Rosja

Studia w Rosji

System edukacyjny w Rosji

Chociaż Rosja zapewnia bezpłatną edukację dla wszystkich obywateli, a gwarantowanych przez ich konstytucji, dopuszczenie do policealnych instytucji szkolnictwa wyższego jest bardzo konkurencyjny. Ponieważ rosyjski sektor rządowy odpowiedzialny za regulowanie systemu edukacji kładzie silny nacisk na zarabianie stopni w technologicznych i naukowych kierunków studiów, a studenci, którzy chcą głównych w tych dziedzinach powinny posiadać wyjątkowy talent do tego typu obszaru badań, a także oceny doskonałe w Aby zostać przyjętym do rosyjskiej uczelni.

Oprócz podziału środków finansowych na czesnego studentów, Rosja płaci także zagranicznych studentów małe wynagrodzenie i zapewnia bezpłatne zakwaterowanie dla nich dobrze. W kraju również wyeliminować wiele biurokracji, że stosowane w celu zapobiegania lub opóźnienia zagranicznych studentów uczestniczyć rosyjski uniwersytet.Teraz, system aplikacji jest bardziej opływowy, uczniowie, którzy zdobędą amerykański, niemiecki, duński, chiński, włoski i japoński uczelnie będą doświadczać minimalny do żadnych problemów w odniesieniu do przeniesienia do rosyjskiej uczelni.

Rosja jest obecnie w trakcie przełączania tradycyjną wyższy model wykształcenie do jednego, że jest o wiele bardziej zgodne z typu zachodniego stopni naukowych. W 2003 roku Rosja podpisała Deklaracji Bolońskiej, które utorowały drogę do rządu do przyjęcia przepisów, które usuwa swój stary, pięcioletni modelu stopni do jednego, który przypomina system stopień US - czteroletnie studia licencjackie, a następnie mistrza 's stopnia. Jednakże stopień postdoctorate nadal zachowuje tradycyjny, sowiecki wzór unijny, że powstała prawie 90 lat temu. Zasadniczo, doktorzy w Rosji są zdefiniowane i zdobył według głębokości student 's osobiste osiągnięcia w badaniach naukowych (doktor nauk albo doktor nauk) lub naukowej.

 

Popularne rosyjskie uniwersytety

Do największych i najstarszych uniwersytetów w Rosji Saint Petersburg State University i Uniwersytet Moskiewski. W trakcie 2000 roku, rząd rozpoczął program ustanowiony "" federalnych uniwersytetów łącząc instytucje szkolnictwa wyższego, które już istniały i przydzielanie specjalnych dotacji finansowania do nich. Niektóre z tych nowych uniwersytetów m.in. Kazański Uniwersytet Federalny Wołgi Siberian Federal University i północno-wschodniej Federal University.

 

Uczestniczy University w Rosji

Ponieważ większość rosyjskich uniwersytetów prowadzenia lekcji po rosyjsku, uczniowie powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę o języku, przed nałożeniem na uniwersytecie. Jest to obowiązkowe dla wszystkich studentów zagranicznych do podjęcia kursu języka rosyjskiego jako część ich programu nauczania, chyba że mogą udowodnić, że nie jest to potrzebne.

Studenci zagraniczni mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy uczestniczących w programie studiów. Należy pamiętać, że pracodawcy studentów musi mieć specjalną licencję, która pokazuje, że mogą zatrudnić studentów zagranicznych przed studenci mogą legalnie pracować dla nich.

 

Stosując się do rosyjskiej uczelni wymaga złożenia następujących dokumentów:

  • Formularz wniosku wskazuje pożądany kierunek studiów
  • Uwierzytelniony odpis dyplomu lub innego świadectwa wykształcenia wskazuje studenta kwalifikuje się zapisać w programie edukacji wyższej
  • Upoważnia świadectwo zdrowia i kopia krwi wynik testu HIV wydany przez zakład ubezpieczeń zdrowotnych, który jest akredytowany przez Konsulat Rosyjskiej
  • Uwierzytelniony odpis aktu urodzenia
  • 4 x 6 wielkości zdjęcia paszportowe (zawierać co najmniej sześć z tych zdjęć)

 

Dlaczego warto studiować w Rosji?

Rosja 's systemu szkolnictwa wyższego jest rygorystyczny, konkurencyjną i uznane na całym świecie ze swoich stopni, które stale mają wysokie UNESCO i WHO ocen. Aby specjalnie przyciągnąć zagranicznych studentów, rosyjskie uniwersytety 100 procent opłaty czesnego koncesji, jak również hojne stypendia. Ponadto, Rosja jest fascynujące, różnorodne i historycznie wpływowym krajem, który oferuje zagranicznym studentom mnóstwo nowych doświadczeń i wzbogacenia.

O Rosji

Federacja Rosyjska jest semi-prezydencki, republika federalna zawierający 83 różnych obszarów znanych jako "przedmioty federalnych ". Rosja akcji swoje granice z wielu krajów, które obejmują Norwegia, Chiny, Polska, Finlandia i Korea Północna. Jest to największy kraj na świecie i zajmuje jedną ósmą Ziemia 's obszarów mieszkalnych, obejmujące dziewięć oddzielnych stref czasowych i rozciągającego się na cały region północnej Azji.

Obecnie gospodarka Rosja 's jest jednym z najbogatszych w świecie, w rankingu w szóstym największym krajem rozwiniętym w sile nabywczej. Przypisuje się jej szerokie energii i zasobów mineralnych, które sprawiło, że jeden z największych manufacterers gazu ziemnego i ropy naftowej. Alternatywnie, Rosja jest znany także posiadają ogromne zapasy broni masowego rażenia (broń masowego rażenia) i jest jednym z pięciu państw uznanych za posiadanie broni nuklearnej.Federacja Rosyjska jest członkiem G8, Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rady Europy i Światowej Organizacji Handlu.

 

Podstawowe fakty o Rosji

  • Rosja ma prezydenta, który jest uważany za "głowa państwa ", a premier, który jest określany jako "szefa rządu ".
  • Rząd federalny składa się z trzech oddziałów: ustawodawczą, wykonawczą i sądownictwo.
  • Około 165 różnych indigneous narody i grupy etniczne żyją w Rosji. Osiemdziesiąt procent ludności Rosji 's to etniczni Rosjanie.
  • Rosyjski to język używany przez większość obywateli, a następnie Tatarski i Ukrainy. Rosyjski jest językiem urzędowym Narodów Zjednoczonych, wraz z językach arabskim, chińskim, francuskim, angielskim i hiszpańskim.
  • Podstawową walutą w Rosji jest rubel.

 

Rosja 's klimatu

Rosja to ogromny kawałek ziemi zawierającej wiele odległych dziedzin, takich jak rozległe tundry Syberii. Północnej Rosji, która obejmuje Syberię, ma podbiegunowych klimat, który oferuje znacznie lodowatych zimy i dużych opadów śniegu. Moskwa i wiele innych części Rosji nie zawarte w dzielnicach północnych klimatów wilgotnych kontynentalne z ciepłe gorące lata i zimne zimy długie. Typowe czerwcu, lipcu i sierpniu temperatura oscyluje wokół 75 stopni Fahrenheita (24 stopni Celsjusza), ale może się tak wysokie, jak 90 stopni Fahrenheita (32 stopni Celsjusza) w czasie upałów. Zimą spodziewać temperatury utrzyma się znacznie poniżej zera (32 stopni Celsjusza / 0 C) i często pobyt poniżej zera przez dłuższy czas.

 

Religie w Rosji

Prawosławia, judaizmu, buddyzmu i islamu są najczęściej przeznaczone religie w Rosji.Wszystkie uważane są za pełnoprawną częścią kraj 's historycznego dziedzictwa. Najbardziej popularne święto religijne obchodzone przez prawie wszystkich obywateli rosyjskich jest Wielkanoc, które uznają, dokonując Kulich (chleb Wielkanoc) i Paskha, danie zawierające ser i kształcie piramidy.