Keystone logo
African School of Economics

African School of Economics

African School of Economics

Wstęp

Droga do innowacyjnego przywództwa

Afrykańska Szkoła Ekonomiczna ma siedzibę w Abomey-Calavi, (Kotonu, Benin). Aktualnie oferujemy cztery programy magisterskie na poziomie magisterskim: magister matematyki, ekonomii i statystyki (MMES), magister zarządzania (MBA), magister studiów nad rozwojem (MDS) oraz magister administracji publicznej (MPA). Posiadamy również program nauczania dla kadry kierowniczej i doktorat. program w ekonomii. Sprawdź naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej o naszych obecnych i przyszłych programach. ASE to rozszerzenie Instytutu Badań Empirycznych w Gospodarce Politycznej (IERPE), założonego w 2004 r., W pełnoprawnym uniwersytecie w Afryce. W roku akademickim 2015-2016 studiuje się w ASE (program 71 MMES, 24 MBA) pochodzących z 15 różnych krajów. Członkowie Wydziału (19) pochodzą z najlepszych uniwersytetów z USA, Kanady i Europy.

Cele

Afrykańska Szkoła Ekonomiczna łączy afrykańskie korzenie z globalnym spojrzeniem i staramy się wypełniać nasze zobowiązania, dążąc do doskonałości w następujących aspektach:

 • Zapewnienie naszym studentom wykształcenia w wybranych dziedzinach nauki; Dobrze wykształcone wychowanie, które pielęgnuje ich kreatywność, krytyczne myślenie, globalne spojrzenie na świat i świadomość kulturową; Oraz życie w kampusie, które przygotowuje ich do bycia liderami społeczności i uczącymi się przez całe życie.
 • Być wiodącą instytucją badań i studiów podyplomowych, dążąc do wiedzy zarówno w obszarach rdzeniowych, jak i stosowanych, a także ściśle współpracując z agencjami rządowymi, przedsiębiorstwami i przemysłem w celu promowania innowacji technologicznych i rozwoju gospodarczego.
 • Zapewnienie otwartego środowiska sprzyjającego wymianom wiedzy, poglądów i innowacyjnych pomysłów wśród studentów, wykładowców, pracowników i odwiedzających uczonych z całego świata, o zróżnicowanych środowiskach i wybitnych osiągnięciach dydaktycznych i badawczych.

Lokalizacje

 • Cotonou

  ASE – Bénin Akassato, Abomey-Calavi 02 BP 372, , Cotonou

  • Princeton

   ASE – USA 230 Corwin Hall, , NJ 08544-1012, Princeton

   pytania