Keystone logo
Finlandia

Nauka Magister w Finlandia 2024

Ucz się w Finlandia

Graniczy z Norwegii, Rosji i Szwecji, Finlandii jest najbardziej zaludnionych krajem Unii Europejskiej, ale jest ósmym co do wielkości masy ziemi w porównaniu do innych krajów Europy. Ponad dwa miliony ludzi mieszkają w "stolicy s Helsinek, który jest także Finlandia 'Finlandia s finansowych, politycznych, kulturalnych i centrum edukacyjne. Prawie 70 procent wszystkich zagranicznych firm ustanowiło swoje operacje bazowych w okolicy Helsinki.

Finlandia jest bogaty naród i konsekwentnie plasuje się jako jeden z pięciu największych krajów na świecie w odniesieniu do standardów życia, stabilności gospodarczej i systemu edukacji. Ponieważ jego kompleksowy system opieki społecznej obszernie zapewnia doskonałe możliwości edukacyjnych dla każdego, jak również opieki zdrowotnej i innych świadczeń dało bardzo opodatkowany społeczeństwa, gospodarki Finlandia 's pozostaje zamożnych ze względu na jego zdolność do dać wszystkim równe szanse w realizacji ich potencjału jako opłacalne członkiem fińskiego społeczeństwa.Ponadto Finlandia to spokojny kraj, który nie wydać duże kwoty podatku na swoich wojskowych, co pozwala na to, aby wydać więcej na dobrobyt swoich obywateli.


Podstawowe dane o Finlandii

 • Finlandia ma 19 maakunta, lub regionów, które są nadzorowane rządową przez regionalne rady reprezentujących forum współpracy dla każdego regionu 's gmin.
 • Każdy maakunta ma stanu gospodarczego i zatrudnienia, centra rozwoju, które zarządzają administracji leśnictwa, rolnictwa, pracy i spraw rybołówstwa w danym regionie.
 • Finlandia ma prawie 190.000 jezior i 180000 wysp dla studentów i turystów do zwiedzania. Zawiera także czwartą co do wielkości jezioro w Europie - Saimaa.
 • Lasy brzoza, sosna i świerk pokrycie 86 procent Finlandii, czynnikiem, który przyczynia się do kraju, będącego największym producentem drewna w Europie.
 • Ludzie mieszkający w północnej części większości doświadczeń Finlandia 73 dni wieczystego światła słonecznego w okresie letnim i 51 dni z 24-godzin nocnych w okresie zimowym.
 • W demokracji parlamentarnej, Finlandia ma premiera, który jest jego najbardziej wpływowym politykiem. Alternatywnie, prezydent Finlandii 's jest uważany "głowy państwa ". Mieszkańcy Finlandii mają prawo głosować i pracować w prezydenckich wyborach parlamentarnych i samorządowych, a także innych europejskich wyborów unijnych.
 • Jako członek UE, Finlandia używa euro jako swoją walutę podstawową, która zastąpiła Markka ponad dziesięć lat temu.

Informacje o języku

Oficjalnymi językami Finlandii są fiński i szwedzki. Szwedzki jest przede wszystkim używany w obszarach przybrzeżnych, jak i na południu, zachodzie i regionu Aland. Fińskie Romani językowe i fiński znak również ujmuje przez kraj 's konstytucji. Dziewięćdziesiąt procent populacji Finlandia 's po fińsku. Studenci zainteresowani studiowaniem w Finlandii powinni być świadomi, że choć fińska jest nie językiem indoeuropejskim i to jest bardzo różni się od innych języków używanych w Europie, przede wszystkim ze względu na jego składni - ma 15 różne przypadki rzeczownik, niezwykłe wymowy oraz nietradycyjne struktury gramatyczne.

Finlandia 's klimatu

Ponieważ Finlandia znajduje się wystarczająco blisko do Oceanu Atlantyckiego, doświadcza ciągłego przepływu ciepła wytwarzanego przez Gulf Stream.Finlandia jest cieplej niż sąsiednich krajach, ze względu na wpływ moderujący Morza Bałtyckiego wraz z jego tysiącami jeziorach styczność z wilgocią Gulf Stream. Jednakże Finlandia ma bardzo zimne, śnieżne zimy, że bardzo typowy patrz temperatury tłoczenie do -20 stopni Celsjusza (-30 stopni Celsjusza), z śnieg leży na ziemi w okresie od listopada do kwietnia. Finlandia 's Najcieplejsze dni występują w lipcu, kiedy obywatele wygrzać się w promieniach słońca i 90 stopni Fahrenheita (35 stopni Celsjusza) temperatury.

Religia w Finlandii

Około 75 procent Finów należy do Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Finlandii. Pozostałe 25 procent nie ma przynależności religijnej lub uważają się protestanci, katolicy czy żydowskich.

Oficjalne Holidays

Parlamentu ustanawiają akty Finlandia 's świąt, które obejmują New Year ' s, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Święto Trzech Króli, All Saints 'Day and Day Midsummer.May Day i Święto Niepodległości uważa świeckie święta.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  441
 • Udział mediów

  38
 • Abonament internetowy

  20
 • Transport lokalny

  60

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  15
 • Kufel lokalnego piwa

  7

O Finlandia

Szkolnictwo wyższe w Finlandii

Politechniki (zwane również UAS lub uiversities nauk stosowanych) i uniwersytety są dwa sektory obejmujące Finlandia 's systemu szkolnictwa wyższego. Choć uczelnie wyraźnie promować badania badań naukowych opartych na takich jak programy biomedycznych i psychologicznych, politechnikach zapewnić studentom kształcenie typu zawodowego przeznaczone dać im umiejętności niezbędne do zdobycia zatrudnienia po ukończeniu studiów. Możesz tylko zarobić post-Mistrza 's lub stopień doktora z uniwersytetu.

UAS 's studenci oferują dostęp do różnych kierunków, które zapewniają licencjatu i magisterium stopni po zakończeniu. Zazwyczaj przyjmuje się studentem politechniki między trzech do pięciu lat, aby zarobić na Bachelor 's z UAS i kolejnych dwóch do trzech lat, aby zarobić Master ' s Stopień. Dodatkowo, Finlandia 's Politechnice mają wiele programów, które są dostępne w języku angielskim, wraz z kilkoma Mistrza ' s programów, które są dostępne również w języku angielskim.

Wstęp na fińskich uczelni jest oparta na studenta 's GPA zarobione podczas gdy w szkole średniej lub przy uniwersytet ' s własny egzamin. Badania te różnią się od innych tym, że nie są one przeznaczone do testowania studentowi możliwość 's do zapamiętania informacji lub "gości " odpowiedź na pytanie o mutiple wyboru. Zamiast pytania na fińskich egzaminów wstępnych testów analitycznych i umiejętności krytycznego myślenia poprzez wdrażanie bardziej krótkie esej typu pytania.

Studenci, którzy kończą z Politechniki mogą ubiegać się na uczelni do prowadzenia tytuł magistra 's. Politechnika absolwent może podjąć dodatkowe studia na uniwersytecie w celu utrzymania poziomu wykształcenia doświadczonych przez absolwentów uczelni wyższych.

Układ Czesne Finlandia 's

Finlandia 's Ministerstwo Edukacji funduszy szkolnictwa wyższego, tak obywatele Finlandii nie musisz płacić czesnego, gdy uczestniczy politechnice lub na uniwersytecie.Odnosi się to również do studentów w większości przypadków. Na przykład, niektóre mistrz 's programów studiów może związane opłaty czesnego dla studentów, którzy nie są członkami EOG lub UE. Jednak uczniowie uczęszczający politechnice obiektu lub uniwersytet będzie musiał na zakup książek i innych materiałów szkoleniowych, a także zapłacić za własne koszty utrzymania. Koszt Finlandia 's życia jest podobny do innych krajów Unii Europejskiej.

Wizy i zezwolenia na pobyt dla studentów

Jeśli biorą egzamin w Finlandii, będzie potrzebował wizy, które pozwala na pobyt maksymalnie trzy miesiące. Jako student studiów studia w Finlandii, który nie jest obywatelem UE lub EOG, będziesz musiał ubiegać się o pozwolenie na pobyt dla studentów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z kraj 's fińskiej ambasady, aby dowiedzieć się jak uzyskać zezwolenie na pobyt dla studentów. Można też odwiedzić stronę internetową fińskiego imigracyjnego w celu ustalenia, co trzeba będzie ubiegać się o pozwolenie.

Należy pamiętać, że w momencie ubiegania się o zezwolenie na pobyt studentów, zostanie poproszony o przedstawienie dowodu, że można utrzymać się podczas pobytu w Finlandii. Obecnie, studenci muszą wykazać, że mają dostęp do 6000 € za rok lub 500 € za miesiąc, aby w minimalnym stopniu pokryć koszty utrzymania. W dolarach amerykańskich odpowiada to około 600 dolarów miesięcznie lub 7.000 dolarów rocznie.

Dlaczego warto studiować w Finlandii?

Poza tym, że Finlandia płaci za większość, jeśli nie wszystkie z czesnego, wyjątkowość kultury fińskiej, bliskość do wielu innych ciekawych krajów, a krajem nacisk 's na stale poprawy jakości systemu szkolnictwa wyższego sprawia, że ​​Finlandia jeden z najlepszych miejsc, aby zdobyć tytuł w świecie.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Wiza krótkoterminowa - na maksymalnie 90-dniowy pobyt. Wiza może być potrzebna np. w przypadku zaproszenia na egzamin wstępny do Finlandii, udziału w kursie lub wymianie, które trwają krócej niż 90 dni.
 2. Residence Permit for Studies - długoterminowe pozwolenie na pobyt czasowy, które zazwyczaj przyznawane jest na okres jednego roku. Jeśli przyjeżdżasz do Finlandii na okres wymiany studenckiej przekraczający trzy miesiące lub jeśli zostałeś przyjęty na pełne studia, musisz się o nie ubiegać.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza na pobyt krótkoterminowy; Zezwolenie na pobyt w celu odbycia studiów

Cena i waluta

EUR 330

Opłaty za fińskie zezwolenie na pobyt na czas studiów w przypadku wniosku papierowego wynoszą obecnie 330 EUR; oraz 300 EUR w przypadku wniosku elektronicznego.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś obywatelem krajów nordyckich lub UE/EOG, nie potrzebujesz wizy ani pozwolenia na pobyt w Finlandii. Jednakże jesteś zobowiązany do zarejestrowania swojego pobytu w Migri, jeśli Twój pobyt w Finlandii przekracza 90 dni (6 miesięcy dla obywateli krajów nordyckich). Dodatkowo, jeżeli Twój pobyt w Finlandii trwa dłużej niż rok, powinieneś zarejestrować się w fińskim systemie ludnościowym.

Jeżeli jesteś obywatelem kraju spoza UE/EOG, zazwyczaj potrzebujesz wizy lub pozwolenia na pobyt studencki. To, o które z nich należy się ubiegać, zależy od długości pobytu w Finlandii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Online / Ambasada lub konsulat Finlandii

Wniosek o pozwolenie na pobyt studencki można złożyć online na stronie Enterfinland.fi, ale w trakcie tego procesu konieczna jest również osobista wizyta w fińskiej ambasadzie lub konsulacie. Wniosek o pozwolenie na pobyt studencki w Finlandii nie może być rozpatrzony do czasu wizyty wnioskodawcy w ambasadzie, niezależnie od tego, czy wniosek został złożony drogą elektroniczną, czy w samej ambasadzie.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Aby ubiegać się o wizę studencką lub pozwolenie na pobyt w Finlandii, należy spełnić następujące warunki:

 • Należy przedstawić oficjalny list akceptacyjny wydany przez przyjmującą uczelnię fińską.
 • Ważność paszportu musi przekraczać okres ważności wizy lub pozwolenia na pobyt, o które się ubiegasz, o co najmniej 3 miesiące.
 • Paszport musi być wydany w ciągu ostatnich 10 lat.
 • Należy posiadać kopię wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.
 • Należy przedstawić dowód możliwości finansowych pozwalających na utrzymanie się przez cały okres studiów w Finlandii oraz na transport powrotny. Obecnie student musi dysponować kwotą minimum 560 EUR miesięcznie na pobyt w Finlandii. Oznacza to, że student musi posiadać minimum 6720 EUR rocznie na swoje wydatki w Finlandii.
 • Należy przedstawić aktualne zaświadczenie o sytuacji finansowej z banku, z którego wynika, że na koncie bankowym znajduje się co najmniej 6720 EUR. Należy pamiętać, że studenci podejmujący studia w Finlandii muszą posiadać środki na jeden rok. Studenci odbywający wymianę muszą posiadać środki na cały okres pobytu w Finlandii. W przypadku braku wyżej wymienionej kwoty na koncie, należy przedstawić pisemne zaświadczenie o otrzymywaniu stypendium lub o tym, że zostało się wybranym do korzystania ze świadczeń przyznawanych przez instytucję edukacyjną. Należy pamiętać, że wyciągi bankowe rodziców osoby ubiegającej się o wizę studencką lub pozwolenie na pobyt nie będą akceptowane.
 • Należy przedstawić dowód posiadania ważnego ubezpieczenia zdrowotnego i medycznego, które obejmuje cały okres pobytu w Finlandii.
 • Musisz być w dobrym stanie fizycznym i psychicznym oraz wolny od wszelkich chorób zakaźnych.
 • Nie możesz być karany.
 • Nie możesz mieć wcześniejszej odmowy wjazdu do Finlandii.
 • Zamierzasz opuścić Finlandię po zakończeniu dozwolonego pobytu.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas rozpatrywania fińskiej wizy studenckiej jest różny, można go sprawdzić tutaj: http://migri.fi/en/processing-times

Pozwolenie na pobyt studencki jest zazwyczaj przyznawane na jeden rok. Po pierwszym roku pobytu w Finlandii (w odpowiednim czasie przed wygaśnięciem poprzedniego pozwolenia) powinieneś złożyć wniosek o przedłużenie pozwolenia na pobyt studencki w Migri. Również w tym celu można skorzystać z e-usługi Enter Finland. Warto również zauważyć, że w przypadku ubiegania się o przedłużenie pozwolenia, gdy pierwsze pozwolenie wkrótce wygaśnie, musisz być w Finlandii w momencie składania wniosku.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Jeśli pracujesz równolegle ze studiami, Twoje godziny pracy są ograniczone. W czasie trwania semestru akademickiego można pracować średnio 25 godzin tygodniowo. Liczba godzin pracy nie jest ograniczona na poziomie tygodniowym. Oznacza to, że możesz dostosować swój tygodniowy czas pracy w trakcie semestru akademickiego, o ile pracujesz średnio 25 godzin tygodniowo.

Możesz pracować bez ograniczeń w czasie, gdy Twoja placówka edukacyjna nie prowadzi zajęć, czyli w okresie wakacji letnich i świątecznych.

Możesz również ukończyć swoją pracę dyplomową w przedsiębiorstwie lub wziąć udział w praktycznej nauce zawodu. W tych kontekstach godziny pracy nie są ograniczone.

Godzin na tydzień

25

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.