Keystone logo
Wielka Brytania

Nauka Magister w Wielka Brytania 2024

Ucz się w Wielka Brytania

Wiele osób myli Wielką Brytanię jako państwo z Wielką Brytanią wyspą, ale w rzeczywistości to nie to samo. Wielka Brytania to grupa zjednoczonych czterech krajów: Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Te cztery kraje tworzą grupę wysp na północny-zachód od kontynentalnej Europy i są zjednoczone pod jednym rządem jednego monarchy. Wielka Brytania jako wyspa składa się tylko Anglii, Szkocji i Walii.

Choć Wielką Brytanię tworzą cztery różne kraje, każdy z własną kulturą i różnymi dialektami, jest pewien powód, dla którego wielu ludzi myli Wielką Brytanię z Anglią. Przez stulecia Anglia była dominującym narodem, a monarcha często nazywany "Królowa Anglii. " Kiedy ludzie myślą o Wielkiej Brytanii, wyobrażenie monarchy to często pierwsza rzecz, o której myślą. Królowie, królowe, książęta i księżniczki Anglii stały się międzynarodowymi gwiazdami. Wielka Brytania jest również znana z innych ikon kulturowych, takich jak David Beckham, Dr Who i The Beatles. Jeśli odwiedzisz Wielką Brytanię, na pewno będziesz chciał zjeść dekadencką czekoladę Cadbury po tradycyjnym obiedzie składającym się z ryby i frytek, popijając to wszystko szklanką ciemnego piwa Guinness.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii znani są jako liderzy w dziedzinie sztuki oraz nauki i technologii. Wielka Brytania to miejsce, gdzie trendy mody często się rozpoczynają, a aktorzy i muzycy rodzą. Mówi się, że Londyn, to centrum wszystkiego, dlatego często nazywany jest "kulturalnym supermocarstwem. "

Wielka Brytania, a szczegoólnie Anglia, znana jest z kilku najlepszych uczelni na całym świecie. Ludzie przyjeżdżają z całego świata, aby studiować na niektórych z najlepszych szkół ze światowej czołówki, jak Cambridge i Oxford. W rzeczywistości, Wielka Brytania ma cztery uniwersytety zaliczane do światowej najlepszej 10 w QS World University Rankings.

Klimat w Wielkiej Brytanii

Klimat w Wielkiej Brytanii różni się ogromnie w zależności od miejsca. Obszary, które są blisko Atlantyku, jak Irlandia Północna i Walia, są mokre, wietrzne i mają łagodne temperatury. Anglia ma chłodne, ale nie zimne temperatury niemal przez cały rok, i występują tu średnie ilości opadów deszczu. Śnieg może się zdarzyć, ale niezbyt często.

Koszty życia

Podobnie jak klimat, koszty utrzymania będą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania w Wielkiej Brytanii. Londyn, który jest centrum kultury i edukacji jest jednym z najdroższych miejsc na świecie. Zarówno czynsz i koszty z życia są tu dość wysokie. Jedzenie na mieście jest również drogie w całej Anglii, więc przemyśl znalezienie akademika lub mieszkania, które ma kuchnię, aby obniżyć wydatki.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  628
 • Udział mediów

  83
 • Abonament internetowy

  35
 • Transport lokalny

  79

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Wielka Brytania

Szkolnictwo wyższe w Wielkiej Brytanii

Ze względu na swoje znakomite uniwersytety, o studia wyższe w Wielkiej Brytanii ubiegają się nie tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii, ale też ludzie z całego świata. Zazwyczaj studenci rozpoczynają naukę na uniwersytecie w wieku 18 lat. Większość mieszkańców będzie uczęszczała na finansowane przez państwo studia pierwszego stopnia, by pomóc kontrolować koszty.

W Wielkiej Brytanii pierwszy stopień jest jak stopień licencjata. Większość studentów spędza około trzy lata studiując by zdobyć ten dyplom, i w tym czasie są oni nazywani studentami programów licencjackich. Po ukończeniu studiów licencjackich lub innego programu pierwszego stopnia, kwalifikujący się studenci mogą się zdecydować na kontynuację edukacji na studiach podyplomowych. Tytuł magistra, którego zdobycie trwa zazwyczaj jeden rok, jest pierwszą opcją. Studia doktoranckie zajmą około trzech lat. Rekrutacja na studia podyplomowe jest bardzo nastawiona na współzawodnictwo, i te studia nie są finansowane przez państwo.

Oprócz tych trzech podstawowych stopni, studenci w Wielkiej Brytanii mogą zdobyć specjalistyczne kwalifikacje poprzez różne kolegia i gildy. Te kwalifikacje specjalistyczne mogą obejmować psychologię, prawo, medycynę, edukację lub biznes.

Studia w Wielkiej Brytanii dadzą Ci dobrodziejstwo posiadania dyplomu z jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. Kraj ceni wykształcenie i będziesz żył pośród znakomitych myślicieli i badaczy. Jeśli wybrane przez Ciebie studia kładą duży nacisk na badania naukowe, odkryjesz, że studiowanie w Wielkiej Brytanii daje możliwość przyłączenia się do doskonałych programów badawczych.

Czesne

Gdy rozważasz możliwość studiowania w Wielkiej Brytanii, zrozumienie kosztów będzie pomocne. W roku akademickim 2012/2013 studia licencjackie w Anglii konkretnie zostały ustalone na maksymalnie £9.000 rocznie, gdzie £6000 było średnią. Studia podyplomowe były droższe od programów studiów pierwszego stopnia, ale to zmieniało się ogromnie w zależności od uczelni. Studenci, którzy studiowali poza Anglią płacili między £5.000 a £20.000 rocznie za swoje studia.

Ukończenie studiów w Wielkiej Brytanii otwiera drzwi do wielu możliwości zatrudnienia. Ponieważ uczelnie te są tak wysoko cenione na całym świecie, będziesz miał możliwość kontynuowania pracy w międzynarodowych lokalizacjach, ale także w Wielkiej Brytanii, jeśli zdecydujesz tam się osiąść.

Ubezpieczenie zdrowotne

Wielka Brytania oferuje krajowy system opieki zdrowotnej zwany National Health Service (NHS). Studenci, którzy studiują przez co najmniej sześć miesięcy w kraju mogą kwalifikować się do bezpłatnego lub dotowanego leczenia w Wielkiej Brytanii. Ci, którzy są mieszkańcami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub już mieszkają w Wielkiej Brytanii automatycznie kwalifikują się do usług NHS, bez względu na to, jak długo zamierzają studiować w Wielkiej Brytanii.

Uzyskanie wizy do Wielkiej Brytanii

Rodzaje wiz studenckich do Wielkiej Brytanii to:

 • Tier 4 General - Wiza ta dotyczy osób powyżej 17 roku życia, przybywających do Wielkiej Brytanii na studia.

 • Student Visitor - Wiza ta dotyczy studentów uczęszczających na krótki kurs i nie zamierzających pracować w czasie swojego pobytu.

 • Prospective Student - Wiza ta dostyczy studentów, którzy muszą dokonać ostatnich uzgodnień przed rozpoczęciem studiów na poziomie 4 (Tier 4).

Porady

Gdy się przygotowujesz do studiów w Wielkiej Brytanii, musisz pamiętać, że wiele uniwersytetów i programów jest nastawionych na współzawodnictwo. Dostarcz aplikację wcześnie, aby mieć pewność, że możesz uzyskać miejsce, złóż też podanie do więcej niż jednej szkoły, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie na studia wyższe. Znajdź tanie mieszkanie w pobliżu uczelni lub na kampusie i rozważ dzielenie strychu lub mieszkania z innym najemcą, żeby zminimalizować koszty. Z tymi radami, możesz studiować w Wielkiej Brytanii bez problemów, korzystając z dobrodziejstw kraju o bogatej tradycji kształcenia i z międzynarodową renomą produkowania absolwentów najlepszej jakości.

Wymagania dotyczące wizy

Tier 4 (General) Student Visa została zastąpiona tzw. "Student Route". Student Route to nowa brytyjska wiza studencka, która będzie dostępna również dla obywateli EOG, którzy przed Brexitem nie potrzebowali wizy, aby studiować w Wielkiej Brytanii.

Trasa studencka (od 18 roku życia)

Trasa dziecięca (od 4 do 17 roku życia, która zastąpiła wizę dziecięcą dla studentów Klasy 4)

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Trasa Studencka

Cena i waluta

GBP 348

Aktualne opłaty za brytyjską wizę studencką wynoszą:

 • £348 jeśli ubiegasz się o nią spoza Wielkiej Brytanii.
 • £475 jeśli ubiegasz się o przedłużenie lub zmianę wizy studenckiej z Wielkiej Brytanii.

Kto może ubiegać się o wizę?

Każda osoba wjeżdżająca do kraju na studia musi ubiegać się o wizę studencką, jeśli wjeżdża po 1 stycznia 2021 roku. Dotyczy to również obywateli UE/EOG, którzy wcześniej nie potrzebowali wizy, aby wjechać do Wielkiej Brytanii na studia. Będziesz musiał osiągnąć 70 punktów w systemie Points Based System, który mierzy, czy spełniasz wymagania do studiowania w Wielkiej Brytanii. Obejmuje to:

 • Czy zostałeś przyjęty do zatwierdzonej instytucji?
 • Czy masz środki finansowe na sfinansowanie swojego pobytu w Wielkiej Brytanii?
 • Czy biegle posługujesz się językiem angielskim?
 • Czy Twój kurs spełnia wymagania kursu?

Osoby, które ukończą brytyjską instytucję edukacyjną do lata 2021 roku i po nim, będą mogły ubiegać się o wizę podyplomową, umożliwiającą pracę/poszukiwanie pracy w Wielkiej Brytanii przez okres do 2 lat.

Gdzie można złożyć wniosek?

Centrum składania wniosków wizowych w Wielkiej Brytanii / Online

O brytyjską wizę studencką można ubiegać się w brytyjskim centrum składania wniosków wizowych w swoim kraju. Listę brytyjskich ośrodków wizowych na całym świecie można znaleźć tutaj: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Możesz również ubiegać się o brytyjską wizę studencką online poprzez stronę internetową UK Home Office Visas and Immigration Service. Możesz zacząć tutaj: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationality?p=student_out_uk

Witryna:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać brytyjską wizę studencką, należy najpierw zostać przyjętym na kurs. W przypadku większości kursów będziesz musiał również udowodnić, że rozumiesz język angielski na wymaganym poziomie.

Proces ubiegania się o wizę studencką w Wielkiej Brytanii różni się nieznacznie w zależności od rodzaju wizy studenckiej, o którą się ubiegasz.

Do wniosku o wizę studencką w Wielkiej Brytanii należy dostarczyć następujące dokumenty:

 • paszport lub dokument tożsamości
 • dowód, że jesteś w stanie pokryć koszty kursu i utrzymania
 • dowód zgody rodziców lub opiekunów, jeśli masz mniej niż 18 lat
 • dowód przyjęcia na kurs
 • dowód uiszczenia dopłaty za opiekę zdrowotną

W zależności od kraju pochodzenia, może być również wymagane wykonanie testu na gruźlicę.

Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii może być konieczne zarejestrowanie brytyjskiej wizy studenckiej na policji. Informację o konieczności rejestracji powinieneś otrzymać w naklejce z brytyjską wizą studencką lub w liście z brytyjskiego Home Office. Będziesz również musiał złożyć wniosek o biometryczne pozwolenie na pobyt, jeśli przebywasz w Wielkiej Brytanii dłużej niż 6 miesięcy.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Możesz ubiegać się o wizę studencką do 6 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. Czas rozpatrywania wniosków o wizę studencką zależy od miejsca, z którego składasz wniosek, ale generalnie otrzymasz decyzję w ciągu 3 tygodni, jeśli składasz wniosek spoza Wielkiej Brytanii, i w ciągu 8 tygodni, jeśli składasz wniosek w Wielkiej Brytanii.

Długość ogólnej wizy studenckiej zależy od czasu trwania kursu i możesz ubiegać się o jej przedłużenie, jeśli chcesz zostać w Wielkiej Brytanii, aby pracować lub kontynuować naukę. Wiza studencka dla dzieci jest ważna przez okres trwania kursu, maksymalnie do 6 lat, i może być przedłużona. Długość krótkoterminowej wizy studenckiej nie może przekroczyć długości Twojego kursu i nie może być przedłużona.

Czas przetwarzania

3 Weeks

Możliwości pracy

Studenci międzynarodowi mogą pracować podczas studiów w Wielkiej Brytanii, pod pewnymi warunkami. Rodzaj pracy, którą możesz wykonywać, zależy od tego, czego się uczysz i czy będziesz pracować w trakcie semestru szkolnego, czy podczas przerw.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Główne przyczyny odmowy wydania wizy studenckiej to:

 1. Brakujące lub nieprawidłowe dokumenty;
 2. Niespełnienie wymogów finansowych;
 3. Nieprawidłowy format dokumentu.