Keystone logo
Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Wstęp

Kursy dziennikarstwa są oferowane w stanie Arizona od 1931 roku, kiedy prezydent Ralph Swetman chciał zostać publicystą. Zatrudnił Williama D. Taylora na stanowisku public relations i jako pierwszy nauczyciel dziennikarstwa w historii tej instytucji.

W 1936 roku CE "Chuck" Southern z wydziału angielskiego rozpoczął prowadzenie pierwszych zajęć z dziennikarstwa. W 1946 roku George C. „Pappy” Yates dołączył do wydziału jako przewodniczący Wydziału Służb Specjalnych i prowadził kilka kursów dziennikarskich. Podstawową rolą zajęć dziennikarskich we wczesnych latach było zapewnienie talentu do tworzenia gazet studenckich i roczników.

Ernest J. Hopkins, który jest uznawany za twórcę programu dziennikarskiego, został zatrudniony jako profesor nadzwyczajny dziennikarstwa w 1949 roku i został pierwszym wykładowcą z dziennikarstwem na swoim tytule. Utworzono Wydział Dziennikarstwa, który oferuje 10 kursów. Pierwsze zajęcia z wiadomości radiowych odbyły się w 1951 r., A kierunek z telewizji radiowej pojawił się w 1954 r., Podobnie jak pierwsze zajęcia z fotografii prasowej.

Prasa Państwowa służyła jako laboratorium do raportowania i redagowania zajęć. Zdjęcie z ASU Sahuaro, 1956.

W 1957 roku dziennikarstwo opuściło Wydział Anglistyki, a kursy radiowo-telewizyjne zostały usunięte z programu nauczania audiowizualnego, tworząc Wydział Komunikacji Masowej. Nowy wydział miał wydział trzech i 31 kierunków; Marvin Alisky był głową. W 1958 r. Wydział został członkiem American Society of Journalism School Administrators.

Na początku kampusowa gazeta State Press służyła jako laboratorium do prowadzenia zajęć reporterskich i redakcyjnych. Doradca był członkiem wydziału, podobnie jak dyrektor generalny KAET-TV.

W latach 2005-2019 liczba studentów wzrosła o ponad 50 procent, a liczba wykładowców wzrosła o ponad 70 procent. Narodowe postacie dziennikarstwa, które dołączyły do wydziału, to Leonard Downie Jr., były redaktor naczelny The Washington Post; Sarah Cohen, była redaktorka danych w The New York Times; Walter V. Robinson, były redaktor słynnego zespołu Boston Globe „Spotlight”; oraz Pauline Arrillaga i Maud Beelman, byli redaktorzy, odpowiednio, ds. przedsiębiorstw i dochodzeń w The Associated Press. W tym samym czasie zróżnicowanie wśród studentów wzrosło do prawie 40 procent, a zróżnicowanie kadry do 30 procent.

Lokalizacje

  • Phoenix

    North Central Avenue,555, 85004, Phoenix

    pytania