Dołącz do naszego Dnia Otwartego 9 marca – zarejestruj się tutaj
Międzynarodowa Szkoła Projektowania w zakresie Zrównoważonych Innowacji dla Rozwiązań Ludzkich
BESIGN Szkoła Zrównoważonego Projektowania - Szkoła projektowania w zakresie zrównoważonych innowacji
Założona w 2013 roku BESIGN The Sustainable Design School to międzynarodowa instytucja szkolnictwa wyższego zajmująca się zrównoważonym projektowaniem i innowacjami dla ludzi.
Słowo od założycieli:
"Przy zakładaniu BESIGN The Sustainable Design School kierowaliśmy się silnym wspólnym przekonaniem: głębokie zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie wymagają od nas podejścia do innowacji w zupełnie inny, radykalny sposób. Dzieląc się naszymi wzajemnymi doświadczeniami pedagogicznymi i zawodowymi, jesteśmy przekonani, że: Design, jako sposób myślenia, odgrywa zasadniczą rolę w nowych, zrównoważonych innowacjach dla wszystkich.
Cele zrównoważonego rozwoju
BESIGN Szkoła Zrównoważonego Projektowania podąża za 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju jako kreatywnym narzędziem.
Program przekrojowy z wieloma pozycjami interdyscyplinarnymi
Uprzywilejowujemy proces integracji oparty na wymianie i umiejętnościach osobistych. Naszym priorytetem jest poznanie Ciebie i docenienie Twoich talentów.
Międzynarodowe - wymiany międzynarodowe
BESIGN The Sustainable Design School jest członkiem Cumulus Association, międzynarodowej sieci zrzeszającej 280 szkół projektowania i uniwersytetów na całym świecie.
Université de Buenos Aires, Faculté de l'Architecture, du Design et de l'Urbanisme (UBA - FADU) - Argentyna
Universidad de Ciencias y Artes de América Latina (UCAL) - Peru
Instytut Sztuki, Projektowania i Technologii Srishti - Indie
Ringling College of Art & Design – USA
Uniwersytet Ozyegin - Turcja
Tbilissi State Academy - Georgia
Universita degli studi della campania luigi vanvitelli - Włochy
Uniwersytet Jiangnan - Chiny
Universidad del desarrollo (UDD) – Chile
HIT Holon Institute of Technology - Izrael
Uniwersytet w Montrealu – Kanada
Uniwersytet Shizuoka – Japonia
UPES - Indie
Doświadczenie zawodowe - projekty partnerskie
Od pierwszego roku studiów „uczysz się przez działanie” w kontekście partnerstwa zawodowego.
« Te duże firmy przychodzą do pracy z naszymi studentami, ponieważ mają intuicyjną wizję jutra, już żyją z wiedzą i dzieleniem się gospodarkami jutra, rodzą się w cyfrowym świecie i aspirują do pomagania innym w odpowiedzialny sposób! » Maurille Lariviere
Projekty - czym one są?
Profesjonalne projekty realizowane każdego roku pozwalają nowemu pokoleniu kreatywnych, ciekawych świata studentów.
Faza 1 - Krótka i problematyczna Kluczowym punktem jest spotkanie z przedstawicielami spółki partnerskiej. Podczas tej wymiany studenci zapoznają się z projektem, identyfikują potrzeby, dopracowują krótki opis i opracowują strategie perspektywiczne.
Faza 2 - Analiza Sekwencje sesji badawczych i immersji pozwalają studentom z jednej strony zintegrować potrzeby firmy, az drugiej zdefiniować kluczowe dla strategicznej refleksji osoby – uwzględnienie celów zrównoważonego rozwoju związanych z projektem.
Faza 3 - Ideacja Ta faza pozwala na wygenerowanie szerokiej gamy innowacyjnych pomysłów, od najbardziej utopijnych po najbardziej konkretne. Ideacja doprowadzi uczniów do znalezienia koncepcyjnych odpowiedzi.
Faza 4 – Realizacja Wybrane pomysły są analizowane, przerabiane i rysowane przez uczniów w celu sprawdzenia ich przydatności dla przyszłychużytkowników. Wykorzystując modele (cyfrowa reprezentacja wizualna 3D) i prototypowanie (makieta funkcjonalna i dynamiczna), uczniowie nadają walidowanym rozwiązaniom rzeczywisty, wizualny aspekt.
Faza 5 - Prototypowanie Wszystkie etapy pracy są sformalizowane i zilustrowane za pomocą różnych mediów fizycznych i cyfrowych. Celem jest wyjaśnienie firmie przeprowadzonej refleksji, przyjętych stanowisk i wyników projektu.
Dzięki nowym innowacyjnym metodom:
"Myślenie projektowe"
Oszczędne innowacje
Analiza cyklu życia, koncepcja ekologiczna, wiedza biometryczna dotycząca projektowania ®
BESIGN The Sustainable Design School , położona w uprzywilejowanej lokalizacji w Cagnes-sur-Mer w sercu Lazurowego Wybrzeża, dysponuje kampusem o powierzchni 2000 m2 wyposażonym w: pracownię komputerową, pracownię modelarską, studio muzyczne, studio fotograficzne, salę kreatywności, ogród wspólny, tarasy.
Współpraca z FabLab ECOLAB Côte d'Azur (drukarki 3D, wycinarki laserowe, skanery 3D) pozwala studentom tworzyć obiekty do swoich projektów projektowych.
Uniwersytet: Jako członek Université Côte d'Azur (UCA) nasi studenci mają dostęp do kursów badawczych i doktoranckich, a także do wymiany akademickiej z innymi członkami UCA.
Rekrutacja: Na podstawie złożonego wniosku (teczka rekrutacyjna, dowód osobisty, wyniki szkoły, portfolio) i indywidualnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Finansowanie: Pomoc finansowa jest dostępna za pośrednictwem funduszu powierniczego „ BESIGN The Sustainable Design School Friends”.
Różnorodność studentów, z różnych środowisk i kierunków studiów, przyczynia się do zrównoważonej innowacji i jej praktyk.
Dzisiaj stajemy przed ważnymi pytaniami dotyczącymi realnej ewolucji naszej planety. Zmiany są nie tylko konieczne, ale i nieuniknione, abyśmy wszyscy mogli żyć w akceptowalnych warunkach. Aby odpowiedzieć na te pytania, należy położyć nacisk na wyobraźnię i innowacyjność. Nasi studenci mogą wykorzystać te niesamowite możliwości.
Aby jak najlepiej rozwiązać złożoność bieżących problemów na świecie, BESIGN The Sustainable Design School oferuje program przekrojowy, międzynarodowy i multidyscyplinarny. Pedagogika jest realizowana poprzez konkretne projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, które podzielają nasze wartości.
« Wczoraj byłem studentem, dziś jestem projektantem! » Dzięki dyplomowi Szkoły Zrównoważonego Projektowania nasi studenci mają szansę zintegrować się z dużymi firmami lub założyć własny start-up.
«Moja wizja projektowania nie polega tylko na tworzeniu obiektu estetycznego. Projektowanie jest przede wszystkim filozofią: tworzyć w celu poprawy codziennego życia każdej osoby. Wybrałem BESIGN The Sustainable Design School ze względu na podejście Design Thinking i Eco-Design»
Antoine Trouvé, Diplômé 2017
Mówią nam
Każde doświadczenie jest inne; którzy lepiej niż uczniowie opowiadają o swoich.
«Zawsze pociągało mnie rysowanie, nawet jeśli nigdy nie brałem lekcji. Interesuje mnie również środowisko, które jest przedmiotem wielkiej troski mojego pokolenia. BESIGN The Sustainable Design School łączy design i koncepcję zrównoważonej innowacji. Wierzę, że to miejsce, w którym mogę się rozwijać.» Laura Jovene - 1 rok
«Wybrałem BESIGN The Sustainable Design School ze względu na nacisk na eko-koncepcję i dlatego, że oferuje ona studentom możliwość uczestniczenia w profesjonalnych projektach z dużymi firmami, takimi jak Toyota, Decathlon i Accenture»
Paul Sossouhounto - 2 rok
«Wybrałam karierę projektanta w BESIGNThe Sustainable Design School, ponieważ muszę pracować dla innych i czuć się użyteczną dla tych, którzy są w potrzebie. Długo rozważałam karierę w sektorze humanitarnym, aż odkryłam projektowanie.»
Julian Coiffard - 2 rok
«Wybrałem BESIGNThe Sustainable Design School ze względu na jej wartości i interesujący program (szkoła międzynarodowa, projekty partnerskie). Projektowanie to kreatywny zawód, w którym można ulepszać rzeczy, tworząc bardziej estetyczne, ergonomiczne i zrównoważone rozwiązania.»
Rosa Hämäläinen - 3 rok
«Zapytałem siebie, « czym jest zrównoważony rozwój? » Czy jest to podejście angażujące środowisko czy nas samych? Nie. Po namyśle postanowiłem zorientować się, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi i gdzie możemy tworzyć rozwiązania, ponieważ nie chodzi tylko o wiedzę, ale o działanie.» Jérémie Polese – absolwent studiów magisterskich 2017
«Zawsze interesowałem się projektowaniem i ogólnie dziedzinami artystycznymi, więc wybór studiowania projektowania po uzyskaniu Bac SDT2A był dla mnie dość naturalny. Wybrałem tę szkołę, ponieważ jej pozycja bardzo mnie interesuje. Uważam, że ważne jest tworzenie rozwiązań, które są bardziej przyjazne dla naszego środowiska.» Corentine Masson - absolwentka studiów magisterskich 2018