Chemia polimerów

Program studiów magisterskich w Chemia polimerów w JKU Linz to kompleksowy program studiów podyplomowych. Studenci mogą zwiększyć swoje umiejętności i talenty w nauce i badaniach, zarówno w klasie, jak iw najnowocześniejszych laboratoriach. Korzystając z najnowszych instrumentów, uczniowie koncentrują się na rozwoju i charakteryzowaniu cech nowych rodzajów monomerów i polimerów. Absolwenci programu to wysoko wykwalifikowani chemicy polimerowi, którzy tworzą dziś przyszłość!

Program studiów podyplomowych oferuje cenne szkolenie z wiedzy ogólnej. Absolwenci kwalifikują się do wysokiej jakości miejsc pracy, gdzie mogą stosować swoją ekspercką wiedzę naukową i przeszkolone metody. Absolwenci nie tylko doskonalą umiejętności potrzebne do transferu wiedzy naukowej i metod do miejsca pracy, są kwalifikowani do podejmowania wymagających zadań w obszarze produkcji i charakteryzacji polimerów.

Twoje korzyści

 • Trening praktyczny
 • Dostęp do nowoczesnego sprzętu
 • Silne, kompleksowe wsparcie ze strony partnerów przemysłowych
 • Szeroka, międzynarodowa sieć
 • Dostęp i współpraca z wieloma instytutami polimerowymi w JKU

Cele edukacyjne

Absolwenci studiów magisterskich w zakresie chemii polimerów są dobrze wykształceni w dziedzinie inżynierii i nauk przyrodniczych. Absolwenci posiadają pogłębioną wiedzę z zakresu nauk polimerowych (chemia polimerów, fizykochemia polimerów, techniki i technologie polimeryzacji, nauki materiałowe oraz charakterystyka polimerów i tworzyw sztucznych).

Studenci uczą się skrupulatnie przeprowadzać eksperymenty i oceniać różne szlaki i procesy reakcji w dziedzinie syntezy i charakteryzacji polimerów.

Rozbudowany program nauczania w JKU Linz pozwala uczniom:

 • Przesuwaj granice ich ciekawości
 • Dowiedz się, jak bezpiecznie i fachowo postępować z surowcami potrzebnymi do produkcji polimerów
 • Używaj najnowocześniejszego sprzętu do prowadzenia praktycznej, praktycznej pracy
 • Interpretuj informacje eksperymentalne i badaj wyniki w szerszym kontekście

Oferty pracy

Absolwenci w dziedzinie chemii polimerów są poszukiwanymi specjalistami, mają wysokie wskaźniki zatrudnienia i mogą wykonywać różnorodne zawody. Absolwenci są często aktywni w badaniach i rozwoju, a także w dziedzinach syntezy i charakteryzacji, takich jak przemysł chemiczny, produkcja tworzyw sztucznych i przemysł farmaceutyczny.

Profesjonalne wyzwania obejmują stanowiska w branży budowlanej, opakowaniowej, lotniczej, sportowej, motoryzacyjnej, a także w przemyśle elektrycznym i elektronicznym.

Advanced Degrees w JKU

Po pomyślnym ukończeniu studiów magisterskich możesz zdobyć wyższy stopień w JKU:

 • Doktorat / doktor nauk technicznych
 • Doktorat / doktor nauk przyrodniczych
 • DI / MSc - Management in Polymer Technologies

Zalecany plan badania

W ramach programu studiów magisterskich, studenci są zobowiązani do ukończenia kursów w sumie 120 punktów ECTS w następujących obszarach:

Program prowadzony przez:
 • Język angielski

Zobacz 5 więcej kursów w Johannes Kepler University Linz »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Wrz 2019
Duration
4 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Wrz 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrz 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa