Keystone logo
Hongkong

Nauka Magister w Hongkong 2024

Ucz się w Hongkong

Udostępnianie tytuł Specjalny Region Administracyjny Ludu 's Republic of China z Makau, Hong Kong to miasto-państwo znajduje się na południowym wybrzeżu Chin i graniczy z Morzem Południowochińskim i delty Rzeki Perłowej. Z populacji zbliżają siedmiu i pół miliona ludzi, a obszar gruntów o zaledwie 430 mil, Hong Kong jest jednym z World 's najgęściej regionach populacji, głównie składających się z etnicznych Chińczyków Han. Istniejące pod aksjomatu "jeden kraj, dwa systemy ", Hong Kong działa w ramach różnych polityk i praw politycznych niż Chiny, działa bardziej jak zachodni, demokratyczny rząd stylu w porównaniu do China 's priniciples komunizmu. Naczelny Hongkongu jest szefem rządu i jest wybierany przez komitet wyborczy ustalonej przez demokratycznego procesu głosowania.

Hong Kong jest postrzegana jako jeden z wiodących centrów finansowych na świecie i rozwija się na kapitalistycznej gospodarce usług charakteryzuje przez wolny handel i podatki niskie. Ze względu na brak miejsca na terenie miasta, jego architektura jest wyjątkowa i ultranowoczesny pojawiać się. W rzeczywistości, Hong Kong słynne zmieniono jak świat 's tylko "pionowe miasto ", który oferuje spektakularny panoramę czasami zasłonięte grubymi warstwami smog pochodzących z setek tysięcy pojazdów i zbyt wiele firm sprasowanych w takie małe obszar. Jednak z powodu tej gęstej populacji, Hong Kong rozwijał niezwykle zaawansowanej sieci transportowej, która przyćmiewa wszystkie inne systemy transportowe w krajach rozwiniętych.

Chociaż Hong Kong oferuje możliwość dla osób, aby uzyskać bezpieczną pracę, która płaci dobre zarobki, koszty utrzymania są bardzo wysokie i może zachwiać studentów, którzy zdecydowali się zdobyć dyplom w tym mieście-państwie.Jednakże uczniowie nie powinni się niepokoić, kiedy odkryją, ile kosztuje życie w Hongkongu. Przy niskich podatków, opieki zdrowotnej wysokiej, wysokiej jakości życia oraz niezwykłych większych szans edukacyjnych, Hong Kong jest popularnym miejscem dla studentów w celu uzyskania stopni i doświadczenie zgiełku fascynującą Hongkongu.

Klimat w Hong Kongu

Wahania między klimatów umiarkowanych i subtropikalnych, Hong Kong 's najprzyjemniejszy czas w roku, pogoda-wise jest od listopada do stycznia, kiedy temperatury są komfortowe i słońce jest bardzo bogate. Wilgotność rośnie w marcu i kwietniu, w mgle często opóźnia prom i usług lotniczych. Maja do sierpnia jest gorąco, wilgotno i burzliwe, przy średniej temperatury w ciągu dnia waha się wokół 86 stopni Celsjusza lub 31 stopni Celsjusza. W sierpniu i wrześniu, Hong Kong jest często trafiony przez cyklony tropikalne, które tworzą na Morzu Północnym Chiny lub zachodnim Pacyfiku.Wiatry są silne z cyklonów, ale na ogół nie powodują znaczne zniszczenia w mieście.

Religie w Hong Kongu

Wolność religijna w Hongkongu jest gwarantowane zgodnie z jego konstytucją i ustawą zasadniczą. Taoizm, konfucjanizm i buddyzm składają swoje pierwotne religie, z smatterings chrześcijaństwo, katolicyzm, muzułmańskich i żydowskich lekarzy znaleźć w całej okolicy. Jednak wiele Mieszkańcy Hongkongu nie mają przynależności religijnej i uważają się za ateistów lub agnostykiem. Falun Gong jest tolerowana w Hongkongu, ale nie w Chinach, gdzie partia komunistyczna postrzega tę religię jako zagrożenie dla państwa, ze względu na jego markę nauk duchowych.

Języki w Hong Kongu

Oficjalnymi językami Hongkongu kantoński (forma chińskim) i angielski.Prawie połowa Hong Kong 's mieszkańców posiadać odpowiednią znajomość języka angielskiego i uczniowie przekonają się, że większość znaków wyświetlać zarówno angielski i chiński tekst. Ostatnio, wzrost liczby imigrantów kontynentalnych Chinach doprowadziła do Mandarin języka chińskiego coraz częściej słychać w Hongkongu społeczeństwa.

Hong Kong walut

HKD, lub Hong Kong dolar jest walutą Hong Kong 's i jest jednym z najbardziej handlować walutą na świecie. Dolar hongkoński dzieli się na 100 groszy, z różnych nominałów monet i banknotów będących w obiegu na miasta-państwa.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  1409
 • Udział mediów

  71
 • Abonament internetowy

  22
 • Transport lokalny

  58

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Hongkong

Szkolnictwo wyższe w Hong Kongu

Uniwersytety nazwie "biegli uczelni " zostały zatwierdzone przez Chief Executive-w-Sobór Hongkongu i są finansowane przez Komitet Dotacje University. Wyjątkiem jest Open University of Hong Kong, który jest samofinansowanie szkoły i nie opiera się na UGC o dofinansowanie. Biegli uniwersytety są na badania naukowe i przyjmować tylko najlepszych studentów. W rzeczywistości średnia IQ chińskich studentów uczęszczających Hongkong institututions szkolnictwa wyższego jest jednym z najwyższych na świecie.

Policealne uczelnie oferują licencjatu i magisterium 's stopni i są zarejestrowane zgodnie z zarządzeniem nazwał policealne rozporządzenie kolegiów Hongkongu. Zagraniczni studenci znajdą także szkół typu zawodowego, takich jak Hong Kong Instytut Kształcenia, które są wykonywane przez radę odrębnym od rad dotyczących ustawowych i policealne kolegiów.

Czesnego University różni się pomiędzy instytucjami, ale studenci mogą spodziewać się około 100.000 dolarów w dolarach amerykańskich lub 73.000 euro zdobyć dyplom w Hongkongu. Studenci są zdecydowanie zachęca się do stosowania na wszelkich stypendiów, które pomogą zrekompensować wysokie koszty czesnego. Należy pamiętać, że składki na ubezpieczenie medyczne dla studentów są również kosztowne, jak również koszty żywności, odzieży i zakwaterowanie w Hongkongu.

Ubieganie się o wizę studencką

Spodziewaj czekać co najmniej dwa miesiące przed otrzymaniem wizy studenckiej z Departamentu Imigracji w Hongkongu.Uczniowie będą musieli wypełnić wizę / entry formularz zgłoszeniowy i przesłać następujące dokumenty wraz z formularzem: Kopia kierowcy licencji 's lub innego dowodu tożsamości zdjęcie, dowód wykształcenia (dyplom ukończenia szkoły, wyniki wstępne, wszelkich poprzednich stopni zarobione), jeden paszport fotografii; list dopuszczenia od Hong Kong University, zaświadczenie o sytuacji finansowej (nagrody stypendialne, wyciągi bankowe) oraz dowód, że student ma miejsce podczas pobytu w Hong Kongu, czy to na uczelni, z Rodzina goszcząca lub w mieszkaniu.

Dlaczego warto studiować w Hong Kongu?

Poza tym oferuje najlepszą strukturalnie i akademickim studia, które są prowadzone przez co wielu uważa za jeden z World 's najlepszych ministrów edukacji, Hong Kong stopni obdarza, które są wysoko cenione i uznawane przez pracodawców i instytucji badawczych we wszystkich obszarach globu.Ponadto, intelektualnie społeczeństwo otwarte w Hong Kongu ułatwia możliwości dla studentów, aby badać inne przedmioty akademickie i poziomy myśli nie występuje nigdzie indziej.