Keystone logo
Babeș-Bolyai University - Faculty of Economics and Business Administration Magister rachunkowości i organizacji
Babeș-Bolyai University - Faculty of Economics and Business Administration

Magister rachunkowości i organizacji

Cluj-Napoca, Rumunia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

14 Jul 2024

Oct 2024

RON 3500 / per year *

W kampusie

* roczne czesne dla studentów z UE/EOG/Konfederacji Szwajcarskiej. 300 EUR miesięcznie: czesne dla studentów spoza UE/EOG/Konfederacji Szwajcarskiej

Wstęp

Cele

Główną misją programu jest stymulowanie pasji badawczej studentów przy jednoczesnym oferowaniu intensywnych szkoleń mających na celu ułatwienie im kariery w środowisku akademickim lub biznesowym. Naszym celem jest rozszerzenie wiedzy z kraju na perspektywę regionalną i międzynarodową, biorąc pod uwagę podobieństwo do programów studiów w USA. Program oferuje dwa lata zajęć i szkoleń badawczych w zakresie biznesu i ekonomii prowadzonych przez najlepszych lokalnych naukowców i zaproszonych naukowców o międzynarodowej renomie. Międzynarodowa współpraca wzmacnia program, umożliwiając studentom korzystanie z najlepszych dostępnych szkoleń i wspierając ich w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących przyszłej kariery.

Zawartość i struktura

Program nauczania obejmuje kursy podstawowe, a także kursy do wyboru, umożliwiające studentom dostosowanie szkolenia zgodnie z ich celami zawodowymi. Dlatego studenci mogą wybierać między różnymi ścieżkami, które pozwalają im uzyskać najlepsze szkolenie do kariery w środowisku akademickim lub biznesowym. Ścieżki zorientowane na środowisko akademickie przygotowują studentów do badań nad rozprawą doktorską, będąc zintegrowane z trzyletnimi programami doktoranckimi, które są powszechne w Europie jako część pięcioletnich programów studiów podyplomowych. Planowane działania mają na celu wystawienie studentów na kursy metodologii badań, które rozwiną ich umiejętności badawcze, a także kursy oferujące im dogłębną wiedzę z zakresu rachunkowości, finansów i statystyki. Ścieżka zorientowana na biznes przygotowuje studentów do zajmowania najwyższych stanowisk w międzynarodowych korporacjach, firmach audytorskich, firmach konsultingowych i instytucjach finansowych. Zaplanowane działania mają na celu umożliwienie studentom lepszego zrozumienia środowiska biznesowego, przy jednoczesnym zapoznaniu się z badaniami biznesowymi i najczęściej używanymi narzędziami empirycznymi i analitycznymi.

Perspektywy międzynarodowe

Przy opracowywaniu programu nauczania korzystano z porad profesorów związanych z Kenan-Flagler Business School, University of North Carolina at Chapel Hill, London Business School i ESSEC Business School Paris. Dzięki temu studenci mogą korzystać z zajęć dydaktycznych i wskazówek badawczych prowadzonych przez światowej sławy naukowców z najlepszych europejskich i amerykańskich uniwersytetów. Ponieważ program jest organizowany we współpracy z amerykańskim uniwersytetem, studenci mogą skorzystać z jednosemestralnej mobilności w Kenan-Flagler Business School, University of North Carolina at Chapel Hill, a także z innych mobilności studentów w ramach programu Erasmus+.


Więcej informacji, w tym wstęp, można znaleźć na stronie href="https://econ.ubbcluj.ro/international.

Możliwości związane z karierą

Program

O szkole

pytania