Keystone logo
Szwajcaria

Nauka Magister w Szwajcaria 2024

Ucz się w Szwajcaria

Oficjalnie nazywany Swiss Federation, Szwajcaria leży w zachodniej Europie i graniczy z Włoch na zachodzie, Niemcy na północ, Liechtensteinu i Austrii na wschodzie i Francji na zachodzie. Berno jest stolicą Szwajcarii, krajem śródlądowym, który składa się z 26 kantonów, lub podziałów terytorialnych, które różnią się nieco w rządowych administracyjno procedur. Większość ludności Szwajcaria 's (prawie osiem milionów ludzi) żyje na obszarze, o którym mowa w Pogórzu, gdzie gęsto zaludnione miasta Genewie i Zurychu znajdują.

Szwajcaria jest znana jako jeden z najbogatszych krajów na świecie. Mieszkańcy posiadają największą ilość niefinansowych oraz aktywów pieniężnych na osoby w stosunku do innych obywateli świata. Dodatkowo, Genewa i Zurych konsekwentnie zaliczona jako dwa miasta wystawia najlepsze standardów życia wśród wszystkich innych miast na świecie.Szwajcaria 's stabilna gospodarka jest przypisana do jego samowystarczalności poprzez rolnictwa i skuteczne praktyki wytwarzania, które pozwalają jej na eksport dużych ilości towarów. Inne obszary, które Szwajcaria wykazuje doskonałą specjalistyczną wiedzę ekonomiczną m.in. turystyki, bankowości międzynarodowej, transportu, biotechnologii oraz badań i rozwoju.

Szwajcaria 's klimatu

Na północ od Alp Szwajcarskich Klimat jest umiarkowany, ale pod wpływem różnych wysokością nad poziomem morza czynników, które wymagają ekspozycji na wiatr i warunkach atmosferycznych wynikające z lokowania górskich. Szwajcaria 's średnia temperatura wynosi około 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza), z rainful kwoty wahające się od nawet o 67 (170 cm) cali pobliżu Lugano i zaledwie 21 (53 cm) cm z Doliny Rodanu.Na północ i zachód od Alp, mieszkańcy doświadczenie deszczowo, nieco chłodny klimat z temperaturami pozostałe około 32 stopni Celsjusza (0 C) w zimie i 70 stopni Fahrenheita (21 stopni Celsjusza) w obszarach na południe i południowy wschód od Alp.

Podstawowe fakty o Szwajcarii

 • Flag wykazuje biały krzyż przed jasnym czerwonym tle. Ramiona krzyża są nieco dłuższe niż szerokość.
 • Hymn Szwajcarską lub Swiss Hymn, zaczyna się od linii "Radiant na porannym niebie, Panie, widzę, że Ty jesteś noc ". (Trittst w Morgenrot daher, Seh 'Ich dich w Strahlenmeer)
 • Szwajcaria zachowała swoją własną walutę, frank szwajcarski, kiedy Europa przestawić na euro. Monety jeden, pięć, dziesięć, 20 i 50 centów zawierać inne jednostkach pieniężnych. Franków są dostępne w jednym, dwóch i pięciu franków. Franc "notes " się na dziesięć, 20, 50, 500 i 1000 franków.
 • Szwajcaria korzysta z systemu metrycznego oceny miar i wag
 • Święta są New Year 's, Święto Pracy 1 maja i Boże Narodzenie. Ascension, Wielki Piątek, Whitmonday i Poniedziałek Wielkanocny są uważane za święta religijne

Języki

Ponieważ Szwajcaria jest otoczony przez kilku różnych krajach, państwo ma cztery języki narodowe - włoski, niemiecki, francuski i retoromański retoromański. Większość obywateli Szwajcarii przede wszystkim mówić po niemiecku, a 20 procent mówi po francusku, a osiem procent po włosku. Wiele dialektów charakterystyczne dla niektórych kantonach istnieje również.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  1030
 • Udział mediów

  81
 • Abonament internetowy

  52
 • Transport lokalny

  84

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  16
 • Bilet do kina

  21
 • Kufel lokalnego piwa

  7

O Szwajcaria

Szkolnictwo wyższe w Szwajcarii

Szwajcaria ma dziesięć "kantonalnych " uczelni, a także dwa instytuty techniki, które są uznane za federalne wyższe facitlities edukacji. Ponadto, liczne uczelnie są w całym kraju, aby pomieścić rosnącą liczbę studentów międzynarodowych i lokalnych. Uniwersytety i szkoły wyższe w Szwajcarii stosować się do harmonogramu semestru, z semestr zimowy trwa od października do marca, a semestr letni kontynuując od kwietnia do lipca.

Istnieją trzy podstawowe stopnie naukowe wydane w Szwajcarii: License, dyplom i doktorat. Uzyskanie "Lizentiat " i Dyplom odpowiadają równowartości uzyskując tytuł US Mistrz 's. Większość studentów otrzymać licencję i dyplom w czterech do pięciu lat. Studenci muszą zdobyć te dwa stopnie zanim mogą realizować doktorat.

Potencjalni studenci muszą złożyć wniosek do instytucji szkolnictwa wyższego ich wyboru, z wyszczególnieniem przewidywany kierunek studiów. Kopie wyników badań, curriculum vitae i innych stopni i świadectw, które mogą mieć wpływ na przyjęcie do szkoły powinny być również zawarte w pakiecie. Po akceptacji, studenci będą musieli skontaktować się z ich kraj 's Ambasada Szwajcarii o informacje dotyczące procedur wejścia dla Szwajcarii. Ponadto wszyscy studenci będą musieli udowodnić, że jest stabilna finansowo podczas studiów na uniwersytecie lub college'u szwajcarskich.

Wszyscy studenci muszą mieć uznanymi przez państwo świadectwa dojrzałości lub inne zaświadczenie, które jest uznawane za równoważne świadectwu dojrzałości przez uniwersytet, do których zostały one przyjęte. Oprócz posiadania oceny doskonałe, studenci powinni posiadać odpowiednią wiedzę na temat uczelni 's przede wszystkim języka mówionego przed zastosowaniem tej uczelni.

Po przybyciu do Szwajcarii, studenci muszą uzyskać pozwolenie na pobyt w lokalnym posterunku policji. Będą musiały przedstawić ważny paszport, list akceptacji z uniwersytetu i wyciągu z konta bankowego lub innego dokumentu potwierdzającego, że posiadają wystarczające środki finansowe, podczas gdy w szkole. To pozwolenie na pobyt musi być odnawiane co roku jesteś uczestniczy szwajcarską instytucją edukacyjną.


Wybitni szwajcarskie uniwersytety

Popularne uniwersytety w Szwajcarii to:

 • University of Bern (głównie niemieckojęzycznych)
 • Uniwersytet w Genewie (głównie French speaking)
 • Uniwersytet w Lozannie (French speaking)
 • Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu (niemiecki i angielski speaking)

Szwajcaria posiada również wiele prywatnych uczelni, sztuki uniwersytety i uczelnie pedagogiczne, które oferują dyplomy uznane przez Szwajcarskie Konferencji Ministrów Edukacji kantonalnych lub EDK.

Czesne za udział szwajcarskiego uniwersytetu lub uczelni waha się między 2000 franków szwajcarskich do 8000 franków szwajcarskich, ewentualnie więcej w zależności od uczelni i studiów.

Ubezpieczenie zdrowotne

Każdy, kto mieszka w Szwajcarii dłużej niż trzy miesiące, musi wykonać jakieś ubezpieczenie zdrowotne, czy jest oparty Szwajcarską lub uznany przez innego kraju. Studenci przyjeżdżający z krajów, które oferują międzynarodowy zasięg może nie uzyskać Szwajcaria 's Health Insurance compulsury.

Dlaczego warto studiować w Szwajcarii?

Szwajcaria znana jest z innowacyjnych badań i przemysłu rozwoju więc uczniowie usiłują kierunek biotechnologia, genetyka, farmaceutyki i inne nowatorskie, zdrowia i kariery związane medyczne znajdą Swiss wyższe pełen wyjątkowej nauki i programów technologicznych. Alternatywnie, Swiss są również bardzo szanowany za ich przenikliwości finansowej i biznesowej. Uczniowie usiłują kontynuować karierę w sektorze finansowym będzie również dowiedzieć się, że szwajcarskie uniwersytety kompleksowe programy studiów na kierunkach biznesowych i finansowych.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Wiza C - na krótkie kursy (szkoły letnie, szkoły językowe), które trwają do trzech miesięcy.
 2. Wiza D - na kursy, które trwają dłużej niż trzy miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza C; Wiza D

Cena i waluta

EUR 0

W przypadku wizy studenckiej aplikacja jest bezpłatna, jednak mogą być pewne wyjątki.

Kto może ubiegać się o wizę?

Mimo że Szwajcaria nie jest członkiem UE, pozwala obywatelom UE uczęszczać na uniwersytet w tym kraju. Studenci, którzy nie posiadają obywatelstwa UE/EOG muszą skontaktować się z ambasadą lub konsulatem Szwajcarii w swoim kraju, aby ubiegać się o wizę przed wjazdem do kraju.

Na kursy trwające do trzech miesięcy - kursy letnie, szkoły językowe - może być potrzebna krótkoterminowa wiza Schengen C; na kursy dłuższe niż trzy miesiące może być potrzebna długoterminowa wiza krajowa D.

Nie można przyjechać do Szwajcarii na trzymiesięcznej wizie turystycznej i zmienić jej na pozwolenie na pobyt studencki po przyjeździe do Szwajcarii. Tak więc, nawet jeśli jesteś zwolniony z obowiązku posiadania wizy wjazdowej, tak jak obywatele Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii, Malezji lub Singapuru, nadal będziesz musiał ubiegać się o pozwolenie na pobyt przed przyjazdem, jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 90 dni.

Wszyscy studenci zagraniczni, w tym obywatele UE/EFTA, będą musieli złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt w Biurze Rejestracji Mieszkańców w ciągu 14 dni od przybycia do Szwajcarii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Szwajcarii

O wizę należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Szwajcarii w swoim kraju.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia przez szwajcarski uniwersytet lub szkołę prywatną, należy skontaktować się z ambasadą Szwajcarii w swoim kraju w celu uzyskania informacji na temat formalności związanych z wjazdem do Szwajcarii. Będziesz musiał pokazać dowód, że masz odpowiednie środki finansowe na utrzymanie podczas studiów.

Konieczne będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie dokumentacji w języku francuskim, niemieckim lub angielskim, dlatego może być konieczne przetłumaczenie dokumentów.

W przypadku krótkoterminowych wiz Schengen C, dokumentacja obejmuje:

 • ważny paszport/dowód osobisty;
 • dowód posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów podczas pobytu w Szwajcarii;
 • ubezpieczenie zdrowotne/wypadkowe;
 • potwierdzenie zarezerwowanych kursów wraz z wniesionymi opłatami;

jeśli masz mniej niż 18 lat, akt urodzenia i pozwolenie na podróż, jeśli przyjeżdżasz do Szwajcarii sam, lub kopie wiz rodziców, jeśli będą Ci towarzyszyć.

W przypadku długoterminowej wizy D, dokumenty będą obejmować:

 • ważny paszport/dowód tożsamości;
 • dowód posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów podczas pobytu w Szwajcarii, własnych lub sponsora, np. kopie wyciągów bankowych lub list z banku;
 • dowód ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmuje pokrycie kosztów wypadków;
 • list motywacyjny opisujący, dlaczego chcesz przyjechać do Szwajcarii na studia i w jaki sposób będzie to korzystne dla Twojej kariery;
 • potwierdzenie zapisania się do uznanej szwajcarskiej instytucji edukacyjnej;
 • potwierdzenie wniesienia opłat za kurs;
 • Twoje CV;
 • kopie poprzednich świadectw i dyplomów edukacyjnych;
 • podpisany list potwierdzający, że opuścisz Szwajcarię po zakończeniu kursu.

Możesz również zostać poproszony o przystąpienie do testu językowego, aby upewnić się, że będziesz w stanie śledzić lekcje.

Jeśli chcesz podjąć studia podyplomowe, musisz przedstawić dowód, że zostałeś przyjęty na studia podyplomowe i masz odpowiednie kwalifikacje, wystarczające środki finansowe i miejsce zamieszkania.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Powinieneś umówić się na spotkanie w ambasadzie lub konsulacie Szwajcarii w Twojej okolicy, jak tylko otrzymasz list akceptacyjny od szwajcarskiej instytucji edukacyjnej. Na rozmowę wizową należy umówić się już 6 miesięcy przed rozpoczęciem studiów, ale nie później niż 10 tygodni przed wyjazdem.

Czas rozpatrywania wniosków o wizę krótkoterminową wynosi 10-15 dni, a o wizę długoterminową od 8 do 10 tygodni.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu. Pozwolenie na pobyt jest wydawane na jeden rok i może być przedłużone.

Czas przetwarzania

10 Weeks

Możliwości pracy

Możesz podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin do 15 godzin tygodniowo w czasie semestru i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Szwajcarii przez sześć miesięcy.

Jeśli posiadasz już tytuł magistra z zagranicznego uniwersytetu i przebywasz w Szwajcarii pracując dla swojej szwajcarskiej uczelni lub instytutu, nie musisz czekać sześciu miesięcy, ale możesz od razu rozpocząć pracę. Twój pracodawca będzie musiał uzyskać dla Ciebie pozwolenie na pracę. Będziesz musiał utrzymać status studenta dziennego i wykazać, że kontynuujesz postępy w nauce.

Po ukończeniu studiów studenci zagraniczni mogą pozostać w Szwajcarii przez sześć miesięcy w celu poszukiwania pracy.

Godzin na tydzień

15

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.