Keystone logo
Portugalia

Nauka Magister w Portugalia 2024

Ucz się w Portugalia

Portugalia jest republiką w południowo-zachodniej Europie, w sąsiedztwie Półwyspu Iberyjskiego i graniczy z Hiszpanii na wschód i na północ i na Oceanie Atlantyckim, na południe i zachód. Portugual posiada suwerenności archipelagu Madery i Azorów, a jego nazwa pochodzi od Porto, kraju 's drugim największym mieście. Członkiem Unii Europejskiej i wymienione na wysokim HDI, lub Human Development Index, Portugalia jest ciche, zglobalizowanym naród, który również należy do ONZ, Unii Łacińskiej, NATO i Organizacja Iberoamerykańskich Zjednoczonych.

Po zatwierdzeniu obecnej konstytucji w 1976 r., Portugalia działa jako demokratyczną republikę z Lizbony jako stolicą i największym mieście. Zgromadzenie Republiki, Prezydent Republiki, rząd i premier są Portugalia 's cztery podstawowe instytucje rządowe. Podobne do USAi Europa, Portugalia ma kilka partii politycznych, z których obywatele wybierają kandydatów i wyboru. Dwa dominujące partie Partia Socjaldemokratyczna i Partia Socjalistyczna, z Partią Ekologów i portugalskiej partii komunistycznej regularnie zdobywając około dziesięć procent głosów podczas każdych wyborów.

Podstawowe dane na temat Portugalii

 • Portugalia otworzyła największą fabrykę energii słonecznej na świecie w 2006 roku, w mieście Alentejo.
 • Oprócz Portugalii i Brazylii, portugalski jest też używany w Gwinei Równikowej, Angoli, Mozambiku i na Wyspach Zielonego Przylądka.
 • Studenci wybierający zdobyć dyplom w Portugalii będzie chciał zobaczyć najdłuższy most istniejących w Europie - Vasco de Gama Bridge - który obejmuje prawie 11 mil, czyli 17,3 km i przecina rzekę Tag w pobliżu Lizbony.
 • Walki byków nadal legalne w Portugalii.
 • Portugalia jest domem dla prawie 11 milionów ludzi, z jedna trzecia mieszkańców żyje w Lizbonie i Porto.
 • Coimbra, Portugalia jest domem dla jednej z Europa 's najstarszych uczelni, Uniwersytetu Coimbra, która powstała w 1290 roku ne
 • Ze względu na ciężki wpływem katolicyzmu, Portugalia może być jednym z Europa 's najbardziej konserwatywnych krajów w odniesieniu do norm społecznych i idei. Legalizacja aborcji w 2007 r. była bardzo kontrowersyjna i przekazywane jedynie w drodze referendum.
 • Portugalski jeść więcej ryb, niż innych ludzi na świecie.


Portugalia 's klimatu

Portugal oferuje śródziemnomorską, stepowych i półpustynnych klimacie i przedstawia niektóre z najcieplejszych temperatur w Europie. Goście basenu Gwadiana pobliżu granicy Hiszpania 's może dopiec pod Latem temperatury sięgające nawet do 100 stopni Fahrenheita (38 stopni Celsjusza). Jednak śnieg spada regularnie od października do maja w Portugalii 's regionach północnej i środkowej, z temperatury zimą średnio 25 stopni Celsjusza, lub -9 Celsjusza.

Portugalia 's walut

Będąc członkiem Unii Europejskiej, Portugalia 's główną walutą jest euro, a jego Banco de Portugal stanowi znaczący składnik ESBC (Europejski System Banków Centralnych). Większość Portugalia 's finansowych i organizacji gospodarczych z siedzibą w Porto i Lizbonie ' s obszarów metropolitalnych.

Od 1974 goździków rewolucji 's, Portugalia została próbując dostosować się do szybko rozwijającej się gospodarce światowej, zmieniając poprzedni model ekonomiczny spożycia publicznego do jednego, który podkreśla prywatnych inwestycji, eksportu i innowacji technologicznych. W rezultacie tradycyjne gałęzie przemysłu, takie jak buty, drewna, odzieży i korka miały tylnym siedzeniu do usług biznesowych. Obecnie Portugalia cierpi przez poważnej recesji, która została finansowo wspierana przez unijnego programu pomocy o wartości 78 mld euro. Ekonomiści, że najgorsze lata Portugalia 'recesji s nad i, że kraj ' stopa bezrobocia s powinny rozpocząć zmniejszenie w 2014 roku.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  429
 • Udział mediów

  35
 • Abonament internetowy

  35
 • Transport lokalny

  40

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  7
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Portugalia

Szkolnictwo wyższe w Portugalii

Portugal oferuje politechniki i uniwersytetu typu edukacji, która dostarczana jest przez prywatnych lub publicznych uczelni, instytutów uniwersyteckich lub instytuty politechniczne. Uniwersytety przez rząd przyjmować studentów przez konkurencyjny system zwany numerus clausus, lub "rekrutacja ograniczenia ". Studenci muszą zdać egzaminy, które przetestować je na konkretne tematy i otrzymywać minimalne oceny, zanim zostaną one prawnie dozwolone do stosowania w uczelni. Kryteria przyjęcia dla wielu studiów licencjackich i magisterskich studiów prowadzonych w uczelniach publicznych są zwykle bardziej wymagający i selektywne niż kryteriów oczekiwanych przez politechnikach i uniwersytetach prywatnych.

Portugalski system szkolnictwa wyższego jest wyjątkowo zorientowane badania studenci politechniki, ale oferują szansę na zdobycie stopni w dziedzinach zawodowych, takich jak psychologia, prawa, ekonomii, medycyny i nauk przyrodniczych.Stopnie obejmujące edukacyjny, technologii, inżynierii i liberalne kariery sztuki są przez obu politechnikach i uniwersytetach. Wszystkie prywatnych i publicznych uczelni wyższych nie może działać, jeśli nie zostały uznane przez Portugalia 's Ministério da Ciência, Tecnologia e Ensino Superior (Ministerstwo Nauki, Techniki i Szkolnictwa Wyższego).

Zagraniczni studenci, którzy chcą uczestniczyć w uczelni portugalską muszą ekwiwalent dyplomu de Ensino Secundári, która jest podobna do wysokiego amerykańskiego dyplomu szkoły średniej, a także dokumentację określającą punktacji egzaminu wstępnego badania. Ponieważ Portugalia jest częścią Unii Europejskiej i przylega do Procesu Bolońskiego, studenci otrzymywać Bachelor 's (Licenciatura), mistrz ' s (mestrado) i doktorat (Doutoramento) stopni, które są porównywalne do tych, które się w USA i większość Europa.

Wymagania wizowe dla studentów

Europejskich studentów Unii nie potrzebują wizy, aby studiować w Portugalii, mimo że UE studenci mogą potrzebować, aby pokazać mogą się utrzymać, zanim zostaną dopuszczeni do rozpoczęcia zajęć na uczelni portugalskiej. Alternatywnie, studenci spoza UE będą musiały uzyskać wizę studencką, czy planują pozostać w Portugalii od ponad trzech miesięcy. Formalności niezbędne do rozpoczęcia procesu ubiegania się o wizę posiada ważny paszport; wypełniony wniosek, jeden paszport zdjęcie; się akceptacja uniwersytecie kopiowania z trasy podróży i bilet samolotu; dowód ubezpieczenia zdrowotnego i wyciągów bankowych lub innego dowodu studenta finansowa Status.

Wyższe wykształcenie nie jest wolny w Portugalii, ale stypendia i inne pomoc finansowa może być dostępne dla uprawnionych uczniów. Średni koszt rocznego czesnego na Bachelor 's i mistrz ' s studiów wynosi około 1300 dolarów do 1800 dolarów USdolarów, czyli 950 do 1300 euro. Stopnie doktora kosztują znacznie więcej.

Dlaczego warto studiować w Portugalii?

Z Portugalia 's szkolnictwa wyższego zwiększającą nacisk na technologie i badania w dziedzinie przestrzeni kosmicznej, biotechnologii i odnawialnych zasobów, studentów, którzy są zainteresowani w realizacji kariery w tych branżach będzie, że portugalskie uczelnie mają więcej do zaoferowania niż wiele innych instytucji. Ponadto, wsi Portugalia 's jest zróżnicowany geograficznie i klimatycznie, oferując malownicze góry, piękne łąki i mil wybrzeża dla studentów doświadczyć i zbadać.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Tranzytowa i krótkoterminowa wiza pobytowa Schengen (typ C) - dla studentów, którzy ubiegają się o krótki kurs naukowy lub językowy trwający maksymalnie 3 miesiące.
 2. Krajowa wiza "długoterminowa" Schengen (typ D) - dla studentów, którzy ubiegają się o stopień naukowy.
 3. Portugalskie pozwolenie na pobyt dla naukowców - dla obywateli spoza UE przyjeżdżających do Portugalii w celu podjęcia działalności badawczej w ramach post-doktoratu na okres dłuższy niż 3 miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza typu C; wiza typu D; portugalski dokument pobytowy dla naukowców

Cena i waluta

EUR 170

Opłata za rozpatrzenie portugalskiej wizy studenckiej wynosi około 170 EUR. Opłata ta może ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Studenci z krajów UE/EOG nie potrzebują wizy, aby studiować w Portugalii, ale powinni ubiegać się o kartę pobytu po przyjeździe (Autorização de Residência). Musi to nastąpić w ciągu pierwszych trzech miesięcy od przyjazdu i można to zrobić w budynku lokalnej rady.

Studenci spoza UE/EOG chcący studiować w Portugalii będą potrzebowali wizy studenckiej i pozwolenia na pobyt. Wizy muszą być uzyskane przed podróżą. O zezwolenie na pobyt występuje się po przyjeździe z portugalskiej służby imigracyjnej i granicznej (SEF).

Mieszkańcy niektórych krajów spoza UE nie potrzebują wizy na krótkie pobyty poniżej trzech miesięcy i mogą swobodnie wjechać do Portugalii, posiadając jedynie ważny paszport. Dotyczy to ponad 30 krajów, w tym USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Portugalii

Będziesz musiał ubiegać się o portugalską wizę studyjną w ambasadzie lub konsulacie Portugalii w swoim kraju.

Witryna:https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/

Jak złożyć wniosek?

Proces ubiegania się o wizę można rozpocząć po otrzymaniu listu akceptacyjnego z uczelni. Proces ten odbywa się w ambasadzie lub konsulacie Portugalii w Twoim kraju - musisz umówić się na rozmowę wizową na ich stronie internetowej, gdzie możesz również sprawdzić wymaganą dokumentację.

Dokumentacja potrzebna do złożenia wniosku wizowego może obejmować następujące elementy:

 • Wypełniony formularz wniosku (pobrany ze strony internetowej lokalnego konsulatu portugalskiego)
 • Dwa zdjęcia paszportowe o wymiarach
 • Paszport, który traci ważność nie wcześniej niż trzy miesiące po powrocie do domu
 • List akceptacyjny z instytucji edukacyjnej, do której zamierzasz uczęszczać w Portugalii
 • Dowód, że posiadasz środki finansowe na utrzymanie w trakcie pobytu
 • Dowód wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego
 • Zakupiony bilet na podróż do Portugalii
 • Dowód załatwienia zakwaterowania po przyjeździe do Portugalii

Niektóre ambasady/konsulaty mogą również zażądać zaświadczenia o niekaralności.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Po złożeniu wniosku o portugalską wizę studencką, proces zatwierdzania może trwać od jednego do trzech miesięcy, w zależności od kraju, z którego składasz wniosek.

Długość wizy studenckiej zależy od długości programu studiów. Wszyscy studenci zagraniczni będą musieli złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt w ciągu trzech miesięcy od przyjazdu do Portugalii, które będzie ważne przez rok. Po roku można odnowić pozwolenie na pobyt na okres do pięciu lat.

Czas przetwarzania

3 Months

Możliwości pracy

Studenci UE/EOG mogą pracować w Portugalii bez żadnych ograniczeń i limitów czasowych.

Studenci spoza UE/EOG mogą pracować do 20 godzin/tydzień lub w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.