Keystone logo
Kanada

Nauka Magister w Kanada 2024

Ucz się w Kanada

Leżącego na północ od granicy z USA, Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, w odniesieniu do całkowitej powierzchni. Rozciągający się od Pacyfiku do Atlantyku, Kanada znajduje się również w jednej z największych gospodarek ze względu na bogactwo zasobów naturalnych, które zawierają olej, minerały, rybołówstwo i leśnictwo. Uważa się, monarchię konstytucyjną i demokracji parlamentarnej, z premierem i królowej Elżbiety jako głowy państwa. Uznane jako "środku " moc, Kanada plasuje się wysoko wśród innych światowych krajów rozwoju człowieka, swobód obywatelskich, edukacji, wolności gospodarczej i jakości życia. Ponadto, jest członkiem ONZ, NAFTA, G8, NATO, WTO, APEC i Wspólnoty Narodów.

Ponieważ Kanada ma ogromne obszary ziemi mocno zalesione, ma gęstość zaludnienia około trzech osób na ośmiu mil kwadratowych (jeden kilometr).Ta demograficzna jest jednym z najniższych na świecie, porównywalne do części Polaków Północnej i Południowej, Rosji i amazońskiej dżungli. Alternatywnie, Southern Quebec i Southern Ontaria zawierają najbardziej zaludnionych regionów Kanady, wzdłuż Rzeki Świętego Wawrzyńca i Wielkich Jezior.

Trzy obszary i dziesięć prowincji zawierają federacji Kanady. Prowincje są bardziej niezależne niż terytorium w odniesieniu do opieki społecznej, opieki zdrowotnej i edukacji, z prowincji zbierania dodatkowych przychodów z government.However, rząd federalny może wdrożenia polityk krajowych, takich jak Canadian Health Act w prowincji. Chociaż Prowincje mają prawo do odmowy wszczęcia federalnych polityk, zwykle zdecydował się ich przyjąć.

Podstawowe fakty o Kanadzie

 • Stolica Kanady jest Ottowa, znajduje się w prowincji Ontario.
 • Kanada posiada dwa języki urzędowe - angielski i francuski. Prawie 60 procent Kanadyjczyków mówią po angielsku, a 20 procent mówi po francusku. Inne języki powszechnie używanym w Kanadzie ze względu na wysoki poziom różnorodności kulturowej są kantoński, niemiecki, Punjab i włoski.
 • System prawny w Quebecu jest oparty na systemie prawa cywilnego wspieranego przez prawo francuskie, reszta Kanady przylega do angielskiego systemu common law.
 • Kanada zawiera szacunkowo dwa miliony jezior, które pokrywają około ośmiu procent łącznych lądu.
 • Liść klonu jest Kanada 's symbolem narodowym i wyeksponować na kraj ' flag s.
 • Kanada oferuje bezpłatną podstawową opiekę zdrowotną dla swoich obywateli, ale pozostają opłaty za usługi stomatologiczne Obowiązkiem osoby otrzymującej takie usługi. Leki na receptę są w większości wolne do seniorów powyżej 65 lat, jak również odbiorcami pomocy społecznej.
 • The Royal Canadian Mounted Police (potocznie nazywany "The Mounties ") są zarówno krajowe i federalnych sił policyjnych, który jest znany z jazdy utrzymane konie, ponieważ obszary patrolowe Kanady.

Kanada 's klimatu

Średnie temperatury letnie i zimowe różnią się znacznie od terytorium do terytorium. Podczas południowej części warunków Kanada atmosferycznych doświadczenie podobne do tego z USA, prerii i województw wewnętrznych mają kontynentalne warunki klimatyczne, gdzie temperatury w dzień mogą się zmieniać, na średnim przedziale od pięciu stopni Celsjusza do -30 poniżej stopni Fahrenheita (-15 do -30 stopni Celsjusza ). Wszystkie obszary Kanady są wrażliwe na duże ilości śniegu i deszczu. Montreal, Quebec i Ottawa obecne średnie temperatury latem o 78 stopni (25 stopni Celsjusza) średniej temperatury Fahrenheita i zimowych 20 stopni Fahrenheita (-6 stopni Celsjusza).

Canadian walut

Walutą Kanady jest dolar kanadyjski, oznaczone symbolami $ lub C $, lub kod CAD. Podobnie jak w przypadku dolara, dolar kanadyjski dzieli się na 100 groszy.Kanada produkuje również monety, które wchodzą w 5 ¢, 10 ¢, 25 ¢, 50 ¢ i wyznania, choć moneta 50 centów jest rzadko spotykane w obiegu. Banknoty są w jeden, pięć, dziesięć, 20 i 50 wyznań CAD.

Religia w Kanadzie

Prawie połowa wszystkich Kanadyjczyków uważa się za katolików, a następnie islamu i hinduizmu. Według ostatniego spisu ludności, prawie 24 procent obywateli Kanady nie są powiązane z każdym rodzajem grupy religijnej, woli nazywać siebie ateiści lub agnostycy.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  610
 • Udział mediów

  44
 • Abonament internetowy

  58
 • Transport lokalny

  70

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  10
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Kanada

Szkolnictwo wyższe w Kanadzie

To kanadyjskie prowincje Ontario, Nowa Fundlandia i Labrador, Alberta, Manitoba, Nowa Szkocja, Quebec, Kolumbia Brytyjska, Saskatchewan, Nowego Brunszwiku i Wyspy Księcia Edwarda, które są konstytucyjnie odpowiedzialna za wyższe czynności edukacyjnych.

Chociaż każda prowincja różni się nieco w sposobie zarządzania ich systemu szkolnictwa wyższego, pozostają pewne podobieństwa, które mogą pomóc uczniom planują studiować w Kanadzie zorientować się, czego się spodziewać od kraju 's systemu edukacji. Na przykład, wszystkie uniwersytety i uczelnie grant bachelor 's Master ' s i stopnie doktoranckie podczas zawodowe lub techniczne uczelnie zapewniają certyfikaty lub dyplomy. Kanadyjskie uczelnie także kolegiów społeczności, które oferują dwa lata stowarzyszonej 's stopni, kolegia Sztuki Użytkowej i technologii, instytuty i prywatnych wojewódzkich kolegiów zawodowych.Jeśli student jest zainteresowany uczestnictwem konkretnego college'u lub uniwersytetu, on lub ona powinni odwiedzić stronę internetową danej prowincji, aby dowiedzieć się więcej o jego unikalnym systemem edukacyjnym.

Popularne Uniwersytety w Kanadzie

University of Toronto konsekwentnie plasuje się wysoko na liście najlepszych studentów universities.Offering Ameryce Północnej dostęp do więcej kursów akademickich, niż jakikolwiek inny Unversity kanadyjskiej, jak również możliwość pracy w renomowanych laboratoriach badawczych, UT jest uważany za jeden z Kanada 's top -lot instytucji szkolnictwa wyższego.

Inne wybitnych kanadyjskich uniwersytetów m.in. z University of British Columbia, gdzie ponad 50.000 studentów cieszyć sale koncertowe, muzea i wiele muzyki i programów sportowych oraz University of Alberta, światowej szanowany i nakładów na badania uniwersyteckie znany z programu szczegółowego i wysokie standardy nauczania.

Opłaty za studia

Średnie czesne dla kanadyjskich studentów pragnących zdobyć tytuł licencjata w kraju jest około 5000 dolarów CAD rocznie (5000 dolarów w dolarach amerykańskich i 3700 w euro). Studenci wybierający zdobyć stopnie naukowe w Kanadzie powinni spodziewać się około $ 1000 (740 euro) rocznie więcej niż czesnego undergraduation.

Zagraniczni studenci zobowiązani są do płacenia wyższych opłat niż mieszkańców Kanady - prawie trzy razy więcej niż w rzeczywistości. Jeśli jesteś międzynarodowym studentem, spodziewać się zapłacić 14.000 dolarów (10.400 euro) rocznie do programów studiów, a kwota jeszcze wyższy dla absolwentów stopni. Zamiejscowe uczęszczający Saskatchewan i uczelni Quebec płacić najwyższych opłat za naukę, a studenci uczęszczający Fundlandia i uczelni Manitoba zapłaci najniższych opłat za studia.

Uprawnienia do studiów wizowy

Aby kwalifikować się do otrzymania wizy kanadyjskie badania, studenci muszą udowodnić, że zostały przyjęte przez kolegium lub na uniwersytecie w Kanadzie, pokazują, mogą wspierać finansowo siebie i zapłacić czesne i przedstawić czysty rekord w odniesieniu do przeszłości kryminalnej. Studenci mogą być poproszeni o poddanie się badaniu lekarskiemu w niektórych przypadkach przed wiza studencka jest wydawana.

Dlaczego warto studiować w Kanadzie?

Chociaż jest to drogie dla zagranicznych studentów do udziału ośrodki szkolnictwa wyższego w Kanadzie, kraj ten posiada również jeden z najlepszych reputację w zakresie jakości kształcenia. Ponadto Kanada zapewnia spokojne, bezpieczne i zróżnicowane środowisko zapewniającą doskonałą atmosferę nauki dla studentów, którzy chcą wystąpić jeden z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie.

Wymagania dotyczące wizy

Aby studiować w Kanadzie dłużej niż 6 miesięcy, należy uzyskać kanadyjskie pozwolenie na naukę, które służy jako kanadyjska wiza studencka na czas pobytu.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Kanadyjskie pozwolenie na naukę

Cena i waluta

CAD 150

Kto może ubiegać się o wizę?

Większość cudzoziemców musi ubiegać się o zezwolenie na naukę. Wydane zezwolenie na naukę pozwala cudzoziemcowi na naukę w Kanadzie w zatwierdzonej instytucji na czas trwania określonego kursu lub programu. W niektórych przypadkach zezwolenie na naukę w Kanadzie nie jest wymagane:

 1. Jeżeli kurs lub program, na który zamierzasz uczęszczać, trwa krócej niż 6 miesięcy.
 2. Jeżeli jesteś członkiem rodziny lub pracownikiem zagranicznego przedstawiciela w Kanadzie.
 3. Jeżeli jesteś członkiem zagranicznych sił zbrojnych. Jednakże, aby przylecieć do Kanady, nadal będziesz potrzebować elektronicznego zezwolenia na podróż (eTA).

Gdzie można złożyć wniosek?

Wniosek online/papierowy

O kanadyjskie zezwolenie na naukę możesz ubiegać się online lub poprzez wniosek papierowy, który można uzyskać na stronie Citizenship and Immigration Canada (CIC).

Witryna:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

Jak złożyć wniosek?

1. Musisz najpierw uzyskać znormalizowany list akceptacyjny od uznanej instytucji szkolnictwa wyższego.

2. Kolejnym etapem jest uzyskanie pakietu aplikacji o kanadyjską wizę studencką, albo ze strony internetowej CIC (http://www.cic.gc.ca), albo kontaktując się z lokalnym biurem wizowym, albo z kanadyjską ambasadą lub konsulatem w Twoim kraju.

3. Aby otrzymać pakiet aplikacyjny, będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań o sobie na stronie CIC. Pytania te określą, czy kwalifikujesz się do ubiegania się online o kanadyjskie pozwolenie na studiowanie oraz jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć. Jeśli zostaniesz uznany za uprawnionego, otrzymasz osobisty kod kontrolny, ważny przez 60 dni, który będzie potrzebny do złożenia wniosku online. Pamiętaj, aby wydrukować stronę zawierającą kod, aby móc go wykorzystać w przyszłości. Strona ta będzie również zawierać przewodnik po aplikacji, szacunkową kwotę czesnego, listę dokumentów, które należy złożyć wraz z wnioskiem oraz wskazówki dotyczące kolejnych kroków.

4. Kiedy będziesz gotowy do złożenia wniosku, utwórz konto MyCIC, gdzie wpiszesz swój osobisty kod listy kontrolnej. Następnie otrzymasz swoją osobistą listę kontrolną dokumentów, która umożliwi Ci załadowanie i wysłanie dokumentów do CIC.

5. Po przygotowaniu dokumentów i formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłat, można przesłać wypełnioną aplikację do CIC.

6. Niektórzy wnioskodawcy mogą być zmuszeni do wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej w lokalnym biurze wizowym.

7. Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz list wprowadzający, natomiast studenci z krajów, które wymagają elektronicznego upoważnienia do podróży (eTA) i/lub wizy na pobyt czasowy, otrzymają je w razie potrzeby. eTA zostanie powiązana z Twoim paszportem. Ważne jest, aby podróżować z paszportem, który został użyty podczas składania wniosku o zezwolenie na naukę. eTA będzie ważne przez pięć lat lub do momentu wygaśnięcia paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

8. Przedstaw je wraz z paszportem, dokumentem potwierdzającym stan finansów i listem akceptacyjnym (oraz wszelkimi innymi dokumentami, których zabranie zostało Ci zalecone) w Canada Border Services Agency (CBSA) w Kanadzie, która następnie wyda Ci kanadyjskie zezwolenie na naukę i umożliwi wjazd do Kanady. Dokumenty wymagane do uzyskania wizy studenckiej w Kanadzie to:

 • Wypełniony formularz zgłoszeniowy;
 • Oryginalny list akceptacyjny z uczelni;
 • Ważny paszport/dokument podróży, który umożliwia również powrót do kraju. Jeśli mieszkasz w U.S.A., nie jest to konieczne;
 • Dwa aktualne zdjęcia w rozmiarze paszportowym, z wyszczególnieniem nazwiska i daty urodzenia na odwrocie;
 • Dowód wsparcia finansowego podczas studiów, które stanowią: czesne + 833 CAD/miesiąc (dla wszystkich prowincji, z wyjątkiem Quebecu) lub czesne + 917 CAD/miesiąc (Quebec);
 • List wyjaśniający;
 • Jeśli zamierzasz studiować w Quebecu, potrzebny będzie również Certificat d'acceptation du Québec, angielskie i francuskie tłumaczenie dokumentu, oświadczenie tłumacza oraz uwierzytelniona kopia oryginalnych dokumentów;
 • Dowód wniesienia opłaty za pozwolenie na studia (150 CAD).

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas rozpatrywania wniosków jest różny. Zależy on od rodzaju złożonego wniosku i miejsca jego rozpatrywania. Aplikacje papierowe trwają zazwyczaj około dwa razy dłużej niż aplikacje online. Zaleca się sprawdzenie czasu rozpatrywania wniosków z dużym wyprzedzeniem: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

Po uzyskaniu kanadyjskiego zezwolenia na naukę możesz ubiegać się o jego przedłużenie z terytorium Kanady, jeżeli zdecydujesz się kontynuować naukę.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Możesz pracować na lub poza kampusem przez maksymalnie 20 godzin podczas semestrów uniwersyteckich i w pełnym wymiarze godzin podczas przerw, takich jak ferie zimowe lub letnie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Aby się zakwalifikować, musisz mieć ważne pozwolenie na naukę i być studentem w pełnym wymiarze godzin. Numer ubezpieczenia społecznego (SIN) nadany przez Service Canada będzie Ci potrzebny do pracy w Kanadzie lub do otrzymywania świadczeń i usług z programów rządowych. Twoje zezwolenie na naukę traci ważność po 90 dniach od ukończenia programu studiów, więc jeśli chcesz pozostać w Kanadzie po zakończeniu studiów i szukać pracy, musisz uzyskać zezwolenie na pracę po ukończeniu studiów. Jest ona ważna przez trzy lata.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Kanadyjska wiza studencka może zostać odrzucona, jeżeli urzędnik wizowy podejrzewa, że cel wyjazdu do Kanady został przedstawiony niezgodnie z prawdą - jeśli kierunek studiów nie był prawdziwym powodem ubiegania się o wizę. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że przedstawiony dowód posiadania środków finansowych może być niewystarczający na pokrycie spodziewanych wydatków na czesne, wyżywienie, czynsz itp. lub może nie być wyraźnie adekwatny do deklarowanego kierunku studiów.