Keystone logo
Nowa Zelandia

Nauka Magister w Nowa Zelandia 2024

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  580
 • Udział mediów

  44
 • Abonament internetowy

  49
 • Transport lokalny

  108

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  10
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Nowa Zelandia

Nowa Zelandia jest zróżnicowany kraj z wyjątkowym tłem kulturowym i wiele do zaoferowania dla zagranicznych studentów. Położony w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, kraj ten wyspa jest niedaleko do Australii, jak również Fidżi i Tonga. Jest odległy jako całość, choć są duże i rozwijających się miast w całym kraju. W rzeczywistości, Nowa Zelandia była jednym z ostatnich obszarów odległych rozliczanych przez ludzi. Największe miasto Auckland znajduje się wiele większych możliwości edukacyjnych dla studentów, ale inne opcje są również dostępne.

Studenci zapisać w szkole w wieku sześciu lat. Oni są na mocy prawa federalnego, aby pozostać w szkole przez 16 lat. Obywatele kraju nie płacą za edukację przez cały ten czas. Większość studentów pozostaje w szkole przez 19 lat, z których wszystkie są opłacane przez rząd. W kraju wskaźnik alfabetyzacji wśród 99 proc.

Klimat

Przez większą część roku, klimat jest łagodny. Temperatura roczna wynosi około 50 stopni F do 61 stopni Temperatura Prędkość może wahać się, chociaż, na podstawie której położenie wyspy żyjesz w. zachodniego wybrzeża jest bardzo mokry. Central Otago jest półpustynnych klimatu. Istnieją obszary dżungli tutaj, jak również szczytów górskich z bardzo niskich temperatur.

Społeczeństwo

Nowozelandczycy kochają ich na zewnątrz. Przekonasz się, że to jest to miejsce do odwiedzenia, jeśli jesteś po wspinaczki lub jazdy na nartach. Jednak obszar ma również silne komponent kulturowy obejmuje wczesne tradycje kultury maoryskiej. Znaczna część kraju pozostaje odległy i wielu ludzi żyje na tych terenach. W nowoczesnych miastach, choć znajdziesz wszelkie wygody, może być przyzwyczajony do cieszyć.

Koszty życia

Życie w Nowej Zelandii jest podobnie jak mieszkający w Australii. Koszt kraj 's życia w Auckland jest podobny do tego, co można znaleźć w Londynie, Sydney, czy Nowym Jorku. Importowane elementy nie kosztują znacznie więcej. Aby zakupić bilet ruch, you 'll spędzić NZ 15 dolarów. W filiżance kawy, można spędzić o NZ 4 dolary.

Wymagania dotyczące wizy

Wiza studencka (dla studiów trwających dłużej niż trzy miesiące)

Jeśli Twój kurs trwa trzy miesiące lub krócej, nie potrzebujesz wizy studenckiej, tylko wizę turystyczną.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka; Wiza turystyczna

Cena i waluta

NZD 250

Opłaty za aplikację różnią się w zależności od kraju pochodzenia i mogą wynosić około 250 dolarów.

Koszty wizy studenckiej w Nowej Zelandii można sprawdzić tutaj:

https://www.immigration.govt.nz/about-us/policy-and-law/how-the-immigration-system-operates/visa-application-process/how-much-visa-applications-cost-and-when-to-pay

Kto może ubiegać się o wizę?

Wiza studencka jest wymagana dla wszystkich osób przybywających do Nowej Zelandii w celu podjęcia nauki przez okres dłuższy niż trzy miesiące. Nauka musi być głównym celem Twojej wizyty. Jeśli Twój kurs trwa do 3 miesięcy, możesz uczyć się na wizie turystycznej lub wizie pracowniczej.

Nie potrzebujesz wizy studenckiej, aby studiować w pełnym wymiarze godzin, jeśli:

 1. jesteś obywatelem lub rezydentem NZ
 2. jesteś obywatelem Australii
 3. masz wizę stałego pobytu lub wizę powrotną do Australii - bez warunków.

Gdzie można złożyć wniosek?

Online / Konsulat lub ambasada Nowej Zelandii

Aby złożyć wniosek o wizę studencką do Nowej Zelandii, można złożyć wniosek online lub osobiście przed podróżą.

Aby złożyć wniosek osobiście w swoim kraju, należy skontaktować się z lokalnym konsulatem lub ambasadą Nowej Zelandii, aby otrzymać formularz zgłoszeniowy i/lub umówić się na spotkanie. Można również złożyć wniosek online, odwiedzając oficjalną stronę internetową www.immigration.govt.nz i tworząc konto.

Witryna:https://www.immigration.govt.nz/

Jak złożyć wniosek?

Do wniosku wizowego potrzebne będą:

 • List akceptacyjny od zatwierdzonego dostawcy usług edukacyjnych w Nowej Zelandii.
 • Dowód posiadania wystarczających funduszy - Należy wykazać, że posiada się wystarczające fundusze na opłacenie czesnego (może to być dowód pokrycia pożyczki, stypendium lub innych funduszy) oraz dowód posiadania funduszy na pokrycie kosztów utrzymania podczas nauki w Nowej Zelandii (poprzez sponsora, pożyczkę, stypendium, wsparcie rządowe lub wystarczające saldo bankowe). Musisz udowodnić, że masz co najmniej 15 000 NZD$ (~10 870 USD) na każdy rok, jeśli Twój kurs jest dłuższy niż dziewięć miesięcy.
 • Dowód dalszej podróży - może to być dowód już opłaconych biletów na dalszą podróż, dowód dalszych funduszy lub zgoda sponsora na opłacenie dalszej podróży. Chodzi o to, by pokazać, że zamierzasz i możesz sobie pozwolić na opuszczenie kraju po ukończeniu studiów.
 • Ubezpieczenie podróżne.
 • Zaświadczenia lekarskie - Jeśli planujesz studiować w Nowej Zelandii dłużej niż 12 miesięcy, będziesz musiał dostarczyć ogólne zaświadczenie lekarskie, zaświadczenie o prześwietleniu klatki piersiowej i ewentualnie poddać się badaniu na gruźlicę.
 • Jeśli masz mniej niż 18 lat, będziesz musiał również dostarczyć dowód na zorganizowane zakwaterowanie, a jeśli masz 17 lat lub więcej, zaświadczenie z policji o "dobrym charakterze".
 • Dwukolorowe zdjęcia paszportowe.
 • Paszport ważny przez co najmniej trzy miesiące od daty planowanego opuszczenia Nowej Zelandii.
 • Dowód wniesienia opłaty za wniosek wizowy.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Należy złożyć wniosek co najmniej sześć tygodni przed planowaną podróżą do Nowej Zelandii. Wizy studenckie składane online są zazwyczaj rozpatrywane w ciągu 20 dni, natomiast wizy studenckie składane na formularzu papierowym w ciągu 25 dni.

Wiza studencka jest zazwyczaj wydawana na taki sam okres, jak opłacone przez Ciebie studia, a jej czas trwania może wynosić do 4 lat.

Czas przetwarzania

20 Days

Możliwości pracy

Międzynarodowi studenci studiów dziennych z wizą studencką mogą legalnie pracować w Nowej Zelandii do 20 godzin tygodniowo w czasie semestru i mogą pracować w pełnym wymiarze godzin podczas wszystkich zaplanowanych okresów wakacyjnych, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc i wakacje letnie. Szczegóły zależą od warunków Twojej wizy. Doświadczenie zawodowe wymagane podczas studiów nie wlicza się do limitu 20 godzin. Studenci międzynarodowi nie mogą prowadzić działalności na własny rachunek.

Masters by research i doktoranci mogą pracować tyle godzin, ile chcą.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Niektóre z powodów, dla których nowozelandzka wiza studencka może zostać odrzucona to:

 1. Jeśli masz na swoim koncie karę pozbawienia wolności w ciągu ostatnich 10 lat lub zostałeś skazany na karę pozbawienia wolności.
 2. Jeśli masz na swoim koncie deportację, lub jeśli jesteś objęty okresem zakazu wjazdu do Nowej Zelandii.
 3. Jeśli podane przez Ciebie informacje są nieprawdziwe, na podstawie których urzędnik imigracyjny uważa, że informacje zadeklarowane w Twoim wniosku nie są prawdziwe.
 4. Jeśli złożyłeś wniosek, który nie jest wypełniony
 5. Jeśli wymagania dotyczące zdrowia i charakteru nie są spełnione
 6. Jeśli nie jesteś w stanie wykazać się pokryciem kosztów czesnego, kosztów utrzymania i podróży w Nowej Zelandii
 7. Jeśli nie ma jasnej ścieżki dla kursu, który zamierzasz studiować w Nowej Zelandii
 8. Jeśli oficer imigracyjny widzi, że nie jesteś autentycznym studentem z dokumentów i informacji, które dostarczyłeś, i jak po rozmowie telefonicznej, nie możesz nawet odpowiedział na niektóre informacje dotyczące informacji o kursie, instytucji, między innymi
 9. Jeśli środki nie są legalne, lub nie można ich zweryfikować