodowe badania w dziedzinie bankowości i finansów oraz służy jako forum transferu wiedzy i współpracy między naukowcami i praktykami. CBFR dąży do osiągnięcia tych celów poprzez współpracę z wiodącymi na arenie międzynarodowej naukowcami w dziedzinie bankowości i finansów ze szkół w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej i USA.

Pytania badawcze, którymi zajmują się badacze CBFR, obejmują szerokie obszary bankowości i finansów, takie jak funkcjonowanie rynków kredytowych, znaczenie bankowości dla rozwoju gospodarczego czy wzajemne oddziaływanie regulacji finansowych i bankowych oraz jakość finansów i bankowości usługi. Aby omówić te pytania badawcze i rozpowszechnić wyniki projektów badawczych, CBFR publikuje biuletyn i serię dokumentów roboczych, oferuje stypendia i program dla odwiedzających oraz organizuje seminaria badawcze, warsztaty, konferencje międzynarodowe i wydarzenia polityczne.

ŁUK A&A

ARC-A&A – Centrum Badań Stosowanych w Rachunkowości i Analityce (Centro de Pesquisa Aplicada em Contabilidade e Análise de Dados) ma misję rozwijania i rozpowszechniania wiedzy z zakresu rachunkowości i analizy danych.

W tym sensie rozwijamy badania stosowane mające na celu rozwiązanie rzeczywistych problemów w obszarach planowania, budżetowania, rachunkowości, audytu i analizy danych; współpracujemy z podobnymi ośrodkami badawczymi o międzynarodowej renomie; przygotowujemy raporty z badań do publikacji w głównych czasopismach naukowych w tej dziedzinie; i przygotowujemy białe księgi, aby wpłynąć na decydentów, ustanawiających standardy i organy regulacyjne.

CECIN

Centrum Badań nad Konkurencyjnością i Innowacją (CECIN) jest inicjatywą Brazilian School of Public and Business Administration Fundação Getulio Vargas (FGV EBAPE). Opracowuje badania stosowane w zakresie konkurencyjności i innowacji, wspierając współpracę projektów z naukowcami oraz organizacjami publicznymi i prywatnymi na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ogólnym celem Centrum Studiów nad Konkurencyjnością i Innowacją jest stanie się brazylijskim i latynoamerykańskim punktem odniesienia w badaniach stosowanych w dziedzinie konkurencyjności, efektywnego zarządzania publicznego, studiów ekonomicznych, innowacji publicznych i biznesowych, branż kreatywnych i gospodarki doświadczeń.

  Rankingi

  Konsolidacja narodowa

  Brazylijska Federalna Agencja ds. Wsparcia i Oceny Absolwentów Edukacji - (CAPES)

  Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior - (CAPES)

  • Maksymalna ocena z programów akademickich.
   • magister i doktor;
  • Maksymalna ocena dla profesjonalnych programów magisterskich.
   • Executive Master in Business Administration (MEX);
   • Master in Business Management – Intensive (MEXi);
   • Magister zarządzania (MIM).

  Stopień 4

  Rekomendowany w 2011 roku przez CAPES Magister Zawodowy Administracji Publicznej rozpoczął swoją działalność z wynikiem 4.

  • Profesjonalny Magister Administracji Publicznej - MAP.

  Źródło: Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior (CAPES), 2017 . CAPES jest odpowiedzialny za ocenę wszystkich programów magisterskich w Brazylii.

  Ogólnopolski Egzamin Umiejętności Uczniów (ENADE)

  Egzamin Nacional de Desempenho dos Estudantes (ENADE)

  • Najlepszy program studiów licencjackich

  O curso de Graduação em Administração da FGV EBAPE obteve a nota maxima nos indicadores de qualidade divulgados pelo Ministério da Educação, em 2019. O curso obteve a nota 5 no Exame Nacional de Desempenho de Estudantes Conceito C (ENADE) .

  Źródło: Instituto Nacional de Estudos e Pesquisas Educacionais Anisio Teixeira - INEP | 2019.

  Ogólny indeks kursów instytucjonalnych (IGC)

  Índice Geral de Cursos (IGC)

  • Maksymalna klasa 5
   • Według Índice Geral de Cursos (IGC) opublikowanej 12 grudnia 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji (MEC), FGV EBAPE jest klasyfikowana jako jedna z najlepszych instytucji szkolnictwa wyższego w Brazylii. Według IGC Szkoła jest jedną z niewielu najwyżej ocenianych instytucji szkolnictwa wyższego. Tylko 2,03% uczelni ma w tym indeksie ocenę 5.

  Źródło: Instituto Nacional de Estudos e Pesquisas Educacionais Anísio Teixeira – INEP | 2019

  Guia Abril

  Guia do Estudante:

  • Maksymalna ocena na studiach licencjackich - licencjat z administracji

  Po raz ósmy z rzędu, 5 gwiazdek w Business Administration. Guia do Estudante to przewodnik dla studentów do wyboru programów studiów licencjackich.

  Źródło: wg Guia do Estudante, Abril Publishing - 2018.

  Konsolidacja międzynarodowa

  Szkoła jest jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie. W 2014 roku FGV EBAPE otrzymała międzynarodową akredytację EQUIS w ramach Europejskiego Systemu Doskonalenia Jakości, który jest jednym z najważniejszych certyfikatów w świecie akademickim. W 2018 r. FGV EBAPE została wyróżniona pieczęcią AACSB przez najważniejszą jednostkę akredytującą dla szkół biznesu w USA. W marcu 2015 roku tytuł Professional Master's in Public Administration (MAP) oferowany przez FGV EBAPE został akredytowany przez Międzynarodową Komisję Akredytacji Edukacji i Szkoleń Administracji Publicznej (ICAPA), która jest instytucją odpowiedzialną za akredytację programów kształcenia i szkolenia administracji publicznej ,

  Akredytacje

  Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AACSB

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Rio de Janeiro

   Edifício Roberto Campos - R. Jorn. Orlando Dantas, 30 - Botafogo, Rio de Janeiro - RJ, 22231-010, , Rio de Janeiro

  • Bailrigg

   Lancaster University, LA1 4YW, Bailrigg

   • Montreal

    McGill University Rue Sherbrooke Ouest,845, H3A 0G4, Montreal

    • Yokohama

     Yokohama National University, 240-8501, Yokohama

     • Bengaluru

      Indian Institute of Management Bangalore, 560051, Bengaluru

      pytania