Keystone logo
Alagoas State University of Health Sciences

Alagoas State University of Health Sciences

Alagoas State University of Health Sciences

Wstęp

Utworzony w 1968 roku jako Szkoła Nauk Medycznych Alagoas (ECMAL), Państwowy Uniwersytet Nauk o Zdrowiu Alagoas (UNCISAL) jest punktem odniesienia w nauczaniu, badaniach, rozszerzaniu i pomocy ludności. UNCISAL oferuje 10 kierunków studiów wyższych, ma szkołę techniczną i osiem jednostek wsparcia lub wsparcia.

Instytucja wywodzi się z klasy nadwyżki na Uniwersytecie Federalnym Alagoas (UFAL), wraz z utworzeniem kursu medycznego. W latach 90. powstały licencjaty z fizjoterapii, terapii zajęciowej i logopedii. W 2006 roku pojawiły się kursy technologiczne. W 2008 roku powstaje tytuł licencjata z pielęgniarstwa.

Obecnie, oprócz kursów maturalnych, UNCISAL prowadzi studia wyższe z zakresu technologii żywności, zarządzania szpitalami, radiologii, bezpieczeństwa pracy i systemów internetowych. Kursy technologii w zakresie analizy i rozwoju systemów, procesów zarządzania i systemów biomedycznych są w trakcie dezaktywacji.

Uczelnia jest również punktem odniesienia w edukacji technicznej. W placówce działa Technikum Zdrowia Profesor Valéria Hora, jedyna publiczna instytucja szkolnictwa technicznego w Alagoas, która jest obecna w 102 gminach stanu i oferuje kwalifikacje dla pracowników pracujących w Zunifikowanym Systemie Zdrowia (SUS) na podstawie umów.

W pomocy uniwersytet ma Santa Mônica Maternity School (MESM), Helvio Auto School Hospital (HEHA), Portugal Ramalho School Hospital (HEPR), Death Verification Service (SVO), Laboratory Pathology and Medicine Centre (CPML) , Centrum Rehabilitacji III (CER III), Ambulatorium Specjalności (AMBESP), Centrum Diagnostyczno-Obrazowe i Centrum Opieki Psychospołecznej (CAPs).

Lokalizacje

 • Trapiche da Barra

  Rua Doutor Jorge de Lima,113, 57010-300, Trapiche da Barra

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania