Keystone logo
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Nauka Magister w Zjednoczone Emiraty Arabskie 2024

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  673
 • Udział mediów

  53
 • Abonament internetowy

  91
 • Transport lokalny

  68

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  11
 • Kufel lokalnego piwa

  9

O Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) jest bardzo nowoczesnym Middle Eastern kraj położony w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Kraj graniczy z Arabii Saudyjskiej, Omanie i Katarze. UAE została utworzona w 1971 roku jako federacja siedmiu emiratów: Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah i Umm al-Qaiwain. UAE jest popularnym miejscem turystycznym, który łączy bogate tradycje kulturalne więcej niż 2500 roku z miast, które oferują nowoczesne wieżowce, muzea, galerie sztuki, pola golfowe, uzdrowiska i parki rozrywki.

Klimat

Chociaż około cztery piąte ZEA ma klimat suchy i gorący pustynny, kraj również góry, oazy i wybrzeża. Maksymalne temperatury w lecie może osiągnąć prawie 50 stopni C w niektórych dziedzinach, choć temperatura w regionach górskich są bardziej umiarkowane. Minimalna temperatura zimą wynosi około 10 stopni C.Roczna suma opadów wynosi od 120 mm do 350 mm w zależności od lokalizacji, od czasu do czasu powodzi flash. Burze pyłowe, które znacznie zmniejszają widoczność również wystąpić w regionach pustynnych.

Kultura

UAE stara się zachować tradycyjne elementy kultury w oparciu o zasady życia i plemiennych islamskich natomiast zmierza w kierunku nowoczesnej kultury. Mając to na uwadze, kraj ten niedawno podkreślił sztuki wizualne które zwiększają tradycyjnych środków kreatywności, które koncentrują się na poezji i słowa mówionego. W rezultacie, UAE teraz kwitnącej, wielokulturowe środowisko artystyczne, które obejmuje muzea, galerie sztuki, wystawy, imprezy kulturalne, teatry i art-related warsztaty i obozy letnie.

Koszty życia

Ceny w ZEA są na ogół umiarkowany, z jedną sypialnią już od około 1000 dolarów (US) na miesiąc i utilities pracuje około 120 dolarów (US) miesięcznie. Żywność i jadalnią koszty są bardzo rozsądne.Koszty w pobliżu centrum miasta, są nieco wyższe niż koszty gdzie indziej. Uczniowie powinni też koniecznie budżetu na samochód, ponieważ są one wirtualne konieczność w kraju.

Wymagania dotyczące wizy

Studenci, którzy chcą studiować w ZEA muszą ubiegać się o wizę studencką ZEA. Wizy studenckie są oferowane dla programów w pełnym wymiarze godzin. Istnieją wizy krótkoterminowe i długoterminowe.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka ZEA

Cena i waluta

Koszt pozwolenia na pobyt dla studenta zależy od sponsora (rodzica lub uczelni), jurysdykcji sponsora (w przypadku uczelni), tego, czy wnioskodawca znajduje się w ZEA czy poza nimi oraz czy wniosek jest rozpatrywany w trybie normalnym czy przyspieszonym.

Kto może ubiegać się o wizę?

Prawo Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga, aby wszyscy studenci spoza kraju (z wyjątkiem obywateli GCC) otrzymali "Student Entry Permit", a następnie "Student Residence Visa" na czas trwania studiów. Kraje członkowskie GCC (Gulf Cooperation Council) to Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Gdzie można złożyć wniosek?

Uniwersytety w ZEA

Wiza studencka ZEA dla studentów międzynarodowych jest ułatwiona przez same uczelnie ZEA. Studenci mogą wysłać swoje dokumenty bezpośrednio do uczelni.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Gdy uczelnia prześle Ci list z ofertą na program i zaakceptujesz go, zainicjuje proces aplikacji wizowej. Wiza studencka ZEA nie wymaga od studentów międzynarodowych stawienia się na osobną rozmowę wizową.

Chociaż proces dokumentacji może się różnić w zależności od uczelni, niektóre z powszechnie wymaganych dokumentów dla wizy studenckiej do ZEA to:

 • Kolorowa kopia paszportu ważna co najmniej od siedmiu miesięcy.
 • Kolorowe zdjęcie paszportowe
 • Wypełnione formularze uniwersyteckie
 • Kopia potwierdzenia opłaty za naukę i wizę
 • Wypełniona dokumentacja ubezpieczenia medycznego.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Idealnie byłoby, gdyby proces wyrabiania wizy studenckiej rozpoczął się co najmniej 1-2 miesiące przed rozpoczęciem semestru, aby móc zająć się innymi aspektami listy kontrolnej wyjazdu. Przetworzenie wizy zajmuje zazwyczaj około 15-20 dni, jednak różni się to w zależności od uczelni. Studenci międzynarodowi mają również możliwość wyboru Express processing, który kosztuje więcej niż normalny processing. W ramach przetwarzania ekspresowego studenci mogą uzyskać wizę studencką ZEA w ciągu 10 dni.

Wizy studenckie ZEA są ważne przez okres 12 miesięcy. Międzynarodowi studenci muszą odnowić wizę studencką na koniec okresu 12 miesięcy, jeśli ich program jest dłuższy niż ten okres. Studenci zostaną obciążeni opłatą za odnowienie wizy i ubezpieczenie zdrowotne. Studenci międzynarodowi muszą złożyć dokumenty dotyczące odnowienia wizy co najmniej miesiąc przed datą wygaśnięcia wizy.

Czas przetwarzania

20 Days

Możliwości pracy

Międzynarodowi studenci w ZEA mogą podejmować pracę zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim. Wymagane jest jednak na to pozwolenie ich uczelni. Jeśli studenci mają sponsora uniwersyteckiego, mogą zwrócić się do wydziału pracy ZEA, aby uzyskać pozwolenie na podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin w ZEA.

Przybliżony koszt zezwolenia na pobyt studenta wynosi 2500 Dh, z wyłączeniem kaucji (jeśli dotyczy), opłat za otwarcie pliku (jeśli dotyczy), legalizacji dokumentów i tłumaczenia (jeśli jest wymagane). Dodatkowe opłaty w wysokości Dh500 za pozwolenie na pracę studencką będą miały zastosowanie.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Istnieją zazwyczaj trzy powody, dla których wiza studencka ZEA może zostać odrzucona:

 1. Urząd imigracyjny może odmówić wydania wizy.
 2. Rejestrator uniwersytetu może odrzucić wizę.
 3. Student może nie przejść testów medycznych (wymaganych w procesie ubiegania się o wizę studencką).