Keystone logo
Australia

Nauka Magister w Australia 2024

Ucz się w Australia

Australia jest kontynentem wyspa i kraj położony na półkuli południowej, między Pacyfiku i Oceanie Indyjskim. Chociaż szóstym krajem największym na świecie obszarze, Australia liczy tylko około 20 milionów. Większość ludności mieszka wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża. Australia jest krajem wysoko rozwiniętym piątym na świecie najwyższy dochód na mieszkańca. Główne gałęzie przemysłu skoncentrowane na obfitych australijskich zasobów naturalnych, w tym rolnictwa, ogrodnictwa, rybołówstwa, leśnictwa i minerałów.

Klimat

Ze względu na dużą masę Australii ziemi, klimat jest bardzo zróżnicowany w całym kraju. Northern jedna trzecia kraju jest w tropikach, a reszta ma umiarkowany klimat, z najzimniejszych obszarów w południowo-wschodniej i na Tasmanii. Pory roku są przeciwieństwem z półkuli północnej.Lato występuje od grudnia do lutego, jesień od marca do maja, zima od czerwca do sierpnia i wiosną od września do listopada.

Kultura

Australia jest bardzo bezpieczny, przyjazny i wielokulturowe społeczeństwo, które jest jednym z najbardziej zróżnicowanych na świecie. Prawie jedna czwarta ludności urodził się w innym kraju. Oprócz wielu imigrantów kultur, wiele z australijskiej kultury wywodzi Pierwotna jego dziedzictwa.

Chociaż Australijskie społeczeństwo jest generalnie bardzo casual, wiele miejsc pracy i restauracje mają ubierania. Australijczycy kochają zarówno sportu i sztuki, w tym filmu, literatury, muzyki, tańca i teatru. Muzea i galerie sztuki obfitują we wszystkich głównych miastach Australii.

Koszty życia

Koszt życia jest podobny do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.Zagraniczni studenci muszą wykazać władzami migracyjnymi, że mają wystarczająco dużo pieniędzy na pokrycie kosztów utrzymania, czesne w czasie ich pobytu. Studenci mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin, aby zarobić pieniądze, ku koszty utrzymania. Zapotrzebowanie roczne koszty od 2012 było 18.610 dolarów dla studenta, 6515 dolarów na studenta współmałżonka lub partnera, 3.720 dolarów dla studenta pierwszego dziecka, i 2,790 dolarów za każde dodatkowe dziecko.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  769
 • Udział mediów

  67
 • Abonament internetowy

  53
 • Transport lokalny

  103

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  13
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Australia

Szkolnictwo wyższe

Kursów uniwersyteckich badań obejmują tytuł licencjata na studiach I stopnia. Na studiach podyplomowych, świadectwa i dyplomy absolwentów oferowane są oprócz magisterskie i stopni doktora. Magisterskie są dostępne w wielu dziedzinach, w tym naukach społecznych, inżynierii, nauk o zdrowiu, biznesu i ekonomii. Magistra zazwyczaj obejmują badania lub zajęć, lub kombinacji obu.

Dlaczego warto studiować w Australii?

Oprócz Australia jest wspaniałym miejscem do życia, australijski programów studiów magisterskich są wśród najwyższej jakości na świecie. Australijskie środowisko akademickie sprzyja innowacyjności, kreatywności i niezależnego myślenia.

Australia jest zobowiązana do zapewnienia studenci mają dobre doświadczenia w Australii.Instytucje, które dopuszczają międzynarodowych studentów muszą spełniać ściśle określone wymagania dotyczące działania marketingowe, dostawy przedmiotu, urządzenia i usługi dla studentów, takich jak usługi prawne i zdrowotne.

Uniwersytety

Cztery uniwersytety 39 australijskich są w rankingu 100 przy 2012-2013 Times Higher Education World University ocenami . Szkoły te obejmują Uniwersytecie w Melbourne (28.), Australian National University (37.), University of Sydney (62-ga) i University of Queensland (65-ga). Około 230.000 zagranicznych studentów uczestniczyć studiów wyższych w Australii, z około 90.000 absolwentów każdego roku.

Czesne i czas trwania programu

Zagraniczni studenci muszą płacić czesne przed rozpoczęciem studia magisterskie programu.Typowy czesne za stopni magisterskich jest 15.000 dolarów do 36,000 dolarów rocznie, w zależności od uczelni.

Masters programów studiów wziąć 1-2 lat. Studiów jest zazwyczaj dwa lata po dyplomem licencjata, jednak tytuł magistra można otrzymać w ciągu jednego roku, jeśli studenta licencjat uzyskano z wyróżnieniem.

Academic Year

Rok akademicki w Australii rozpoczyna się na początku marca i trwa do końca listopada. Większość szkół oferuje dwa semestry każdy rok, ale niektóre szkoły używają systemu trymestrze i innych szkół letnich kursach oferta od grudnia do lutego.

Post-Graduate Opportunities

Tytuł magistra w każdej dyscyplinie z australijskiej instytucji sprawia, że ​​absolwent bardziej cenne dla pracodawców na całym świecie.Ponadto niedawno przyjęto ustawodawstwo, które zezwala międzynarodowych instytutów australijski absolwentów do uzyskania wizy po studyjnej pracy, która pozwala im na pracę w Australii, nawet do czterech lat po ukończeniu studiów.

Jednak, choć studenci mogą kwalifikować się do pracy w Australii, po ukończeniu studiów, studenci nie powinni podejmować studia w Australii wyłącznie w celu migracji. Australia oferuje preferencyjne traktowanie migracji dla osób na Skilled Lista zawodów, ale wykwalifikowanych Proces migracji jest oddzielony od procesu wizy studenckiej. Nie ma gwarancji, że student studiuje na magisterskich w Australii będą mogli przenieść się do Australii.

Po ukończeniu magistra, studenci mogą kontynuować naukę, jeżeli są one dopuszczone do programu studiów doktoranckich oraz uzyskać dodatkową wizę studencką.

Wymagania wizowe

Aby uzyskać wizę studencką, studenci muszą być zapisane w pełnym wymiarze czasu oczywiście, że jest zarejestrowany z australijskiego Departamentu Imigracji i Obywatelstwa (DIAC). Studenci w krótkim czasie mniej niż 3 miesiące mogą studiować na wizy turystycznej. Jednak tylko uczniowie z wizy studenckiej będą mieli dostęp do australijskiej służby zdrowia i niepełnym wymiarze czasu pracy. Studenci mogą ubiegać się o wizę studencką gdy otrzymują list z ofertą lub elektroniczną potwierdzenie rejestracji.

Ubezpieczenie zdrowotne

Australia ma specjalny program ubezpieczenia zdrowotnego dla studentów o nazwie Overseas Student Health Okładka (OSHC). Studenci powinni kupić OSHC przed przybyciem do Australii i pokrycia musi być utrzymywana przez cały czas trwania pobytu studenta na wizie studenckiej. OSHC obejmuje opiekę medyczną i szpital oraz częściowo obejmuje leki na receptę i pogotowie ratunkowe.

Porady

Wiele z Australii jest niespokojne i goście powinni być świadomi zagrożeń związanych z podróżami w buszu. Nawet, gdy nie jest chory, ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane przez cały czas, a podróżni powinni pić dużo wody.

Pożary Bush są wspólne zagrożenie, szczególnie od późnej wiosny do lata. Podróżni powinni utrzymywać świadomość lokalizacji pożarów w każdym czasie.

Inne zagrożenia to jadowite węże, pająki i morskich żądła. Te zagrożenia można uniknąć dzięki świadomości sytuacyjnej i odpowiednią odzież i obuwie.

Wymagania dotyczące wizy

W przypadku wszystkich programów studiów należy ubiegać się o wizę studencką podklasy 500.

Wiza kategorii specjalnej (podklasa 444) jest przeznaczona dla obywateli Nowej Zelandii, którzy chcą studiować w Australii.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

AUD 560

Aktualne opłaty w celu ubiegania się o wizę studencką ustalone są na 560$ AUD (~400€). Cena ta jest zawsze taka sama, bez względu na długość studiów. Należy pamiętać, że cena ta może się różnić w zależności od miejsca, w którym ubiegasz się o wizę studencką (Australia lub onshore).

Kto może ubiegać się o wizę?

Każda osoba zapisująca się jako student międzynarodowy na kurs trwający cztery miesiące lub dłużej w Australii będzie potrzebowała wizy studenckiej. Aby ubiegać się o australijską wizę studencką, musisz mieć bezwarunkową ofertę miejsca na uniwersytecie, zaakceptować to miejsce na piśmie i zapłacić wymagany depozyt czesnego. Program, który wybierzesz musi trwać od 12 do 52 tygodni, aby kwalifikować się do wizy studenckiej.

Gdzie można złożyć wniosek?

System online

O tę wizę podklasy 500 należy ubiegać się za pomocą systemu online.

Witryna:https://www.homeaffairs.gov.au/

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku o wizę należy uzyskać Confirmation of Enrolment (COE) lub Letter of Offer potwierdzające przyjęcie na kurs zarejestrowany w Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS).

Podczas wypełniania formularza wniosku wizowego online, będziesz musiał przedstawić dowody, że spełniasz:

 1. Wymagania finansowe - kwota, którą musisz udowodnić, że masz na koszty utrzymania (oddzielnie od czesnego i podróży) jest ustalona na poziomie AU$19,830 (~US$15,170) na rok. Alternatywnie możesz pokazać dowód, że twój małżonek lub rodzice są gotowi cię wspierać i że zarabiają co najmniej AU$ 60 000 (~ 45 850 USD) rocznie.
 2. Wymóg znajomości języka angielskiego - Jeśli nie pochodzisz z kraju anglojęzycznego (i nie ukończyłeś co najmniej pięciu lat studiów w kraju anglojęzycznym), będziesz musiał udowodnić, że możesz mówić po angielsku na wymaganym poziomie z IELTS, TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic lub Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Wymóg zdrowotny - Niektórzy studenci mogą zostać poproszeni o wykonanie badań lekarskich i/lub radiologicznych, aby wykazać, że są w dobrym stanie zdrowia (dotyczy to na przykład tych, którzy zamierzają szkolić się jako lekarz, dentysta lub pielęgniarka). Z wyjątkiem tych z Belgii lub Norwegii, wszyscy studenci są zobowiązani do zakupu Overseas Student Health Cover (OSHC).
 4. Wymagania dotyczące charakteru - australijskie wymagania dotyczące wiz studenckich określają, że musisz mieć dobry charakter, aby wjechać do Australii. Obejmuje to sprawdzenie rejestru karnego.

Zazwyczaj studenci muszą złożyć następujące dokumenty:

 • Wypełniony formularz aplikacji o australijską wizę studencką (157A)
 • Uiszczona opłata za aplikację wizową - obecnie AU$550 (~US$420 w większości przypadków
 • Kopia strony biodata paszportu (niektórzy studenci mogą zostać poproszeni o fizyczne dostarczenie paszportu)
 • Zaświadczenie o przyjęciu na studia lub list z ofertą
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych
 • Dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego
 • Wyniki testu biegłości w języku angielskim
 • Wyniki sprawdzenia karalności
 • Cztery ostatnie fotografie w rozmiarze paszportu

Po zebraniu i zeskanowaniu dokumentów uzupełniających, należy założyć konto i złożyć wniosek za pomocą internetowego systemu aplikacji "ImmiAccount": https://www.border.gov.au/immiaccount.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Możesz złożyć wniosek o australijską wizę studencką dopiero po otrzymaniu Confirmation of Enrolment (CoE) od wybranej uczelni.

Rozpatrywanie większości wniosków wizowych trwa cztery tygodnie. Czas trwania wizy studenckiej zależy od programu, który wybierzesz. Jeśli studiujesz w Australii na kursie, który jest dłuższy niż 10 miesięcy i kończy się pod koniec australijskiego roku akademickiego (zazwyczaj w połowie grudnia), Twoja wiza będzie zazwyczaj ważna do 15 marca następnego roku. Jeśli kurs trwa dłużej niż 10 miesięcy i kończy się w okresie od stycznia do października, Twoja wiza będzie zazwyczaj ważna przez dwa miesiące po zakończeniu kursu.

Wizę studencką można odnawiać dowolną ilość razy, o ile jest się zapisanym na kurs zatwierdzony przez CRICOS.

Możesz wjechać do Australii na wizie studenckiej do 90 dni przed rozpoczęciem kursu. W ciągu siedmiu dni od przyjazdu, musisz poinformować dostawcę edukacji o swoim adresie zamieszkania, a także poinformować ich w ciągu siedmiu dni, jeśli zmienisz adres.

Czas przetwarzania

4 Weeks

Możliwości pracy

Będąc na wizie studenckiej, możesz pracować do 40 godzin na dwa tygodnie w czasie semestru i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji. Praca, która jest formalną, zarejestrowaną częścią Twojego kursu nie jest wliczana do limitu. Jeśli studiujesz na studiach magisterskich lub doktoranckich, nie masz żadnych ograniczeń dotyczących pracy.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę studencką może zostać odrzucony m.in. w przypadku dostarczenia nieprawidłowych lub niekompletnych dokumentów lub niespełnienia niezbędnych wymogów finansowych, charakterologicznych lub zdrowotnych.