Keystone logo
Academie Charpentier

Academie Charpentier

Academie Charpentier

Wstęp

Dlaczego warto wybrać Akademię Charpentier?

Ponieważ Akademia Charpentier jest od ponad 70 lat Private Grande Ecole of Applied Arts, która szkoli projektantów wnętrz i dyrektorów artystycznych. Wierny wartościom swojego pochodzenia, kreatywności, człowieczeństwa, współczesności i ciesząc się bardzo silnym artystycznym śladem, zachował ludzki rozmiar.

Od 1958 r. Dziedziczka Académie de la Grande Chaumière, wówczas ośrodka wolności twórczej i eksperymentów plastycznych, kontynuuje prace eksploracyjne w świecie sztuk stosowanych, zachęcane nowym kierunkiem, który obecnie pracuje nad wzmocnieniem podstawy szkoły, będąc jednocześnie częścią nowoczesności.

Wybór Akademii Charpentier to:

studiować w jednej z najlepszych prywatnych szkół sztuki użytkowej dzięki uznaniu przez Krajową Komisję Certyfikacyjną Uznawania Zawodowego jego dyplomów architekta wnętrz i dyrektora artystycznego na poziomie I,
pracujcie w warsztatach ludzkich i towarzyszą im indywidualnie nauczyciele, którzy są profesjonalistami w swojej dyscyplinie,
otworzyć się na świat pracy poprzez warsztaty, konkursy, partnerstwa, konferencje i obowiązkowe staże, doskonalenie rysunku i pogłębianie techniki poprzez udział w warsztatach La Grande Chaumière (modele na żywo),
korzystać z filozofii szkoły opartej na ujawnieniu własnej tożsamości artystycznej i graficznej,
wyjazd na semestr za granicę za pośrednictwem programu Erasmus (Włochy, Hiszpania, Bułgaria, Niemcy itd.)
i ciesz się siecią ponad 12 000 absolwentów.

Tranmautritam / Pexels

116300_pexels-photo-285814.jpeg

Projekt założenia i pedagogiki, aby towarzyszyć przyszłym specjalistom

Związek między nabyciem umiejętności, kreatywnością a rzeczywistością zawodów

Uwaga poświęcona każdemu uczniowi

Wyzwanie związane z integracją zawodową w kontekście, w którym modele, techniki i zawody są stale rozwijane, polega na rozwijaniu w każdym uczniu wizji świata, zdolności adaptacji, aparatu krytycznego, jego cech analizy. Każdy uczeń jest zatem rozpoznawany przez swoich nauczycieli i towarzyszy im indywidualnie, nie zmniejszając znaczenia dynamiki grupy.

Stały kontakt z branżami

Stały kontakt z branżami jest podstawą edukacji. Zespół pedagogiczny szkoły składa się z profesjonalistów zaangażowanych w wiadomości o dyscyplinach, w których szkolą uczniów. Reprezentują oni także swoje przyszłe powiązania ze światem pracy i konkretnie ukierunkowują uczniów w ich życiu zawodowym.Aby je przygotować, Akademia Charpentier zapewnia, że ich uczniowie podążają za stażami w firmach lub agencjach, uczestniczą w konkurencyjnych egzaminach. Architektura wnętrz, projektowanie lub komunikacja wizualna i wystawy. Wprowadzone partnerstwa wzmacniają ten wymóg i umożliwiają umieszczenie projektów w rzeczywistym kontekście.

Transwersalność

Bogata w dwa działy: architekturę wnętrz / projektowanie i komunikację wizualną / projektowanie graficzne, Akademia Charpentier promuje łączenie umiejętności i krzyżowanie poglądów przy okazji projektów lub wspólnych kursów. Ta transwersalność jest dziś niezbędna. W rzeczywistości architekt musi nauczyć się komunikować swój projekt, a grafik musi nauczyć się pracować w przestrzeni.

Pixabay / Pexels

116299_pexels-photo-276267.jpeg

Otwór na zewnątrz

Ćwiczenie dwufunkcyjne

Badane przedmioty, badania prowadzone przez studentów są sugerowane lub proponowane na podstawie rzeczywistych danych. Są to ćwiczenia dwufunkcyjne, zarówno „próby”, jak i symulacje konkretnej sytuacji i materiałów dydaktycznych.

Konferencje prowadzone przez wybitne osobistości w swojej dziedzinie są okazją do uchwycenia różnych wizji obecnego świata, wysłuchania punktu widzenia w pracy, myślenia grupowego, a następnie pisania indywidualnie.

Wydarzenia i konkursy

Pedagogika zwróciła się ku przyszłości

Nasi uczniowie biorą udział w wystawach i konkursach na zasadzie ad hoc lub regularnie, co pozwala na ich ocenę w kontekście konkurencji zawodowej:

VIA (Promocja innowacji w meblach), Międzynarodowy Festiwal Plakatów Chaumont, Minimaousse, Ugitech, Camif, Procos Trophy, Premier Regard Festival, Medion / Konkurs Microsoft, Decitre, Steel

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Île-de-France

    Rue Jules Chaplain,2, 75006, Île-de-France

    • facebook
    • twitter
    • instagram

pytania