Keystone logo
Aalen University

Aalen University

Aalen University

Wstęp

W 1963 roku, kiedy po raz pierwszy założono Aalen University of Applied Sciences (Aalen UAS), około 5 do 6 procent roku szkolnego w Niemczech studiowało na uniwersytecie. Dziś to 54 proc. Ten wzrost jest znaczący i stanowi jedno z dzisiejszych wyzwań. Jako uniwersytet regionalny, Aalen University of Applied Sciences kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy są kluczowi dla lokalnych firm. Ważnym aspektem jest to, że programy studiów są dostosowane do wymagań i trendów w regionie.

Od sieci cyfrowych, zdrowia i e-mobilności po odnawialne źródła energii, fotonikę czy robotykę - dbamy o technologie przyszłości. Aalen University of Applied Sciences jest od wielu lat jedną z najbardziej rozbudowanych w zakresie badań naukowych uczelni w Niemczech. Zespoły naukowców biorą udział w takich obszarach, jak bezpieczeństwo IT i biomedycyna w badaniach nad rakiem, badają super magnesy, aby przedłużyć żywotność akumulatorów litowo-jonowych w samochodach elektrycznych, pracują nad koncepcjami energetycznymi zorientowanymi na zasoby oraz autonomiczną jazdą i przemysłem 4.0.

Aalen University of Applied Sciences stale umacnia swoją czołową pozycję również w nauczaniu. Zajmuje pierwsze miejsce w ekonomii i trzecie w inżynierii mechanicznej w Niemczech (na 102 uniwersytety nauk stosowanych). Z około 5700 studentami, Aalen University of Applied Sciences jest jednym z większych uniwersytetów nauk stosowanych w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Dawna szkoła inżynierska jest obecnie uniwersytetem zorientowanym na praktykę i praktykę, z pięcioma wydziałami. Ponad 50 programów licencjackich i magisterskich gwarantuje naukowo uzasadnioną i zorientowaną na praktykę edukację.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Aalen

    Beethovenstraße,1, 73430, Aalen

    pytania