Keystone logo
Japonia

Nauka Magister w Japonia 2024

Ucz się w Japonia

Japonia znajduje się w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Japońskie najbliższych sąsiadów m.in. Chiny, Korea Północna, Korea Południowa i Rosja. Japonia jest faktycznie archipelag składa się z prawie 7000 odrębnych wysp, jednak cztery największe wyspy tworzą prawie wszystkie w kraju masy ziemi. Kapitał, Tokio, jest jednym z największych na świecie miast i otaczających obszar metropolitalny jest największym na świecie, z 30 milionów mieszkańców. Japonia to bardzo uprzemysłowionym krajem w której znajdzie się bogatą historią, różnorodne festiwale kulturalne, znakomitą kuchnię, piękne ogrody, majestatyczne krajobrazy i zapierające dech w piersiach góry, w tym Mount Fuji, jednego z największych na szczyty najbardziej rozpoznawalnych. Kraj jest znany również dla przemysłu, które czynią niektóre z produktów najwyższej jakości na świecie, takich jak samochody i elektronika.


Klimat

Ze względu na zróżnicowaną geografii Japonii, klimat zmienia się znacznie w poszczególnych lokalizacjach, jednak kraj ogólnie doświadcza cztery sezony. Średnia temperatura w Tokio wynosi około 27 stopni C w sierpniu i około 5 ° C w styczniu.

Kultura

Japońska kultura jest zróżnicowana mieszanka starożytnych wschodnich tradycji i nowoczesnego społeczeństwa zachodniego. Japonia posiada szeroki zakres ekspresji kulturalnej, z buddyjskich świątyń sprzed ponad 15 wieków do drobnego japońskiej porcelany i piękne odbitki drewna. Ponadto cechy japońskiej animacji, poezji, tańca i muzyki są uznawane na całym świecie.

Koszty życia

Średni miesięczny koszt dla zagranicznych studentów do życia w Japonii jest o ¥ 87,000 (około 925 dolarów USA), bez czesnego.Mniejsze miasta kosztować około ¥ 60000 miesięcznie i większych miastach kosztują około ¥ 100.000 jenów miesięcznie.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  344
 • Udział mediów

  45
 • Abonament internetowy

  30
 • Transport lokalny

  33

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  11
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Japonia

Szkolnictwo wyższe w Japonii

Japońskie instytucje szkolnictwa wyższego obejmuje uczelnie, junior college i uczelni technologii, jednak tylko uniwersytety wielokrotnie licencjata, magistra, lekarza i profesjonalnych stopni. Ponad 70 procent absolwentów liceum uzyskania jakiejś formy szkolnictwa wyższego.

Dlaczego warto studiować w Japonii?

Japońskie szkoły mają bardzo wysokie standardy edukacyjne i są jednym ze światowych liderów w state-of-the-art technologii i badań. Oprócz technicznego przenikliwości, japońskie uniwersytety są również wysoko cenione w innych dyscyplin naukowych, takich jak nauki polityczne. Trzynaście uniwersytetów oferuje obecnie programy w języku angielskim.

Japonia jest bardzo otwarta na studentów, więcej niż 130.000 zagraniczni studenci w kraju każdego roku.Japonia planuje ponad dwukrotnie większej liczby studentów w 2020 r. w części, oferując więcej programów w języku angielskim.


Uniwersytety w Japonii

Japonia ma 618 uniwersytetom absolwentów programów. Te uczelnie dzielą się na trzy kategorie:

 • 86 krajowych uczelni
 • 75 uczelni publicznych, w drodze lokalnych podmiotów
 • 457 prywatnych uczelni


Japońskie uniwersytety należą do najlepszych na świecie, z 13 szkół w górę 400 w świecie, według 2012-2013 Times Higher Education World University Rankings.

Czesne i czas trwania programu

Czesne za studia magisterskie trwa od około 9000 dolar (US) do około 15,000 dolarów (US) rocznie. Japoński rząd i japońskich uniwersytetów zarówno zapewniają wiele opcji do stypendiów i kredytów. Magisterskie zwykle trwają od dwóch lat, jednak uczniowie, którzy nie są biegli w języku japońskim może trzeba poświęcić 1-2 lat nauki języka przed przyjęcie na studia nauczanych w języku japońskim. Klasy przygotowawcze językowe są dostępne na 66 uczelniach prywatnych młodszych.

Istnieje kilka typów studentów w Japonii:

 • Prywatnie finansowane zagranicznych studentów, którzy mogą zwrócić się bezpośrednio do japońskiej szkoły dopiero po otrzymaniu wystarczających umiejętności językowych.
 • Studenci studiujący w ramach japońskiego rządowych (Monbukagakusho) program stypendialny, program ten ma bardzo wysokie wymagania i długiego procesu aplikacji.
 • Sponsorowanych przez rząd własnej studentów. Japonia ma umowy z wieloma krajami, aby pomóc studentom japońskiej edukacji, w tym Malezji, Tajlandii, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie i Uzbekistanu.

Academic Year

Japoński rok akademicki zwykle trwa od kwietnia do marca. Są zazwyczaj dwa semestry, w pierwszym semestrze trwającego od kwietnia do września i drugim semestrze trwającego od października do marca. Przerwa letnia jest zazwyczaj pod koniec lipca do końca sierpnia, przerwa zimowa jest późno grudnia do początku stycznia i wiosny przerwa jest koniec lutego przez początku kwietnia.

Post-Graduate Opportunities

Istnieje wiele możliwości dla studentów z dyplomem magistra do pracy w zakresie badań przemysłowych lub zachowanie po ukończeniu. W 2010 roku prawie 8000 studentów zagranicznych w Japonii znalazł zatrudnienie w Japonii po studia. Studenci zagraniczni muszą mieć konkretną ofertę pracy, zanim będą mogli ubiegać się o zmianę statusu na pobyt stały od studenta do zatrudnienia.

Wymagania wizowe

Studenci zagraniczni muszą posiadać wizę.Studenci naukę w studia magisterskie są uprawnione do studentem statusu pobytu. Student może ubiegać się bezpośrednio o wizy przez ambasadę lub konsulat Japonii w kraju studenta domu lub instytucji edukacyjnej, w którym student zamierza studiować może złożyć wniosek, aby otrzymać świadectwo kwalifikacji. Gdy student ma certyfikat kwalifikacji, będą one nadal muszą uzyskać wizę z ich rodzimego kraju japońskiej ambasadzie lub konsulacie.

Oprócz wizy, zagraniczni studenci muszą zarejestrować się jako cudzoziemców w terminie 90 dni po przybyciu do Japonii w Urzędzie Miejskim w obszarze, w którym mieszkają. Uczniowie powinni wykonać swoją obcą kartę rejestracyjną z nich w każdym czasie po ich uzyskania.

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci są uprawnione do subskrybowania Narodowego Ubezpieczenia Zdrowotnego, która obejmuje około 70 procent kosztów leczenia.Ponadto niektóre uczelnie mają specjalne plany na ubezpieczenie zdrowotne dla studentów zagranicznych. Aby uzyskać ubezpieczeń zdrowotnych, studenci muszą najpierw ich obcą kartę rejestracyjną. Składek na ubezpieczenie National Health się w zależności od miejscowości, miesięczna opłata w Tokio jest około ¥ 3,500.

Porady

Strzelanie z łuku jest powszechnie stosowany zarówno jako powitanie i wskazanie zakresie. Kłania się w zakresie od zwykłych łuków około 15 stopni do głębokich łuków około 45 stopni używanych wyrazić głęboką wdzięczność lub przeprosin. Łuki biznesowe są w środku, około 30 stopni.

Japoński styl życia obejmuje wiele ćwiczeń i zdrowej diety z dużą ilością świeżych warzyw i owoców morza.

Wymagania dotyczące wizy

To, jakiej wizy potrzebujesz, zależy od tego, jak długo zamierzasz uczyć się w Japonii:

 1. Kursy krótkoterminowe do 90 dni: Wiele narodowości może odwiedzić Japonię na okres do 90 dni na podstawie wizy. Po przyjeździe do Japonii otrzymasz naklejkę w paszporcie, która pokazuje, że możesz przebywać w Japonii przez 90 dni. Jeśli podróżujesz na zwolnieniu z obowiązku wizowego, musisz mieć bilet powrotny w ciągu 90 dni.
 2. Kursy długoterminowe dłuższe niż 90 dni: W przypadku kursów trwających 20 tygodni (dwa kwartały) lub dłużej należy ubiegać się o wizę studencką. Japońska wiza studencka do college'u znana jest również jako Ryugaku."

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

JPY 3000

Opłata za aplikację wizową wynosi około 3000 jenów za jednokrotny wjazd, oraz 6000 jenów za dwukrotny lub wielokrotny wjazd.

Należy pamiętać, że opłata za wniosek wizowy nie jest stała i zależy od narodowości studenta i realizowanego kursu. Najlepiej jest skontaktować się z Sekcją Konsularną Ambasady lub Konsulatu Generalnego Japonii, która znajduje się najbliżej.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy zagraniczni studenci przyjeżdżający na studia w pełnym wymiarze czasu w Japonii na dłużej niż 3 miesiące muszą mieć wizę.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada Japonii

Pierwsza część procesu aplikacji odbywa się za pośrednictwem Twojej uczelni. Wizę otrzymasz w Ambasadzie Japonii w swoim kraju.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Ubieganie się o wizę studencką do Japonii to proces wieloetapowy.

1. Najpierw wypełniasz różne dokumenty aplikacyjne o wizę i składasz je w swojej szkole. Po złożeniu aplikacji do szkoły, prześlą Ci następujące dokumenty, które musisz wypełnić i złożyć w szkole:

 • Formularz aplikacyjny, w którym wypełniasz dane o sobie i kursie.
 • Formularz historii osobistej, w którym wypełniasz historię edukacyjną i zawodową.
 • Esej aplikacyjny - umotywuj, dlaczego chcesz uczyć się w Japonii.
 • Dyplom i transkrypt z ostatniej szkoły, którą ukończyłeś, przetłumaczony na język angielski lub japoński.
 • Świadectwo wcześniejszych studiów japońskich, jeśli dotyczy.
 • Kopia paszportu
 • Zdjęcia paszportowe
 • Historia medyczna - niektóre szkoły proszą o historię medyczną lub badanie na gruźlicę, ale wiele szkół tego nie robi.
 • Musisz również udowodnić, że możesz zapłacić za kurs i utrzymać się w Japonii.

2. Szkoła sprawdza, czy Twoja aplikacja jest kompletna, zanim ją przepisze i złoży do władz imigracyjnych w Japonii. Około miesiąc przed rozpoczęciem kursu szkoła wyda Ci Certificate of Enrollment (CoE). Szkoła prześle Ci CoE zaraz po jego wydaniu i opłaceniu pierwszych semestrów.

3. Ostatnim krokiem do uzyskania wizy studenckiej do Japonii jest złożenie wniosku wizowego w Ambasadzie Japonii w Twoim kraju. W tym celu należy złożyć:

 • Twoje CoE
 • Twój paszport
 • Zdjęcie paszportowe
 • Formularz wniosku wizowego wypełniony cyfrowo lub ręcznie przy użyciu drukowanych liter.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Termin składania wniosków wizowych na uniwersytetach to często około pięć miesięcy przed rozpoczęciem kursu, więc upewnij się, że złożysz wniosek wcześniej. Wysoko notowane szkoły językowe i uniwersytety mogą czasami przyjmować również późniejsze aplikacje.

Rozpatrywanie wizy trwa minimum 5 dni roboczych, licząc od daty złożenia wniosku. Nie należy również składać wniosku przed upływem 90 dni od planowanej daty podróży.

Czas przetwarzania

5 Days

Możliwości pracy

Japońska wiza studencka pozwala na pracę w niepełnym wymiarze godzin do 28 godzin tygodniowo.

Każda osoba posiadająca wizę studencką przebywająca dłużej niż 6 miesięcy i chcąca podjąć pracę musi złożyć wniosek o "Permission to Engage in Activity Other Than That Permitted by the Status of Residence Previously Granted". Można to zrobić zaraz po przylocie na lotnisku lub później w lokalnym biurze imigracyjnym. Nie ma żadnej opłaty, więc upewnij się, że to zrobisz, jeśli planujesz pracować.

Godzin na tydzień

28

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Jeśli złożysz kompletny wniosek, prawie zawsze otrzymasz wizę z Ambasady Japonii. Jednak mogą Ci odmówić, jeśli informacje są niekompletne lub jeśli np. masz jakąś poważną przeszłość kryminalną.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby uniknąć odmowy wydania japońskiej wizy studenckiej:

 • Prawdopodobnie największe ryzyko odrzucenia wniosku wynika z niewystarczających wymagań dotyczących sponsorowania.
 • Tylko jedna szkoła może ubiegać się w Twoim imieniu o wizę studencką! Jeśli próbujesz zabezpieczyć się, składając wniosek przez wiele szkół, prawdopodobnie zostaniesz odrzucony.
 • Pamiętaj, aby nie zszywać dokumentów.
 • Niekompletny plik zostanie odrzucony, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić swoją aplikację.