Research Master of Philosophy (MA)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ten stacjonarny magister badań jest organizowany przez Wydział Filozofii University of Antwerp ( UAntwerp ), Wydział Filozofii i Nauk Moralnych Uniwersytetu w Gandawie (UGent) oraz Wydział Filozofii i Nauk Moralnych Vrije Universiteit Brussel ( VUB). Program oferuje szkolenia na wysokim poziomie dla doskonałych studentów, którzy chcą rozwijać karierę naukową w dziedzinie filozofii .

Treść programu

Studenci są szkoleni w zakresie pisania akademickiego , co umożliwia im występowanie w roli głównych autorów artykułów akademickich.

Seminaria badawcze stanowią rdzeń programu i obejmują szeroki zakres dziedzin filozoficznych. Niektóre odnoszą się do tematów istotnych społecznie (tj. Filozofii stosowanej), podczas gdy inne odnoszą się do bardziej fundamentalnych, czysto filozoficznych dziedzin.

Oferujemy seminaria badawcze na temat: psychologii moralnej i metaetyki; Etyka empiryczna; Filozofia polityczna po Rawlsie: równość, sprawiedliwość i różnorodność; Bioetyka; Filozofia i teoria mediów; Filozofia i etyka płci, seksualności i różnorodności; Logika; Filozofia nauk biomedycznych i społecznych; Filozofia matematyki i nauk przyrodniczych; Historia i filozofia nauki; Filozofia umysłu i poznania; Antropologia filozoficzna; Współczesna filozofia kontynentalna; Religia i sekularyzacja; Historia i recepcja starożytnej i średniowiecznej filozofii i religii; Historia wczesnej filozofii; Filozofia Kanta i post-kantowska; oraz estetyka / filozofia sztuki.

Wszystkie seminaria badawcze prowadzone są w języku angielskim .

Ścieżka kariery

Program przygotowuje studentów do kariery naukowej w dziedzinie filozofii . Zachęca się studentów do ubiegania się o stypendia przed doktoranckie, np. W Research Foundation Flanders (FWO) lub radach badawczych uczestniczących uniwersytetów lub z własną propozycją badawczą. Studenci powinni również ubiegać się o stanowiska doktoranckie z uprzednio określonym projektem badawczym, który wchodzi w zakres ich specjalizacji. Takie stanowiska są regularnie reklamowane w biuletynach naukowych i listach e-mail.

Dlaczego warto wybrać UAntwerp ?

Absolwenci Research Master of Philosophy są w stanie opracować filozoficzny projekt badawczy i sporządzić wniosek o dofinansowanie, który można złożyć w lokalnych, krajowych lub międzynarodowych instytucjach finansujących. Są w stanie, w ramach swoich specjalizacji, formułować oryginalne i innowacyjne problemy badawcze w oparciu o należycie ugruntowany wgląd w najnowocześniejszy w swojej dziedzinie stan techniki. Absolwenci tego programu są w stanie wypracować oryginalne rozwiązania wybranych problemów badawczych i argumentować swoje przypadki w jasny i przekonujący sposób.

128905_Philosophy_Fotofiche_1180op361.jpg

Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Informacje o uczelni

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Czytaj więcej

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Pokaż mniej