Keystone logo
© BGU
Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Wstęp

Ben-Gurion University of the Negev ( BGU ) jest znany z najnowocześniejszych badań i innowacji, przyjaznego środowiska kampusowego i wyjątkowego życia studenckiego. Uniwersytet dąży do doskonałości w innowacjach naukowych, współpracy międzydyscyplinarnej i przekraczaniu granic, aby wpływać na społeczności na całym świecie. W BGU wymiana kulturalna i zanurzenie w kulturze są naszymi priorytetami. W swoim programie akademickim lub badawczym będziesz uczyć się razem z lokalnymi rówieśnikami. Zachęcamy zarówno naszych izraelskich, jak i zagranicznych studentów, aby poświęcili czas na uczenie się od siebie nawzajem poza tym, czego naucza się w klasie.

Ben-Gurion University of the Negev jest jednym z wiodących izraelskich uniwersytetów badawczych i jednym ze światowych liderów w wielu dziedzinach.

Na wydziałach nauk inżynierskich studiuje około 20 000 studentów i 4 000 wykładowców; Nauki o Zdrowiu; Nauki przyrodnicze; Pinchas Sapir Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych; Guilford Glazer Wydział Biznesu i Zarządzania; Szkoła Medyczna Joyce'a i Irvinga Goldmanów; Szkoła Zaawansowanych Studiów Podyplomowych Kreitmana; Szkoła nauk o mózgu i poznaniu; Szkoła Zrównoważonego Rozwoju i Zmian Klimatu oraz Międzynarodowa Szkoła Studiów nad Pustynią im. Alberta Katza. Ponad 100 000 absolwentów odgrywa kluczową rolę we wszystkich obszarach badań i rozwoju, przemysłu, opieki zdrowotnej, gospodarki, społeczeństwa, kultury i edukacji w Izraelu.

Uniwersytet ma trzy główne kampusy: kampus rodzinny Marcusa w Beer-Sheva; kampus badawczy w Sde Boker i kampusie w Ejlacie, w którym znajdują się krajowe i multidyscyplinarne instytuty badawcze: National Institute for Biotechnology in Negev; Narodowy Instytut Energii Słonecznej; Ilse Katz Institute for Nanoscale Science and Technology; Instytuty Badań Pustyni Jacoba Blausteina; Ben-Gurion Research Institute for the Study of Israel & Syionism oraz Heksherim - The Research Institute for Jewish and Israel Literature and Culture.

Zaawansowane badania i zastosowania w czołówce nauki i technologii

Ponad 800 starszych i 1100 młodszych wykładowców pracuje ze swoimi doktorantami w zaawansowanych laboratoriach w ramach ponad 60 interdyscyplinarnych ośrodków badawczych.

Oprócz czystych badań, Uniwersytet Ben-Guriona koncentruje się również na badaniach stosowanych.

Poprzez swoją spółkę zajmującą się transferem technologii BGN Technologies, która jest również odpowiedzialna za portfel patentowy Uczelni, Uczelnia inicjuje, prowadzi i realizuje projekty z instytucjami, firmami i fundacjami na całym świecie oraz przyciąga strategicznych partnerów i inwestorów w dziedzinie nauki, technologii i przemysłu, w tym bezpieczeństwa wewnętrznego; bioinformatyka; robotyka, energia i paliwa; ergonomia; bezpieczeństwo cybernetyczne; nanotechnologia; zasoby wodne; ekologia i środowisko, genetyka człowieka; epidemiologia; komórki macierzyste; cukrzyca; rak; zaawansowane leki; biotechnologia i technika rolnicza; technologia informacyjna i komunikacja; środowiskowe uzdatnianie wody; i alternatywnych źródeł energii.

Zielony kampus

Lider badań środowiskowych w Izraelu, Ben-Gurion University jest również zaangażowany w dbałość o środowisko w ramach inicjatywy „Green Campus”.

Uczelnia zajmuje 46. miejsce w światowych rankingach uczelni prowadzących zrównoważoną politykę, prowadzi programy promujące świadomość w zakresie ochrony środowiska, ograniczania zużycia zasobów, efektywności energetycznej, promocji badań oraz szeroko zakrojonej działalności edukacyjnej i społecznej.

Park Zaawansowanych Technologii - Park Hi-Tech i Biotechnologii

Ben-Gurion University jest partnerem w inicjatywie i utworzeniu Parku Zaawansowanych Technologii zlokalizowanego obok Kampusu Rodziny Marcusów. Projekt jest wyjątkowym partnerstwem publiczno-prywatnym, łączącym wybitne osiągnięcia Uniwersytetu i miasta Beer-Szewa z wiodącymi firmami w Izraelu i na świecie i stanowi kamień milowy w izraelskim świecie naukowym. Ten park hi-tech i biotechnologii jest zamieszkany przez pionierskie firmy naukowe i technologiczne z całego świata.

Centrum Hi-Tech IDF oraz centrum badawczo-rozwojowe ds. komunikacji zostaną również zbudowane w sąsiedztwie Parku.

Inicjatywa energetyczna

Ben-Gurion University promuje badania w dziedzinie zielonej energii, energii alternatywnej i odnawialnej, w tym paliw odnawialnych, energii słonecznej i innych. Opracowuje również programy nauczania dla szerokiego zakresu studiów licencjackich i magisterskich w dziedzinie energetyki.

Doskonałość akademicka i ludzka

Uniwersytet Ben-Guriona jest główną atrakcją dla studentów i badaczy ze względu na pluralistyczne i interdyscyplinarne podejście. Imponujące osiągnięcia naukowców, studentów i absolwentów, zarówno w nauce, jak i na rynku pracy, są wynikiem doskonałej infrastruktury badawczej, dydaktycznej i badawczej. Otwarta i przyjazna atmosfera w połączeniu z młodym i oryginalnym sposobem myślenia zachęca studentów i naukowców do rozwoju nauki, kultury i społeczeństwa oraz do przełamywania barier w badaniach.

Rozwój Negev i zaangażowanie społeczne

Ben-Gurion University of the Negev odgrywa kluczową rolę w rozwoju przemysłu, rolnictwa i edukacji na Negewie. Ponad 6000 studentów jest zaangażowanych w różnorodne projekty społeczne i społeczne w regionie: w Beer-Sheva jest 80 „Apartamentów Otwartych”, w których studenci mieszkają w dzielnicach, w których są aktywni, w ramach Departamentu Działań Społecznych. Do tego dochodzą studia i bogate życie kampusowe, z którego słynie Uniwersytet.

Bezprecedensowy napęd i wzrost

Populacja studentów na Uniwersytecie Ben-Guriona wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady. Światowe oceny akademickie stawiają Uczelnię wysoko wśród uczelni na świecie, aw niektórych dziedzinach nawet w światowej czołówce. Uniwersytet Ben-Guriona zajął pierwsze miejsce pod względem zadowolenia studentów spośród wszystkich instytucji akademickich w Izraelu.

Wymagania wizowe

W BGU International z przyjemnością zapewnimy całą niezbędną pomoc i know-how, które pomogą Ci uzyskać odpowiednią wizę. Proszę zrozumieć, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za upewnienie się, że wiza jest ważna przez cały okres Twojego pobytu na Ben-Gurion University of the Negev .

Prawo izraelskie wymaga, aby wiza odzwierciedlała cel pobytu w Izraelu. Przy wjeździe do Izraela Twój paszport musi być ważny jeszcze co najmniej sześć miesięcy po dacie wygaśnięcia wydanej wizy.
Uwaga: cudzoziemcy wjeżdżający do Izraela z wizą turystyczną nie będą mogli zmienić rodzaju wizy i będą zmuszeni opuścić Izrael, wrócić do swojego kraju i ponownie wjechać z odpowiednią wizą.

Jako osoba ubiegająca się o wizę po raz pierwszy:

Aby wjechać i przebywać w Izraelu należy uzyskać odpowiednią i aktualną wizę, adekwatną do celu pobytu. Proszę umówić się na spotkanie w najbliższym przedstawicielstwie w Izraelu i zabrać ze sobą następujące dokumenty w celu ostemplowania paszportu odpowiednią wizą (izraelskie przedstawicielstwo w Twoim kraju może również poprosić o więcej/inne dokumenty):

 • Skontaktuj się z koordynatorem ds. wiz w BGU , aby uzyskać pomoc przy składaniu wniosku wizowego.
 • Uzyskaj ubezpieczenie zdrowotne (możliwe również za pośrednictwem Biura Międzynarodowych Spraw Akademickich). Jest to prośba obowiązkowa.
 • Uzyskaj list z akceptacją i zaproszeniem od BGU .
 • Pobierz formularz wniosku o wizę ze swojej strony internetowej.
 • Twój ważny paszport
 • Weź ze sobą zdjęcie paszportowe
 • Dowód zrównoważonego rozwoju

Po uzyskaniu wizy:​

 • Wyślij zeskanowaną kopię swojej polisy ubezpieczenia zdrowotnego, listu akceptacyjnego, zaproszenia i wizy do Koordynatora Wizowego BGU w Biurze ds. Międzynarodowych Spraw Akademickich.
 • Po przybyciu do BGU prosimy o przyniesienie do koordynatora wizowego kopii pozwolenia na wjazd otrzymanego podczas kontroli paszportowej. Należy pamiętać, że wszyscy obcokrajowcy muszą zawsze mieć przy sobie ważną kopię wizy i paszportu.

Przedłużenie wizy:

 • Aby przedłużyć wizę w Izraelu należy złożyć wszystkie niezbędne dokumenty u koordynatora ds. wiz w BGU . Aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganych dokumentów, znajdź odpowiednie kategorie wiz na poniższej liście.
 • Proszę wziąć pod uwagę, że proces ubiegania się o wizę jest czasochłonny. Pamiętaj, aby złożyć wniosek o przedłużenie wizy na miesiąc przed jej wygaśnięciem.

Lokalizacje

 • Be'er Sheva

  David Ben Gurion Blvd 1, Be'er Sheva, Israel, 8410501, Be'er Sheva

 • Sde Boker

  Sde Boker, Izrael

  pytania