Keystone logo
© Carrianna Field
Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Wstęp

Barcelona School of Architecture (ETSAB) to największa i najstarsza szkoła architektoniczna w Katalonii. Oferuje szkolenia we wszystkich cyklach edukacji uniwersyteckiej, zarówno licencjackich, jak i magisterskich, i odgrywa znaczącą rolę w badaniach na uniwersytecie hiszpańskim i latynoamerykańskim dzięki pracy swojego wydziału, który spotyka się poprzez grupy badawcze na Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTech (UPC). Szkoła prowadzi również nauczanie architektury krajobrazu w Hiszpanii i pozostaje w stałej współpracy z najbardziej prestiżowymi szkołami w Europie.

Jako szkoła publiczna, jej powołanie służy całemu społeczeństwu, z silnym zaangażowaniem w architekturę i współczesne miasto, które jest przyjazne i kulturalne, a także ze szczególną wrażliwością na publiczną, demokratyczną i jakościową przestrzeń. Prowadzone studia mają silny komponent techniczny, kulturowy i urbanistyczny, co pozwala naszym absolwentom zajmować różnorodne stanowiska w procesie definiowania i budowania środowiska. Zostać liberalnymi profesjonalistami, urzędnikami lub zatrudnionymi przez przemysł, zdolnymi do zrozumienia rzeczywistości poprzez projekt architektoniczny.

Barcelona School of Architecture została założona 18 września 1875 roku na Uniwersytecie Barcelońskim. Jego poprzednicy sięgają Szkoły Sztuk Szlachetnych w Lonja, zwanej Escola de Llotja, założonej w 1775 roku i sponsorowanej przez Junta Particular de Comercio de Barcelona, ​​z której zostanie utworzona Klasa Architektury, kierowana przez Antoni Cellars od 1817 roku. W 1850 roku nauczanie zawodu mistrza robót zostało oficjalnie wprowadzone w ramach starej szkoły sztuk szlacheckich, przekształconej w Królewską Akademię Sztuk Pięknych w San Jorge. School of Master Builders jest bezpośrednim poprzednikiem School of Architecture. W 1972 roku ETSAB był współzałożycielem UPC.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Barcelona

    Avinguda Diagonal,649, 08028, Barcelona

    pytania