Keystone logo
Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Wstęp

ABADIR to Akademia Projektowania i Komunikacji Wizualnej zlokalizowana na zboczach Etny, aktywna na skalę lokalną, krajową i międzynarodową w szkoleniu młodych ludzi w zakresie projektów i nowych mediów, szczycąca się współpracą i partnerstwem z włoskimi i europejskimi firmami i instytucjami. .

Poprzez nasze kursy studyjne chcemy szkolić wieloaspektowych projektantów, którzy są w stanie sprostać stale zmieniającym się potrzebom stale zmieniającego się świata.

Promujemy design jako dyscyplinę transformacyjną , zdolną do wywołania zmian: świadomi społecznej odpowiedzialności projektanta, proponujemy działania, które generują cnotliwe praktyki na terytorium, w kontekście projektowania dóbr materialnych, usług i komunikacji.

W erze wielkich przemian, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, projektowanie i umiejętności cyfrowe są kluczowymi dyscyplinami, z którymi należy się zmierzyć i zarządzać zachodzącymi zmianami , szczególnie dla Sycylii, dla rozwoju jej instytucji. Kultury, turystyki, jej przedsiębiorstwa i rzemiosło.

ABADIR aspiruje do tego, by stać się jedną z sił napędowych w szkoleniach na Sycylii i regionie Morza Śródziemnego we wszystkich sektorach, w których kreatywność odgrywa coraz większą rolę. Zgodnie z tym, co dzieje się w bardziej konkurencyjnych obszarach, staramy się skupić naszą ofertę na obszarach pracy o większym potencjale, ale wymagających radykalnego przemyślenia stosowanego profesjonalizmu.

W ramach Wydziału Wzornictwa szkoła oferuje trzy rodzaje szkoleń:

 • Akademickie kursy dyplomowe pierwszego stopnia
 • Kursy mistrzowskie poziomu I
 • Warsztaty, warsztaty i seminaria

154096_01.AccademiaABADIR_PhotocreditsKimOhrling.jpg

ABADIR wczoraj i dziś

 • W 2012 roku uruchomiono Trzyletni Kurs Projektowania i Komunikacji Wizualnej oraz Master in Product Design Out [of the] Door.
 • W 2013 roku we współpracy z IdLab Studio rozpoczęto eksperymentowanie z blended learning i szkoleniami online, które jest rozwijane poprzez cykl kursów dla europejskiej platformy Iversity oraz wraz z wprowadzeniem do oferty szkoleniowej Master Relational Design I stopnia. , wprowadzony na rynek w 2014 roku.
 • Od 2015 roku ABADIR jest partnerem University of Milano Bicocca w ramach programu magisterskiego MADIM Level I Master in Management and Digital Transformation .
 • W 2016 roku we współpracy z AIAP - Włoskim Stowarzyszeniem Projektowania Komunikacji Wizualnej i Caffè Moak zorganizował pierwszą edycję konkursu Sicilia Felicissima , którego celem jest promocja projektów komunikacji wizualnej zrodzonych ze współpracy projektantów z firmami lub organizacjami we Włoszech oraz za granicą, Sycylijczycy.
 • W 2017 r. Przystąpienie do programu Erasmus + uruchamia nowe procesy internacjonalizacji.
 • W 2018 roku Akademia została wpisana do rejestru Alternation School Work Izby Handlowej Wschodniej Sycylii (Katania, Ragusa, Syrakuzy).
 • W 2019 roku narodziło się Obserwatorium Działalności Produkcyjnej , którego celem jest zachęcanie do dialogu między uczniami szkoły a realiami regionu.
 • W 2019 roku powstał Dział Badań i Rozwoju kierowany przez architekta Federico De Giuli, którego celem jest utrwalenie relacji z obszarem produkcyjnym i światem pracy.
 • W 2020 roku zostaje uruchomiony I poziom Master of Heritage Innovation .

Lokalizacje

 • Sant'Agata li Battiati

  Via G. Leopardi, 8, 95030, Sant'Agata li Battiati

  pytania