Keystone logo
Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University

Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University

Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University

Wstęp

O nas

Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University to pełnoprawna, akredytowana, niepubliczna uczelnia wyższa, rozwijająca się z niespotykanym dotąd rozmachem. Historia uniwersytetu może być krótka, ale bogata i okazuje się niezrównaną historią sukcesu. Począwszy praktycznie od zera w 2000 roku instytucja rozwijała się w zapierającym dech w piersiach tempie. AFMKU rozpoczęło się od pomysłu z 1998 roku, który został przekształcony w plan ojców założycieli. W kolejnym kroku po akredytacji ministerialnej instytucja została oficjalnie ustanowiona (2000 r.) I zaczęła funkcjonować w wynajmowanych budynkach w kilku lokalizacjach w Krakowie. W tym czasie oferta naukowa obejmowała 5 kierunków studiów (stosunki międzynarodowe, studia rodzinne, marketing, zarządzanie i administracja), a tylko nieco więcej niż 1200 studentów zapisało się na pierwszy rok, co samo w sobie było sporym osiągnięciem. była pierwszą niepubliczną uczelnią w Polsce, która rozpoczęła od tak szerokiej oferty.

Obecnie jest kwitnącym i tętniącym życiem ośrodkiem akademickim z siedzibą w drugim co do wielkości mieście w Polsce, Krakowie, mieście słynącym z wyjątkowo bogatej tradycji naukowej sięgającej ponad 600 lat. W ramach 6 wydziałów oferujemy 21 kierunków studiów dla prawie 9 000 studentów. Zbudowaliśmy własny state-of-the-art Campus, który obejmuje administrację uniwersytecką, doskonałe zaplecze dydaktyczne, pracownie komputerowe, kafeterię, sklepy, gabinet lekarski, siłownię, bibliotekę, organizacje studenckie, studio telewizyjne, galerie sztuki, hotel uniwersytecki i jeszcze. Niezwykły postęp, jaki udało nam się osiągnąć, wyraźnie widać w rozwoju naszej oferty akademickiej, która miała miejsce w tym krótkim okresie od założenia.

Kampus uniwersytecki znajduje się w doskonałej lokalizacji z łatwym dojazdem z dworca kolejowego i autobusowego oraz międzynarodowego lotniska. Znajduje się w centrum miasta, nad Wisłą, w odległości około trzech kilometrów od historycznego serca metropolii - światowej klasy atrakcja turystyczna, Stare Miasto, znajduje się w odległości trzydziestu minut spacerem lub dziesięć minut jazdy od jednej z częstych usługi autobusowe lub tramwajowe. Supermarkety, centrum handlowe, kompleks kinowy znajdują się w odległości spaceru.

Lokalizacje

  • Kraków

    Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1 30-705, , Kraków

Programy

pytania