Singapur

Studia w Singapurze

Szkolnictwo wyższe w Singapurze

Określony jako wiodący i wybrany do wyróżnienia przez Britian 's minister edukacji, Singapur ' s system szkolnictwa wyższego stał się wiodącą siłą, która pomaga w promowaniu jego reputację jako jednego z world 's wiodących ośrodków wzrostu i finansowej technologiczny. Sześć krajowych uczelni w Singapurze w rankingu wśród najlepszych 50 na świecie: Nanyang Technological University, Singapur University of Technology and Design, National University of Singapore, Singapore Institute of Technology, Singapore Management University i SIM University. Te uczelnie oferują studia licencjackie i podyplomowe studia z zakresu rachunkowości, systemy informacyjne zarządzania, zarządzanie, ekonomia, nauki społeczne, prawo i Informatyki.

Singapur posiada Politechniki kolegiów, które są przeznaczone do szkolenia studentów do pracy, które wspierają rozwój gospodarczy i technologiczny narodu. Obecnie, Singapore oferuje pięć politechnik dla studentów, którzy chcą zarobić na non-stopień naukowy, który pozwala im wejść na rynek pracy bezpośrednio po zakończeniu programu. Stopień zarobił na politechnice jest podobny do stopnia kojarzy 's lub świadectwa zawodowego i zajmuje mniej niż dwa lata.

Studenci z zagranicy mogą pracować 16 godzin w tygodniu, podczas gdy uczestniczących w pełnym wymiarze czasu w Singapurze uczelni. Studenci ubiegający się o wizę studencką muszą udowodnić, że biegle w języku angielskim, dostarczając wyniki testu z języka angielskiego jako języka obcego (TOEFL), a General Certificate of Secondary Education (GCSE) lub międzynarodowy język angielski Testing System (IELTS ).Muszą również otrzymał list akceptacji z uniwersytetu lub Politechniki, a także zdjęć paszportowych i dokumentów potwierdzających ich uprawnienia, aby wprowadzić program studiów wyższych (dyplom ukończenia szkoły, na przykład).

Ponadto studenci będą musieli uzyskać lokalnego sponsora, który jest obywatelem Singapuru przed mogą ubiegać się o wizę studencką. Niektóre uniwersytety i politechniki nie mogą wymagać, sponsoring, więc studenci powinni skontaktować się z ich przeznaczeniem szkoły z wyboru, aby określić, czy sponsoring jest wymagane. Visa przetwarzanie może trwać od jednego do dwóch miesięcy, w zależności od okresu ważności dokumentów Student 's i ilości dokumentacji. Wszystkie wnioski należy składać w trybie online do Urzędu Imigracji i punkty kontrolne Singapuru (SOLAR), która zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby ułatwić studentowi "wejście s do Singapore ' s szkolnictwa wyższego.

 

Dlaczego warto studiować w Singapurze?

Studenci ukończeniu Singapore 's uczelni są konsekwentnie w rankingu wyjątkowo wysoki na ocenach dotyczących nauki i matematyczne wiedzę. W rzeczywistości, studenci Singapuru zostały w rankingu numer jeden według badań statystycznych przeprowadzonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie ds. Oceny organizacją edukacyjną osiągnięcie. Ponadto Nanyang Technological University i National University of Singapore są uważane wśród 50 najlepszych uczelni na świecie. Ponadto, studenci mogą również korzystać Singapore 's doskonały system opieki zdrowotnej, które Światowa Organizacja Zdrowia zalicza się szósty najlepszy na świecie.

O Singapurze

Island city-state usytuowany przy południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, Singapur jest często mylone Samo miasto, a nie rzeczywistego kraju, który składa się z 63 wysp i sześć milionów ludzi. W ciągu ostatnich 20 lat, Singapur stał się wysoce zurbanizowanym, gospodarka rozwija napędzana tysięcy imigrantów osiedlających się w Singapurze w celu zdobycia zatrudnienia. Lasy deszczowe na pokrycie większości z Singapuru, ale trochę różnorodności biologicznej pozostaje ze względu na szybki i agresywny rozwój na terenie całego kraju. Jako jeden z World 's wiodących centrów finansowych, Singapur jest jednym z pięciu największych portów najruchliwszych aktywnie zarządza import i eksport towarów przemysłowych, jak i zasobów naturalnych. Mając świadomość, że Singapur posiada trzeci najwyższy dochód na osobę, tysiące obcokrajowców przybywa do tego miasta-państwa wyspy, aby skorzystać z jego niskiej stopy bezrobocia i gospodarka rynkowa.

Politycznie, Singapur jest republiką parlamentarną silnym wpływem Action Party People 's, która wygrała wszystkie wybory, które odbyły się w tym kraju od 1959 roku. Singapore 's budowę potwierdza demokracji przedstawicielskiej jako podstawowej jednostki politycznej wspieranej przez system Westminster rządu. Ponadto, Singapur konsekwentnie oceniane jako posiadające najbardziej przejrzystych i najmniej uszkodzone rządy świata. Władza wykonawcza jest w posiadaniu gabinetu rządzonym przez prezydenta i premiera. Chociaż Prezydent jest wybierany większością głosów public 's, Premier jest wybierany przez członków gabinetu.

Singapore 's obywatele stanowią bardzo zróżnicowaną populację. Prawie 75 procent tej populacji są chińskie, z Indianami i Malajów obejmującej pozostałe 25 proc.Tamil, angielski, malajski i Mandarin Chinese są uznawane jako w czterech językach urzędowych, ale ze względu na napływ szacowanych 11 milllion osób nieustalonych każdy rok, to można spotkać dziesiątki różnych języków podczas studiów w Singapurze.

 

Podstawowe fakty o Singapurze

  • Singapur jest uważany za jeden z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych darmowe udogodnieniami biznesowymi gospodarek na świecie. Ponad 7.000 międzynarodowych organizacji istnieją obecnie w Singapurze, które pochodzą z Japonii, Europie i USA
  • Prawie połowa pracowników Singapore 's są dla Singapuru.
  • Gospodarka jest silnie promowane przez przemysł turystyczny, z około 11 milionów turystów odwiedzających Singapur każdego roku.
  • Od 2009 roku, 25 procent studentów uczestniczących w instytucji szkolnictwa wyższego Singapuru byli studenci z zagranicy, głównie z Indii, Chin i wielu krajach azjatyckich.
  • Wojskowy Singapuru, składa się z Air Force, Army i Navy, może być najbardziej zaawansowanym technologicznie w SE Azji. Jednak kraj ten 'view s obrony jest jednym z odstraszania i dyplomacji i postrzega swoją armię jako gwarancja Singapore ' niepodległości s.
  • Bo ziemia jest uboga w Singapurze, rząd ustanowił forum zabudowę mieszkaniową w celu zapewnienia mieszkań dla prawie czterech piątych ludności miasta-państwa 's w formie dopłaty do mieszkań socjalnych. Alternatywnie, własności domu wynosi 85 procent, a około jedna na dziesięć Singapuru jest właścicielem pojazdu.

 

Singapore 's klimatu

Podobnie jak większość SE Asia 's klimacie tropikalnym, Singapur ' pogoda s pozostaje gorący i wilgotny przez cały rok. Uczniowie uczęszczający do szkoły w Singapurze mogą spodziewać temperatury konsekwentnie pozostaje powyżej 70 stopni (21 stopni Celsjusza) oraz wilgotność waha się około 75 procent lub więcej. Mieszkańcy zobaczyć ulewny deszcz w listopadzie i grudniu, co zwiększa poziom wilgotności. Na szczęście, większość z Singapore 's budynków są klimatyzowane, a rząd podjął kroki w celu zapewnienia poziom komfortu dla turystów i gości pozostaje do zaakceptowania.

 

Singapore 's walut

Dolar Singapur jest państwem-miastem waluty 's, który jest wymienny z dolara Brunei. Składa się z 100 centów, lub "jednostki ", SGD oznaczony jest "$ " lub "S $ ". Srebrne i złote monety są emitowane w nominałach pięciu, dziesięciu, 20 i 50 centów, z jednego dolara monety również dostępna.Wiele miejsc w Singapurze przyjąć walutę obcą, ale studenci mogą wymieniać pieniądze na SGDs w bankach lub pomieszczenia wymiany walut, które można znaleźć w większości centrów handlowych.

 

Singapore 's Religie

Procent Trzydzieści pięć z Singapore 's populacji praktykować buddyzm, a następnie chrześcijaństwo, taoizm, hinduizm i islam. Prawie 20 procent nie są powiązane z żadną religią. Singapore zapewnia ośrodków Dharmy i klasztorów buddyjskich reprezentujących trzy tradycje - Vajrayana, Theravada i mahajany. Większość z Singapuru są chińscy buddyści, którzy praktykują Mahayan tradycję.