Keystone logo
Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Wstęp

W sercu Europy Środkowej znajduje się uniwersytet, który musisz poznać. Budapeszteński Uniwersytet Technologiczno-Ekonomiczny , czyli jak po prostu nazywamy BME, ma bogatą przeszłość - bo powstał w 1782 roku. BME to pierwsze miejsce na Węgrzech, gdzie inżynierowie kształcili się na poziomie uniwersyteckim, a sam Wydział Mechaniczny powstał w 1871 roku.

Kampus znajduje się w Budapeszcie (stolicy Węgier ), nad Dunajem , najbardziej międzynarodową rzeką na świecie łączącą 10 krajów.

Miasto posiada średniowieczną dzielnicę zamkową z pałacami, obiektami kulturalnymi i historycznym śródmieściem, pełnym atrakcji. Budapeszt od zachodu otoczony jest rozległymi lasami , idealnymi do uprawiania turystyki pieszej. Gdybyś chciał nabrać sił po całodziennej wędrówce, czy wiedziałeś, że Budapeszt ma dzielnicę z wyjątkowymi, tak zwanymi „ruinami pubów” ? Oczywiście w okolicy można znaleźć nie tylko puby, ale także mnóstwo klubów i ulicznych lokali gastronomicznych. A wszystko to w mniej niż 10 minut dzięki gęstej sieci transportu publicznego w Budapeszcie.

Przypuśćmy, że po wykładach zdecydujesz się odpocząć. Nie ma problemu! Możesz wybrać się na miły spacer po 200-metrowymwzgórzu Gellért (ze wspaniałym widokiem na nasze piękne miasto) lub odwiedzić termalne spa Gellért (zbudowane w XIII wieku). Nawiasem mówiąc, miasto ma 14 uzdrowisk i aquaparków, zapewniających szeroki wybór możliwości rekreacji.

W letnie weekendy zabytkowy Liberty Bridge (również w odległości kilku minut spacerem od Uni) staje się mostem tylko dla pieszych, na którym odbywają się koncerty na żywo, jam session, a nawet lekcje jogi na świeżym powietrzu.

BME ma 3 laureatów Nagrody Nobla; jednym z nich był student i wykładowca naszego Wydziału: Dénes Gábor , który zdobył Nagrodę Nobla za odkrycie hologramu, Theodor von Kármán , „ojciec technologii rakietowej” w USA oraz László Heller , twórca układu chłodzenia Hellera dla elektrownie.

Jeśli nie masz pewności, którą dziedzinę wybrać w zakresie inżynierii mechanicznej, mamy dobrą wiadomość. Wydział Mechaniczny oferuje licencjat z inżynierii mechanicznej na dwóch specjalnościach: inżynieria procesowa oraz projektowanie i technologia inżynierska. Na poziomie magisterskim Twoje możliwości są jeszcze szersze; nasz Magister Inżynierii Mechanicznej oferuje pięć specjalizacji:

- Projektowanie i technologia,

- inżynieria cieplna,

- Solidna mechanika

- Mechanika płynów i

- Inżynieria nuklearna.

Spośród specjalności musisz wybrać dwie, główną i młodszą. Inżynieria jądrowa może być wybrana jako pojedyncza główna + poboczna specyfikacja.

Na Wydziale Mechanicznym BME zdecydowanie nie jesteś sam. Międzynarodowy zespół mentorów pomaga w osiedleniu się w Budapeszcie.

Jeśli interesujesz się określonym tematem, możesz dołączyć do profesjonalnej grupy studentów, zdobyć głębszą wiedzę i stworzyć nowe osiągnięcia.

W BME jest szeroka oferta na spędzanie wolnego czasu. Na początku BME prowadzi tętniące życiem życie towarzyskie: koncerty, imprezy do białego rana, podczas których dajesz upust i dobrą zabawę.

No i samo miasto: w Budapeszcie nie można się nudzić ani w dzień, ani w nocy. Możesz spotkać nowych przyjaciół, przyspieszyć poziom kofeiny, ugasić pragnienie w setkach wyszukanych kawiarni nowofalowych w pobliżu BME lub odwiedzić restauracje lub punkty fast-food w centrum miasta.

Jeśli jesteś zainteresowany, przyjdź i studiuj na Wydziale Mechanicznym BME!

Więcej informacji: href = "https://gpk.bme.hu/en/

Linki, które mogą Ci pomóc:

href = "https://www.imt.bme.hu/

href = "https://gpk.bme.hu/en/

Centrum sportowe BME

Funkcje kampusu

Jeśli lubisz uczyć się i uprawiać sport, jesteś we właściwym miejscu w BME. 20 studentów BME jest członkami oficjalnego związku sportowego (MAFC) i zdobyło 32 złote medale na igrzyskach olimpijskich (8 z nich pochodziło z Wydziału Mechanicznego).

Jako student BME możesz skorzystać ze zniżki na wstęp do centrum sportowego BME z siłownią, aerobikiem, futsalem, spinningiem, squashem, judo, wspinaczką halową i jogą.

Po południowej stronie kampusu znajduje się zupełnie nowa pływalnia z 25-metrowym basenem.

Ale oczywiście brzegi Dunaju są idealne na długie sesje joggingu lub jazdy na rowerze.

    Lokalizacje

    • Budapest

      Műegyetem rkp. 3.

      pytania