Keystone logo
Accademia Italiana

Accademia Italiana

Accademia Italiana

Wstęp

Założona w 1984 roku Accademia Italiana , z siedzibą we Florencji i Rzymie, jest jedną z najbardziej prestiżowych instytucji na poziomie uniwersyteckim zajmujących się modą, designem i fotografią.

Ci, którzy przychodzą do naszego Instytutu, zawsze kierują się ogromną energią, chęcią kierowania i wykorzystywania własnych zdolności twórczych.

W Accademia Italiana szukają najlepszego miejsca do rozwijania swojego potencjału twórczego. Tutaj znajdują idealne warunki do rozwoju zawodowego i specjalizacji w różnych dziedzinach projektowania, sztuki i lingwistyki.

Po zakończeniu studiów każdy student jest gotowy do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Tysiące studentów, którzy przeszli przez Accademia Italiana , od jej początków do dziś, oraz setki profesjonalistów, którzy na przestrzeni lat mieli kontakt z naszym Instytutem, stworzyły ciągły napływ pomysłów, które tworzą ciągły przepływ witalności, ruchu i siłę.

Accademia Italiana przenosi się w przyszłość pełna tej energii, prezentując się dziś jako jeden z najbardziej wykwalifikowanych instytutów kształcenia artystycznego, zawodowego i językowego.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek szczególna jakość akademii ujawnia się w naszych specjalnych metodach zajmowania się różnymi dyscyplinami. W naszych programach akademickich zawsze staraliśmy się łączyć przeszłość z przyszłością, tradycje historyczne, z szybką ewolucją nowych technologii.

Nasze doświadczenie w klasie i laboratorium ma na celu zapewnienie uczniom rzeczywistych kontaktów i praktycznego, praktycznego doświadczenia. Nasze powiązania ze światem pracy pozwalają naszym studentom w namacalny sposób zweryfikować swoją wiedzę.

Zanurzeni w międzynarodowym środowisku uczniowie rozwijają umiejętność konfrontacji z różnymi kulturami, wzbogacając i poszerzając swoje horyzonty, uznając, że w przyszłości będą żyć w globalnym społeczeństwie, jedynym możliwym w jutrzejszym świecie i to właśnie w tej rzeczywistości będą mogli wnieść swój własny twórczy, profesjonalny i kulturalny wkład.

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  50%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  8 do 1

Funkcje kampusu

Kampus we Florencji

Siedziba Accademia Italiana znajduje się we Florencji, przy Piazza Pitti 15, w prestiżowym budynku Temple Leader, w samym sercu historycznej dzielnicy Florencji. Budynek jest chroniony przez Komisję Sztuk Pięknych ze względu na jego historyczne znaczenie oraz freski o tematyce mitologicznej i alegorycznej, które zdobią wewnętrzne pomieszczenia (Wenus na rydwanie, Wyzwolona Jerozolima, Bachus, Trzy Gracje i inne).

Szkoła zajmuje trzy piętra, na których mieszczą się sale wykładowe, sale projektowe, pracownie komputerowe, archiwum materiałów i biblioteka. Na ostatnim piętrze znajduje się duża sala zgromadzeń, na loggii z panoramicznym widokiem na Piazza Pitti. Budynek posiada dwa tarasy, jeden na czwartym piętrze z malowniczym widokiem na dachy Florencji.

Przestrzeń warsztatowa znajduje się w historycznym Palazzo Bargagli przy Lungarno Delle Grazie 22. Budynek został całkowicie odrestaurowany kilka lat temu.

Na parterze znajduje się sala do sesji zdjęciowych, z której korzystają studenci fotografii, natomiast na piętrze znajdują się pracownie krawieckie, wzornicze i dziewiarskie do projektowania ubioru, modelarstwo dla studentów projektowania wnętrz i produktu oraz pracownia pracownia plastyczna, pracownia projektowa i ciemnia do zajęć plastycznych i fotograficznych.

Warsztaty posiadają dwa tarasy, z których roztacza się panoramiczny widok na Florencję. W obu budynkach jest pełny zasięg Wi-Fi.

Kampus w Rzymie

Od lipca 2023 roku Accademia Italiana otworzyła drzwi swojej nowej siedziby w Rzymie. Nowy kampus znajduje się na terenie dawnego rzymskiego urzędu celnego kolejowego, przy Via Dello Scalo San Lorenzo 10, kompleksie budynków z 1925 roku zaprojektowanym przez architekta Angiolo Mazzoni del Grande. Przebudowę tych przestrzeni przeprowadzono dzięki partnerstwu holenderskiej sieci The Social Hub i Accademia Italiana , a jej celem było zorganizowanie pierwszego kampusu poświęconego designowi we Włoszech.

Nowa siedziba oferuje 2000 metrów kwadratowych sal lekcyjnych, warsztatów i przestrzeni do nauki i eksperymentów; projekt wnętrz został zrealizowany dzięki wspólnemu projektowaniu przestrzeni ze studentami Design of Accademia Italiana , którzy własnoręcznie narysowali przestrzenie, w których będą mieszkać w pierwszej osobie. Budynek został zaprojektowany zgodnie z ekologicznymi kryteriami, które maksymalizują efektywność i ograniczają zużycie energii na terenie kampusu i uzyskał certyfikat BREEAM (Building Research establishment Environmental Assessment Method, czyli „metodologia oceny środowiskowej budynków”), który jest jednym z najbardziej uznanych i szeroko rozpowszechnione na świecie, służące do pomiaru poziomu zrównoważonego rozwoju i wydajności budynków.

Szkoła zajmuje dwa piętra, na których znajdują się sale teoretyczne, warsztaty, sale komputerowe oraz bistro biblio, które łączy w sobie funkcje jadalni i biblioteki. Instytut posiada także salę wykładową zlokalizowaną na pierwszym piętrze oraz otwartą przestrzeń przeznaczoną do organizacji wydarzeń, wystaw i konferencji poświęconych sztuce użytkowej, w pełnej synergii z miastem i terytorium. Na ostatnim piętrze znajduje się sklep z tkaninami, materiałoteca oraz przestrzenie przeznaczone na warsztaty kreatywne.

Oprócz budynku, w którym mieści się Accademia Italiana , projekt The Social Hub obejmuje duży obszar całkowicie zrewitalizowany z przeznaczeniem na ponad hektarowy park publiczny, w którym znajdzie się hotel z akademikami dla studentów, części wspólne otwarte dla społeczności, przestrzenie sportowe i coworkingowe, sale konferencyjne i eventowe, restauracje, bary i wiele więcej.

Służba Mieszkaniowa

Accademia Italiana oferuje swoim studentom bezpłatną usługę mieszkaniową, która umożliwia studentom kontakt z właścicielami mieszkań zlokalizowanych w centralnych obszarach Florencji i Rzymu.

Apartamenty, dzielone z innymi uczniami szkoły, są całkowicie umeblowane i wyposażone w Wi-Fi, pralkę i telewizor.

Średnia cena pokoju jednoosobowego wynosi około 500-600 euro miesięcznie plus media, a pokój dwuosobowy (współdzielony ze współlokatorem) to około 400-450 euro miesięcznie plus media. Za kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe cena waha się od 750 do 950 euro miesięcznie plus media.

Pracownicy szkoły wizytują mieszkania przed udostępnieniem ich uczniom, aby upewnić się, że są one w odpowiednim stanie.

Szkoła oferuje bezpłatny serwis informacyjny, który umożliwia uczniom bezpośredni kontakt z wynajmującymi lub właścicielami mieszkań. Wszelkie umowy gospodarcze, w tym sposoby płatności, ustalane są przez wynajmujących.

Jeżeli szkoła zarezerwuje zakwaterowanie w imieniu ucznia, a uczeń zdecyduje się anulować rezerwację, wynajmujący zatrzyma całą kaucję przesłaną przez ucznia na etapie rezerwacji.

Pokoje dostępne są od września do maja (dla studentów studiów licencjackich i zawodowych) oraz od października do maja (dla studentów studiów magisterskich). Studenci zapisani na programy rozpoczynające się w styczniu we Florencji mogą zarezerwować zakwaterowanie tylko na jeden semestr (od stycznia do maja).

Zmiana mieszkania w trakcie roku akademickiego jest niedopuszczalna i skutkuje utratą kaucji.

Studenci, którzy chcą zmienić zakwaterowanie pod koniec pierwszego roku, muszą znaleźć sobie nowe mieszkanie.

  Rekrutacja

  Procedura aplikacji różni się w zależności od wybranego programu.

  Zgłoszenie do programu studiów magisterskich będzie wymagało analizy twojego doświadczenia w nauce i pracy (stopień licencjata, transkrypcje, CV, list prezentacyjny) przez nasze Biuro Rekrutacji oraz wywiad online z naszym personelem akademickim.

  Kandydaci na studia licencjackie będą musieli przystąpić do egzaminu wstępnego, który składa się z prezentacji małego portfolio i rozmowy kwalifikacyjnej.

  Jako ogólny wymóg dla wszystkich programów na poziomie uniwersyteckim we Włoszech, kandydaci muszą mieć co najmniej 12 lat nauki w szkole i posiadać kwalifikacje akademickie wymagane do zapisania się na uniwersytet w ich kraju pochodzenia.

  Nie ma żadnych warunków wstępnych do przyjęcia do programu Foundation Year, kursów zawodowych lub kursów letnich. Studenci mogą aplikować bezpośrednio przez witrynę Accademia Italiana , wysyłając formularz zgłoszeniowy, kopię ważnego dokumentu tożsamości (paszport dla studentów zagranicznych spoza UE), CV (życiorys) i list prezentacyjny, ostatni uzyskany dyplom i odpisy.

  Wymagania wizowe

  Studenci zagraniczni we Włoszech mogą potrzebować wizy studenckiej, aby uczestniczyć w dłuższych programach, takich jak Foundation Year, licencjackie i magisterskie.

  Biuro rekrutacyjne Accademia Italiana pomaga zarejestrowanym studentom zarządzać procesem składania wniosków wizowych za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego Uniwersytetu.

  Accademia Italiana opracowała umowę z CIMEA (Centrum Informacji o Mobilności i Równoważności Akademickiej), aby pomóc swoim kandydatom w uzyskaniu niezbędnych dokumentów do ubiegania się o oficjalne studia, które wymagają Oświadczenia o porównywalności i weryfikacji.

  Stypendia i Finansowanie

  KwotaTermin składania wniosków
  Early Bird for Master's Degrees600 EURMay 31, 2023
  Early Bird Bachelor's Degrees900 EURMay 31, 2023

  Lokalizacje

  • Florence

   Piazza Pitti 15, 50125, Florence

  • Rome

   Piazza Della Radio 46, 00146, Rome

  pytania