Keystone logo
Malezja

Nauka Magister w Malezja 2024

Ucz się w Malezja

Malezja jest monarchią konstytucyjną federalna w Azji, który składa się z trzech terytoriów federalnych i 13 państw. Udostępnianie granice lądowe z Indonezji, Brunei i Tajlandii i morskich z Filipin, Singapuru i Wietnamu, Malezji wyróżnia na założenie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Organizacja Współpracy Islamskiej szczytu Wschodniej i Azji.

Wielokulturowym i wieloetnicznym kraju, Malezja ma konstytucję, która potwierdza religią państwową, jak islamu, ale także chroni wolność jej obywateli do praktykowania religii według własnego wyboru. W związku z ostatnim wpływem kolonializmu, system rząd przypomina Westminster parlamentarnych w połączeniu z procedurami prawnymi określonymi przez angielskiego prawa zwyczajowego. Król, czy głowa państwa, określany jest jako Yang di-Pertuan Agong, który jest wybierany z listy dziedzicznych władców nadzorujących Malezja 's 13 państw.Premier Malezji uznaje "Szef rządu ".

Większość Malezja 's partie polityczne są oparte na przynależności etnicznej członków. Działania takie jak polityki rozwoju Krajowego zostały uchwalone w celu promowania status rdzennych plemion i malezyjska nazwaną bumiputera. Bumiputera są uważane za Malezja 's pierwotnych mieszkańców, a nie z Malaysian Indian lub chińskiego Malezji. Podobne do polityki afirmatywnej Akcji realizowanego w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku, polityka, jak polityki rozwoju Krajowego daje preferencyjne traktowanie na bumiputera w odniesieniu do zatrudnienia, udogodnienia, opieki społecznej, edukacji i stypendiów.

Podstawowe fakty dotyczące Malezji

 • Stolicy Malezji Kuala Lumpur, obecnie szóstą miasta najczęściej odwiedzanych na świecie.
 • Polityka zagraniczna koncentruje się na zasadzie neutralności i zdolności do utrzymania pokojowych stosunków z innymi krajami, niezależnie od układów politycznych lub religijnych.
 • Turystyka jest Malezja 's trzeci co do wielkości źródłem dochodów z wymiany walut.
 • Jednym z Asia 's infrastruktury najbardziej rozwiniętych znajduje się w Malezji, z jego siecią telekomunikacyjną sekund do Singapuru.
 • Będąc urodzony w Malezji nie ma obywatelstwa automatycznie udzielić komuś. Jednak każde dziecko rodzi się do dwóch malezyjskich rodziców spoza kraju jest przyznawana automatycznie obywatelstwo. Malezja nie dopuszcza podwójne obywatelstwo.
 • Główne grupy etniczne w Malezji są Malaje i bumiputera. Malaysian konstytucja określa Malaje jako muzułmanów, którzy się tradycyjnej kultury i obyczajów.
 • Hari Kebangsaan lub Narodowy Dzień, jest najbardziej znanym wakacje w Malezji i przypada na 31 sierpnia. Upamiętnia on niepodległość Malezji z brytyjskich rządów kolonialnych w 1957 roku.

Klimat Malezji

Malezja doświadcza tropikalnej pogody, że nie jest tak gorące, jak to jest wilgotny z powodu jest otoczony przez Morze Południowochińskie. Średnia temperatura wynosi pomiędzy 70 a 80 stopni Celsjusza (20 do 30 stopni Celsjusza). Października do lutym wynosi pora deszczowa na wybrzeżu zachodnim i wschodnim wybrzeżem Malezji widzi ulewne deszcze w okresie od listopada do lutego. Uczniowie uczęszczający do szkoły w Malezji usłyszy te regiony, o których mowa w Southwest Monsoon i monsun północno-wschodni. Monsoon jest pochodną "mausim ", po arabsku "pory roku ".

Religie w Malezji

Islam jest religią państwową, z około 60 procent populacji Malezja 's praktykowania wiary muzułmańskiej. Inne religie to buddyzm, hinduizm, chrześcijaństwo i konfucjanizm. Wszyscy muzułmanie powinni przestrzegać decyzji szariatu sądów dotyczących spraw religijnych.Szariat sąd właściwy jest ponadto ograniczony do spraw rozwodowych, małżeństwo, apostazji i dziedziczenia,

Języki w Malezji

Malezja 's język urzędowy jest Malaysian, ze Angielski jest jej drugim najczęściej używanym językiem. Typ angielski związany z brytyjskim angielskim nazywa Malaysian Standardowy angielski jest używany do poinstruować uczniów w szkołach publicznych. Manglish jest również słyszałem, co jest potoczny angielski wpływem tamilskim i Malay chińskim. Jednak, Malezja nie zawiera prawie 140 innych języków, które są wypowiadane przez ludzi mieszkających w pobliżu Półwyspu Malajskiego, obszarów przybrzeżnych i Wschodniej Malezji, gdzie plemienne istnieją różnice w językach. Dodatkowo, Malaysian nie jest jak inne Południowo językach azjatyckich, takich jak wietnamski i tajski w tym, że nie jest tonalnych.

Malaysian walut

Walutą Malezji jest ringgit, dawniej zwany Malaysian dolara.Dzieli się na 100 groszy, ringgit wynosi obecnie około trzech dolarów w walucie USA i ponad cztery euro niewiele.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  189
 • Udział mediów

  14
 • Abonament internetowy

  23
 • Transport lokalny

  12

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  4
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  3

O Malezja

Szkolnictwo wyższe w Malezji

Rosnąca sława dała do prywatnych uczelni w Malezji przyciąga tysiące zagranicznych studentów w ciągu ostatniej dekady. Niektóre z tych prywatnych szkół oferuje programy, które pozwalają studentom zdobyć część stopnia na tej uczelni, a część stopnia w innej instytucji. O nazwie "twinning ", metoda ta ułatwia przeniesienia transkryptów i kredytów, a także sprawia, że ​​przyjęcie do programów oferujących kojarzy stopni automatyczne, jeśli program jest przez lokalną instytucję. Lepiej znane uniwersytety w Malezji to Monash University Malaysia Campus, Swinburne University of Technology Malaysia Campus i Sarawak 's najstarszy uniwersytet, Uniwersytet Malaya w stolicy Kuala Lumpur.

Studenci mogą otrzymać tytuł Bachelor 's i Master ' s stopnia w malezyjskich uczelni w czasie zbliżonym do europejskich i amerykańskich programów studiów.Większość prywatnych i wszystkie publiczne uczelnie oferują Mistrza stopni Nauka poprzez wypełnienie wymaganych badań i zajęć. Stopnie doktora zdobywa, kiedy uczniowie mogą wykazywać wyniki badań w postaci opublikowanej papieru. Malezja ma również uczelnie politechniczne, które przypominają tradycyjne szkoły zawodowe oferując współpracownik 's stopni, stopnie naukowe dyplomu lub zaświadczenia o specjalnych umiejętności.

Przyjęcie do malezyjskiego uniwersytetu nie jest trudne, ale wymaga studenci przedstawić dowód klas uzyskanych z poprzednich szkół uczęszczali. Malezja staje się znany ze swoich wyjątkowych programów szkolnictwa wyższego w zakresie technologii, biznesu i nauki oraz z zadowoleniem przyjmuje jasne zagranicznych studentów na studia na jednej z jego uczelni.

Wymagania wizowe dla studentów

Studenci będą musieli zdobyć wizę turystyczną podróż do Malezji.Po ich przybycia na uniwersytecie, studenci są wydawane międzynarodowa karta studenta i paszporty są podstemplowane przez władze uczelni. Studenci będą musieli dwa zdjęcia paszportowe, paszport, który był ważny co najmniej sześć miesięcy, dwa wypełnione formularze wniosków, płatności opłat, dowód, że mogą utrzymać się natomiast w Malezji, list motywacyjny oraz zaświadczenie stwierdzające, że pod żółta gorączka szczepienie przed wejściem do kraju.

Dlaczego warto studiować w Malezji?

Studenci otrzymają wysokiej jakości kształcenia w przystępnej cenie, gdy zdobywając dyplom w Malezji. Typowe opłaty za kurs obejmuje rejestracji, czesne, depozyt, opłaty laboratoryjne (jeśli dotyczy), materiały szkoleniowe i ubezpieczenie zdrowotne, które na stopień Bachelor 's, w przybliżeniu RM (Malaysian Ringitt) 80.000 lub 10.000 dolarów w dolarach amerykańskich.Ponadto koszt utrzymania jest niski w porównaniu do innych krajów i studenci mają prawo pracować maksymalnie 20 godzin tygodniowo w czasie nauki w Malezji, tak długo, jak uzyskać pozwolenie na studencką lub przekazać.