Keystone logo
Chiny

Nauka Magister w Chiny 2024

Ucz się w Chiny

Chińska Republika Ludowa znajduje się we wschodniej i środkowej części Azji, graniczy z Oceanem Spokojnym i 14 innych krajach, w tym w Indiach, Wietnamie i Korei Północnej. Chiny są największym na świecie pod względem liczby ludności, z czego ponad 1,3 mld obywateli. To jest czwartym na świecie krajem pod względem masy ziemi i zróżnicowana geografia obejmuje lasy, plaże, góry, pustynie i 7600 wysp. Nowoczesne Chiny łączy 5000 lat historii z wysokiej technologii i miasta tętniące życiem. Oprócz głównych gałęzi przemysłu, takich jak elektronika, Chiny są jednym z największych na świecie eksporterów rolnych.

Klimat w Chinach

Ponieważ Chiny to bardzo duży kraj, klimat zmienia się znacząco w różnych miejscach, od słonecznych plaż w chłodnych górach. Jednak kraj w ogóle cieszy się umiarkowanym klimatem przez cały rok.Zimy są zimne i suche, a temperatury na południu będących nawet o 40 stopni Celsjusza cieplej niż na północy. Lata bywają deszczowe, z mniejszymi różnicami temperatur. Południowo-wschodniej części kraju, otrzymuje najwięcej deszczu i na północny zachód najmniej.

Kultura

Chociaż istnieje 56 odrębnych grup etnicznych w Chinach, ponad 90 procent ludności to Chińczycy Han. Wartości społeczne są oparte na konfucjańskiej i zasad Tao religijnych i wartości biznesowych relacji kulturowych, a nie sztywnych zasad eksploatacji.

Chińczycy mają długą i odrębną historię literatury, muzyki, sztuki, architektury, sztuk walki i mody. Duże kulturalnych miejsc m.in. Zakazane Miasto i 798 Art District w Pekinie, Tian Tan Budda w Hong Kongu, a 2000-letniego Wielkiego Muru.

Kuchnia chińska jest w niezliczonych odmianach w różnych regionach i jest uważany za jeden z najlepszych na świecie.

Koszty życia

Całkowity koszt życia jest bardzo niska, od około 200 dolarów - 400 dolarów (US) miesięcznie, zależnie od lokalizacji, większe miasta są na ogół droższe, ale nadal bardzo rozsądne. Od kilku chińscy obywatele własnych samochodów, transportu publicznego, takich jak autobusy i kolej są dobrze rozwinięte i tanie w użyciu.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  325
 • Udział mediów

  17
 • Abonament internetowy

  11
 • Transport lokalny

  26

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  0.9

O Chiny

Szkolnictwo wyższe w Chinach

Chiny mają ponad 2000 szkół wyższych, które oferują kawalerów, kapitanów oraz Doktoranckie. Instytuty szkolnictwa wyższego koncentruje się we wschodniej części kraju. Chiny znajdują się obecnie około 300.000 zagranicznych studentów, większość zagranicznych studentów są z krajów azjatyckich, Rosja, Stany Zjednoczone i Francja.

Chociaż raz bardzo regulowane przez rząd, chińskie uczelnie teraz mają znaczną autonomię w wyborze programów akademickich i strukturę organizacyjną, co w wielu szkołach bardziej atrakcyjny dla zagranicznych studentów.

Dlaczego warto studiować w Chinach?

Wiele osób uzyskać stopień Master 's w Chinach doświadczeń kulturowych i językowych. Ponadto, koszt studiów magisterskich jest znacznie niższa niż w Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet większość krajów azjatyckich.Chiny dobrze traktowane studiów magisterskich w dziedzinach takich jak inżynieria, nauki, ekonomii i administracji, a także unikalne programy w dziedzinach takich jak język chiński i sztuk walki. Mimo, że większość programów studiów magisterskich wymaga biegłości w wielu chińskich, programy oferowane są w języku angielskim, szczególnie dla dyscyplin inżynierii i biznesu.

Uniwersytety

Ostatnie reformy rządowe i inwestycje zostały przeniesione trzy chińskie szkoły do pierwszej 200 w rankingu przez Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (ARWU) - Peking University, Shanghai Jiao Tong University i Zhejiang University. Chiny ustanowił ARWU do wykorzystania jako punkt odniesienia dla oceny jakości chińskich wyższych uczelniach.

Magistra są dostępne w szerokim zakresie dziedzin, takich jak medycyna, zarządzania, ekonomii, inżynierii, filozofii, prawa, edukacji, historii, nauk przyrodniczych, a nawet nauk wojskowych. Dla zainteresowanych studiowaniem głównie języka chińskiego i kultury badań, niektóre instytucje oferują specjalne programy dla studentów międzynarodowych, takich jak Pekin i Uniwersytet Języka Kultury.

Czesne i czas trwania programu

Czesne i opłaty zwykle uruchomić około 1000 dolarów - 2000 dolarów za semestr w dolarach amerykańskich w zależności od szkoły i programu studiów. Magisterskie stopnia trwać 2-3 lat (4-6 semestrów), aby zakończyć. Konstrukcyjne i techniczne stopni zazwyczaj wymagają 3 roku studiów.

Academic Year

Rok akademicki opiera się na dwa semestry, jesienią i wiosną.Semestr jesienny rozpoczyna się we wrześniu i kończy się pod koniec stycznia lub na początku lutego i semestr letni trwa od lutego do czerwca.

Post-Graduate Opportunities

Wiele chińskich uniwersytetów nadal walczyć ze skutkami rewolucji kulturalnej, a tylko około 30 procent profesorów uczelni mają stopnie naukowe. W rezultacie, istnieje wiele możliwości zatrudnienia dla osób z wysokimi stopniami naukowymi, aby uczyć się w Chinach. Non-chiński magisterskich absolwenci studiów będą również bardzo poszukiwane przez firmy na całym świecie, które robią interesy z Chinami.

Wymagania wizowe

Wszyscy studenci potrzebują wizy. Istnieją dwa rodzaje wiz dla studentów studiów visa (X-visa), który jest na programy trwające dłużej niż sześć miesięcy, a Visa Business (F-visa) dla programów mniej niż sześć miesięcy. Proces ubiegania się o wizę trwa 2-4 tygodni.W niektórych przypadkach studenci mogą przybyć w Chinach z wizą turystyczną, a następnie przekonwertować go do ubiegania się o wizę.

Ubezpieczenie zdrowotne

Uczelnie zapewniają ubezpieczenie zdrowotne za około 100 dolarów (US) rocznie. Studenci muszą posiadać aktualne badania lekarskie, zanim będą mogli rozpocząć studia, które mogą uzyskać w swoim kraju lub po przybyciu do Chin. Egzamin w Chinach kosztuje około 100 dolarów (US).

Porady

Chińska waluta nazywa się renminbi, w skrócie RMB. Jednostki RMB są w Yuan, zwany też czasami Jiao i Fen. Stosowanie waluty obcej w Chinach jest zabronione, ale banki i liczne hotele świadczące usługi wymiany.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, JCB i karty są tylko karty kredytowe akceptowane obecnie w Chinach.

Językiem urzędowym w Chinach jest Standardowy Mandarin, który jest oparty na dialekcie mandaryńskim wypowiedziane w Pekinie.Jednak tylko 70 procent ludności posługuje się językiem mandaryńskim jako językiem ojczystym i wiele istnieją różne dialekty regionalne w całym kraju.

Przyszli studenci powinni pracować z chińskiej ambasadzie w swoim kraju, aby zapewnić wszystkim imigracja i inne wymagania wstępne zostały spełnione przed wyjazdem do Chin.

Wymagania dotyczące wizy

 • X1 Visa - wydawana osobom, które wyjeżdżają do Chin na studia na okres dłuższy niż 6 miesięcy.
 • X2 Visa - wydawana osobom, które wyjeżdżają do Chin na studia na okres krótszy niż 6 miesięcy.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (X1 Visa; X2 Visa)

Cena i waluta

Opłata za aplikację o wizę studencką różni się w zależności od narodowości, liczby wymaganych wpisów, kraju, w którym ubiegasz się o wizę oraz tego, czy chcesz skorzystać z usługi ekspresowej. Opłaty mogą wynosić od około 30 do 150 dolarów.

Kto może ubiegać się o wizę?

Każdy zagraniczny student, który zamierza studiować w Chinach, będzie musiał uzyskać chińską wizę studencką (wiza X). Wiza ta przyznawana jest tym studentom, którzy zostali już przyjęci na studia przez uznany instytut edukacyjny w Chinach.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Chin lub w chińskiej placówce dyplomatycznej

Formularz wniosku wizowego można złożyć w ambasadzie lub konsulacie Chin lub w chińskiej misji dyplomatycznej w kraju ojczystym. W przypadku, gdy nie możesz przybyć osobiście w celu złożenia wniosku, możesz wysłać go za pośrednictwem biura podróży lub agencji wizowej w celu złożenia go w Twoim imieniu. Pamiętaj, że wnioski wysłane pocztą nie są akceptowane przez większość chińskich ambasad lub konsulatów.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Formularz wizowy można pobrać tutaj: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Wypełnij starannie i dokładnie formularz wniosku wizowego na swoim komputerze. Zrób wydruk wypełnionego formularza aplikacyjnego i podpisz go. Pamiętaj, że wydruk formularza aplikacyjnego jest niezbędny, ponieważ formularze wypełnione ręcznie nie są akceptowane. Należy pamiętać, że na wydrukowanym formularzu nie można dokonywać zmian ani poprawek.

W Ambasadzie lub Konsulacie Chin należy złożyć następujące dokumenty:

 1. Oryginał paszportu z pozostałą ważnością na co najmniej sześć miesięcy i pustymi stronami wizowymi oraz kserokopia strony z danymi paszportu i strony ze zdjęciem, jeśli jest oddzielna.
 2. Jeden wypełniony Formularz Aplikacji Wizowej wraz z niedawno wykonanym kolorowym zdjęciem paszportowym (goła głowa, cała twarz) na jasnym tle.
 3. Dowód legalnego pobytu lub statusu rezydenta (dotyczy osób, które nie ubiegają się o wizę w kraju swojego obywatelstwa)
 4. Oryginał i kserokopia listu wstępnego (Admission Letter) wydanego przez szkołę lub inne podmioty w Chinach.
 5. Oryginał i kserokopia "Visa Application for Study in China" (Form JW201 lub Form JW202).

Po przyjeździe: posiadacze wizy X1 muszą zarejestrować się w lokalnym Biurze Bezpieczeństwa Publicznego (PSB) w ciągu 30 dni od przybycia do Chin i złożyć wniosek o tymczasowe pozwolenie na pobyt w Chinach w lokalnym PSB. Posiadacze wizy X2 pozostają w Chinach przez okres wskazany w wizie i nie muszą ubiegać się o tymczasowe pozwolenie na pobyt.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Złóż wniosek o wizę studencką co najmniej kilka tygodni przed planowaną datą podróży, aby mieć wystarczająco dużo czasu na zakończenie procedury aplikacyjnej na czas, abyś mógł dołączyć do kursu. Regularny czas rozpatrywania wniosku wynosi 4 dni robocze. Jeśli chcesz odebrać wizę wcześniej, za dodatkową opłatą dostępne są usługi ekspresowe i usługi pospieszne.

Wiza X1 jest zwykle wydawana na wielokrotne wjazdy z ważnością do 5 lat. Wiza X2 jest zazwyczaj wydawana na jeden wjazd z ważnością do 6 miesięcy.

Czas przetwarzania

4 Days

Możliwości pracy

Studenci zagraniczni mają prawo do wykonywania pracy w Chinach w niepełnym wymiarze godzin. Uczelnia powinna wystawić List Zgodny; jednostka zatrudniająca/firma powinna wystawić Zaświadczenie; następnie posterunek policji zaznaczy na Twojej wizie "Part-time-work; Part-time-study".

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Oto kilka ważnych rzeczy, których nie należy robić podczas ubiegania się o wizę studencką do Chin:

 • Nie próbuj składać formularza wniosku o wizę studencką wysyłając go pocztą, ponieważ nie zostanie on przyjęty.
 • Nie przedstawiaj fałszywych dokumentów do wizy studenckiej.
 • Nie ukrywaj ani nie podawaj nieprawdziwych faktów w swoim wniosku wizowym.