Keystone logo
Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Wstęp

Agricultural University Of Athens (AUA) oferuje kształcenie na poziomie licencjackim i podyplomowym oraz badania w dziedzinie nauk rolniczych, a jego wizją jest osiągnięcie doskonałości edukacyjnej i badawczej, aby zająć dynamiczną pozycję w międzynarodowym środowisku akademickim.

Zgodnie ze swoją tradycyjną rolą odpowiadania na produktywne i rozwojowe potrzeby greckiej gospodarki i społeczeństwa, AUA interweniuje i rozwija się zgodnie z rozwojem i kierunkami nowoczesnej edukacji i nauki. Ponadto pozostaje w stałym kontakcie ze społeczeństwem, aby przedstawiać propozycje i rozwiązywać problemy pojawiające się w sektorze rolno-żywieniowym .

Agricultural University Of Athens (AUA) jest trzecim najstarszym uniwersytetem w Grecji, po Uniwersytecie Ateńskim i Narodowym Uniwersytecie Technicznym w Atenach ( Metsovio ).

Został utworzony na mocy prawa w 1920 r. (Ustawa 1844/1920) jako Niezależny Instytut Szkolnictwa Wyższego o statusie uniwersyteckim pod nazwą Wyższa Szkoła Rolnicza w Atenach (HASA).

W 1989 roku HASA został przemianowany na Agricultural University Of Athens i zorganizowany w siedem niezależnych wydziałów akademickich (dekret prezydencki 377/1989) i chociaż jego grecki tytuł został zmodyfikowany w 1995 roku (dekret prezydencki 226/1995), angielski (AUA) pozostał niezmieniony.

Zgodnie z art. 1 regulaminu wewnętrznego AUA „AUA zapewnia kształcenie zarówno na poziomie licencjackim, jak i podyplomowym we wszystkich sektorach działalności rolniczej. Jego programy edukacyjne , łączące nauczanie teoretyczne z ćwiczeniami laboratoryjnymi i praktyką, opierają się na doświadczeniach empirycznych i są ściśle związane z problemami i perspektywami greckiego rolnictwa. Programy AUA mają na celu wyposażenie absolwentów w ich rolę kompetentnych rolników / agronomów, którzy mogą udzielać wskazówek i wspierać rolnika, uczestniczyć w planowaniu rozwoju rolnictwa kraju, a poprzez swoje badania przyczyniać się do rozwiązywania problemów w sektora rolnego i do zarządzania zasobami naturalnymi do produkcji produktów rolnych. AUA służy jako centrum badań podstawowych i stosowanych, których celem jest rozwój nauk rolniczych i samodzielność rolnictwa greckiego z korzyścią dla ludności rolniczej i narodu greckiego ”.

Zgodnie z dekretem prezydenckim 80/2013 na uczelni powstały dwie Szkoły, w skład których wchodziło siedem poprzednich wydziałów: Szkoła Produkcji Rolniczej, Infrastruktury i Środowiska oraz Szkoła Żywności, Biotechnologii i Rozwoju.

Lokalizacje

 • Athens

  Iera Odos,75, 118 55, Athens

  • Athens

   Iera Odos,75, 118 55, Athens

   Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania