Keystone logo
Åbo Akademi University Program studiów magisterskich w zakresie wykluczenia społecznego
Åbo Akademi University

Program studiów magisterskich w zakresie wykluczenia społecznego

Turku, Finlandia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 10 000 / per year *

W kampusie

* 10000 € / rok dla studentów z krajów spoza UE / EOG

Wstęp

W dzisiejszych szybko rozwijających się społeczeństwach liczba osób cierpiących na skutek połączenia ubóstwa, pozbawienia praw oraz izolacji kulturowej i społecznej staje się coraz większym problemem globalnym. Zjawisko to, znane jako „wykluczenie społeczne”, jest złożonym stanem, który wykracza poza niekorzystną sytuację ekonomiczną i ubóstwo. Jest to wieloaspektowy proces, w wyniku którego ludzie tracą sprawczość polityczną, prawną i społeczną, co skutkuje stygmatyzacją lub dyskryminacją.

Na tym globalnym tle studenci tego programu poznają zasady współistnienia i poznają narzędzia do analizy wykluczenia społecznego z perspektywy multidyscyplinarnej i globalnej. Oceniają także strategie promujące lepszą świadomość społeczną i włączenie społeczne. Jednocześnie program szczegółowo analizuje warunki prowadzące do wykluczenia społecznego, jego negatywne skutki dla społeczeństwa oraz stopień wpływu na różne kultury.

Studenci, którzy w pełni zaangażują się w ten program, będą mogli krytycznie zastanowić się nad stanami społecznymi i kulturowymi z szerszej perspektywy opartej na naukach humanistycznych, zakorzenionej w takich przedmiotach, jak historia globalna, etyka teologiczna i filozofia religii, filozofia, gender Studies, nauka o religiach i Studia Mniejszości. Systemy przekonań, trendy, wartości, ideologie, władza i praktyki społeczne w społeczeństwie będą również przedmiotem szczególnego zainteresowania przez cały czas trwania tego programu, umożliwiając uczniom dokładne zbadanie czynników, które przyczyniają się do problemów społecznych oraz sposobów przezwyciężenia tych niedociągnięć .

Po pomyślnym ukończeniu programu absolwenci otrzymają tytuł magistra teologii lub magistra, w zależności od ich wcześniejszych studiów i obszaru specjalizacji wybranej przy rozpoczęciu programu.

Rekrutacja

Program

Możliwości związane z karierą

Opłata za program

Stypendia i Finansowanie

O szkole

pytania