Keystone logo
Włochy

Nauka Magister w Włochy 2024

Ucz się w Włochy

Włochy to kraj położony w Europie, na południe od Austrii i Francji, co jest znany jako włoski Peninsula. Jest otoczony ze wszystkich stron przez Morze Śródziemne. Interesujące dla odwiedzających m.in. Krzywa Wieża w Pizie, Wybrzeże Amalfi, nad jezioro Garda i wiele muzeów sztuki i atrakcji z udziałem bogatej kultury Włoch jest znany.

Ponadto Włochy znany jest degustacja wina, ulubioną wśród turystów, którzy lubią, aby odwiedzić i zwiedzić wiele winnic wzdłuż autostrad i dróg Włoch. Rzym jest stolicą Włoch i jest często zwiedziliśmy miasto.

Istnieje zarówno historię i nowoczesny komfort w Rzymie i wiele zobaczyć o każdej porze roku.

Klimat we Włoszech

Klimat we Włoszech jest bardzo różne, w zależności od obszaru, który zamieszkują. Północ może mieć zimne lodowatych zimy i bardzo gorące lata.W południowej części, jesień, wiosna i lato wydaje się łączyć ze sobą i różnią się niewiele. Central Włochy są łagodniejsze i bardziej średnio w ciągu roku.

Społeczeństwo

Rodzina jest ośrodkiem społeczeństwa we Włoszech. Silnym wpływem Kościoła rzymskokatolickiego, Włosi są na ogół religijnych (88% jest wyznania katolickiego w ostatnim spisie ludności). Ponadto Włosi położyć duży nacisk na odzieży, więc jest to dobry pomysł, aby ubierać się tak ładnie, jak to możliwe. Poza tym, jest to przyjazne miejsce do życia i pracy, i uczęszczać do szkoły.

Koszty życia

Koszt życia jest bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Jest to mieszanka różnych rodzajów mieszkań we Włoszech, z dużych mieszkań do mieszkań, a niektóre rodziny mieszkają z dalszej rodziny w jednym domu.

Ubezpieczenie zdrowotne

Włochy oferuje wiele planów zdrowotnych i jeśli będą mieszkać we Włoszech, ty i twoja rodzina może kwalifikować się do bezpłatnych świadczeń. Istnieją online cytaty można uzyskać bezpłatnie, aby zobaczyć, czy kwalifikujesz.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  408
 • Udział mediów

  66
 • Abonament internetowy

  28
 • Transport lokalny

  35

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  9
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Włochy

Szkolnictwo wyższe w Włoszech

Artykuł 34 Konstytucji Włoch gwarantuje indywidualne prawo 's do prowadzenia wyższe wykształcenie z uczelni lub szkoły wyższej. Włoski system szkolnictwa wyższego jest wysoce wyspecjalizowane i bardzo konkurencyjne. Mają 42 państwowych uniwersytetów, sześć prywatne uczelnie, trzy szkoły techniczne i dwanaście specjalistycznych uniwersytety.

Dlaczego warto studiować we Włoszech?

Studiów we Włoszech by wzbogacić kogoś z ich niepowtarzalną atmosferę oraz dostęp do wielu rzeczy drobniejszych życia, w tym sztuki, muzyki, wina i wiele innych. Z ich wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach kursu nastawiona na określonej dziedzinie, to są zobowiązane uzyskać wykształcenie potrzebne do realizacji swoich celów zawodowych krok dalej.

Uczelnie

Kolegia i uniwersytety we Włoszech wpływają silnie przez sztuki i kultury humanistycznej.Nie jest Akademia Sztuk Pięknych w Wenecji, Cesare Pollini Conservatory of Music, a na Politechnice Bari, która koncentruje się bardziej na technologii i technicznych umiejętności inżynierskich. Istnieje wiele więcej do wyboru z różnych oferty kursów w różnych dziedzinach.

Academic Year

Pierwszy semestr zazwyczaj rozpoczyna się we wrześniu / październiku i kończy w styczeń / luty Druga kadencja rozpoczyna się zwykle w lutym lub styczniu i idzie do maja lub na początku czerwca.

Czesne i długości studiów

Czesne i opłaty różnią się w zależności od szkoły jesteś prowadzącego. Ale można znaleźć niedrogie rozwiązanie do swoich potrzeb tak wiele szkół do wyboru. W ogóle większość kosztów kursów € 850 - € 1.000 za rok.

Stopnie Bachelor się wokół czterech lata, w tym wymagań podstawowych kursów i dodatkowych wymagań programowych do zakończenia stopnia.Stopnie są wysoce wyspecjalizowane i kursy przygotowania jednego dobrze dla wybranej dziedzinie.

Studenci z zagranicy

Istnieje wiele możliwości dla studentów zagranicznych na studia we Włoszech. Studenci z zagranicy zapraszamy do zbadania możliwości i zobaczyć, co będzie do ich potrzeb. Istnieją również programy wymiany studentów, przy czym studenci mogą studiować w ramach umowy wymiany, na mocy upoważnienia Europejskiego wspólnotowego programu Socrates Erasmus. Inni studenci mogą uczestniczyć w ramach zezwolenia dwustronnej umowy między włoskim uniwersytecie i szkoły goszczącej.

Jedną z kluczowych różnic między studiuje we Włoszech i innych krajach jest to, że większość egzaminy ustne.

Istnieje wiele badań i możliwości kariery dostępne, po zakończeniu stopnia od włoskiej uczelni. Studenci prawa mogą przejść na karierę w instytucji prawnej lub wykonywania zawodu adwokata.Ludzie w naukach humanistycznych i sztuki może wykorzystywać swoje talenty w wielu dziedzinach, w tym wiele z tych produkcji artystycznych tak powszechne we Włoszech. W zależności od konkretnej dziedzinie i potrzeba, uczniowie, którzy kończą włoskiej szkole będzie gotowa sprostać wymaganiom zmieniającego się społeczeństwa.

Wizy studenckie

Studenci z zagranicy są mile widziane przyjechać do Włoch na studia, ale są zobowiązani do posiadania wizy studenckiej lub paszport i wszystkie wymagane dokumenty. Ponadto mozna muszą być zarejestrowane w lokalnym posterunku policji. Najważniejszą rzeczą na temat wiz jest upewnić się, że odpowiedni rodzaj. Przed wejściem do wybranej szkoły, sprawdź na stronie internetowej szkoły 's Więcej informacji o jaki typ trzeba. Rejestracja może być wykonana w najbliższym włoskiej ambasadzie lub konsulacie.

Przydatne wskazówki

Włochy to piękny kraj, który posiada wiele wspaniałych i niepowtarzalnych artystycznych znaleziska. Edukacja we Włoszech jest wyjątkowy i bardzo skoncentrowani. Wizy są wymagane, ale są dość łatwe do uzyskania. Ludzie we Włoszech są bardzo prorodzinny i artystycznych poglądach. Pierwsze wykształcenie we Włoszech wykracza poza mury sali i do artystycznego świata kultury i sztuki. Studia we Włoszech jest doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Typ wizy C: Wiza krótkoterminowa lub wiza podróżna ważna na jeden lub więcej wjazdów i na okres nieprzekraczający 90 dni.
 2. Typ wizy D: Wiza długoterminowa ważna na ponad 90 dni.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza typu C; Wiza typu D

Cena i waluta

USD 70

Opłata za wizę studencką do Włoch wynosi zazwyczaj około 50-70 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Studenci UE/EOG mogą wjechać do Włoch z ważnym paszportem lub dowodem osobistym i są uprawnieni do ukończenia studiów we Włoszech bez wizy tak długo, jak chcą. Studenci ci muszą jednak zarejestrować się w Questura (posterunek policji) w ciągu 8 dni od przyjazdu, w celu uzyskania pozwolenia na pobyt.

Studenci spoza UE są zobowiązani do uzyskania wizy studenckiej przed wjazdem do Włoch. W przypadku studiów dłuższych niż 90 dni, należy złożyć wniosek o kartę pobytu (permesso di soggiorno) na lokalnej poczcie w ciągu pierwszych 8 dni od przybycia do Włoch. Karta ta wraz z wizą pozwoli Ci na pozostanie we Włoszech na czas trwania studiów. Uzyskanie karty pobytu jest płatne.

Obywatele niektórych krajów spoza UE nie potrzebują wizy, aby przebywać i studiować we Włoszech przez okres do 90 dni.

Przegląd tych krajów można znaleźć tutaj: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Włoch

O wizę studencką należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Włoch w swoim kraju. Konieczne jest również odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w ambasadzie lub konsulacie.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po otrzymaniu listu akceptacyjnego lub listu o przyjęciu na planowany kierunek studiów, można sprawdzić, czy kwalifikujemy się do otrzymania włoskiej wizy studenckiej, a następnie przejść do procedury ubiegania się o wizę. Należy przedstawić następujące dokumenty:

 • Formularz wniosku o wizę wjazdową; można go znaleźć na stronie
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Aktualne zdjęcie w rozmiarze paszportowym;
 • Dokument podróży ważny przez co najmniej trzy miesiące po uzyskaniu wizy;
 • Zapisanie się lub wstępne zapisanie się na kurs uniwersytecki;
 • Dowód, że masz zakwaterowanie we Włoszech;
 • Dowód, że masz wsparcie finansowe (co najmniej 448,07 € miesięcznie na rok akademicki, łącznie 5824,91 € na rok);
 • Odpowiednie ubezpieczenie na leczenie i hospitalizację;
 • Dowód dostępności środków finansowych potrzebnych do repatriacji;
 • Dowód odpowiedniej znajomości języka włoskiego lub angielskiego zgodnie z językiem programu;
 • Jeśli student jest niepełnoletni, musi mieć. zgodę na ekspatriację podpisaną przez każdego z rodziców, a w razie ich braku przez opiekuna prawnego.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O włoską wizę studencką należy ubiegać się co najmniej trzy miesiące przed planowanym przyjazdem do Włoch. Rozpatrywanie wniosku wizowego może trwać od 1-3 tygodni. Rozmowę wizową należy zaplanować z około 4-6 tygodniowym wyprzedzeniem.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu.

Czas przetwarzania

3 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli jesteś z UE, możesz pracować we Włoszech bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Czas pracy nie powinien przekraczać 20 godzin tygodniowo w trakcie semestru. W pełnym wymiarze czasu pracy można pracować tylko podczas wakacji między semestrami.

Międzynarodowi studenci spoza UE będą musieli ubiegać się o pozwolenie na pracę w lokalnym biurze imigracyjnym we Włoszech. Najpierw trzeba mieć podpisaną umowę o pracę i pokazać jej kopię w urzędzie imigracyjnym.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.