Rozpoznawanie wzorców MRes i systemy inteligentne

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ten intensywny program badawczy rozwija zaawansowane umiejętności, edukację i szkolenie w zakresie badań nad sztuczną inteligencją, w tym rozpoznawania wzorców, wizji komputerowej, inteligencji maszynowej i inteligentnych systemów.

Dzięki silnemu naciskowi na praktyczne doświadczenie i rozwijanie umiejętności praktycznych zdobędziesz dogłębną wiedzę i zrozumienie takich tematów, jak zaawansowane rozpoznawanie wzorców, głębokie uczenie się w zakresie wizji komputerowej, przetwarzanie obrazów i filmów oraz uczenie się wzmacniające.

Po pomyślnym ukończeniu wszystkich nauczanych modułów studenci są zobowiązani do przeprowadzenia rocznego projektu badawczego.

Dlaczego warto studiować rozpoznawanie wzorców i inteligentne systemy w XJTLU ?

 • Skorzystaj z doskonałych obiektów badawczych wyposażonych w zaawansowany sprzęt eksperymentalny i nowoczesne laboratoria komputerowe, wspieranych przez światowej klasy ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego i rozpoznawania wzorców;
 • Pracuj w najnowocześniejszych obszarach badawczych i ściśle współpracuj ze znanymi instytutami badawczymi i przemysłem, aby rozwiązać główne wyzwania;
 • Zdobądź zaawansowane umiejętności badawcze w szybko rozwijającej się dziedzinie z dobrymi perspektywami pracy na całym świecie.
 • Nauczany w języku angielskim przez doświadczoną kadrę akademicką o szerokim spektrum międzynarodowym;
 • Zdobądź dyplom Uniwersytetu w Liverpoolu, który jest uznawany przez chińskie Ministerstwo Edukacji.

Wiedza i umiejętności

Do czasu ukończenia MRes Pattern Recognition i Intelligent Systems będziesz w stanie:

 • wykorzystywać wiedzę i teorie do rozwiązywania praktycznych problemów w dziedzinie przetwarzania obrazu, przetwarzania wideo i wizji komputerowej;
 • wykorzystywać wiedzę i teorie matematyczne do rozwiązywania praktycznych problemów w zakresie rozpoznawania wzorców, uczenia maszynowego, uczenia głębokiego i uczenia się wzmacniającego;
 • wykazać się głębokim zrozumieniem metod badawczych i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów: identyfikowanie problemów inżynierskich oraz krytyczna analiza, projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań;
 • wydajnie pracować z ulepszonymi umiejętnościami w zakresie organizacji, obsługi informacji i zarządzania projektami.

This photo is free for public use. ?? If you do use this photo, Please credit in caption or metadata with link to "www.useproof.com".

Moduły

Obowiązkowe moduły

 • Głębokie uczenie się w dziedzinie wizji komputerowej
 • Przetwarzanie obrazu i wideo
 • Zaawansowane rozpoznawanie wzorów
 • Uczenie się o wzmocnieniu
 • Projekt MRes

Dodatkowe zajęcia edukacyjne

Ukończenie dodatkowych zajęć edukacyjnych jest wymagane do ukończenia studiów magisterskich. Zwykle wymagane godziny ALA zostaną rozdzielone równomiernie w każdym semestrze, co będzie równe 200 godzinom w semestrze.

Kariera

Istnieje duże zapotrzebowanie rynku na ekspertyzę badawczą w dziedzinie rozpoznawania wzorców, inteligencji maszyn, głębokiego uczenia się i wizji komputerowej.

Absolwenci tego programu będą wyposażeni w umiejętności i wiedzę potrzebną do kontynuowania szkolenia doktoranckiego lub praktyki zawodowej w firmach inżynieryjnych zajmujących się badaniami i rozwojem, takich jak Microsoft, Google, Facebook, Baidu, Alibaba lub Tencent.

Opłaty

90 000 RMB za cały 18-miesięczny program stacjonarny.

Czesne uniwersyteckie pokrywa koszty nauki u nas.

Zniżka Alumni

Jeśli jesteś absolwentem XJTLU , University of Liverpool lub Xi'an Jiaotong University, automatycznie otrzymasz zniżkę w wysokości 20 procent czesnego.

Opcje płatności

Studenci studiów magisterskich mają możliwość opłacania czesnego w ratach w każdym semestrze. Możesz również zdecydować się na uiszczenie opłat z góry w momencie rejestracji, w takim przypadku zaoferowana zostanie zniżka w wysokości pięciu procent całkowitych opłat.

Zostaniesz poproszony o wskazanie, w jaki sposób chcesz uiścić opłaty po potwierdzeniu akceptacji bezwarunkowej oferty.

Stypendia

XJTLU oferuje hojne stypendium w wysokości do 50 procent całkowitej czesnego dla wszystkich studiów magisterskich w pełnym wymiarze godzin na podstawie osiągnięć akademickich. Jeśli chcesz ubiegać się o stypendium mistrzowskie XJTLU , prześlij do wniosku list motywacyjny, podając powody, dla których powinieneś zostać rozpatrzony.

Wymagania wstępne

Minimalne wymagania wstępne

Wielka Brytania

 • Górna klasa druga (2: 1) honoruje

Chiny

 • 211 Projekt; Top 100 w Szanghaju w 2019 r. - 75 procent lub więcej
 • Projekt inny niż 211; Ranking poza Szczytem 100 w Szanghaju w 2019 r. - 80-85% lub więcej, w zależności od instytucji licencjackiej

Uwaga: Ranking najlepszych chińskich uniwersytetów w Szanghaju podlega corocznej aktualizacji href = "http://www.zuihaodaxue.com/zuihaodaxuepaiming2019.html

Chińscy kandydaci nie są zobowiązani do przystąpienia do egzaminu magisterskiego na studia podyplomowe.

Ameryka północna

 • 3,0 Skumulowany GPA (spośród 4) lub 3,2 Skumulowany GPA w ostatnich dwóch latach studiów licencjackich.

Inne regiony

 • Równoważne kwalifikacje akademickie.

Wykształcenie

 • Normalnym wymogiem wstępnym jest stopień honorowy UK 2.1 lub lepszy w pokrewnym temacie (takim jak technologia mediów cyfrowych, elektrotechnika, informatyka i technologia, mechatronika i systemy robotyczne) z uznanego uniwersytetu lub innego Instytutu Szkolnictwa Wyższego. Można również rozważyć alternatywne kwalifikacje i wszystkie kwalifikacje spoza Wielkiej Brytanii, które są równoważne brytyjskiemu dyplomowi naukowemu lub inżynierskiemu z wyróżnieniem. W niektórych przypadkach dobry dyplom z wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii 2.2 może być rozważony, jeśli wykazane zostaną dobre wyniki w odpowiednich przedmiotach lub wnioskodawca ma odpowiednie doświadczenie w branży.

Wymagania języka angielskiego

Jeśli angielski nie jest językiem ojczystym lub jeśli nie studiowałeś w języku angielskim na poziomie studiów, będziesz musiał przedstawić dowody znajomości języka angielskiego. Powinieneś normalnie posiadać jedną z następujących kwalifikacji:

 • IELTS: 6.0 (minimum 5.0 we wszystkich sekcjach)
 • TOEFL iBT: 80

Jeśli spóźnisz się na wymagania języka angielskiego o 0,5 - 1,0 całego zakresu IELTS, ale spełnisz wymagania językowe na przedsezonowym kursie języka angielskiego (PSE) (w tym minimalne oceny składowe lub ich odpowiedniki), możesz zostać przyjęty na kurs PSE z zastrzeżeniem Zatwierdzenie dyrektora programu. Po udanej rejestracji na kurs PSE będziesz mógł zmienić XJTLU Master na „Bezwarunkowy” na poziomie angielskim.

Jeżeli jesteś posiadaczem warunkowa oferta, można również wysłać e-mail do pgadmissions @ XJTLU .edu.cn zastosować do egzaminu języka angielskiego miejscu hasło dostarczone przez XJTLU zamiast na IELTS / TOEFL lub jego odpowiednik.

Należy pamiętać, że test hasła jest dostępny tylko dla studentów, którzy otrzymali warunkową ofertę nauki w XJTLU . Uniwersytet zapewnia jedną możliwość testu hasła dla każdego posiadacza oferty warunkowej. Na podstawie wyniku uczniowie mogą zostać przyjęci lub mogą być zobowiązani do odbycia i ukończenia pięcio- lub ośmiotygodniowego intensywnego kursu angielskiego przed sesją.

Ponadto studenci, którzy zostaną przyjęci na studia magisterskie, biorąc udział w kursie Presessesional English (PSE), są zobowiązani do zaliczenia modułów języka angielskiego wymienionych w Specyfikacji programu na zasadzie pozytywnej / negatywnej w ramach planu dodatkowych działań edukacyjnych podczas studiów w XJTLU .

„Sztuczna inteligencja (AI) zmienia nasze życie poprzez rozpoznawanie twarzy, mowy i tekstu itd. Wszystko ma wzór. Nasz program zapewnia zaawansowaną i systematyczną edukację technologii AI, w tym rozpoznawanie wzorców, głębokie uczenie się i uczenie wzmacniające”.

Qiufeng Wang
Dyrektor programu

Jak się zgłosić

Wnioski należy składać za pośrednictwem naszego internetowego systemu aplikacji:

 1. Kliknij / dotknij odnośnika Zastosuj
 2. Utwórz konto lub zaloguj się na istniejące konto
 3. Uzupełnij swoją aplikację

Po pomyślnym utworzeniu konta aplikacji wprowadź ostrożnie wszystkie informacje wymagane w formularzu wniosku i upewnij się, że podane informacje są prawidłowe, kompletne i aktualne. Prześlij wymagane dokumenty do odpowiednich pól.

Możesz zalogować się, aby wyświetlić formularz zgłoszeniowy w dowolnym momencie. Jeśli musisz dostarczyć dodatkowe dokumenty potwierdzające po złożeniu wniosku online, prześlij je na adres pgadmissions @ XJTLU .edu.cn (z identyfikatorem aplikacji, nazwą i nazwą zastosowanego programu).

Więcej informacji na temat tego, jak z powodzeniem ubiegać się o studia na XJTLU , można znaleźć na stronie, jak złożyć podanie .

Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Informacje o uczelni

Xi’an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU) is an international joint venture university founded by Xi’an Jiaotong University in China and the University of Liverpool in the United Kingdom in 2006. ... Czytaj więcej

Xi’an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU) is an international joint venture university founded by Xi’an Jiaotong University in China and the University of Liverpool in the United Kingdom in 2006. Pokaż mniej