Keystone logo
Bułgaria

Najlepsze uniwersytety dla Magister Programy w Bułgaria 2024

Liczba instytucji: 28
  • Barcelona, Hiszpania
  • Esch-sur-Alzette, Luksemburg
  • + 6 jeszcze

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Sofia, Bułgaria

  Europejska Akademia Sztuk Pięknych w Sofii jest dodatkową lokalizacją irlandzko-amerykańskiego uniwersytetu. IAMU jest akredytowaną instytucją Middle States Commission on Higher Education, organizacji akredytującej The Juilliard School, The Curtis Institute of Music, Manhattan School of Music, American Academy of Dramatic Arts, New York Academy of Art, Columbia University, Georgetown University , Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych West Point i nie tylko.

  • Sofia, Bułgaria

  University of National and World Economy /UNWE/ jest największą i najstarszą wyższą szkołą ekonomiczną w Bułgarii i Europie Południowo-Wschodniej. Ma 100-letnią historię. Uczelnia wywodzi się z Wolnego Uniwersytetu Nauk Politycznych i Ekonomicznych powołanego Zarządzeniem nr 2155 z dnia 5 lipca 1920 r. Ministra Oświecenia Narodowego. W 1940 r. /Państwowa Gazeta, ks. Nr 126 z 7 czerwca 1940 r./ został przekształcony w Państwowy Wyższy Instytut Finansów i Nauk Administracyjnych, aw 1947 r. został zreorganizowany jako Wydział Nauk Ekonomicznych i Społecznych Uniwersytetu Sofijskiego.

  • Sofia, Bułgaria

  Sofia University St. Kliment Ohridski jest pierwszą bułgarską placówką akademicką. Jego historia jest ucieleśnieniem i kontynuacją stuletniej tradycji kulturowej i edukacyjnej narodu bułgarskiego.

  • Sofia, Bułgaria

  Decyzją Zgromadzenia Narodowego z dnia 26 maja 2015 r. Wyższa Szkoła Telekomunikacji i Poczty została przekształcona w Висше училище по телекомуникации и пощи , której przedmiotem działalności jest kształcenie specjalistów z wyższym wykształceniem w specjalnościach dziedzin zawodowych „Komunikacja i Inżynieria Komputerowa " i " Administracja i zarządzanie".

  • Varna, Bułgaria

  Varna Free University "Chernorizets Hrabar" jest największym prywatnym uniwersytetem w Bułgarii. Jest to uznany ośrodek akademicki, który łączy szkolenie bułgarskich i międzynarodowych studentów w obszarach priorytetowych dla kraju i tworzy międzynarodowo wymienialny i konkurencyjny produkt naukowy i akademicki. Uczy ponad 10 000 studentów na ponad 67 programach licencjackich i magisterskich oraz 29 doktoranckich. programy.

  • Plovdiv, Bułgaria

  Akademia Rolnicza - Płowdiw została założona w 1945 roku. Wzmocniła swoją pozycję jako narodowe centrum nauk rolniczych i edukacji w Bułgarii. W 2006 roku Krajowa Agencja Oceny i Akredytacji przyznała Akademii Rolniczej – Płowdiw akredytację instytucjonalną i najwyższą ocenę „Bardzo dobry”.

  • Veliko Tarnovo, Bułgaria

  Jesienią 1963 roku na historycznym i malowniczym wzgórzu „Sveta Gora” w Wielkim Tyrnowie otworzył swoje podwoje pierwszy poza stolicą uniwersytet, którego patronami są św. Cyryl i Metod. Dziedzicząc tradycje edukacyjne i kulturalne słynnej Tarnowskiej Szkoły Literackiej z XIV wieku, ugruntowała swoją pozycję jako autorytatywna wyższa szkoła humanistyczna i artystyczna, jako prestiżowe centrum edukacyjne i naukowe.

  • Pleven Center, Bułgaria

  Uniwersytet Medyczny - Pleven jest jednym z pięciu uniwersytetów medycznych w Bułgarii. Powstał w 1974 roku, poszerzając horyzonty, wielkość i renomę Szpitala Miejskiego, założonego w 1865 roku. Dziś, łącząc tradycje przeszłości z możliwościami teraźniejszości, obejmuje placówki edukacyjne i terapeutyczne, współczesną bazę przedkliniczną, Szpital Uniwersytecki z ponad 1000 łóżek i klinik we wszystkich głównych dziedzinach medycyny, a także dużą liczbą specjalistycznych klinik i jednostek badawczych z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym.

  • Burgas, Bułgaria

  Burgas Free University /BFU/ został utworzony aktem Wielkiego Zgromadzenia Narodowego 18 września 1991 roku i jest jednym z pierwszych niepaństwowych uniwersytetów w kraju. Uczelnia jest akredytowana przez Krajową Agencję Oceny i Akredytacji i jest certyfikowana zgodnie z Międzynarodowym Standardem Jakości ISO 9001:2008: BFU to nowoczesna i innowacyjna uczelnia, dbająca o swoich studentów i ich profesjonalną realizację, posiadająca znaczące osiągnięcia naukowe i międzynarodowe uznany status.

  • Sofia, Bułgaria

  Химикотехнологичен и металургичен университет jest instytucją akademicką skoncentrowaną na potrzebach naszych czasów i narodu. Nasza społeczność wykracza poza Uczelnię i kraj i obejmuje partnerów akademickich z różnych kontynentów.

  • Varna, Bułgaria

  Witamy na Uniwersytecie Medycznym w Warnie - jednej z najnowocześniejszych i najnowocześniejszych uczelni w kraju! Atrakcyjne międzynarodowe środowisko, najnowocześniejsze metody i obiekty szkoleniowe, treningi w świecie rzeczywistym i symulacje, wspaniałe warunki sportowe i rekreacyjne w Morskiej Stolicy Bułgarii – to tylko niektóre z powodów, dla których wszyscy studenci z około 50 krajów na całym świecie wybrali studia na Uniwersytecie Medycznym w Warnie!

  • Sofia, Bułgaria

  University of Library Studies and Information Technologies (ULSIT) jest uczelnią państwową, przemianowaną dekretem parlamentu z dnia 29 listopada 2010 r. po głosowaniu w 2004 r. przez Specjalistyczną Wyższą Szkołę Bibliotekoznawstwa i Technik Informacyjnych. we wrześniu 1950 r. dekretem rządowym jako Państwowy Instytut Biblioteczny, a później przemianowany na Kolegium Bibliotekoznawcze na mocy dekretu parlamentu;

  • Sofia, Bułgaria

  Specialized Establishment of La Francophonie for Administration and Management (ESFAM) jest instytutem University Agency of La Francophonie z siedzibą w Sofii w Bułgarii. Naszą misją jest szkolenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu administracji i zarządzania biznesem w języku francuskim, aby przyczynić się do rozwoju krajów strefy Europy Środkowo-Wschodniej.

  • Gabrovo, Bułgaria

  W oparciu o dorobek i tradycje uczelni, aktywną współpracę międzynarodową, bliską współpracę z biznesem i intensywne badania naukowe, aby przygotować się na potrzeby gospodarki i społeczeństwa zorientowanych rynkowo, wysoko wykwalifikowanych specjalistów do generowania postępu i gotowości zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami edukacyjnymi do wyzwań zmieniającego się świata.