Keystone logo
Turcja

Nauka Magister w Turcja 2024

Ucz się w Turcja

Założona w 1923 roku, Turcja jest dosłownie pomost między Europą i Azją, kraj znajduje się na obu kontynentach. Chociaż większość znajduje się w Azji Zachodniej i ma granice z Syrii, Iraku, Iranu i Iraku, niewielka część znajduje się w południowo-wschodniej Europie i graniczy z Bułgarią, Grecją i Gruzją. Kraj ma również wybrzeży na trzech mórz, w tym na Morzu Egejskim, Czarnym i Śródziemnym. Turcja jest wielokulturowy kraj o długiej historii odzwierciedlenie w licznych zabytków i pomników w całym kraju, gdzie użytkownicy mogą znaleźć ślady legend, takich jak Alexander. Turcja była członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Klimat

Mimo, że obszary przybrzeżne Turcji mają na ogół umiarkowany klimat śródziemnomorski, funkcje, takie jak otwarte równiny i góry zrobić dla różnych warunków klimatycznych.Średnia wysoka temperatura w Stambule jest około 29 stopni C w sierpniu i średni niski jest około 3 stopni C w styczniu. Średnie temperatury w regionach Morza Śródziemnego i Południowo Anatolia są tak wysokie, jak 35 ° C, a średnia niska temperatura w Ankarze są nawet od -7 stopni C.

Kultura

Turcja od dawna przyjęta wielokulturowości, a kraj dąży do włączenia świeckich i zachodnich idei w ich społeczeństwie i kulturze. Na jego powstania, alfabet łaciński zastąpiony alfabetu arabskiego, a kobiety miały prawo głosu. W nowoczesnej Turcji, ludzie wielu wyznań i tradycji życia w harmonii. Style i waha się od zachodniej ubrań, takich jak dżinsy do eleganckiej wieczór i odzieży tradycyjnej, który zawiera kolorowe szaliki i czapki.

Koszty życia

Koszty utrzymania w Turcji są niskie i międzynarodowych student może spodziewać się zapłacić około $ 400 - 500 dolarów (US) każdego miesiąca za mieszkanie, jedzenie i różne wydatki. Książki i inne opłaty będzie uruchomić około 150 dolarów (US) na semestry. Aby obniżyć koszty, uczelnie zazwyczaj oferują pokoje wieloosobowe lub inne mieszkania dla studentów.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  264
 • Udział mediów

  18
 • Abonament internetowy

  9
 • Transport lokalny

  25

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Turcja

Szkolnictwo wyższe w Turcji

Szkolnictwo wyższe na uczelniach obejmuje studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie stopni. Oprócz magistra, Dyplom studiów wyższych naliczany jest także inżynieria które jest równoznaczne z tytułem magistra. Oba stopnie wymagają tezę być wypełniony i bronił. Uniwersytety są podzielone na dwa rodzaje, z 104 państwowych uniwersytetów i 62 uczelni prywatnych. Tureckie uniwersytety poważane, z 5 szkół w górę 400 światowej, zgodnie z 2012 Times Szkolnictwa Wyższego World University ocenami .

Dlaczego warto studiować w Turcji?

Studenci dążeniu magistra w każdej dyscypliny akademickiej będzie znaleźć bezpieczne, przyjemne i satysfakcjonujące wielokulturowe środowisko, które jest pomostem między kulturami Zachodu i Bliskiego Wschodu.Turecki uczelnie są znane z wysokiej jakości w stosunku do niskiego czesnego i wiele programów są prowadzone w języku angielskim. Nieanglojęzycznych uczniowie, którzy uczęszczają tradycyjne programy znajdą również wiele możliwości do nauki języka angielskiego, jak wypełnić swoje podstawowe badania.

Uniwersytety w Turcji

Programy na uczelniach państwowych są zazwyczaj prowadzone w turecki, choć niektóre programy są w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Studenci nie biegły w języku tureckim, którzy wchodzą tureckich programów można wziąć jeden rok szkolenia językowe przed podjęciem studiów. Większość międzynarodowych programów są prowadzone w prywatnych uczelniach, gdzie językiem wykładowym jest głównie angielski. Prywatne uczelnie są również znane jako uczelni fundamentowych.

Obecnie około 30.000 zagranicznych studentów uczestniczy w programach edukacyjnych w kraju, jednak Turcja ma cel, aby zwiększyć tę liczbę do 150 tysięcy.Chociaż większość dyscyplin naukowych są dostępne, popularne programy dla studentów są stosunki międzynarodowe, studia wschodnie, Multicultural Affairs Śródziemne studia, Inżynieria, zarządzanie i gospody.

Czesne i czas trwania programu

Czesne za semestr na uczelniach państwowych, w których nauczanie w języku tureckim jest około $ 100 - 200 dolarów (USA) dla obywateli tureckich i studentów z Azerbejdżanu, Baszkirii, Bośni i Hercegowiny, Dagestanie, Karaczajo-Czerkiesji, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mongolii, Mołdawii, Nakhchivan , Uzbekistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Tartarstan, Turkmenistanu i Ukrainy. Międzynarodowa czesnego studentów na semestr na uczelniach państwowych, w których nauczanie w języku tureckim jest około $ 300 - 600 dolarów (US). Czesne wynosi około 1,5 do 2 razy większa w instytucjach państwowych, gdzie instrukcja jest w języku angielskim.

Roczne czesne na uniwersytetach fundamentowych jest zwykle 6000 dolarów (US) do 20.000 dolarów (US), jednak uczelnie fundamentowe również wielu studentom stypendia, które obejmują 30 do 40 procent ich naukę.

Most magistra mają dwa lata, ale to zależy od programu i instytucji.

Aby pomóc koszty pokrycia, studenci mogą znaleźć zatrudnienie w uczelni jako naukowiec, jednak studenci międzynarodowi nie mają prawa do pracy w innych organizacjach w sektorze publicznym lub prywatnym.

Academic Year

Rok akademicki w Turcji opiera się na dwa semestry i trwa od października do czerwca.

Post-Graduate Opportunities

Po ukończeniu studiów studenci międzynarodowi mogą znaleźć możliwości zatrudnienia w charakterze naukowców lub pracowników w uczelni, zwłaszcza uczelni z programów prowadzonych w języku angielskim.Tureccy uczniowie i studenci zagraniczni z dobrych tureckich umiejętności językowych znajdzie możliwości dostępne w innych gałęziach przemysłu, jak również. Non-obywatele tureccy będą musiały uzyskać zezwolenie na pracę po ich propozycję pracy.

Wymagania wizowe

Studenci zagraniczni muszą mieć wizy studenckiej, a wizy należy uzyskać przed przyjazdem do Turcji lub student nie będzie mógł zapisać się na uniwersytet. Studenci muszą być przyjęte do tureckiego uniwersytetu przed złożeniem wniosku o wizę studencką w tureckim konsulacie w swoim kraju. Ten proces trwa około 8 tygodni, a paszport studenta będą stemplowane wiza studencka po zatwierdzeniu.

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszystkie uczelnie oferują bezpłatną opiekę zdrowotną w ich placówkach medycznych.Jednak ta opieka jest na ogół ograniczony do służb ratunkowych i leczenie drobnych warunków, więc studenci są zachęcani do zakupu ubezpieczenia zdrowotnego na pokrycie innych kosztów leczenia, które mogą się pojawić. Polityka ta powinna obejmować zarówno europejskiej i azjatyckiej Turcji. Wiele prywatnych ubezpieczenia dostępne są w Turcji.

Studenci posiadający pozwolenie na pobyt na więcej niż 6 miesięcy, zostanie również zarejestrowane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych tureckiego (SGK) i są zobowiązane do uzyskania i zapłacić za lokalną politykę ubezpieczeń zdrowotnych.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

Opłata za rozpatrzenie wizy różni się w zależności od obywatelstwa.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy międzynarodowi studenci muszą uzyskać wizę studencką, aby móc studiować w Turcji. Wyjątkiem są osoby, które są prawnie zależne od kogoś przebywającego w Turcji na wizie dyplomatycznej.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Turcji

Wszyscy studenci międzynarodowi muszą ubiegać się o wizę studencką w najbliższej ambasadzie lub konsulacie Turcji.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać wizę studencką do Turcji, należy najpierw zapisać się na turecki uniwersytet, do szkoły lub na kurs językowy certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji.

Należy wypełnić formularz wniosku wizowego i złożyć go w ambasadzie tureckiej wraz z wymaganymi dokumentami, które zazwyczaj obejmują następujące elementy:

 • Paszport: Ważny na okres dłuższy niż 90 dni
 • 2 zdjęcia paszportowe-.
 • List akceptacyjny z tureckiej instytucji szkolnictwa wyższego
 • Dowód ubezpieczenia zdrowotnego
 • Dowód biletu powrotnego
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych na utrzymanie się na studiach i w Turcji
 • Zaświadczenie o niekaralności policji
 • Zaświadczenie lekarskie

Studenci muszą ponadto złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt u władz lokalnych (jeśli student przebywa w Turcji) w ciągu 1 miesiąca od przybycia do Turcji. W Wydziale Współpracy z Zagranicą w Lokalnej Komendzie Policji należy złożyć następujące dokumenty:

 • Formularz zgłoszeniowy i opłaty
 • Dokument podróży: 2 kopie wraz z wizą studencką
 • 4 zdjęcia w rozmiarze paszportowym
 • List lub dokument z instytucji: Musi być wystawiony przez uczelnię przyjmującą, deklarujący datę rozpoczęcia i zakończenia studiów w Turcji

Aby odnowić pozwolenie na pobyt, należy odwiedzić lokalne władze na 60 dni przed wygaśnięciem pozwolenia na pobyt.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Od dnia złożenia wniosku do otrzymania wizy upływa zazwyczaj około ośmiu tygodni.

Wiza studencka jest generalnie ważna przez jeden rok przy jednorazowym wjeździe. Chociaż na wizie będzie podany termin, wiza studencka pozostaje ważna tak długo, jak długo jesteś zapisany do szkoły.

Czas przetwarzania

8 Weeks

Możliwości pracy

Zazwyczaj studenci międzynarodowi nie mają prawnego prawa do pracy podczas studiów w Turcji. Studenci mogą wykonywać prace badawcze na tureckich uniwersytetach jako międzynarodowi badacze.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.