Firmy stoją dziś w obliczu nowych wyzwań w związku z zwiększonej presji konkurencyjnej, zarówno w Afryce i na całym świecie. Oznacza to, że menedżerowie wiedzą, jak opanować "rutynowego zarządzania" firmy z wyższego poziomu jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i wiem, inicjowanie i zarządzanie projektami "Zarządzanie - rozwój" ma na celu zwiększenie dyskryminacyjna wartość ich działalności w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Aby skutecznie osiągnąć oba cele jednocześnie, menedżerowie muszą oczywiście znać podstawowe narzędzia i metody zarządzania: rachunkowość - finanse, strategia, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo gospodarcze i prawo pracy, itd. Muszą także opanować zarządzania jakością i zrównoważonego rozwoju, który integruje różne specjalności zarządzanie w spójny system. Jest to szczególnie znając życie metody, które zapewniają jakość zarządzania poprzez zgodne cele społeczne, ekologiczne i ekonomiczne Celem tego programu, których wdrożenie jest posłuszny systemu BMD i metodologiczne projekt programu przewodnik ISO 9001 w wersji 2008 jest dostępny osobno lub w joint-stopnia z Bachelor UQAC. Oryginalność, spójność i struktura pedagogiczna zdobyli akredytacji Afryki i Madagaskaru Rady Szkolnictwa Wyższego (Cames) oraz centrum doskonałości UEMOA.

Trwa cztery semestry podzielone na specjalności i oferują studentom bogaty i zróżnicowany horyzont na rozwój umiejętności w firmie oraz w jego krajowym i międzynarodowym środowisku. Aby uzyskać Mistrza w Quality Zrównoważonego Rozwoju, poza walidacji jednostek dydaktycznych student powinien mieć pamięć i wsparcie przepustkę.

Jakie tło dla Mistrza

Menedżerowie, którzy po pierwsze są wyposażone w sprawdzone umiejętności akademickich odpowiednich dla studiów doktoranckich 3rd cyklu poprzez badania w jednostkach specjalistycznych innych menedżerów z umiejętności zawodowe Sprawdzona jakość Zrównoważony rozwój w ciągu prowadzące do uzyskania kwalifikacji i wysoki poziom zatrudnienia.

TO program oferowany

  • Zakupy: Zwiększenie dostępu do zasobów, wzmocnienie relacji z dostawcami, dumy współpracy - działalność handlowa: lepszy dostęp do kapitału, rentowność, kontroli zarządzania, dumy ze swoich klientów - działalności: Zmniejszenie wpływu społecznego i środowiskowego Działania, dobrosąsiedzkie stosunki z lokalnymi stowarzyszeniami, lepsze zrozumienie swoich działań biznesowych - Marketing: Rozwój rynku, nowe i istniejące, wzmocnienie wizerunku marek, produktów przewagi konkurencyjnej, lepsze zrozumienie nowych oczekiwań klientów przez bliskość wzmocniona informacji rynkowej - aktywa: bezpieczeństwo aktywów, wyceny firmy i zysku akcjonariuszy obecnych i / lub przyszłych - instytucje: Wpływ inwestycji i uznanie, lepiej społecznej i obywateli, rozwoju nowych sieci i kanałów komunikacji reputacja - Zarządzanie: Top zarządy ryzyka, ustawienie zgodności prawnej (pracy) i więcej (CSR to dobrowolne), strategiczny rozwój i organizacyjnego uczenia się (im szybciej, tym mniej w tyle będzie dogonić), innowacyjność - Zasoby Człowiek: Resourcing, zarządzanie higieny i bezpieczeństwa, rozwój kapitału ludzkiego, bezpieczeństwa pracowników: Lojalnościowe - akcjonariusze: Wierność jako wartość niematerialną Twojej firmy wzrośnie dumę.

UPRAWNIENIA

W Mistrza 1 semestr 1 (M1S1) muszą posiadać tytuł licencjata jak zrównoważony rozwój, zarządzanie lub równoważnego stopnia w Mistrza 1 Semestr 2 (M1S2) muszą posiadać tytuł licencjata jako Rozwoju zrównoważony i nie zatwierdził Semestr 1 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 3 (M2S3) legitymować się dyplomem licencjata w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jakość potwierdzona semestry 1 i 2 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 4 (M2S4) legitymować się dyplomem licencjata w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju, a nie potwierdzone semestry 1 2 lub 3 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

JĘZYKI • Angielski • Japoński • Chiński • Fulani i Mandinka biznesu Ta ścieżka kształcenia ma na celu zaspokoić rosnące potrzeby zarządzania jakością (normy jakości, bezpieczeństwa i poszanowania dla środowiska naturalnego), obserwowany we wszystkich organizacji publicznych i prywatnych , Ma ona na celu: menedżerów kolejowych w jakości i Zrównoważonego Rozwoju, audytorów, konsultantów i ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa, jakości ... w organizacji, które uwzględniają ludzkiego potencjału organizacji.

Spraw, by dowiedzieć się, innowacyjnych metod, aby mogły zmieścić się ograniczeń ograniczonych budżetów organizacji z poprawą integralną jakości działania, produktów i usług dla klientów i dla użytkownika.

Przez absolwentów specjalności kolejowych do Afryki i międzynarodowy wymiar działalności i stanie wspierać rozwój firmy oraz do sprostania wyzwaniom nowych gospodarek cyfrowych i zielony.

Aby wyprodukować absolwentów funkcji zarządzania, aby utrzymać swoją działalność, ale także pozwalają na badaniach wyszukiwania w trzecim cyklu.

  • Odpowiedzialny QSE Zintegrowany Jakość - Quality Manager - Konsultant jakości lub QSE - Jakość menedżerów projektów - Menedżerowie Program CSR
Program prowadzony przez:
Francuski

Zobacz 12 więcej kursów w Institut Africain de Management »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Lut 2020
Duration
4 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019, Lut 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019, Lut 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa