Keystone logo
Hiszpania

Nauka Magister w Hiszpania 2024

Ucz się w Hiszpania

Hiszpania jest krajem europejskim, położony na Półwyspie Iberyjskim w regionie Morza Śródziemnego, dzięki czemu jest pomostem między Europą i Afryką. Kraj ma długą i bogatą historię kultury i oferuje szeroki wybór terenu, w tym plaż, pastwiska, góry i pustynie, jak obszarów. Znany ze sztuki, muzyki, kuchni i innych działań kulturalnych, Hiszpania jest również liderem w rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności w zakresie energii słonecznej i energii wiatru. Ponadto Hiszpania ma cel, aby zastąpić jeden milion pojazdów elektrycznych, samochody z roku 2014. Hiszpania produkuje prawie połowę światowych oliwek.

Klimat

Hiszpania ma jeden z najcieplejszych klimatów w Europie. Chociaż kraj przeżywa wszystkie cztery pory roku, ogólny klimat jest bardzo łagodny, a temperatury zimą często wzrasta do 15 stopni C w ciągu dnia. Temperatury w Madrycie są zwykle 25-36 stopni C w lecie i 9-15 stopni C w zimie.

Kultura

Kultury hiszpańskiej podkreśla sztuki i zdrowe dania inspirowane śródziemnomorskich żywności, takich jak oliwa z oliwek. Kastylijski hiszpański jest językiem urzędowym, ale kilka innych hiszpańskich dialekty są również uznane w całym kraju. Regionalne tożsamości są bardzo silne w niektórych częściach kraju.

Hiszpański nocnych znana jest nadal dobrze do następnego dnia rano. Typowy wieczór może rozpocząć kolację i drinki lub filmu, a następnie podróż do baru lub dyskoteki. Istnieje wiele całonocne dyskoteki i po godzinach kluby, gdzie mogą kontynuować uroczystości w następnym dniu.

Koszty życia

Hiszpania ma jeden z najniższych kosztów życia w Europie, z wynajmu i jedzenie kosztuje około € 800 za miesiąc. Aby pomóc w pokrywania kosztów, studenci zagraniczni mogą pracować do 20 godzin tygodniowo.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  416
 • Udział mediów

  42
 • Abonament internetowy

  33
 • Transport lokalny

  34

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  8
 • Kufel lokalnego piwa

  3

O Hiszpania

Szkolnictwo wyższe

Hiszpania korzysta z europejskiej Strefy Szkolnictwa Wyższego (EHES) i dzieli stopni na trzy etapy:

 • Klasa stopni - studia licencjackie
 • University studia magisterskie - studia podyplomowe
 • Doktoranckie - studia podyplomowe


Hiszpańskie uniwersytety oferują również stopnie mistrzowskie "nieoficjalnych" Wezwani Maestrias. Te stopnie obejmują zazwyczaj 1-2 lata nauki i skupić się na konkretnych badaniach specjalistycznych zawodów.

Przed zastosowaniem do studiów podyplomowych, w dodatku do studentów studiów I stopnia są zazwyczaj oczekuje się 2-3 lata doświadczenia w pracy w swojej dziedzinie.

Zagraniczni studenci, którzy chcą studiować w Hiszpanii musi przejść Selectividad hiszpańskie egzaminy na studia. Egzaminy te są dostępne dwa razy w roku w wielu krajach. Gdy przyszły student zdał egzaminy, mogą zwrócić się bezpośrednio do każdej hiszpańskiej uczelni.


Dlaczego uczyć się w Hiszpanii?

Hiszpański szkół wyższych wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich dwóch dekad. W rezultacie, w wielu szkołach mają bardzo nowoczesne udogodnienia, które zawierają zaawansowane technologie do środowiska uczenia się.Na poziomie magisterskim, stopnie MBA i inne firmy związane stopni są szczególnie popularne i są uznawane na całym świecie za ich wysoką jakość.

Hiszpański międzynarodowej organizacji studenckiej jest wielokulturowy, z 31 procentami Pochodzący z Ameryki Łacińskiej i kolejne 5 procent z Ameryki Północnej. Badania prowadzone są w języku hiszpańskim, język ojczysty przez ponad 400 milionów ludzi. Studenci nie już biegle po hiszpańsku może rozważyć udział w kursie nauczania w języku hiszpańskim przed rozpoczęciem ich studia magisterskie. Hiszpańskie instytucje oferują szeroki wybór kursów do nauki hiszpańskiego, z długimi-miesięcznych kursów nurkowych do pełnych kursów akademickich.

Uniwersytety

Hiszpania ma 81 uniwersytetów, około 50 są publiczne i reszta są prywatne. Uniwersytety znajdują się na terenie całego kraju i wszystkich Zapraszamy studentów międzynarodowych, zarówno dla absolwentów i studiów licencjackich.Studenci mogą uzyskać tytuł magistra ze wszystkich dyscyplin akademickich w Hiszpanii, w tym sztuki i nauk humanistycznych; nauki, nauki o zdrowiu; społeczne Nauk, prawa, inżynierii i architektury.

Hiszpańskie uniwersytety są uznawane za ich jakość, z pięciu uczelni znajdujących się w top 400 szkół wg rankingu 2012-2013 Times Higher Education World University ocenami . Szkoły te obejmują Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, Uniwersytetu w Barcelonie, Uniwersytetu w Walencji, Politechniki w Walencji, a Uniwersytet w Vigo.

Czesne i czas trwania programu

Roczne czesne na prywatnej uczelni wynosi około € 6000. Masters programy wymagają 60-120 punktów, które zwykle trwa 1-2 lata akademickie. Teza o 6-30 punktów z publicznej obrony jest również wymagane.

Academic Year

Większość instytucji rozpoczęciem roku akademickiego, w październiku i zakończy w czerwcu. Większość szkół ma dwa semestry, z egzaminów na koniec każdego semestru.

Post-Graduate Opportunities

Ze względu na obecną sytuację gospodarczą w Hiszpanii, podyplomowych zatrudnienia w Hiszpanii jest mniej prawdopodobne niż wcześniej. Jednak pracodawcy na całym świecie przytrzymaj magistra uzyskany z hiszpańskiego uniwersytetu w wysokim zakresie.

Absolwenci programów magisterskich może też rozważyć dalszych prac w studiach doktoranckich lub ubiegania się o stanowiskach badawczych w oficjalnie uznanych ośrodkach badawczych.

Wymagania wizowe

Zagraniczni studenci z krajów członkowskich UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu lub Szwajcarii nie muszą posiadać wizy.Wszystkie inne międzynarodowe studentów, które będą przebywać dłużej niż 90 dni muszą ubiegać się o długoterminową wizę studencką. Przyszli studenci muszą ubiegać się o wizę w konsulacie lub ambasadzie hiszpańskiej w swoim kraju.

Aby uzyskać wizę studencką, studenci muszą udowodnić ich program studiów wraz z zaświadczeniem lekarskim, zaświadczenie o wypłacalności w okresie studiów i świadectwa przestępczej rekordowym od ich kraju zamieszkania w ciągu ostatnich pięciu lat.

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci poniżej 28 roku życia mają prawo do zdrowia studenta planu ubezpieczeniowego. Studenci starszych niż do dnia 28 mogą korzystać z krajowego systemu opieki zdrowotnej, który gwarantuje usługi dla wszystkich legalnych rezydentów w Hiszpanii.

Porady

Hiszpania korzysta z euro na waluty oraz wszystkie główne międzynarodowe karty kredytowe są akceptowane w większości sklepów.

Tipping jest powszechną praktyką w barach, restauracjach, hotelach i taksówkach.Porady są zazwyczaj o 5-10 procent całkowitej ceny.

Studenci, którzy chcą prowadzić samochód w Hiszpanii musi mieć międzynarodowe prawo jazdy, chyba że są one z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Wymagania dotyczące wizy

Dla studentów spoza UE/EOG lub Szwajcarii, którzy chcą wziąć udział w wymianie studenckiej, prowadzić badania lub szkolenia lub pracować jako bezpłatny stażysta lub wolontariusz w Hiszpanii przez okres dłuższy niż trzy miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (typ D)

Cena i waluta

EUR 160

Ceny wizy studenckiej do Hiszpanii wynoszą około 160 EUR. Opłata za aplikację wizową może ulec zmianie w każdej chwili.

Kto może ubiegać się o wizę?

Obywatele z UE/EOG lub Szwajcarii nie potrzebują wizy studenckiej niezależnie od długości pobytu w Hiszpanii. Studenci z UE/EOG/Szwajcarii nie potrzebują wizy, aby zamieszkać w Hiszpanii, ale będą musieli zarejestrować się w lokalnych władzach i uzyskać certyfikat pobytu.

Obywatele wszystkich innych krajów potrzebują wizy studenckiej, jeżeli planują pobyt i naukę w Hiszpanii przez okres dłuższy niż 90 dni. Wiza ta przyznawana jest tym studentom, którzy zostali już przyjęci przez uznaną instytucję edukacyjną w Hiszpanii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Konsulat lub ambasada Hiszpanii

O wizę studyjną możesz ubiegać się w konsulacie lub ambasadzie Hiszpanii w swoim kraju.

Witryna:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Jak złożyć wniosek?

Zanim będziesz mógł ubiegać się o wizę studyjną, musisz znaleźć kurs lub program w oficjalnie uznanej instytucji w Hiszpanii. Następnie musisz uzyskać oficjalne potwierdzenie od organizacji, że zostałeś przyjęty na kurs lub program, w formie certyfikatu lub listu akceptacyjnego. Po uzyskaniu tego potwierdzenia można skontaktować się z ambasadą lub konsulatem Hiszpanii w swoim kraju i złożyć wniosek o wizę studencką.

Dokładne wymagania mogą się różnić w zależności od konsulatu, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał pokazać swój paszport, a także następujące dokumenty:

 • szczegóły dotyczące studiów, szkoleń lub badań, które będziesz odbywał w Hiszpanii, w tym godziny nauki w tygodniu (co najmniej 20);
 • dowód posiadania ubezpieczenia medycznego;
 • zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że nie cierpisz na żadne choroby, które wymagałyby kwarantanny;
 • dowód, że posiadasz fundusze na utrzymanie przez okres pobytu w Hiszpanii (np. dane stypendialne, zaświadczenie z banku hiszpańskiego o posiadanych środkach finansowych lub pismo od rodziców/opiekunów o przejęciu pełnej odpowiedzialności finansowej);
 • informacje o miejscu zamieszkania;
 • zaświadczenie o niekaralności wydane w ciągu ostatnich pięciu lat przez odpowiednie władze w kraju pochodzenia.

Jeśli przebywasz w Hiszpanii dłużej niż sześć miesięcy w celu podjęcia studiów, musisz złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt studencki w ciągu 30 dni od wjazdu do Hiszpanii. Wniosek składa się w lokalnym Urzędzie ds. Cudzoziemców (Oficina de Extranjeros) lub na posterunku policji. Karta jest ważna przez rok i można ją odnawiać co roku przez pięć lat, o ile kontynuuje się studia.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O wizę należy ubiegać się od dwóch do trzech miesięcy przed planowaną podróżą do Hiszpanii, aby dać czas na rozpatrzenie wniosku.

Generalnie, wiza studencka w Hiszpanii przyznawana jest na cały okres trwania studiów. Wizę studencką można odnowić w celu dalszego przedłużenia studiów lub podjęcia nowego kierunku studiów w Hiszpanii. Nie próbuj składać wniosku o wizę studencką z wyprzedzeniem większym niż cztery miesiące lub mniejszym niż 7 tygodni przed datą wyjazdu, w przeciwnym razie wniosek nie zostanie przyjęty.

Jeśli studia w Hiszpanii trwają dłużej niż sześć miesięcy, należy złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt studencki, który trwa jeden rok. Pozwolenie na pobyt studencki musi być odnawiane co roku.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Hiszpańskie pozwolenie na pobyt uprawnia do pracy w niepełnym wymiarze godzin lub na stanowisku tymczasowym, pod warunkiem, że nie wykorzystujesz zarobionych pieniędzy do utrzymania się podczas pobytu w Hiszpanii. Podczas studiów możesz pracować do 20 godzin tygodniowo, o ile nie przeszkadza Ci to w nauce. Firma, która Cię zatrudnia, będzie musiała uzyskać dla Ciebie pozwolenie na pracę w Urzędzie ds. Cudzoziemców. Twoja umowa o pracę nie może przekroczyć okresu obowiązywania wizy studenckiej.

Jeśli będziesz odbywał praktykę w ramach kursu, na który zostało przyznane pozwolenie na pobyt, nie potrzebujesz pozwolenia na pracę.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Oto niektóre z powodów, dla których wiza studencka do Hiszpanii może zostać odmówiona:

 • Wcześniejsze lub obecne działania przestępcze
 • Niewystarczające wyjaśnienie celu i okoliczności planowanego pobytu
 • Niewystarczające środki utrzymania
 • Nieważne ubezpieczenie podróżne
 • Brak przedstawienia dowodu zakwaterowania
 • Niekorzystna sytuacja wizowa Schengen - Nieprzestrzeganie wcześniej ograniczeń wizy Schengen (tj.Przekroczenie czasu pobytu w strefie Schengen, nieprzestrzeganie przedstawionej trasy podróży - pominięcie pobytu w większości w głównym kraju docelowym w strefie Schengen itd.)