Keystone logo
Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Wstęp

Informacje ogólne

Beijing Jiaotong University jest kluczowym narodowy uniwersytet pod bezpośrednim administracji Ministerstwa Edukacji i teraz jest wspólnie wspierany przez Ministerstwo Edukacji, China Railway Corporation i rząd w Pekinie Miejskiego. BJTU jest jedną z pierwszych uczelni wybranych do „Narodowego 211 Project” oraz projektu „985 Siła Dyscyplina Platforma Innowacji”, jeden z pierwszych instytucji uprawnionych do nadawania stopni magisterskich i doktoranckich. BJTU, jako wiodącej organizacji, ustanowiła Collaborative Innovation Center for Rail Transit Bezpieczeństwa, który jest jednym z pierwszych 14 centrów współpracy zatwierdzonych przez rząd chiński do wprowadzenia „Krajowego 2011 projektów”. BJTU został wybrany do Top 100 „QS pięciu krajach BRIC” przez 3 kolejne lata, 6 dyscyplin weszły górną 400 z Uniwersytetu światowej QS.

Jako jeden z trzech początków Uniwersytetu Jiaotong historia BJTU można datować na 1896 r. BJTU wyrosła z pekińskiej kolejowego Zarządzania Institute, pierwszy uczelni wyższej Chin, które zostało popełnione na wspieranie talentów i zarządzania kolejowa zainicjowanego kształcenie współczesnych Chin w zarządzaniu kolejowym i telekomunikacji. W 1917 roku została przekształcona w Pekinie Kolejowej Szkoły Zarządzania i Pekinie Poczty i Telekomunikacji School. W 1921 roku połączył się z Shanghai Przemysłowej College, Tangshan Przemysłowej College tworząc Jiaotong University. Po reorganizacji Jiaotong University w 1923 roku został przemianowany na kampus Pekin Beijing Jiaotong University. W 1950 roku szkoła została nazwana Northern Jiaotong University, a prezesem był słynny ekspert most Mao Yisheng. W 1952 roku, Jiaotong University Northern został odwołany w związku z tym, kampus Pekin Tang usamodzielniła się, a szkoła została przemianowana Pekin Instytut Kolejnictwa. W 1970 roku nazwa Północna Jiaotong University została wznowiona. W 2000 roku połączyły się w Pekinie Electric Power College i administracja została przeniesiona z Ministerstwa Kolei do Ministerstwa Edukacji. W 2003 roku nazwa Beijing Jiaotong University została wznowiona. Niektórzy znani ludzie w historii Chin otrzymał wykształcenie na uniwersytecie, w tym Liu Han, założyciel pierwszej stacji radiowej Chin, Ying Shangcai, wynalazca pierwszej dużej mocy silnika parowego Chin Zheng Zhenduo, sławny pisarz i krytyk literacki i historyk, Jin Shixuan, autor pierwszej monografii Chin zarządzania kolejowy, Xu Jing, pionier ekonomii transportu kolejowego w Chinach, a Yang Rumei, jednego z pierwszych czterech głównych księgowych w Chinach. Kilka znanych uczonych pracował na uniwersytecie, w tym Xiang Zhejun, Naczelnego Prokuratora Trial Tokio i Ma Yinchu, znanego demograf i ekonomista.

W dniu 10 września 2016 roku, BJTU orzekł proste i uroczyste obchody pod hasłem „Jiao Tong, Chiński Sen”. W spotkaniu uroczystości, list gratulacyjny od Liu Yandong został odczytany. Wang Anshunm, burmistrz Pekinu i Du Zhanyuan, wiceminister MEN uczestniczył w spotkaniu i wygłosili przemówienia. Ponadto ministrowie Ministerstwa Transportu Rosji i Mongolii przesłała również swoje listy gratulacyjne. I pięciu prezydentów pięciu uniwersytetów Jiaotong wspólnie wydała deklarację Beijing Jiaotong University, który wyznaczył nowy rozdział w Jiaotong University w nowej przyszłości. Przedstawiciele China Railway Association, Stowarzyszenia chińskiego Nauki i Technologii, chińskiego Towarzystwa Szkolnictwa Wyższego, Chińskiej Akademii Inżynierii, państwo Tajemnica Prezydium Biura Kolei Państwowej, Komitetu Miejskiego Pekinie oraz odpowiednich okręgach i powiatach, dyrektorów szkół i jednostki ko-budowlanych, ponad 20 Chinese Academy of Sciences, 6 Ambasada Chin urzędnicy, 31 zagranicznych uniwersytetów, 6 Hong Kong, Makao i Tajwanu uniwersytetów i 22 uniwersytetów kontynentalnych, jak i absolwentów, nauczycieli i studentów wzięło udział w spotkaniu uroczystości. Jednocześnie, BJTU stwierdził także ponad 10 głównych działań, takich jak Uniwersytet Presidents 2016 Globalnego Szczytu, Chiny Transport Senior Forum i uroczystości partii.

BJTU orzekł prezydent Forum China-Rosja Jiaotong University w 2015 roku, Premier Li Keqiang wysłał list gratulacyjny. Do tej pory BJTU ustalił Sino Rosja Jiaotong Instytut w Petersburgu, chińsko rosyjski szybki ośrodka badawczego kolejowy, chińsko Britain szybkiego ośrodka badawczego kolejowego, międzynarodowego wspólnego laboratorium szybkiego działania ochrony kolei i obsługa i międzynarodowej platformy badań naukowych globalnego łańcucha dostaw i logistyki. BJTU aktywnie realizuje zarządzanie ruchem szkolenia przemysłu zagranicznych i rozszerza międzynarodową renomę i wpływy.

Dyscypliny BJTU na miejsce dobrze w trzeciej rundzie krajowej oceny akademickiej. nauka System był pierwszym, informacja inżynieria transportu rankingu trzeci i komunikacja technika była 8-ci. Do tej pory nauka systemu pierwsze miejsce w całym kraju w trzech kolejnych rundzie oceny.

BJTU znajduje się w Pekinie, stolicy Chin ze wschodniej i zachodniej kampusów w Haidian District. Obejmuje on powierzchnię prawie 1000 mi (1 p, jest równa w przybliżeniu 667 metrów kwadratowych), a jego powierzchnia budynku jest 910 tysięcy metrów kwadratowych. Uczelnia ma również ustanowiła nowy kampus Weihai i umieścić go do użytku w 2015 roku. Każdy kampus ma dydaktycznych i badawczych dźwiękowe obiektów jak również piękne otoczenie.

BJTU uzyskał wyróżnienie w oferując szereg programów akademickich dzięki jego rozwoju w ponad stu lat. BJTU sprzyja silne poczucie współpracy i innowacji. Uczelnia stała się ważną bazą okazać się szczególnie wybitne talenty, uzdolnienia w zakresie technologii informatycznych i miejski transport szynowy, dla rozwoju gospodarczego i społecznego Chin. Uczelnia została ściśle powiązana z narodu industrializacji, urbanizacji, informationization od czasu jej utworzenia. BJTU przyczynia się do wszechstronnego systemu transportowego, w szczególności w celu przyspieszenia rozwoju transportu kolejowego, a także promuje integrację Pekin, Tianjin i Hebei, która aktywnie przyczynia się przyczynić do transportu krajowego, logistyki, inżynierii informacyjnego, nowych energetyki i ekonomii społecznej w Pekinie , BJTU ustanowiła cel rozwoju i strategii „trzech kroków”, aby być pierwszej klasy uniwersytetów w połowie tego stulecia.

Po trzech stuleciach rozwoju szkoła stała się zaletą informacji, zarządzania i innych dyscyplin dla charakterystyk ruchu nauki i techniki. Uczelnia posiada kompletny system nauczania przemysłu, zarządzania, ekonomii, prawa, literatury i filozofii. BJTU posiada 14 szkół, w tym szkoły inżynierii elektronicznej i informacji, Szkoła technologii komputerowej i informacyjnej, Wydział Ekonomii i Zarządzania szkoły inżynierii cywilnej, szkoły mechanicznej, inżynierii elektronicznej i kontroli, szkoły elektryczna, szkoły nauki szkolnej inżynierii oprogramowania, szkoły marksizmu szkoły architektury i wzornictwa, szkoły prawniczej, szkole bezpieczeństwa narodowego, absolwent szkoły i szkoły odległość i kształcenia ustawicznego. Beijing Jiaotong University Haibin kampus był współzałożycielem z przedsiębiorstwami w Huanghua, Hebei Province. BJTU ma dwa level-1 krajowego klucza disciplines-- inżynierii ruchu i transportu oraz informacje i inżynierii komunikacyjnej, dwa 2-poziom krajowych disciplines-- Przemyśle, most i inżynierii tunelu. Do tej pory BJTU ma 8 krajowe kluczowych dyscyplinach. Istnieje 15 stacji badawczych post-doc, 20 level-1 dyscyplin oferujących studia doktoranckie, 34 level-1 dyscyplin oferujących programy magisterskie, 13 programów studiów zawodowych, takich jak MBA, EMBA, mgr inż, M.Acc, M.Law itd.

BJTU uznała poprawę jakości nauczycieli jako priorytet prowadzenia uniwersytet i to energicznie realizował strategię wzmocnienia zdolności szkolnych. Do tej pory BJTU ma 2,907 wykładowców i pracowników członków, w tym 1,846 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin. (Wśród kadry nauczycielskiej w pełnym wymiarze czasowym, 1199 są zastępcy starszych pozycji zawodowych i technicznych oraz 1733 są magistra lub powyżej). BJTU ma 2 akademików z CAS, 2 akademików z Chińskiej Akademii Inżynierii, 5 nauczycieli narodowe, 6 członków oceny akademickiej grupa stopniach naukowych Komitetu Rady Państwowej, 4 „973” szef naukowców, 9 wybrana osoba „program tysięcy talentów”, 6 wybranej osobie „programu dziesięć tysięcy talentów”, 8 wyróżnionych profesorów i niepełnym wymiarze czasu pracy o „Jangcy rzeka uczony”, 11 krajowe kandydatów Talentów Project 9 zwycięzców krajowego wybitnego funduszu młodzieży, 11 zwycięzców wybitnego funduszu młodzieży, 69 osoby z programu New Century projektu Doskonałe Talenty, 158 ekspertów, którzy lubią specjalny zasiłek rządowy.

BJTU zawsze bierze pod uwagę kultywowanie talentów jako podstawowe zadanie edukacji i przez ostatnie 100 lat kultywowało dużą liczbę talentów w kraju. BJTU uzyskuje ocenę doskonałą w krajowym licencjackich oceny nauczania w roku 1997 i 2006. Obecnie Uniwersytet ma 14,253 studentów studiów podyplomowych, 7,966, 2,891 studentów doktorantów, studentów studiów zawodowych 6,918 i 7,810 dla dorosłych studentów. Istnieje 820 długoterminowe studenci zagraniczni w sumie.

BJTU zdobyła 1 nagrodę krajową nagrodę główną, 3 nagrody narodowe w trzeciej nagrody, 12 oddziałów krajowych w drugiej nagrody, 1 Pekin komunalnych nagrodę w nagrodę główną, 27 Pekin komunalnych nagrody w pierwszej nagrody, 29 Pekin komunalnych nagrody w drugiej nagrody w ostatnich trzech lat nagroda osiągnięcie celów dydaktycznych; zatwierdzony 3 projekty pilotażowe i edukacja 1 Edukacji Narodowej reform pilotażowego szkoły przez państwo w ostatnich 5 lat; Posiada 8 dyscyplin krajowego planu kształcenia i szkolenia wybitnych inżynierów i 7 narodową pilota zawodowego kompleksowe dyscyplin reformacji; przyznano 2 „12 pięcioletni” krajowe ośrodki doświadczalne demonstracyjne nauczania, 2 centra krajowe wirtualnego eksperymentu symulacyjnego nauczania, 3 krajowych bazach pozalekcyjnych praktyce 7 inżynierskich krajowe centra kształcenia praktycznego, 2 Pekinie komunalnych poglądowe innowacji praktycznych zasad; ustanowiony krajowy ośrodek demonstracji nauczania; zatwierdzony 4 Krajowe jakość wideo otwartych klas, 22 znakomite projekty szkoleniowe udostępniania zasobów, 42 „12 pięcioletni” ogólne wyższe licencjackich edukacja krajowe planowanie materiałów dydaktycznych z 34 rodzajów. BJTU wzmacnia uprawy wybitnych innowacyjnych talentów poprzez utworzenie klasy eksperymentalnej Nauki (Si Yuan Class) w klasie eksperymentalnej najwyższej klasy dyscypliny talent Foundation (Zhi Xing klasa), zagranicznym projektem klasy menedżera, transportu kolejowego klasy pilotażowych tryb master (lekarz) klasy szkolenia talent, Zhan Tianyou Class, Mao Yisheng klasa i klasa międzynarodowa. Poziom jakości i szkolenia BJTU wzrosła z roku na rok, stopa zatrudnienia jest stabilna na wysokim poziomie studiów licencjackich i magisterskich zatrudnienie stawka wynosi ponad 98% i ponad 50% studentów studiów wybrać dalszą edukację. Student sztuki trupy wykonywane wybitne osiągnięcia w konkursach krajowych i miejskich w Pekinie, zdobył pierwszą nagrodę w 1., 2., 3. i 4. uniwersytet performance grupy instrumentalnej i dał występy w regionach zamorskich, Hong Kongu i Makau. Wersja próba z „długiego marszu Suite” w wykonaniu uczniów BJTU spowodował silne reperkusje w społeczeństwie, oryginalny dramat „Mao Yisheng” został wybrany jako „kręgosłup Rzeczypospolitej - The Science and Engineering Mistrza elitarnej propagandy”. Wysoki poziom sportowy zespół zdobył 112 (razy) pierwsze nagrody na szczeblu krajowym i powyżej poziomu krajowego w różnego rodzaju konkursach, w tym 76 mistrzostw w świecie uniwersyteckim rozgrywkach badmintona i innych ważnych wydarzeń krajowych i zagranicznych.

BJTU trwa wzmacnianie innowacji naukowych i technologicznych jako nacisk na strategię rozwoju, stale poprawia zdolności służby społecznej. BJTU ma nauczanie, instrumenty badawcze i aktywa sprzęt 1070000000000 yuanów RMB; 84.91 tys biblioteczne książki papierowe, książki elektroniczne, zasobów sieciowych z bazy charakterystyki transportowe. BJTU posiada 47 wojewódzkich i ministerialnych platform badawczych poziomie, w tym 1 krajowego laboratorium klucza, 1 krajowego centrum badawczego inżynieria, 6 krajowych laboratoriów inżynierskich, 1 krajowego centrum badań nad energią, 4 krajowych laboratoriów akredytowanych, 1 National Science uniwersytetu i parku technologicznego, 9 kluczowych laboratoriach Ministerstwo edukacji / inżynierskiej ośrodka badawczego, 1 Pekin laboratorium, 10 kluczowych laboratoria technologii inżynierii Pekin centrum badań i innych 13 wojewódzkich i ministerialnych poziomie naukowym platform badawczych. W ostatnich 5 latach, uniwersytet nadzorowane prawie 11.000 projektów badawczych, takich jak krajowe 973 863 Narodowy Plan, Plan, Narodowego Funduszu Nauki, Narodowego Funduszu Nauki Społecznej i innych projektów ustanowionych przez Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Kolei i tak dalej. Fundusz badawczy osiągnął 3,67 mld RMB. BTJU opublikował 3,097 papiery w cytowań scie i 5,214 cytowań prac w EI. Były 2.107 i 1.360 wniosków patentowych atesty. BJTU gościł 8 dział chiński Senior Jiaotong i 42 BJTU wykłady, którego gospodarzem i podjęte 40 wysoki poziom konferencji międzynarodowych. BJTU zdobył 12 nagród krajowych, 136 wojewódzkich nauki i technologii nagrody, 1 narodową nagrodę przyrodoznawstwa w drugiej nagrody, 1 National Science i postępu technologii nagrodę w II nagrodę i 1 narodową nagrodę technologia wynalazku w drugiej nagrody, jak również wyjątkową nagrodę w badaniach naukowych w 8 projektach podejmowanych przez (nauki humanistyczne i społeczne).

BJTU nawiązało stosunki kooperacyjne z ponad 205 uniwersytetami i słynnymi wielonarodowymi przedsięwzięciami z ponad 38 krajów, w tym Stanami Zjednoczonymi, Zjednoczonym Królestwem, Niemcami i Francją, aby rozwijać talenty pierwszej klasy o globalnej wizji. Uniwersytet ustanowił Instytuty Konfucjusza z KU Leuven w Belgii, Texas Southern University w Stanach Zjednoczonych i Uniwersytecie Campinas w Brazylii. BJTU gościł lub podejmowane międzynarodowych konferencji naukowych międzynarodowych komunikacji bezprzewodowej, przetwarzanie sygnałów, inżynierii kolejowej, niskie logistyki węgla i innych dziedzinach. Międzynarodowy Festiwal Kultury odbywa się co dwa lata w celu promowania wymiany chińskich i zagranicznych kultury akademickiej. Deklaracja „Chinese Institute New Energy” został wybrany do „umiędzynarodowienia Uczelni demonstracji Promowanie planu”. i fundusze zagraniczne wzrosła z roku na rok. BJTU ma 17 długoterminowych ekspertów zagranicznych, w tym 3 narodowej „tysiąc zagranicznych ekspertów plan”; 5 chińsko zagranicznych wspólne projekty edukacyjne w celu przeprowadzenia edukacji licencjackich i magisterskich stopni i zwiększenia umiędzynarodowienia szkoły. Aby w pełni grać Stowarzyszenia Absolwentów, fundacji i rady dyrektorów, BJTU utworzyła 37 lokalne stowarzyszenia absolwentów, wchłania 78 zarządów i ustanowił strategiczne stosunki współpracy z przedsiębiorstwami transportu, logistyki, informacji, energii i innych przemysłowa, jak i samorządy, które realizowane długoterminowe i szerokiej współpracy w szkoleniu personelu i badań naukowych.

„Pomyśl o źródle pijąc wodę, kocham ten kraj i cześć alma mater”. Dziś, 120 lat chwalebnej historii, Beijing Jiaotong University prowadzi jej misji, zgodnie z hasłem „Nauka i praktyka” i ducha skromność, ostrożność i innowacji, pamiętając popyt i oczekiwania byłych liderów krajowych i podąża w kierunku bramki budowania światowej sławy uniwersytet z wysokiego szczebla wyróżnieniem.

Lokalizacje

  • Beijing

    Beijing Jiaotong University No.3 Shangyuancun Haidian District, 100044, Beijing

    Programy

    pytania