Keystone logo
Rosja

Nauka Magister w Rosja 2024

Ucz się w Rosja

Federacja Rosyjska jest semi-prezydencki, republika federalna zawierający 83 różnych obszarów znanych jako "przedmioty federalnych ". Rosja akcji swoje granice z wielu krajów, które obejmują Norwegia, Chiny, Polska, Finlandia i Korea Północna. Jest to największy kraj na świecie i zajmuje jedną ósmą Ziemia 's obszarów mieszkalnych, obejmujące dziewięć oddzielnych stref czasowych i rozciągającego się na cały region północnej Azji.

Obecnie gospodarka Rosja 's jest jednym z najbogatszych w świecie, w rankingu w szóstym największym krajem rozwiniętym w sile nabywczej. Przypisuje się jej szerokie energii i zasobów mineralnych, które sprawiło, że jeden z największych manufacterers gazu ziemnego i ropy naftowej. Alternatywnie, Rosja jest znany także posiadają ogromne zapasy broni masowego rażenia (broń masowego rażenia) i jest jednym z pięciu państw uznanych za posiadanie broni nuklearnej.Federacja Rosyjska jest członkiem G8, Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rady Europy i Światowej Organizacji Handlu.

Podstawowe fakty o Rosji

 • Rosja ma prezydenta, który jest uważany za "głowa państwa ", a premier, który jest określany jako "szefa rządu ".
 • Rząd federalny składa się z trzech oddziałów: ustawodawczą, wykonawczą i sądownictwo.
 • Około 165 różnych indigneous narody i grupy etniczne żyją w Rosji. Osiemdziesiąt procent ludności Rosji 's to etniczni Rosjanie.
 • Rosyjski to język używany przez większość obywateli, a następnie Tatarski i Ukrainy. Rosyjski jest językiem urzędowym Narodów Zjednoczonych, wraz z językach arabskim, chińskim, francuskim, angielskim i hiszpańskim.
 • Podstawową walutą w Rosji jest rubel.

Rosja 's klimatu

Rosja to ogromny kawałek ziemi zawierającej wiele odległych dziedzin, takich jak rozległe tundry Syberii. Północnej Rosji, która obejmuje Syberię, ma podbiegunowych klimat, który oferuje znacznie lodowatych zimy i dużych opadów śniegu. Moskwa i wiele innych części Rosji nie zawarte w dzielnicach północnych klimatów wilgotnych kontynentalne z ciepłe gorące lata i zimne zimy długie. Typowe czerwcu, lipcu i sierpniu temperatura oscyluje wokół 75 stopni Fahrenheita (24 stopni Celsjusza), ale może się tak wysokie, jak 90 stopni Fahrenheita (32 stopni Celsjusza) w czasie upałów. Zimą spodziewać temperatury utrzyma się znacznie poniżej zera (32 stopni Celsjusza / 0 C) i często pobyt poniżej zera przez dłuższy czas.

Religie w Rosji

Prawosławia, judaizmu, buddyzmu i islamu są najczęściej przeznaczone religie w Rosji.Wszystkie uważane są za pełnoprawną częścią kraj 's historycznego dziedzictwa. Najbardziej popularne święto religijne obchodzone przez prawie wszystkich obywateli rosyjskich jest Wielkanoc, które uznają, dokonując Kulich (chleb Wielkanoc) i Paskha, danie zawierające ser i kształcie piramidy.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  261
 • Udział mediów

  33
 • Abonament internetowy

  7
 • Transport lokalny

  28

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Rosja

System edukacyjny w Rosji

Chociaż Rosja zapewnia bezpłatną edukację dla wszystkich obywateli, a gwarantowanych przez ich konstytucji, dopuszczenie do policealnych instytucji szkolnictwa wyższego jest bardzo konkurencyjny. Ponieważ rosyjski sektor rządowy odpowiedzialny za regulowanie systemu edukacji kładzie silny nacisk na zarabianie stopni w technologicznych i naukowych kierunków studiów, a studenci, którzy chcą głównych w tych dziedzinach powinny posiadać wyjątkowy talent do tego typu obszaru badań, a także oceny doskonałe w Aby zostać przyjętym do rosyjskiej uczelni.

Oprócz podziału środków finansowych na czesnego studentów, Rosja płaci także zagranicznych studentów małe wynagrodzenie i zapewnia bezpłatne zakwaterowanie dla nich dobrze. W kraju również wyeliminować wiele biurokracji, że stosowane w celu zapobiegania lub opóźnienia zagranicznych studentów uczestniczyć rosyjski uniwersytet.Teraz, system aplikacji jest bardziej opływowy, uczniowie, którzy zdobędą amerykański, niemiecki, duński, chiński, włoski i japoński uczelnie będą doświadczać minimalny do żadnych problemów w odniesieniu do przeniesienia do rosyjskiej uczelni.

Rosja jest obecnie w trakcie przełączania tradycyjną wyższy model wykształcenie do jednego, że jest o wiele bardziej zgodne z typu zachodniego stopni naukowych. W 2003 roku Rosja podpisała Deklaracji Bolońskiej, które utorowały drogę do rządu do przyjęcia przepisów, które usuwa swój stary, pięcioletni modelu stopni do jednego, który przypomina system stopień US - czteroletnie studia licencjackie, a następnie mistrza 's stopnia. Jednakże stopień postdoctorate nadal zachowuje tradycyjny, sowiecki wzór unijny, że powstała prawie 90 lat temu. Zasadniczo, doktorzy w Rosji są zdefiniowane i zdobył według głębokości student 's osobiste osiągnięcia w badaniach naukowych (doktor nauk albo doktor nauk) lub naukowej.

Popularne rosyjskie uniwersytety

Do największych i najstarszych uniwersytetów w Rosji Saint Petersburg State University i Uniwersytet Moskiewski. W trakcie 2000 roku, rząd rozpoczął program ustanowiony "" federalnych uniwersytetów łącząc instytucje szkolnictwa wyższego, które już istniały i przydzielanie specjalnych dotacji finansowania do nich. Niektóre z tych nowych uniwersytetów m.in. Kazański Uniwersytet Federalny Wołgi Siberian Federal University i północno-wschodniej Federal University.

Uczestniczy University w Rosji

Ponieważ większość rosyjskich uniwersytetów prowadzenia lekcji po rosyjsku, uczniowie powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę o języku, przed nałożeniem na uniwersytecie. Jest to obowiązkowe dla wszystkich studentów zagranicznych do podjęcia kursu języka rosyjskiego jako część ich programu nauczania, chyba że mogą udowodnić, że nie jest to potrzebne.

Studenci zagraniczni mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy uczestniczących w programie studiów. Należy pamiętać, że pracodawcy studentów musi mieć specjalną licencję, która pokazuje, że mogą zatrudnić studentów zagranicznych przed studenci mogą legalnie pracować dla nich.

Stosując się do rosyjskiej uczelni wymaga złożenia następujących dokumentów:

 • Formularz wniosku wskazuje pożądany kierunek studiów
 • Uwierzytelniony odpis dyplomu lub innego świadectwa wykształcenia wskazuje studenta kwalifikuje się zapisać w programie edukacji wyższej
 • Upoważnia świadectwo zdrowia i kopia krwi wynik testu HIV wydany przez zakład ubezpieczeń zdrowotnych, który jest akredytowany przez Konsulat Rosyjskiej
 • Uwierzytelniony odpis aktu urodzenia
 • 4 x 6 wielkości zdjęcia paszportowe (zawierać co najmniej sześć z tych zdjęć)

Dlaczego warto studiować w Rosji?

Rosja 's systemu szkolnictwa wyższego jest rygorystyczny, konkurencyjną i uznane na całym świecie ze swoich stopni, które stale mają wysokie UNESCO i WHO ocen. Aby specjalnie przyciągnąć zagranicznych studentów, rosyjskie uniwersytety 100 procent opłaty czesnego koncesji, jak również hojne stypendia. Ponadto, Rosja jest fascynujące, różnorodne i historycznie wpływowym krajem, który oferuje zagranicznym studentom mnóstwo nowych doświadczeń i wzbogacenia.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Rosyjska wiza studencka - Ważna na naukę w dowolnej rosyjskiej szkole wyższej lub uniwersytecie, lub na dowolne kursy krótkoterminowe.
 2. Rosyjska wiza humanitarna - Dla osób podróżujących do Rosji w celu zaangażowania się w badania post-doktoranckie lub uczestnictwa w seminariach akademickich. Ważna do roku w celach związanych między innymi z nauką lub kulturą. (UWAGA: Wszystkie dalsze informacje dotyczą rosyjskiej wizy studenckiej).

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Rosyjska wiza studencka; rosyjska wiza humanitarna

Cena i waluta

Opłaty wymagane za rosyjską wizę studencką różnią się w zależności od kraju, który wydał paszport studentowi, a także od tego, czy zdecydujesz się na usługę standardową czy ekspresową. Na przykład, koszty rosyjskiej wizy studenckiej dla obywatela Wielkiej Brytanii zaczynają się od 165 GBP. Należy jednak pamiętać, że opłata za aplikację nie zostanie zwrócona, jeśli wniosek o wizę studencką zostanie odrzucony lub odrzucony z jakiegokolwiek powodu.

Kto może ubiegać się o wizę?

Obywatele większości krajów obcych będą potrzebowali wizy, aby studiować w Rosji. Obywatele krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) nie potrzebują wizy: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Ukraina, Uzbekistan plus autonomiczne regiony Abchazji i Osetii Południowej. Jeśli jesteś obywatelem Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu lub Ukrainy nie potrzebujesz wizy, ale musisz mieć ważny paszport. Jeśli jesteś obywatelem Abchazji, Azerbejdżanu, Mołdawii, Osetii Południowej, Tadżykistanu lub Uzbekistanu możesz przyjechać do Rosji na studia bez paszportu i wizy.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Rosji / autoryzowane centra wizowe

Dla obywateli krajów, które wymagają wizy na wjazd, rosyjska wiza studencka będzie musiała być uzyskana przed podróżą do Rosji. Należy ubiegać się o nią za pośrednictwem ambasady lub konsulatu rosyjskiego w swoim kraju. W niektórych krajach istnieją również autoryzowane centra wizowe.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku musisz zostać przyjęty na kurs na uniwersytecie, abyś mógł otrzymać oficjalne zaproszenie do przyjazdu do Rosji na studia. Po otrzymaniu zaproszenia jest ono ważne przez trzy miesiące. Następnie, aby ubiegać się o rosyjską wizę studencką, należy odwiedzić rosyjską ambasadę lub konsulat w swoim kraju i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Uwaga: wizę należy zarejestrować w ciągu siedmiu dni od wjazdu do Rosji. W przypadku wiz studenckich, zazwyczaj to strona zapraszająca (Uniwersytet, Kolegium, Szkoła Językowa lub Instytut) organizuje rejestrację wizową studentów. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo dowód rejestracji wizy, który należy starannie przechowywać do czasu opuszczenia kraju.

Aby ubiegać się o wizę studencką do Rosji, należy złożyć wypełniony formularz wniosku wizowego, oryginalny paszport krajowy (i kopię pierwszej strony), jedno standardowe zdjęcie, Money Order, oryginalny list zapraszający od rosyjskiej organizacji przyjmującej, oryginalne negatywne świadectwo badania krwi na HIV (AIDS) (nie starsze niż 3 miesiące). Paszport krajowy musi być ważny przez okres nie krótszy niż półtora roku.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Proces ubiegania się o wizę można rozpocząć 45 dni przed planowaną datą przyjazdu do Rosji. Czas rozpatrywania wniosku może być długi, trwa od dwóch do pięciu tygodni. Wiza studencka jest początkowo wydawana na 90 dni, ale może zostać przedłużona do roku, a następnie odnowiona na czas trwania studiów.

Czas przetwarzania

5 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli posiadasz rosyjską wizę studencką, będziesz potrzebował pozwolenia na pracę od Federalnej Służby Migracyjnej (FMS), chyba że praca ta zostanie podjęta podczas wakacji lub w instytucji lub organizacji, w której studiujesz. Pozwolenie na pracę otrzymają Państwo tylko wtedy, gdy są Państwo studentami studiów dziennych na państwowej uczelni i mają ukończone 18 lat. Pozwolenie pozwala na pracę tylko w dziedzinie lub zawodzie określonym w pozwoleniu oraz w mieście lub regionie, w którym znajduje się Twoja uczelnia. Koszt pozwolenia na pracę dla osób posiadających rosyjską wizę studencką wynosi 3 500 RUB (60 USD). Jeżeli opuszczą Państwo studia, pozwolenie na pracę zostanie anulowane i nie będą Państwo mogli dłużej pracować w Rosji.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Jeśli przedstawisz fałszywe dokumenty do wizy studenckiej lub ukryjesz lub przeinaczymy fakty w swoim wniosku. Jeśli jesteś nosicielem wirusa HIV, możesz spotkać się z odmową wjazdu do Rosji na podstawie wizy studenckiej.