Wyspecjalizowane mistrzem jakości środowisko bezpieczeństwa i CSR

Informacje ogólne

Opis programu

Firmy stoją dziś w obliczu nowych wyzwań w związku z zwiększonej presji konkurencyjnej, zarówno w Afryce i na całym świecie. Oznacza to, że menedżerowie wiedzą, jak opanować "rutynowego zarządzania" firmy z wyższego poziomu jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i wiem, inicjowanie i zarządzanie projektami "Zarządzanie - rozwój" ma na celu zwiększenie dyskryminacyjna wartość ich działalności w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Aby skutecznie osiągnąć oba cele jednocześnie, menedżerowie muszą oczywiście znać podstawowe narzędzia i metody zarządzania: rachunkowość - finanse, strategia, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo gospodarcze i prawo pracy, itd. Muszą także opanować zarządzania jakością i zrównoważonego rozwoju, który integruje różne specjalności zarządzanie w spójny system. Jest to szczególnie znając życie metody, które zapewniają jakość zarządzania poprzez zgodne cele społeczne, ekologiczne i ekonomiczne Celem tego programu, których wdrożenie jest posłuszny systemu BMD i metodologiczne projekt programu przewodnik ISO 9001 w wersji 2008 jest dostępny osobno lub w joint-stopnia z Bachelor UQAC. Oryginalność, spójność i struktura pedagogiczna zdobyli akredytacji Afryki i Madagaskaru Rady Szkolnictwa Wyższego (Cames) oraz centrum doskonałości UEMOA.

Trwa cztery semestry podzielone na specjalności i oferują studentom bogaty i zróżnicowany horyzont na rozwój umiejętności w firmie oraz w jego krajowym i międzynarodowym środowisku. Aby uzyskać Mistrza w Quality Zrównoważonego Rozwoju, poza walidacji jednostek dydaktycznych student powinien mieć pamięć i wsparcie przepustkę.

Jakie tło dla Mistrza

Menedżerowie, którzy po pierwsze są wyposażone w sprawdzone umiejętności akademickich odpowiednich dla studiów doktoranckich 3rd cyklu poprzez badania w jednostkach specjalistycznych innych menedżerów z umiejętności zawodowe Sprawdzona jakość Zrównoważony rozwój w ciągu prowadzące do uzyskania kwalifikacji i wysoki poziom zatrudnienia.

TO program oferowany

  • Zakupy: Zwiększenie dostępu do zasobów, wzmocnienie relacji z dostawcami, dumy współpracy - działalność handlowa: lepszy dostęp do kapitału, rentowność, kontroli zarządzania, dumy ze swoich klientów - działalności: Zmniejszenie wpływu społecznego i środowiskowego Działania, dobrosąsiedzkie stosunki z lokalnymi stowarzyszeniami, lepsze zrozumienie swoich działań biznesowych - Marketing: Rozwój rynku, nowe i istniejące, wzmocnienie wizerunku marek, produktów przewagi konkurencyjnej, lepsze zrozumienie nowych oczekiwań klientów przez bliskość wzmocniona informacji rynkowej - aktywa: bezpieczeństwo aktywów, wyceny firmy i zysku akcjonariuszy obecnych i / lub przyszłych - instytucje: Wpływ inwestycji i uznanie, lepiej społecznej i obywateli, rozwoju nowych sieci i kanałów komunikacji reputacja - Zarządzanie: Top zarządy ryzyka, ustawienie zgodności prawnej (pracy) i więcej (CSR to dobrowolne), strategiczny rozwój i organizacyjnego uczenia się (im szybciej, tym mniej w tyle będzie dogonić), innowacyjność - Zasoby Człowiek: Resourcing, zarządzanie higieny i bezpieczeństwa, rozwój kapitału ludzkiego, bezpieczeństwa pracowników: Lojalnościowe - akcjonariusze: Wierność jako wartość niematerialną Twojej firmy wzrośnie dumę.

UPRAWNIENIA

W Mistrza 1 semestr 1 (M1S1) muszą posiadać tytuł licencjata jak zrównoważony rozwój, zarządzanie lub równoważnego stopnia w Mistrza 1 Semestr 2 (M1S2) muszą posiadać tytuł licencjata jako Rozwoju zrównoważony i nie zatwierdził Semestr 1 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 3 (M2S3) legitymować się dyplomem licencjata w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jakość potwierdzona semestry 1 i 2 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 4 (M2S4) legitymować się dyplomem licencjata w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju, a nie potwierdzone semestry 1 2 lub 3 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

JĘZYKI • Angielski • Japoński • Chiński • Fulani i Mandinka biznesu Ta ścieżka kształcenia ma na celu zaspokoić rosnące potrzeby zarządzania jakością (normy jakości, bezpieczeństwa i poszanowania dla środowiska naturalnego), obserwowany we wszystkich organizacji publicznych i prywatnych , Ma ona na celu: menedżerów kolejowych w jakości i Zrównoważonego Rozwoju, audytorów, konsultantów i ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa, jakości ... w organizacji, które uwzględniają ludzkiego potencjału organizacji.

Spraw, by dowiedzieć się, innowacyjnych metod, aby mogły zmieścić się ograniczeń ograniczonych budżetów organizacji z poprawą integralną jakości działania, produktów i usług dla klientów i dla użytkownika.

Przez absolwentów specjalności kolejowych do Afryki i międzynarodowy wymiar działalności i stanie wspierać rozwój firmy oraz do sprostania wyzwaniom nowych gospodarek cyfrowych i zielony.

Aby wyprodukować absolwentów funkcji zarządzania, aby utrzymać swoją działalność, ale także pozwalają na badaniach wyszukiwania w trzecim cyklu.

  • Odpowiedzialny QSE Zintegrowany Jakość - Quality Manager - Konsultant jakości lub QSE - Jakość menedżerów projektów - Menedżerowie Program CSR
Ostatnia aktualizacja Listopad 2015

Informacje o uczelni

Founded in 1996, the African Institute of Management (Institute Africain de Management) is one of the leading West African private business schools. Set in Dakar, the capital of Senegal, IAM is set in ... Czytaj więcej

Founded in 1996, the African Institute of Management (Institute Africain de Management) is one of the leading West African private business schools. Set in Dakar, the capital of Senegal, IAM is set in a unique and life changing learning environment. Over 2,000 students from 28 countries from all over the world populate IAM’s campus ensuring that you will get to meet friends from all over the world, and will broaden your horizons to different cultural, professional and educational perspectives. Pokaż mniej