Keystone logo
Brazylia

Nauka Magister w Brazylia 2024

Ucz się w Brazylia

Federacyjna Republika Brazylii jest największym krajem w Ameryce Południowej, do domu blisko 200 mln ludzi, którzy korzystają z jednego z world 's najszybciej rozwijających się gospodarek. Linia brzegowa Brazylia 's przylega do Oceanu Atlantyckiego, z jej pozostałe granice krawędzi kraje Gujany, Wenezueli, Surinamie, Kolumbii, Peru, Boliwii i Gujany Francuskiej. Członkiem-założycielem Unii Łacińskiej, G-20, Unii Narodów Ameryki Południowej i ONZ, Brazylia jest uważana za "megadiverse " kraj, jeden z zaledwie 17 na świecie. Jest domem dla wielu odmian środowiskach naturalnych i przyrody oraz chronionych siedlisk zawierających ogromne ilości zasobów naturalnych. Politycznie, Brazylia jest republiką demokratyczną rządzi prezydent, który jest szefem rządu. Kraj ten został również ostatnio zidentyfikowany jako znaczącej siły powstającej wśród innych krajów rozwiniętych.

Podstawowe fakty o Brazylii

 • Brazylia ma złożoną i kompaktowy system rzek, które obejmują Amazon, Negro i rzeki Parana. Amazonka posiada największą ilość wody zawartej w każdej rzece w świecie i jest drugim co do długości rzeka na Ziemi
 • Prawie jedna czwarta na świecie 's lasy deszczowe znajdują się w Brazylii, głównie składające się z amazońskiej dżungli. Amazon Rainforest jest także domem dla innych gatunków małp, niż w jakimkolwiek innym miejscu na Ziemi
 • Piłka nożna (Piłka) to Brazylia 's najbardziej popularnym sportem. Uczniowie przekonają się, że każdy średnio dużym mieście, które odwiedzają podczas studiów w Brazylii ma jeden lub więcej piłki nożnej na stadionach
 • Jedna trzecia Brazylia 's dwa miliony mieszkańców działa w branży rolniczej. Ziarna kawy, kukurydza, pszenica, trzcina cukrowa, ryż i soja są Brazylia 's uprawach pierwotnych
 • Jeden z siedmiu cudów świata, posąg Chrystusa Odkupiciela, znajduje się w Rio de Janeiro
 • Stolica Brazylii Brasilia, gdzie główne uczelnie, takie jak Uniwersytet w Brasilii, Cental Uniwersytet Brasilii (UniCEUB) oraz Katolicki Uniwersytet w Brasilii (UCB) znajdują się
 • Antropolodzy szacują, że aż 60 plemion istnieje w dżungli amazońskiej, które jeszcze do nawiązania kontaktu z cywilizacją

Brazylia 's klimatu

Chociaż w większości tropikalnych, klimat Brazylia 's ma obejmować kilka innych różnych podtypów, takich jak semiarid, umiarkowany, równikowych i podzwrotnikowych. W północnej części Brazylii wykazuje równikowe wilgotne i gorące temperatury sprzyjające do rozwoju rozległych lasach tropikalnych, podczas gdy centralne Brazylia oferuje tropikalne sawanny. Semiarid pustynie witają gości podróżujących w północno-wschodniej Brazylii, a ludzie żyjący w południowej Brazylii są otoczone grubymi umiarkowanych lasów z drzew iglastych. Północna i środkowa Brazylia doświadczenie duże ilości opadów atmosferycznych i nie mają tzw "suche " sezon. Średnie temperatury w całym zakresie kraju od 75 stopni Fahrenheita (24 stopni Celsjusza) do niskiego 60 stopni Fahrenheita (15 stopni Celsjusza), o najniższych temperaturach występujących wokół Sao Paulo.

Języki w Brazylii

Konstytucja Brazylii potwierdza język urzędowy jak portugalski, który jest używany przez 98 procent ludności. Ponadto, portugalski jest jedynym językiem używanym w telewizji, radiu, w gazetach i na potrzeby wszystkich transakcji biznesowych. Ostatnio rząd uchwalił ustawę, która nakazuje wykorzystujące brazylijskiego języka migowego (libras) w administracji i usług związanych z edukacją. Jedyny kraj w Ameryce mówić Portugalski, Brazylia uważa językowi istotną część ich kultury i tożsamości narodowej, która odróżnia je od krajów sąsiednich, które mówią głównie hiszpański.

Religia w Brazylii

Brazylia jest domem dla praktykujących katolików niż w jakimkolwiek innym kraju, z 75 procent populacji, twierdząc praktykować katolicyzm.Chrześcijaństwo, judaizm, buddyzm, protestantyzm i afro-brazylijskie religie zawierają pozostałe 25 proc. Obecnie Brazylia 's Ministerstwo Edukacji, że prawie raportów 35 uniwersytety katolickie zostały ustalone w kraju.

Brazylia 's walut

"Prawdziwe " to nazwa waluty Brazylia 's, który jest wskazany przez "R $ " znak lub kod "BRL ". Każdy prawdziwy równa 100 centavos. Studenci pragnący uzyskać stopień naukowy w Brazylii powinien mieć świadomość, że koszty życia w Brazylii jest stosunkowo wysoka, zwłaszcza wydatki związane z domków, produkowane elementy (sprzęt, odzież, elektronika) i transportu. Ponadto, mając jakieś ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo zalecane, ponieważ średni koszt wizyty u lekarza wynosi około 250 rzeczywistymi, czyli ponad 100 dolarów w dolarach amerykańskich. Miesięczne opłaty komunalne są bardzo zróżnicowane, z energii elektrycznej i wody zazwyczaj wliczone w miesięczną opłatę najmu na mieszkanie.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  185
 • Udział mediów

  23
 • Abonament internetowy

  19
 • Transport lokalny

  41

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  7
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Brazylia

Szkolnictwo wyższe w Brazylii

Trzy różne typy uczelni istnieją w Brazylii: uczelnie, które prowadzą badania i zatrudnia wykładowców, którzy posiadają doktoraty; ośrodków akademickich, które oferują różne kursy, ale nie są zorientowane na badania, a zintegrowane wydziały, które są mniejsze uczelnie wymagające zgoda Brazylia 's Ministerstwo Edukacji przed oferowanie nowych stopni, certyfikaty i kursy. Podczas gdy większość uczelni państwowych i obsługiwanych przez rząd federalny nie pobiera opłat czesnego, mniejsze szkoły prowadzone przez gminy governements mogą pobierać opłaty do udziału w ich szkole.

Ponieważ brazylijskie stopnie nie przestrzegają tradycyjnej hierarchii edukacyjnej stopień w większości innych krajów, uczniowie powinni zwrócić uwagę, że licencjackich stopni (współpracownik 's, a bachelor ' s) określane są jako "Absolwent " (graduação) stopni w Brazylii .Zarabianie Bachelor 's (bacharelado) stopień trwa od czterech do sześciu lat i pozwala studentowi do pracy jako lekarz lub prawnik w Brazylii

Licencjat (Licenciatura) stopień trwa około czterech lat, aby zakończyć i pozwala posiadaczowi stopnia do pracy w takich profesjonalnych miejsc pracy, jak i wtórnego elementarne instruktorów szkolnych. Zarabianie stopień technologii wykonuje najkrótszym czasie - około dwóch lat - oraz zapewnia osobom z umiejętności do pracy w wysoko wyspecjalizowanych dziedzinach zawodowych, takich jak menedżera turystycznego lub rolnej kierownika firmy.

Studia podyplomowe stopni nazwie "Lato sensu " są również dostępne, które wskazują, student specjalizuje się w dany temat akademickiego. Jednak ten poziom nie pozwala studentowi realizować doktorat. Zamiast tego student zainteresowany stopniem doktora będzie musiał zarobić stopień strictu sensu mistrz 's, a nie "Lato sensu ".Masters of Business Administration stopnia programów w Brazylii są uważane za lato programy sensu.

Brazylia 's Ministerstwo Edukacji nie uznaje stosowania kredytów w jej systemu szkolnictwa wyższego, ale opiera się na ile godzin uczeń zgromadził podczas swojej kariery naukowej. Na przykład, studenci zarabiają między 850 i 1200 godzin zajęć uniwersyteckich w Brazylii (jeden pełny etat lat na uniwersytecie), by się zebrać około 30 kredytów amerykańskich lub 60 punktów ECTS, jeżeli udział uczelni w Stanach Zjednoczonych lub kraju Unii Europejskiej.

Vestibular

Przedsionkowy jest Brazylia 's wejście egzamin uniwersytecki, który może być podjęta tylko raz w roku. Podobne do ACT lub SAT egzaminów wydane w USA, przedsionkowy może trwać od jednego do pięciu dni, aby zakończyć i testy uczniów w znajomości matematyki, literatury, biologii, fizyki, historii i języka portugalskiego.Ponieważ public czesne uczelni w Brazylii jest wolne i otwarte szczeliny są ograniczone, istnieje duża konkurencja wśród studentów biorących przedsionkowy. Alternatywnie, uczniowie uczęszczający prywatną uczelnię, gdzie czesne jest wymagane nie są narażone na konkurencyjność przyznanej uczelni publicznych i zazwyczaj uzyskać wstęp mniej niż idealnych Vestibular punktów.

Wymagania do uzyskania wizy studenckiej

Studenci, którzy chcą wziąć udział w brazylijskiej uczelni będą musiały podjąć Vestibular jeżeli nie posiadają już wyniki z podobnym egzaminie (np. USA SAT lub ACT), które mogą być używane w miejsce Vestibular punktów. Wypełniony formularz wniosku wizowego musi zostać złożone w trybie online do konsulatu Brazylii, wraz z notarialnie kopii studenta "kierowca s ' s karty licencji lub identyfikacji.Dwa zdjęcia paszportowe, kopia student 's trasa lotu lub bilety lotnicze (dowód wyjazdu), kopia student ' s świadectwo urodzenia, dowód, że uczeń ma wystarczających środków na pokrycie kosztów utrzymania podczas studiów w Brazylii i zaproszenie przez uczelnię student uczęszcza jest również potrzebne, zanim Brazylia 's Ministerstwo Edukacji wyda wizy studenckiej.

Dlaczego warto studiować w Brazylii?

Brazylijski uniwersytetów oferuje tysiące różnych programów studiów, począwszy od dziedzin, takich jak sprawiedliwość społeczna i Wodnego do różnorodności biologicznej zasobów, zarządzania i inżynierii elektrycznej. Badań technologicznych jest hojnie sponsorowany przez agencje rządowe, które stawiają duży nacisk na aeronautyki, rolnictwa i wykorzystania zasobów odnawialnych.Brazylia 's najbardziej cenionych ośrodków technologicznych obejmują Oswaldo Cruz Institute, brazylijski rolnicze Research Corporation i brazylijskiej Agencji Kosmicznej, który szczyci posiadające najbardziej zaawansowane miejsca i program astronomii wśród wszystkich innych krajach łacińskich.

Wymagania dotyczące wizy

Wszystkie wizy studenckie w Brazylii nazywane są wizami tymczasowymi IV, czyli VITEM-IV.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (VITEM-IV)

Cena i waluta

Ceny wiz studenckich do Brazylii różnią się w zależności od narodowości wnioskodawcy. Poniższy koszt może ulec zmianie:

 • Dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich: 95 USD
 • Dla obywateli Francji: 140 USD
 • Dla obywateli Wielkiej Brytanii, których ważność wizy wynosi do 180 dni: 40 USD
 • Dla obywateli Wielkiej Brytanii, których ważność wizy przekracza 180 dni: 195 USD
 • Dla obywateli Stanów Zjednoczonych: 160 USD
 • Dla obywateli każdego innego kraju: 40 USD

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy obcokrajowcy, którzy chcą studiować w Brazylii - bez celów imigracyjnych lub zamiaru wykonywania płatnych zajęć, które nie są stażami - muszą ubiegać się o wizę studencką. Głównym warunkiem uzyskania wizy studenckiej jest zapisanie się na brazylijski uniwersytet, który jest zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji w Brazylii.

Gdzie można złożyć wniosek?

W najbliższym Konsulacie Generalnym lub Ambasadzie Brazylii

O wizę studencką do Brazylii można ubiegać się w najbliższym Konsulacie Generalnym lub Ambasadzie Brazylii.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Należy zapoznać się ze stroną internetową swojego Konsulatu Generalnego, aby uzyskać wniosek o wizę studencką, listę wymagań oraz zweryfikować proces i harmonogram aplikacji. Zdecydowanie umów się na spotkanie w konsulacie lub ambasadzie jak najszybciej.

W celu złożenia wniosku o VITEM-IV należy przygotować następującą dokumentację:

 • Paszport wnioskodawcy, który nie może wygasnąć w ciągu 6 miesięcy i musi mieć co najmniej dwie puste strony
 • Jeden formularz wniosku wizowego na wnioskodawcę, wygenerowany online
 • Dwa zdjęcia o wymiarach 3cm x 4cm
 • Dowód zamieszkania w obrębie jurysdykcji Sekcji Konsularnej Ambasady przez ostatnie 12 miesięcy
 • Zaświadczenie o niekaralności wydane przez lokalny Departament Policji wnioskodawcy dla wnioskodawców powyżej 18. roku życia, wydane mniej niż 90 dni przed złożeniem wniosku
 • Dowód stypendium, jeśli nie, dowód zdolności finansowej do opłacenia całego okresu trwania kursu
 • Dowód zapisania się do instytucji zaświadczający, że wnioskodawca będzie uczęszczał na kurs nauki, wyraźnie określający ilość godzin zajęć w tygodniu
 • Notarialnie potwierdzony akt urodzenia lub oświadczenie
 • Zaświadczenie wydane przez poprzednią edukację instytucja stwierdzająca poziom nauczania wnioskodawcy
 • Jeśli wnioskodawca nie ukończył 18 lat i nie podróżuje z rodzicami lub opiekunami, notarialnie potwierdzona kopia aktu urodzenia przetłumaczona przysięgle na język portugalski lub angielski oraz upoważnienie do wydania wizy brazylijskiej dla nieletnich podpisane przez oboje rodziców lub opiekunów prawnych u notariusza
 • Ubezpieczenie zdrowotne ważne w Brazylii oferujące pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji lub PB4 w przypadku studentów z Portugalii

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas przetwarzania może być szybki i zająć tylko kilka dni, ale to zależy od kraju.

Wiza VITEM-IV jest ważna jednorazowo przez okres do jednego roku, w zależności od tego, na jaki kurs zapisał się student, i może być przedłużana tyle razy, ile jest to konieczne, aby student mógł ukończyć kurs. Wniosek o przedłużenie wizy musi być złożony w Federalnym Departamencie Policji lub w Ministerstwie Sprawiedliwości w ciągu 30 dni przed upływem ważności obecnej wizy. Aby odnowić wizę po roku, należy pokazać dokumentację z uczelni, która potwierdza, że masz odpowiednią frekwencję i wyniki, aby kontynuować kurs.

W przypadku stażystów wiza studencka jest ważna przez rok i nie może być przedłużona.

Po przyznaniu wnioskodawcy wizy studenckiej, student ma trzy miesiące na wjazd do Brazylii. Po wjeździe do Brazylii, student ma do 30 dni na zarejestrowanie się w Departamencie Policji Federalnej miasta, w którym będzie mieszkał.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Osoby, które przyjeżdżają do Brazylii z VITEM-IV nie mogą podejmować płatnej działalności, która nie jest stażem. Jednakże studenci zagraniczni, którzy są chętni do odbycia stażu w Brazylii, mogą wykonywać płatną działalność. W przypadku staży trwających do czterech miesięcy, nie ma potrzeby formalnego powiązania z brazylijską instytucją edukacyjną. W przypadku staży trwających dłużej niż cztery miesiące, formalny związek z brazylijską instytucją edukacyjną jest obowiązkowy.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?