Keystone logo
Al-Quds University

Al-Quds University

Al-Quds University

Wstęp

Al-Quds University , założony w 1984 roku, jest uniwersytetem palestyńskim i jedynym uniwersytetem na świecie, który znajduje się przy ścianie oddzielającej. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w Abu Dis z czterema dalszymi kampusami w Jerozolimie, Sheikh Jarrah, Beit Hanina i Rammalh (al-Bireh). Al-Quds University zapewnia szkolnictwo wyższe i usługi społeczne na terenie Jerozolimy, a także w sąsiednich miastach, wioskach i obozach dla uchodźców na Zachodnim Brzegu.

Z ponad 13 000 studentów, Al-Quds University ma szerokie grono członków z całego Zachodniego Brzegu, w tym z okręgów Betlejem, Hebron, Jenin, Jerycho, Nablus, Ramallah, Tulkarem i Qalqilia. Z piętnastoma wydziałami akademickimi, w tym sztuką, medycyną, stomatologią, prawem, Koranem oraz islamistyką i inżynierią, Al-Quds University ma ogromną różnorodność akademicką i oferuje coś dla każdego.

Al-Quds University jest ośrodkiem kreatywności i oferuje tętniące życiem środowisko edukacyjne, zachęcając do wymiany pomysłów i wolności wypowiedzi, a także do prowadzenia innowacyjnych badań. Pozwala to na najwyższy poziom edukacji naszych uczniów, a także zachęca ich do bycia aktywnymi, zaangażowanymi obywatelami, którzy są otwarci i chętni do współpracy, dobrze poinformowani i zainteresowani kulturami świata.

Aby pozostać w czołówce środowisk akademickich, Al-Quds University współpracuje na arenie międzynarodowej z uniwersytetami amerykańskimi i europejskimi. Jest również powiązany z ponad 30 instytutami i zajmuje się innowacyjnymi badaniami na całym świecie.

Lokalizacje

  • Abu Dis

    Abu Dis, Palestyna

    pytania