Keystone logo
Óbuda University

Óbuda University

Óbuda University

Wstęp

Biorąc pod uwagę również swoich poprzedników prawnych, Óbuda University jest instytucją liczącą 140 lat. Dziś jest kluczowym graczem na węgierskim szkolnictwie wyższym i wiodącą zorientowaną na praktykę instytucją zapewniającą edukację techniczną na Węgrzech, gdzie studiuje ponad 12 000 studentów. 1 stycznia 2010 roku Óbuda University został powołany jako następca prawny Budapest Tech. Óbuda University charakteryzuje się pielęgnowaniem tradycji oraz monitorowaniem postępów i rozwoju. Od sierpnia 2021 r. Óbuda University działa w nowych warunkach, w bardziej elastycznych ramach. Fundacja Rudolfa Kalmana dla Óbuda University dokłada wszelkich starań, aby umożliwić uczelni zapewnienie wysokiej jakości i konkurencyjnych kompetencji oraz możliwości studiowania swoim studentom w dziedzinie nauk technicznych, informatycznych, przyrodniczych i ekonomicznych oraz kształcenia nauczycieli.

„Zmieniamy pomysły w inżynierię”.

Jako uniwersytet oparty na praktyce oferuje pełen zakres programów akademickich zarówno w języku węgierskim, jak i angielskim. Program obejmuje 4 studia zawodowe na poziomie wyższym, 17 studiów licencjackich, 11 studiów magisterskich i 3 studia doktoranckie, a także specjalizację w trybie stacjonarnym, wieczorowym i na odległość. Studenci ÓU mają możliwość prowadzenia badań podstawowych i stosowanych w wielu dziedzinach, aby sprostać wyzwaniom Przemysłu 4.0 i zgodnie ze strategią uczelni, która opiera się przede wszystkim na czterech filarach: robotyka, informatyka zdrowotna, sztuczna inteligencja i przeplatające się cyberbezpieczeństwo całą paletę inżynieryjną od klasycznej elektryki, inżynierii mechanicznej, architektury po przemysł kreatywny. O jakości kształcenia świadczy fakt, że Uczelnia posiada certyfikat jakości zgodny z wymaganiami normy ISO oraz zdobyła najwyższe uznanie, Wyższą Nagrodę Jakości w Szkolnictwie Wyższym. Według Emerging Economies Universities, Rankings of the Times Higher Education Óbuda University plasuje się w przedziale 351-400. w 2022 roku.

Społeczność międzynarodowa – Erasmus+, Stipendium Hungaricum

Oferując 8 BSc, 5 MSc i 4 Ph.D. programy i tzw. moduły Erasmus w języku angielskim Uczelnia co roku gości ponad 500 studentów zagranicznych z ponad 50 krajów, większość z nich przy wsparciu programu stypendialnego Stipendium Hungaricum. Kierownictwo Óbuda University współpracuje z wieloma znanymi krajowymi i międzynarodowymi uczelniami i firmami. Dzięki temu duża liczba studentów może uczestniczyć w programach stypendialnych Erasmus+. W ramach programu wielu studentów z zagranicy może również przyjechać na studia na Óbuda University .

W Budapeszcie kampusy znajdują się w Óbuda (3. dzielnica), Józsefváros (8. dzielnica) i Zugló (14. dzielnica). Jeden kampus znajduje się poza Budapesztem, w Székesfehérvár.

Programy w języku angielskim

Licencjat z handlu i marketingu
Licencjat z inżynierii komputerowej
Licencjat z elektrotechniki
Licencjat z zarządzania inżynierią
Licencjat z inżynierii środowiska
Licencjat z inżynierii projektowania produktów przemysłowych
Licencjat z geodezji i gospodarki gruntami
Licencjat z inżynierii mechatroniki

Magister matematyki stosowanej
Magister architektury
Magister rozwoju biznesu
Magister inżynierii komputerowej spec. w Cyber Medical Systems/specjalność w robotyce
Magister inżynierii mechatroniki

doktorat w informatyce stosowanej i matematyce stosowanej
doktorat w materiałoznawstwie i technologiach
doktorat w inżynierii wojskowej / naukach o bezpieczeństwie i bezpieczeństwie

Funkcje kampusu

Życie studenckie

Studenci mogą cieszyć się żywym życiem społeczności na Uniwersytecie Óbuda, z obiektami sportowymi i fascynującymi programami. Studenci mogą również sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w wielu międzynarodowych konkursach akademickich, m.in. Design Challenge Robotics Building, Bosch Electromobil, Shell Eco-marathon i wreszcie Mistrzostwa Świata w budowie mostów makaronowych , które wymagają zarówno wiedzy, jak i zabawy. Drużyna Uniwersytetu Óbuda od dawna jest rekordzistką w tych zawodach.

Wydziały

Wydział Techniczny Alba Regia (Székesfehérvár)
Bánki Donát Wydział Inżynierii Mechanicznej i Bezpieczeństwa
Keleti Károly Wydział Biznesu i Zarządzania
Kandó Kálmán Wydział Elektryczny
Rejtő Sándor Wydział Przemysłu Lekkiego i Inżynierii Ochrony Środowiska
Wydział Informatyki im. Johna von Neumanna
Ybl Miklós Wydział Architektury i Inżynierii Lądowej

    Lokalizacje

    • Budapest

      Bécsi út,96/B, 1034, Budapest

      pytania