Keystone logo
Singapur

Nauka Magister w Singapur 2024

Ucz się w Singapur

Island city-state usytuowany przy południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, Singapur jest często mylone Samo miasto, a nie rzeczywistego kraju, który składa się z 63 wysp i sześć milionów ludzi. W ciągu ostatnich 20 lat, Singapur stał się wysoce zurbanizowanym, gospodarka rozwija napędzana tysięcy imigrantów osiedlających się w Singapurze w celu zdobycia zatrudnienia. Lasy deszczowe na pokrycie większości z Singapuru, ale trochę różnorodności biologicznej pozostaje ze względu na szybki i agresywny rozwój na terenie całego kraju. Jako jeden z World 's wiodących centrów finansowych, Singapur jest jednym z pięciu największych portów najruchliwszych aktywnie zarządza import i eksport towarów przemysłowych, jak i zasobów naturalnych. Mając świadomość, że Singapur posiada trzeci najwyższy dochód na osobę, tysiące obcokrajowców przybywa do tego miasta-państwa wyspy, aby skorzystać z jego niskiej stopy bezrobocia i gospodarka rynkowa.

Politycznie, Singapur jest republiką parlamentarną silnym wpływem Action Party People 's, która wygrała wszystkie wybory, które odbyły się w tym kraju od 1959 roku. Singapore 's budowę potwierdza demokracji przedstawicielskiej jako podstawowej jednostki politycznej wspieranej przez system Westminster rządu. Ponadto, Singapur konsekwentnie oceniane jako posiadające najbardziej przejrzystych i najmniej uszkodzone rządy świata. Władza wykonawcza jest w posiadaniu gabinetu rządzonym przez prezydenta i premiera. Chociaż Prezydent jest wybierany większością głosów public 's, Premier jest wybierany przez członków gabinetu.

Singapore 's obywatele stanowią bardzo zróżnicowaną populację. Prawie 75 procent tej populacji są chińskie, z Indianami i Malajów obejmującej pozostałe 25 proc.Tamil, angielski, malajski i Mandarin Chinese są uznawane jako w czterech językach urzędowych, ale ze względu na napływ szacowanych 11 milllion osób nieustalonych każdy rok, to można spotkać dziesiątki różnych języków podczas studiów w Singapurze.

Podstawowe fakty o Singapurze

 • Singapur jest uważany za jeden z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych darmowe udogodnieniami biznesowymi gospodarek na świecie. Ponad 7.000 międzynarodowych organizacji istnieją obecnie w Singapurze, które pochodzą z Japonii, Europie i USA
 • Prawie połowa pracowników Singapore 's są dla Singapuru.
 • Gospodarka jest silnie promowane przez przemysł turystyczny, z około 11 milionów turystów odwiedzających Singapur każdego roku.
 • Od 2009 roku, 25 procent studentów uczestniczących w instytucji szkolnictwa wyższego Singapuru byli studenci z zagranicy, głównie z Indii, Chin i wielu krajach azjatyckich.
 • Wojskowy Singapuru, składa się z Air Force, Army i Navy, może być najbardziej zaawansowanym technologicznie w SE Azji. Jednak kraj ten 'view s obrony jest jednym z odstraszania i dyplomacji i postrzega swoją armię jako gwarancja Singapore ' niepodległości s.
 • Bo ziemia jest uboga w Singapurze, rząd ustanowił forum zabudowę mieszkaniową w celu zapewnienia mieszkań dla prawie czterech piątych ludności miasta-państwa 's w formie dopłaty do mieszkań socjalnych. Alternatywnie, własności domu wynosi 85 procent, a około jedna na dziesięć Singapuru jest właścicielem pojazdu.

Singapore 's klimatu

Podobnie jak większość SE Asia 's klimacie tropikalnym, Singapur ' pogoda s pozostaje gorący i wilgotny przez cały rok. Uczniowie uczęszczający do szkoły w Singapurze mogą spodziewać temperatury konsekwentnie pozostaje powyżej 70 stopni (21 stopni Celsjusza) oraz wilgotność waha się około 75 procent lub więcej. Mieszkańcy zobaczyć ulewny deszcz w listopadzie i grudniu, co zwiększa poziom wilgotności. Na szczęście, większość z Singapore 's budynków są klimatyzowane, a rząd podjął kroki w celu zapewnienia poziom komfortu dla turystów i gości pozostaje do zaakceptowania.

Singapore 's walut

Dolar Singapur jest państwem-miastem waluty 's, który jest wymienny z dolara Brunei. Składa się z 100 centów, lub "jednostki ", SGD oznaczony jest "$ " lub "S $ ". Srebrne i złote monety są emitowane w nominałach pięciu, dziesięciu, 20 i 50 centów, z jednego dolara monety również dostępna.Wiele miejsc w Singapurze przyjąć walutę obcą, ale studenci mogą wymieniać pieniądze na SGDs w bankach lub pomieszczenia wymiany walut, które można znaleźć w większości centrów handlowych.

Singapore 's Religie

Procent Trzydzieści pięć z Singapore 's populacji praktykować buddyzm, a następnie chrześcijaństwo, taoizm, hinduizm i islam. Prawie 20 procent nie są powiązane z żadną religią. Singapore zapewnia ośrodków Dharmy i klasztorów buddyjskich reprezentujących trzy tradycje - Vajrayana, Theravada i mahajany. Większość z Singapuru są chińscy buddyści, którzy praktykują Mahayan tradycję.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  1867
 • Udział mediów

  51
 • Abonament internetowy

  31
 • Transport lokalny

  88

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  10
 • Kufel lokalnego piwa

  7

O Singapur

Szkolnictwo wyższe w Singapurze

Określony jako wiodący i wybrany do wyróżnienia przez Britian 's minister edukacji, Singapur ' s system szkolnictwa wyższego stał się wiodącą siłą, która pomaga w promowaniu jego reputację jako jednego z world 's wiodących ośrodków wzrostu i finansowej technologiczny. Sześć krajowych uczelni w Singapurze w rankingu wśród najlepszych 50 na świecie: Nanyang Technological University, Singapur University of Technology and Design, National University of Singapore, Singapore Institute of Technology, Singapore Management University i SIM University. Te uczelnie oferują studia licencjackie i podyplomowe studia z zakresu rachunkowości, systemy informacyjne zarządzania, zarządzanie, ekonomia, nauki społeczne, prawo i Informatyki.

Singapur posiada Politechniki kolegiów, które są przeznaczone do szkolenia studentów do pracy, które wspierają rozwój gospodarczy i technologiczny narodu. Obecnie, Singapore oferuje pięć politechnik dla studentów, którzy chcą zarobić na non-stopień naukowy, który pozwala im wejść na rynek pracy bezpośrednio po zakończeniu programu. Stopień zarobił na politechnice jest podobny do stopnia kojarzy 's lub świadectwa zawodowego i zajmuje mniej niż dwa lata.

Studenci z zagranicy mogą pracować 16 godzin w tygodniu, podczas gdy uczestniczących w pełnym wymiarze czasu w Singapurze uczelni. Studenci ubiegający się o wizę studencką muszą udowodnić, że biegle w języku angielskim, dostarczając wyniki testu z języka angielskiego jako języka obcego (TOEFL), a General Certificate of Secondary Education (GCSE) lub międzynarodowy język angielski Testing System (IELTS ).Muszą również otrzymał list akceptacji z uniwersytetu lub Politechniki, a także zdjęć paszportowych i dokumentów potwierdzających ich uprawnienia, aby wprowadzić program studiów wyższych (dyplom ukończenia szkoły, na przykład).

Ponadto studenci będą musieli uzyskać lokalnego sponsora, który jest obywatelem Singapuru przed mogą ubiegać się o wizę studencką. Niektóre uniwersytety i politechniki nie mogą wymagać, sponsoring, więc studenci powinni skontaktować się z ich przeznaczeniem szkoły z wyboru, aby określić, czy sponsoring jest wymagane. Visa przetwarzanie może trwać od jednego do dwóch miesięcy, w zależności od okresu ważności dokumentów Student 's i ilości dokumentacji. Wszystkie wnioski należy składać w trybie online do Urzędu Imigracji i punkty kontrolne Singapuru (SOLAR), która zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby ułatwić studentowi "wejście s do Singapore ' s szkolnictwa wyższego.

Dlaczego warto studiować w Singapurze?

Studenci ukończeniu Singapore 's uczelni są konsekwentnie w rankingu wyjątkowo wysoki na ocenach dotyczących nauki i matematyczne wiedzę. W rzeczywistości, studenci Singapuru zostały w rankingu numer jeden według badań statystycznych przeprowadzonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie ds. Oceny organizacją edukacyjną osiągnięcie. Ponadto Nanyang Technological University i National University of Singapore są uważane wśród 50 najlepszych uczelni na świecie. Ponadto, studenci mogą również korzystać Singapore 's doskonały system opieki zdrowotnej, które Światowa Organizacja Zdrowia zalicza się szósty najlepszy na świecie.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Legitymacja studencka

Cena i waluta

SGD 90

Opłata manipulacyjna w wysokości S$30 jest wymagana za każdy wniosek złożony do Singapurskiego Urzędu Imigracyjnego & Checkpoints Authority (ICA). Opłata jest bezzwrotna niezależnie od wyniku aplikacji lub jeśli aplikacja zostanie wycofana po złożeniu.

Opłata w wysokości S$60 jest płatna, gdy wybrany wnioskodawca dopełni formalności przy wydawaniu Student's Pass w ICA.

Opłaty są zależne od kraju i mogą ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy studenci zagraniczni muszą posiadać Student Pass, aby móc podjąć studia wyższe w Singapurze. Aby uzyskać Singapore Student Pass, musisz najpierw otrzymać propozycję przyjęcia na program studiów stacjonarnych w Institute of Higher Learning (IHL) w Singapurze.

Student Pass przysługuje Ci tylko wtedy, gdy zostałeś przyjęty na studia stacjonarne. Jeśli chcesz podjąć studia w niepełnym wymiarze godzin lub zajęcia wieczorowe, nie będziesz mógł skorzystać z Student Pass.

Gdzie można złożyć wniosek?

Karnet Studencki Aplikacja On-Line & System rejestracji (SOLAR)

Aby ubiegać się o Student Pass, należy złożyć wniosek w oficjalnym systemie rejestracji -- Student's Pass On-Line Application & Registration (SOLAR).

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku o wydanie legitymacji studenckiej przez SOLAR, uczelnia, do której zostałeś przyjęty, musi Cię zarejestrować w systemie rejestracji. Po zarejestrowaniu przez instytut w systemie SOLAR, należy złożyć eForm 16. Przed zalogowaniem się na swoje konto w systemie SOLAR należy posiadać następujące dane:

 • Powiadomienie o rejestracji z SOLAR z nazwą użytkownika i hasłem dostarczonym przez IHL
 • Dokumenty podróżne i dane paszportowe, w tym numer paszportu i jego ważność
 • Twój osobisty adres e-mail
 • Jedna aktualna kolorowa fotografia wielkości paszportu

Po złożeniu eForm 16, następnie należy wziąć kopię wydruku formularza, aby złożyć go w jednostce Student Pass - Immigration & Checkpoints Authority (ICA). Jest to jedna z ważnych formalności, które należy dopełnić w celu wydania Singapurskiej Legitymacji Studenckiej.

Musisz zapewnić urząd imigracyjny, że przez cały czas będziesz przebywać w Singapurze z ważną legitymacją studencką.

Dokumenty wymagane do otrzymania wizy studenckiej do Singapuru:

 • Twój ważny paszport. Należy przedstawić kopię poszczególnych stron paszportu
 • Należy mieć przy sobie kartę wyjazdu/przyjazdu przyznawaną przy wjeździe do Singapuru. Jeśli przebywałeś w Singapurze na innej przepustce długoterminowej, musisz mieć przy sobie również tę przepustkę;
 • Jedno aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe (wykonane na białym tle);
 • Wydruk formularza eForm 16 złożonego za pośrednictwem SOLAR (należycie podpisany przez wnioskodawcę);
 • Jeśli Twoje dokumenty są w języku ojczystym, musisz uzyskać oficjalne tłumaczenie na język angielski.
 • Kopia pisma o zatwierdzeniu wstępnym; oraz
 • Orzeczenie lekarskie w przepisowym formacie (dostępne na stronie internetowej ICA).

Przy składaniu wniosku upewnij się, że sprawozdania laboratoryjne nie są starsze niż trzy miesiące od daty wystawienia. W przypadku niespełnienia wymogu medycznego, nie zostanie Ci przyznana legitymacja studencka.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Ogólnie rzecz biorąc, rozpatrzenie wizy studenckiej w Singapurze trwa około czterech tygodni. Jednak niektóre aplikacje mogą trwać dłużej, jeśli wydział imigracyjny wymaga od Ciebie dodatkowych dokumentów lub informacji. W takich sytuacjach zostaniesz powiadomiony poprzez system SOLAR.

Nowe wnioski o wydanie Student Pass należy składać co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem kursu i nie dłużej niż przez dwa miesiące.

Czas rozpatrywania spraw wynosi zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy w przypadku spraw, w których wymagane są wywiady.

Czas przetwarzania

4 Weeks

Możliwości pracy

Studenci zagraniczni, którzy podczas studiów nie pracują dłużej niż 16 godzin tygodniowo, są zwolnieni z obowiązku ubiegania się o pozwolenie na pracę. Zaleca się jednak sprawdzenie możliwości pracy przyznanych przez Twoją instytucję.

Studenci międzynarodowi nie muszą ubiegać się o pozwolenie na pracę, jeśli chcą pracować w Singapurze podczas wakacji.

Pozwolenie na pracę może również zależeć od instytucji, w której studiujesz.

Listę zatwierdzonych instytucji można znaleźć tutaj: https://www.mom.gov.sg/passes-and-permits/work-pass-exemption-for-foreign-students

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie uczęszczasz na kurs w pełnym wymiarze godzin w uznanej instytucji edukacyjnej, nie masz odpowiedniego wykształcenia, jeśli Twoje formularze nie są prawidłowo wypełnione lub jeśli dokumenty uzupełniające nie są poprawne.