Turcja

Studia w Turcji

Szkolnictwo wyższe w Turcji

Szkolnictwo wyższe na uczelniach obejmuje studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie stopni. Oprócz magistra, Dyplom studiów wyższych naliczany jest także inżynieria które jest równoznaczne z tytułem magistra. Oba stopnie wymagają tezę być wypełniony i bronił. Uniwersytety są podzielone na dwa rodzaje, z 104 państwowych uniwersytetów i 62 uczelni prywatnych. Tureckie uniwersytety poważane, z 5 szkół w górę 400 światowej, zgodnie z 2012 Times Szkolnictwa Wyższego World University ocenami .

 

Dlaczego warto studiować w Turcji?

Studenci dążeniu magistra w każdej dyscypliny akademickiej będzie znaleźć bezpieczne, przyjemne i satysfakcjonujące wielokulturowe środowisko, które jest pomostem między kulturami Zachodu i Bliskiego Wschodu.Turecki uczelnie są znane z wysokiej jakości w stosunku do niskiego czesnego i wiele programów są prowadzone w języku angielskim. Nieanglojęzycznych uczniowie, którzy uczęszczają tradycyjne programy znajdą również wiele możliwości do nauki języka angielskiego, jak wypełnić swoje podstawowe badania.

 

Uniwersytety w Turcji

Programy na uczelniach państwowych są zazwyczaj prowadzone w turecki, choć niektóre programy są w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Studenci nie biegły w języku tureckim, którzy wchodzą tureckich programów można wziąć jeden rok szkolenia językowe przed podjęciem studiów. Większość międzynarodowych programów są prowadzone w prywatnych uczelniach, gdzie językiem wykładowym jest głównie angielski. Prywatne uczelnie są również znane jako uczelni fundamentowych.

Obecnie około 30.000 zagranicznych studentów uczestniczy w programach edukacyjnych w kraju, jednak Turcja ma cel, aby zwiększyć tę liczbę do 150 tysięcy.Chociaż większość dyscyplin naukowych są dostępne, popularne programy dla studentów są stosunki międzynarodowe, studia wschodnie, Multicultural Affairs Śródziemne studia, Inżynieria, zarządzanie i gospody.

 

Czesne i czas trwania programu

Czesne za semestr na uczelniach państwowych, w których nauczanie w języku tureckim jest około $ 100 - 200 dolarów (USA) dla obywateli tureckich i studentów z Azerbejdżanu, Baszkirii, Bośni i Hercegowiny, Dagestanie, Karaczajo-Czerkiesji, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mongolii, Mołdawii, Nakhchivan , Uzbekistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Tartarstan, Turkmenistanu i Ukrainy. Międzynarodowa czesnego studentów na semestr na uczelniach państwowych, w których nauczanie w języku tureckim jest około $ 300 - 600 dolarów (US). Czesne wynosi około 1,5 do 2 razy większa w instytucjach państwowych, gdzie instrukcja jest w języku angielskim.

Roczne czesne na uniwersytetach fundamentowych jest zwykle 6000 dolarów (US) do 20.000 dolarów (US), jednak uczelnie fundamentowe również wielu studentom stypendia, które obejmują 30 do 40 procent ich naukę.

Most magistra mają dwa lata, ale to zależy od programu i instytucji.

Aby pomóc koszty pokrycia, studenci mogą znaleźć zatrudnienie w uczelni jako naukowiec, jednak studenci międzynarodowi nie mają prawa do pracy w innych organizacjach w sektorze publicznym lub prywatnym.

 

Academic Year

Rok akademicki w Turcji opiera się na dwa semestry i trwa od października do czerwca.

 

Post-Graduate Opportunities

Po ukończeniu studiów studenci międzynarodowi mogą znaleźć możliwości zatrudnienia w charakterze naukowców lub pracowników w uczelni, zwłaszcza uczelni z programów prowadzonych w języku angielskim.Tureccy uczniowie i studenci zagraniczni z dobrych tureckich umiejętności językowych znajdzie możliwości dostępne w innych gałęziach przemysłu, jak również. Non-obywatele tureccy będą musiały uzyskać zezwolenie na pracę po ich propozycję pracy.

 

Wymagania wizowe

Studenci zagraniczni muszą mieć wizy studenckiej, a wizy należy uzyskać przed przyjazdem do Turcji lub student nie będzie mógł zapisać się na uniwersytet. Studenci muszą być przyjęte do tureckiego uniwersytetu przed złożeniem wniosku o wizę studencką w tureckim konsulacie w swoim kraju. Ten proces trwa około 8 tygodni, a paszport studenta będą stemplowane wiza studencka po zatwierdzeniu.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszystkie uczelnie oferują bezpłatną opiekę zdrowotną w ich placówkach medycznych.Jednak ta opieka jest na ogół ograniczony do służb ratunkowych i leczenie drobnych warunków, więc studenci są zachęcani do zakupu ubezpieczenia zdrowotnego na pokrycie innych kosztów leczenia, które mogą się pojawić. Polityka ta powinna obejmować zarówno europejskiej i azjatyckiej Turcji. Wiele prywatnych ubezpieczenia dostępne są w Turcji.

Studenci posiadający pozwolenie na pobyt na więcej niż 6 miesięcy, zostanie również zarejestrowane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych tureckiego (SGK) i są zobowiązane do uzyskania i zapłacić za lokalną politykę ubezpieczeń zdrowotnych.

O Turcji

Założona w 1923 roku, Turcja jest dosłownie pomost między Europą i Azją, kraj znajduje się na obu kontynentach. Chociaż większość znajduje się w Azji Zachodniej i ma granice z Syrii, Iraku, Iranu i Iraku, niewielka część znajduje się w południowo-wschodniej Europie i graniczy z Bułgarią, Grecją i Gruzją. Kraj ma również wybrzeży na trzech mórz, w tym na Morzu Egejskim, Czarnym i Śródziemnym. Turcja jest wielokulturowy kraj o długiej historii odzwierciedlenie w licznych zabytków i pomników w całym kraju, gdzie użytkownicy mogą znaleźć ślady legend, takich jak Alexander. Turcja była członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 

Klimat

Mimo, że obszary przybrzeżne Turcji mają na ogół umiarkowany klimat śródziemnomorski, funkcje, takie jak otwarte równiny i góry zrobić dla różnych warunków klimatycznych.Średnia wysoka temperatura w Stambule jest około 29 stopni C w sierpniu i średni niski jest około 3 stopni C w styczniu. Średnie temperatury w regionach Morza Śródziemnego i Południowo Anatolia są tak wysokie, jak 35 ° C, a średnia niska temperatura w Ankarze są nawet od -7 stopni C.

 

Kultura

Turcja od dawna przyjęta wielokulturowości, a kraj dąży do włączenia świeckich i zachodnich idei w ich społeczeństwie i kulturze. Na jego powstania, alfabet łaciński zastąpiony alfabetu arabskiego, a kobiety miały prawo głosu. W nowoczesnej Turcji, ludzie wielu wyznań i tradycji życia w harmonii. Style i waha się od zachodniej ubrań, takich jak dżinsy do eleganckiej wieczór i odzieży tradycyjnej, który zawiera kolorowe szaliki i czapki.

 

Koszty życia

Koszty utrzymania w Turcji są niskie i międzynarodowych student może spodziewać się zapłacić około $ 400 - 500 dolarów (US) każdego miesiąca za mieszkanie, jedzenie i różne wydatki. Książki i inne opłaty będzie uruchomić około 150 dolarów (US) na semestry. Aby obniżyć koszty, uczelnie zazwyczaj oferują pokoje wieloosobowe lub inne mieszkania dla studentów.