Keystone logo
Accademia Riaci

Accademia Riaci

Accademia Riaci

Wstęp

Informacje o Accademia Riaci

"Zawsze mówię moim studentom: w każdym z nas, w najbardziej odpowiedni sposób, maleńki, magiczny potencjał artystyczny ukrywa się cierpliwie, aby go odkryć."

"Zadaniem nauczycieli jest obudzić tę magię w uczniach i poprowadzić ich do poszukiwania prawdziwej sztuki i talentu oraz do nauczenia ich radości uczenia się. Nauczyciele mają więc nie tylko nauczyć technicznego know-how, ale także pielęgnować wyobraźnię, fantazję i kulturę każdego człowieka, dążąc do prawdziwej sztuki i talentu. " Accademia Riaci Honorowy prezydent Raymond Riaci.

Nasza historia

Dziedzictwo tradycyjnego rzemiosła i sztuki, które rozkwitły w Toskanii, zwłaszcza we Florencji, świętowało sławę epoki renesansu jako prawdziwy klejnot sztuki. Warsztaty i pracownie rzemieślników były główną siłą napędową działalności produkcyjnej miasta, która pomogła Florencji prawdziwie rozkwitnąć jako włoska stolica artystyczna epoki, i razem z kupcami osiągnęły chwałę i wielką fortunę.

Liczne wspaniałe przedmioty artystyczne zostały stworzone do bapisteriów w pracowniach rzemieślniczych, często złotniczych. Dobrym przykładem jest Maestro Benvenuto Cellini, który nauczył swoich najlepszych technik rzeźbiarskich, by stworzyć nagą figurkę z marmuru dla swoich uczniów w studio. Dziś te zlecone rzemiosła wykonywane przez ukochanego Maestro zachowały się przez stulecia jako prawdziwe dzieło sztuki. Ta spuścizna zdrowych i specjalnych tradycji rzemiosła, takich jak produkcja złota i biżuterii, rzeźba i malarstwo, była na szczęście żywa dziedziczona przez wiele stuleci we Florencji i całym regionie Toskanii.

Po założeniu studia w 1983 roku, Maestro Raymond Riaci miał silną wizję stworzenia szkoły, która nie tylko nauczyła swoich technik, ale także oświeconych młodych artystów żywym duchem i atmosferą renesansu, aby spełnić swoją życiową misję jako Maestro. W ten sposób powstała Accademia Riaci: skrzynia skarbów sztuki tradycyjnej i jej niezastąpione techniki. Nauka potajemnie zawiera techniki nieznane jakiejkolwiek innej szkole, a Accademia Riaci dąży do pielęgnowania i rozwijania wyobraźni i fantazji każdego ucznia.

Zaczynając jako małe studio artystyczne, dziś ta sama pasjonująca misja rozświetla nie tylko jednego maestro, ale także widowiskowy zespół nauczycieli reprezentujących najlepszych włoskich artystów we Florencji, zachowując założyciela i wizję tradycji i ducha Honorowego Prezydenta wyrażoną w cytacie . Ciało naszego studenta reprezentowało ponad 50 krajów na całym świecie, kontynuując swoją sztukę w dziedzinie projektowania, rzemiosła, sztuk pięknych, języka włoskiego i włoskich sztuk kulinarnych, nigdy nie inspirując ich.

Metoda nauczania i filozofia

Misja - "Przeżyj przeszłość, stwórz przyszłość"

Ostatecznym celem edukacji Accademia Riaci nie jest wyłącznie nauczanie tradycyjnych technik i stylów, ale ma na celu poprowadzenie uczniów do rozwijania własnej artystycznej wrażliwości, kreatywności i pełnego wykorzystania ich potencjału.

Od tradycyjnych do ultranowoczesnych technik

Studenci mogą wybrać naukę z różnych dziedzin sztuki i sztuk tradycyjnych oferowanych w akademii. W przeciwieństwie do ostatnich trendów masowej produkcji, Accademia Riaci wierzy w wysoką jakość, a nie ilość. Właśnie dlatego projekt i techniki sztuki tradycyjnej i klasycznej do najbardziej zaawansowanych projektów i technik są badane i zdobywane poprzez liczne godziny praktycznego treningu praktycznego w ich głównym wyborze. Uczniowie będą pielęgnować, aby rozwijać swoją wyobraźnię i fantazje - najbardziej cenione elementy artysty. Profesorowie zachęcają każdego ucznia do inspirowania i rozwijania oryginalności każdego ucznia nie tylko poprzez jego nauczanie, ale także poprzez pomaganie im w ponownym odkryciu "szczególnego czegoś" na temat każdego uczącego się artysty.

Małe rozmiary Classe

Badania pokazują, że uczniowie pracujący w małych grupach uczą się więcej i wydają się bardziej zadowoleni ze swoich zajęć. Niższe rozmiary klas są powiązane z dodatnimi korzyściami edukacyjnymi, takimi jak lepsze wyniki testów, mniej przerw w nauce i wyższe wskaźniki ukończenia studiów. Dlatego zajęcia Accademia Riaci są zorganizowane w małej grupie studentów.

Dostosowana instrukcja

Podobnie jak Leonardo Da Vinci nauczał swoich asystentów, lekcje prowadzone są w ścisłej relacji z każdym uczniem, zgodnie z ich zdolnościami i osobowością, wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Accademia Riaci School Group

Grupa Accademia Riaci School składa się z trzech szkół: Accademia Riaci, FCAS i ABC de Conti.

Każda szkoła oferuje kursy w różnych dziedzinach:

  • Accademia Riaci: Arts, Crafts
  • FCAS: Kursy kulinarne
  • ABC de 'Conti: kursy języka włoskiego

Lokalizacje

  • Florence

    Via de' Conti 4 - 50123 Florence Italy, 50123, Florence

    pytania