Stopień MA w badaniach rozwojowych

Informacje ogólne

Opis programu

Test MA Degree Development Studies ma na celu przygotowanie uczestników do pracy w rozwoju społeczności, władz lokalnych, młodzież / edukacji dorosłych lub ustawienie NGO. Oferuje on uczniom możliwość poznania współczesnych teorii zmiany społecznej i rozwoju oraz analizy polityki rozwoju i praktyki. To buduje umiejętności, zwłaszcza w odniesieniu do badań, przywództwa i pracy z grupami w zakresie planowania, zarządzania i oceny projektów rozwojowych.

Jest on skierowany do zaawansowanych uczestników szczebla, którzy posiadają podstawową wykształcenie lub równoważne kwalifikacje, którzy mają doświadczenie w pracy w kontekście rozwoju. Szczególnie mile widziane są liderzy, animatorzy i menedżerowie projektów rozwoju społeczności, rządów i agencji rozwoju pracowników, osoby zaangażowane w duszpasterstwie, naukowców, pedagogów, wolontariuszy i rozwoju działaczy. Należy również odwołać się do naukowców w krajach Globalnego Południa zaangażowanymi w nauczaniu i badaniach naukowych w rozwoju. Niektóre miejsca są również zachowane dla absolwentów, którzy chcą uczyć się dalej przed rozpoczęciem kariery w pracy rozwojowej.

Uczący się mogą specjalizować się w ramach programu, wybierając spośród wielu dziedzinach fakultatywnych, które są najlepiej dostosowane do ich obszaru zainteresowania.

Te "specjalistycznych ścieżek" obejmują:

  • Globalizacja i zmiany
  • Ludzie Centred Development
  • Rozwój i Zarządzanie

Uczestnicy pomyślnym zakończeniu programu będą przyznawane uznanym międzynarodowo Magister Development Studies, Zatwierdzone przez Kwalifikacji i Jakości Irlandii (dawniej HETAC). Zauważ, że ten kurs jest również dostępny poprzez Elastyczne Distance Learning i opcje w niepełnym wymiarze godzin.


Cele Programu

  • Aby zaoferować wysokiej jakości kształcenia akademickiego w badaniach rozwojowych, badając współczesne teorie w naukach społecznych i polityki rozwoju i praktyki.
  • Wyposażyć uczestników z teoretycznego zrozumienia debat dotyczących rozwoju, w tym kontrastujących argumentów i rozumienie procesów rozwoju, aby zwiększyć swoje umiejętności zastosowania tej wiedzy do analizy polityki i praktycznego rozwiązywania problemów.
  • W celu zwiększenia umiejętności uczestników, zwłaszcza w odniesieniu do przywództwa, motywacji i pracy z grupami w zakresie planowania, zarządzania i oceny projektów rozwojowych.
  • Aby zwiększyć wiedzę uczestników badań społecznych na temat współczesnych problemów w dziedzinie badań i rozwoju oraz ułatwić uczącym się krytycznie analizować te kwestie w świetle własnej pierwotnym doświadczeniem badawczo-rozwojowym.

Program ten jest oferowany także w czasie obróbki oraz elastyczne możliwości uczenia się i odległości. Studenci mogą podjąć pojedynczych modułów i budować kredyt na pełną nagrody. Kliknij tutaj, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

For 40 years, Kimmage DSC has facilitated education and training for development practitioners working in a range of occupations from over 65 countries. We have a strong reputation in Development Stud ... Czytaj więcej

For 40 years, Kimmage DSC has facilitated education and training for development practitioners working in a range of occupations from over 65 countries. We have a strong reputation in Development Studies in Ireland and abroad and offer an inter-cultural and experience-based learning environment. The ethos of Kimmage DSC is embodied in a teaching approach based on participatory learning and critical thinking which seeks to empower course participants with the skills and knowledge essential for development work today. Pokaż mniej