Na Uniwersytecie Bethel dążymy do doskonałości.
Ale tutaj doskonałość oznacza coś więcej. Oznacza to przyjęcie naszej wiary w Chrystusa i włączenie jej do wszystkiego, czego się uczymy, we wszystkim, co robimy, abyśmy mogli dokonać niesamowitych rzeczy - dla chwały Bożej i dobra naszych bliźnich.
Jesteśmy liderem i wzorem w chrześcijańskim szkolnictwie wyższym od 1871 roku. Od pokoleń nasza fuzja wiary ewangelicznej z czołowymi naukowcami zmienia kobiety i mężczyzn, przygotowując ich do wyjątkowych powołań w królestwie Bożym.
John Alexis Edgren założył Betel jako seminarium w 1871 roku pod nazwą Baptist Union Theological Seminary. Seminarium przygotowywało pastorów do służby szwedzkim imigrantom baptystycznym, uciekającym przed prześladowaniami religijnymi w Europie. Edgren, kapitan morski i uczony, który znał 30 języków, założył Betel z trwałego przekonania, że chrześcijanie powinni kochać Boga umysłem i reprezentować Go we wszystkich dziedzinach.
Przeprowadzka na uniwersytet
Konferencja Generalna Baptystów (obecnie Converge) poparła seminarium w 1914 r., Przeniosła je z Chicago do St. Paul i połączyła z chrześcijańskim liceum. Po drugiej wojnie światowej Betel spełniło zapotrzebowanie na czteroletnie stopnie naukowe, stając się Bethel College & Seminary.
W ciągu następnych dziesięcioleci wizjonerscy liderzy rozszerzyli seminarium Betel na zachodnie i wschodnie wybrzeże, jednocześnie rozwijając program studiów licencjackich w St. Paul. W 1989 r. Uruchomiono nieteologiczne programy dla absolwentów, a następnie stopnie licencjata dla pracujących dorosłych oraz opcje uczenia się online.
W 2004 r. Betel, już zaliczany do „uniwersytetów magisterskich”, zmienił nazwę na Bethel University, aby dopasować szeroki zakres programów w 4 szkołach:
College of Arts & Sciences
College of Adult & Professional Studies
Graduate School
Seminarium w Betel
Betel pozostaje prywatnym, chrześcijańskim uniwersytetem, częściowo sponsorowanym przez kościoły Converge, ale otwartym dla wszystkich mężczyzn i kobiet chcących uczyć się w perspektywie ewangelicznej i we wspólnocie.
Gotowi na przyszłość
W ciągu mniej niż trzech dekad programy Betel zwiększyły się ponad dwukrotnie do ponad 100 stopni, a liczba zapisanych wzrosła do prawie 4500 uczniów. Ale Betel pozostaje wierna wizji swojego założyciela, Johna Edgrena: rozwijać szeroko wykształconych, krytycznie myślących chrześcijan, zmieniając świat poprzez służbę i przywództwo w imieniu Chrystusa.
Misja
Odważnie poinformowany i zmotywowany wiarą chrześcijańską, Uniwersytet Betel kształci mężczyzn i kobiety w dążeniu do doskonałości przywódczej, stypendialnej i służby. Przygotowujemy absolwentów do strategicznej służby, aby odnowić umysły, żyć prawdą biblijną, zmieniać kulturę i szerzyć ewangelię.
Wizja
Betel będzie uniwersytetem z wyboru skupionym na Chrystusie w tym stuleciu.
Zakorzeniony w wierze. Zaangażowany w doskonałość. Betel stanie się liderem w chrześcijańskim szkolnictwie wyższym, budując silniejsze wspólnoty, wyposażając pewnych siebie przywódców i łaskawych sług oraz przygotowując pełnych pasji zmieniaczy świata. Poprzez nasze myśli, słowa i czyny pokażemy, co to znaczy, że uniwersytet jest skoncentrowany na Jezusie Chrystusie.
Wartości
Uniwersytet Bethel to tętniąca życiem społeczność edukacyjna skupiona na Chrystusie. Tutaj uczniowie o różnych zainteresowaniach i pochodzeniu mają wspólny cel: stać się pełnymi i świętymi osobami. Podczas tej transformacyjnej podróży opieramy się na podstawowych wartościach, które prowadzą nas duchowo, emocjonalnie i intelektualnie.
Po pierwsze, jesteśmy naśladowcami Chrystusa, starającymi się żyć zgodnie z naukami Jezusa i naśladować Jego życie objawione w Piśmie Świętym. Jesteśmy także twórcami postaci. Poprzez zdrowe, wspierające relacje i kulturę służby rozwijamy siłę osobistą i inteligencję emocjonalną, aby dokonywać właściwych wyborów w zepsutym świecie.
Jako uczniowie jesteśmy krytycznymi myślicielami i rozwiązującymi problemy, zobowiązanymi do doskonałości akademickiej i dyscypliny intelektualnej. Jednocześnie poszukujemy prawdy, uznając, że każda prawda - naukowa, artystyczna, filozoficzna czy teologiczna - ma swoje źródło w Bogu.
Zostaliśmy umieszczeni na tej ziemi w określonym celu: Bóg chce, abyśmy wykorzystali nasze talenty i współczucie, aby zmieniać świat i pojednać. Kiedy pokornie i uczciwie angażujemy się w nasze własne uprzedzenia i uprzedzenia, zbliżamy się do zrozumienia nieskończonej miłości Chrystusa i bezinteresownej misji odkupienia.
W tym złożonym i niespokojnym świecie staramy się być zarówno solą, jak i światłem - strzegąc dobra i odbijając wiodące światło Chrystusa. Wymaga to dojrzałej wiary, opartej na osobistej relacji z Bogiem i zdolnej do przeciwstawienia się burzom życia.