Keystone logo
AMD Akademie Mode & Design

AMD Akademie Mode & Design

AMD Akademie Mode & Design

Wstęp

AMD Akademie Mode & Design oferuje międzynarodowe certyfikowane programy szkoleniowe z zakresu mody, projektowania, mediów, komunikacji i zarządzania. Promowanie i wspieranie kreatywnej, jak i biznesowej młodzieży pozostaje kluczowym strategicznym celem AMD Akademie Mode & Design przez ponad 30 lat jego dedykowanych działań edukacyjnych. Edukujemy elastycznych i otwartych specjalistów posiadających wiedzę i know-how, ale także zdolność do interdyscyplinarnego i holistycznego podejścia do międzynarodowych branż kreatywnych.

AMD oznacza innowacyjność, interdyscyplinarne podejście, jakość nauczania i badań, praktyczne znaczenie i indywidualny rozwój kariery. Akademia ma pięć kampusów w znaczących niemieckich lokalizacjach kreatywnych: Hamburgu, Düsseldorfie, Monachium, Berlinie i Wiesbaden.

Wydział szkolnictwa wyższego w Akademii został połączony z Uniwersytetem Nauk Stosowanych we Fresenius i stał się Wydziałem Projektowania, jednostką edukacyjną dla AMD School of Fashion i AMD School of Design.

AMD korzysta ze swojej międzynarodowej sieci. Intensywna współpraca i praktyczne projekty z międzynarodowymi specjalistami od mody, projektantami, naukowcami i szefami marek umożliwiają naukę na najwyższym poziomie jakości przez ponad 30 lat.

Wgląd w branżę, a także praktyczny semestr tworzą pouczające i ekscytujące aspekty. Znanymi firmami są na przykład Calvin Klein, hessnatur, Peek & Cloppenburg, Marc O'Polo, Walt Disney i wiele innych.

Od 2016 roku AMD jest stałym członkiem Międzynarodowej Fundacji Technologii Mody (IFFTI) i dlatego należy do globalnej sieci wiodących instytucji edukacyjnych branży modowej w dziedzinie projektowania, techniki i mody.

Ponad 5000 absolwentów zostało już wykształconych przez AMD. Absolwenci z powodzeniem rozpoczęli działalność dla siebie lub pracują dla znanych marek, takich jak Alexander McQueen, Hermes, Vogue, InStyle, Cosmopolitan, Porsche i Zalando.

Doświadczenie za granicą i międzynarodowa sieć z uczelniami partnerskimi

AMD posiada liczne partnerstwa z cenionymi międzynarodowymi uniwersytetami, takimi jak Berkeley College w Nowym Jorku / USA, Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) w Mediolanie / Włochy, European College of Business and Management (ECBM) w Londynie / Wielka Brytania, Londyn College of Fashion (LCF) w Londynie / Wielka Brytania, Vancouver Island University w Vancouver / Kanada, Beijing Normal University w Zhuhai / Chiny, Hongik University w Seulu / Korea Południowa, Universiteit Antwerpen w Antwerpii / Belgia, Hogeschool Gent, School of Arts ( KASK) w Gent / Belgia i New Design University (ND) w St. Pölten / Austria.

AMD bierze również udział w programie Erasmus iw tym kontekście zapewnia atrakcyjne możliwości sponsorowania staży i semestrów za granicą w UE.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

 • Hamburg

  Alte Rabenstraße 1, 20148, Hamburg

  • Düsseldorf

   Karl-Friedrich-Klees-Str.10, Platz der Ideen, 40476, Düsseldorf

   • Munich

    Infanteriestraße 11a/ Haus E2, 80797, Munich

    • Berlin

     Jacobowitz Hof Pappelallee 78/79, 10437, Berlin

     • Wiesbaden

      Moritzstraße,17a, 65185, Wiesbaden

      pytania