Keystone logo
Republika Południowej Afryki

Nauka Magister w Republika Południowej Afryki 2024

Ucz się w Republika Południowej Afryki

RPA znajduje się na najbardziej wysuniętym na południe krańcu kontynentu afrykańskiego, gdzie Atlantyk i Ocean Indyjski spotkać. Graniczy z Namibia, Botswana, Zimbabwe, Suazi i Mozambiku. Ponadto, małe Kraj Lesotho jest całkowicie zawarty w Afryce Południowej. Południowa Afryka jest domem dla ponad 50 milionów mieszkańców, którzy pochodzą z różnych kultur i religii, a którzy mówią wiele języków. Republika Południowej Afryki jest najbardziej uprzemysłowionym krajem w Afryce. Walutą jest rand południowoafrykański (R), który ma kurs 0,1 PLN.

Klimat

Republika Południowej Afryki jest na półkuli południowej, a więc pory roku są przeciwieństwem tych z półkuli północnej - lato w styczniu i zima w lipcu.South African linia brzegowa wynosi ponad 2500 km długości, ale wiele z gruntów przyległych do linii brzegowej jest górzysty, które następnie zamienia się w wysokim płaskowyżu we wnętrzu. Północna część kraju staje się pustynią.

Ogólnie rzecz biorąc, RPA ma stosunkowo suchy klimat, a temperatury wydają się być nieco niższe niż krajach na podobnych szerokościach geograficznych, ze względu na ukształtowanie terenu i płaskowyżu wnętrza. Wewnątrz temperatura rzadko wzrasta powyżej 30 stopni C w okresie letnim. W Cape Town, maksymalne temperatury latem to około 26 stopni C, a minimalna temperatura zimą wynosi około 7 stopni C.

Kultura

South Africa oferuje szeroką gamę stylów życia i krajobrazy z coś dla każdego, od kosmopolitycznych środowisk miejskich i spokojnych miast historycznych do góry do wspinaczki i wędrówek na pustynie na safari i plaże dla surfingu i nurkowania.Oprócz placówek kulturalnych, takich jak muzea sztuki i galerie sztuki i wydarzeń, takich jak teatr, taniec i festiwali, ważnym przystankiem dla zwiedzających jest Muzeum Apartheid się w Johannesburgu. Muzeum stanowi potężny wgląd czasami kraju przemocy przeszłości i podróż do odzysku i pojednania.

South African cuisine jest mocno na bazie mięsa i grill jest ulubiona metoda przygotowania. Republika Południowej Afryki jest również coraz bardziej znany jako producenta win.

Koszty życia

Koszty życia w Afryce Południowej jest stosunkowo niski w porównaniu do innych krajów wysoko rozwiniętych. Z jedną sypialnią kosztuje mieszkanie w pobliżu 350 dolarów - 450 dolarów USA za miesiąc, i narzędzia uruchomić inny 100 dolarów lub więcej. Niedrogi posiłek kosztuje około 7 dolarów USA i umiarkowanych cenach trzydaniowy posiłek dla dwóch osób można znaleźć za około 30 dolarów.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  229
 • Udział mediów

  30
 • Abonament internetowy

  39
 • Transport lokalny

  36

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  4
 • Bilet do kina

  5
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Republika Południowej Afryki

Szkolnictwo wyższe w Republice Południowej Afryki

Szkolnictwo wyższe i szkolenia obejmuje zarówno studiów licencjackich i magisterskich stopni, w tym studia licencjackie, magisterskie i stopni doktorskich. Zarówno publiczne, jak i prywatne szkoły wyższe istnieją, w tym uniwersytetów, politechnik i instytucji kompleksowych. Uczelnie oferują tradycyjne teoretycznie i badań zorientowanych stopni; inne instytucje koncentrują się na profesjonalnym i zawodowego kształcenia i szkolenia.

Dlaczego warto studiować w RPA?

Oprócz możliwości studiowania w języku angielskim w środowisku wielokulturowym, RPA ma wiele światowej klasy szkół wyższych, które zawierają state-of-the-art badań wraz z wysokiej jakości magisterskich studiów. RPA ma trzy uczelnie w najlepszych 400 uniwersytetów na całym świecie, według rankingu w latach 2012-2013pl / world-university-rankingi / "> Times Higher Education World University Rankings.

Uniwersytety w Republice Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki 23 państwa finansowane wyższej uczelni, które oferują studia magisterskie, w tym 11 uniwersytetów, 6 uczelni technicznych oraz 6 instytucji kompleksowych. Prywatne instytucje istnieją, jak również, w sumie 115. Programy oferowane są w większości dyscyplin naukowych, a magistra w administracji biznesu, ekonomii i finansów są szczególnie popularne. Zagraniczni studenci są mile widziani i korzystać z tych samych procedur aplikacyjnych, jak obywatele Republiki Południowej Afryki.

Czesne i czas trwania programu

Roczne czesne za studia magisterskie różni się znacznie od programu i szkoły, ale jest na ogół niska w szkołach państwowych, od około 1500 dolarów do 5.000 dolarów (US), szkoły prywatne są nieco wyższe. Magisterskie także w zakresie czasu trwania, ale to zazwyczaj 1-2 lat.

Academic Year

Rok akademicki trwa od lutego do grudnia i obejmuje dwa semestry. Każdy semestr zazwyczaj składa się z sześciu tygodniach zajęć, jeden tydzień przerwy, potem siedmiu tygodniach zajęć, a na końcu tydzień na studia (tzw. tydzień SWOT) i egzaminy.

Post-Graduate Opportunities

Wiele korporacje działają w Republice Południowej Afryki, a absolwenci z dyplomem magistra znajdzie wiele możliwości zatrudnienia, czy są obywatelami Republiki Południowej Afryki lub obcokrajowców. Sektory przemysłu, które są obecnie rosnące m.in. motoryzacyjny, technologie informatyczne, komunikacja, górnictwo, bankowość i usługi. Zdecydowana większość prac koncentruje się w Cape Town, Port Elizabeth, Durban, Pretoria i Johannesburg. Aby uzyskać zezwolenie na pracę, międzynarodowy student musi zazwyczaj najpierw ofertę pracy na stanowisko, które nie mogą być wypełnione na miejscu.Jednak studenci z umiejętnościami w wyspecjalizowanych obszarach lub wysoko wykwalifikowanych ekspertów w niektórych dziedzinach może być w stanie uzyskać pozwolenia na pracę, nawet bez konkretnej oferty pracy.

Wymagania wizowe

Zagraniczni studenci studiujący w RPA są wymagane do uzyskania zezwolenia studiów przed ich wejściem kraju do uczęszczania do szkoły. Odwiedzająca pozwolenie nie mogą być wymieniane na pozwolenia badania po przyjeździe. Gdy student został przyjęty na uczelni, mogą ubiegać się o zezwolenie na naukę w biurze RPA w swoim kraju.

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci są zobowiązani do uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, Afryki Południowej, nawet jeśli są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w ich kraju. Dowód tego pokrycia jest wymagane przy ubieganiu się o wizę studencką. Studenci muszą zapłacić za cały rok akademicki z góry; miesięcznych lub płatności nie są dozwolone.

Porady

Chociaż angielski w dominującym języku dla giełd publicznych i przedsiębiorstw w Republice Południowej Afryki, kraj posiada 11 języki urzędowe, w tym Afrikaans (pochodna Holandia), Ndebele, sotho północny, Sotho, Swazi, Tswana, Tsonga, Venda, Xhosa i Zulu . Studenci mogą wystąpić miejscowe języki w całym kraju, jednak większość mieszkańców RPA może mówić więcej niż jeden język, a język angielski jest powszechnie rozumiany.

Sport jest bardzo popularny w Południowej Afryce, z głównych ośrodków sportowych, będących piłka nożna, rugby i krykiet. Inne sporty z istotnych poniższych i międzynarodowej obecności m.in. pływanie, golf, boks i tenis.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Południowoafrykańska wiza studencka (dawniej nazywana pozwoleniem na naukę w RPA)
 2. Południowoafrykańska wiza wymiany - Jeśli masz więcej niż 25 lat i chcesz przyjechać do RPA na program wymiany kulturalnej, ekonomicznej lub społecznej, organizowany między instytucją edukacyjną lub organem rządowym w RPA a instytucją w obcym kraju.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Południowoafrykańska wiza studencka; południowoafrykańska wiza na wymianę

Cena i waluta

USD 47

Opłaty za aplikację o wizę studencką RPA zależą od kraju pochodzenia, ale wynoszą około 47 USD.

Kto może ubiegać się o wizę?

Międzynarodowy student, który chce pozostać i uczyć się w RPA na kursie trwającym 3 miesiące (90 dni) będzie musiał ubiegać się o wizę studencką. Wiza ta jest przyznawana tym studentom, którzy zostali już przyjęci przez uznany instytut edukacyjny w RPA.

Aby móc ubiegać się o wizę studyjną do RPA, szkoła lub uczelnia musi najpierw zostać zakwalifikowana jako "instytucja edukacyjna". Oznacza to, że musi być zarejestrowana w Departamencie Edukacji Podstawowej lub Departamencie Edukacji Wyższej. Jeśli więc chcesz uczęszczać do prywatnej szkoły językowej lub szkoły oferującej jedynie krótkoterminowe kursy techniczne, możesz nie kwalifikować się do otrzymania wizy studyjnej do RPA.

Uwaga: Nie można przyjechać do RPA na wizie turystycznej, a następnie ubiegać się o południowoafrykańską wizę studencką. Nie można przyjechać do RPA na wizie turystycznej, a następnie ubiegać się o południowoafrykańską wizę studencką.

Gdzie można złożyć wniosek?

Wysoka Komisja, Konsulat lub Ambasada RPA

Aby uzyskać wizę do RPA, studenci muszą skontaktować się z Wysoką Komisją, Konsulatem lub Ambasadą RPA w swoim kraju zamieszkania.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po pierwsze, musisz zostać przyjęty na studia przez zarejestrowaną szkołę, college lub uniwersytet w RPA i otrzymać list akceptacyjny na papierze firmowym instytucji i podpisany przez lub w imieniu dyrektora lub registrara.

Następnie należy wypełnić formularz wniosku o pozwolenie na pobyt czasowy B1-1738 i zanieść go osobiście do ambasady, konsulatu lub wysokiej komisji RPA w swoim kraju.

Wraz z formularzem wniosku BI-1738 należy złożyć następujące dokumenty:

 • Paszport ważny nie krócej niż 30 dni od daty zakończenia planowanej wizyty
 • Uiszczenie wymaganej opłaty
 • Świadectwo szczepienia, jeśli jest wymagane przez ustawę
 • Dowód posiadania środków finansowych na pokrycie przewidywanych kosztów utrzymania podczas pobytu w Republice, a także na opłacenie czesnego. Powinno to mieć formę wyciągów bankowych / dostępnych środków pieniężnych / czeków podróżnych
 • Dowód pokrycia kosztów leczenia
 • Depozyt pieniężny równy wartości biletu powrotnego.
 • W przypadku studentów afrykańskich, zobowiązanie odpowiedniego rządu do wzięcia pełnej odpowiedzialności za studenta i pokrycia wszystkich kosztów, gdyby zaszła konieczność deportacji studenta
 • Raporty medyczne i radiologiczne
 • Nieuwierzytelniony akt urodzenia w przypadku osób niepełnoletnich.
 • W przypadku osoby niepełnoletniej, dane osoby w Republice Południowej Afryki, która będzie pełnić rolę opiekuna osoby uczącej się oraz list od tej osoby potwierdzający opiekę nad osobą uczącą się
 • Zgoda obojga rodziców na pobyt w Republice Południowej Afryki lub rodzica, który sprawuje wyłączną opiekę nad osobą uczącą się, wraz z dowodem sprawowania wyłącznej opieki nad osobą uczącą się
 • Oficjalne pismo z instytucji edukacyjnej, w której zamierzasz się uczyć, potwierdzające tymczasową akceptację i czas trwania kursu.
 • Dowód ubezpieczenia medycznego odnawianego co roku na okres studiów w systemie medycznym zarejestrowanym zgodnie z ustawą o systemach medycznych.
 • Jeśli masz 18 lat lub więcej, wymagane jest zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju, w którym przebywałeś przez 12 miesięcy lub dłużej od ukończenia 18 roku życia.

O zezwolenie na wymianę (South African exchange visa) ubiegasz się na tym samym formularzu wniosku B1-1738.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas rozpatrywania wniosków różni się w zależności od kraju, ale wynosi około sześciu tygodni.

Wiza studencka jest ważna przez cały okres trwania kursu, alternatywnie 36 miesięcy dla szkół i 24 miesiące dla innych instytucji.

Południowoafrykańska wiza wymienna - wiza ta przyznawana jest na czas trwania wymiany, zwykle nie dłużej niż 12 miesięcy. Południowoafrykańska wiza na wymianę nie może być przedłużona ani odnowiona. Po uzyskaniu tego typu pozwolenia można ubiegać się o pozwolenie na pobyt czasowy lub stały dopiero po co najmniej rocznym zamieszkaniu poza RPA.

Czas przetwarzania

6 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli posiadasz południowoafrykańską wizę studencką i studiujesz na poziomie wyższym, możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin nie więcej niż 20 godzin tygodniowo w czasie semestru i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja aplikacja o wizę studencką do RPA może zostać odrzucona, takie jak:

 • Pozostawienie pustych miejsc w formularzach
 • Kłamstwo w sprawie czegokolwiek w aplikacji
 • Posiadanie nieaktualnego paszportu bez pustych stron
 • Błędne wpisanie nazwiska w dokumentach
 • Nie dostarczenie dowodów na posiadanie wystarczających środków finansowych.